Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:58 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 1
Niedługo wyjeżdżam do Odessy-
czy ktoś z Was wie, jakie jest najlepsze połączenie do tegoż miasta z Iwano-Frankowska,
a później z Odessy do Tyraspola
i czy na chwilę obecną jest w ogóle możliwy wjazd do Naddniestrza od strony Ukrainy.
Za wszelką pomoc wielkie dzięki :)


Ostatnio edytowany przez Roku 31 Lip 2017 11:21, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:01 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
poczytaj tu europa,forum,880


Ostatnio edytowany przez Zeus, 06 Mar 2015 13:02, edytowano w sumie 1 raz
dubel post
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
karmac napisał(a):
Witam serdecznie
Niedługo wyjeżdżam do Odessy i czy ktoś z Was nie wie, jakie jest najlepsze połączenie do tegoż miasta z Iwano-Frankowska, a później z Odessy do Tyraspola i czy na chwilę obecną jest w ogóle możliwy wjazd do Naddniestrza od strony Ukrainy. Za wszelką pomoc wielkie dzięki :)


Na razie na PW nie odpiszesz, więc napisz, w jakim terminie planujesz wyjazd. Ja również się wybieram, w okolicach Odessy będę 13-17 kwietnia (później wracam do Kijowa na weekend). Jeszcze też nie mam zaplanowanego transportu ani obranej trasy :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Wjazd na teren Naddniestrza od strony Ukrainy jest dalej możliwy, ale czasami występują problemy. Dużo zależy kiedy dokładnie chcesz jechać, oraz o jakiej porze będziesz na przejściu granicznym (w nocy jest prościej). Jak wybierasz autokar/marszrutkę z Odessy do mołdawskiego Kiszyniowa, to zawsze masz wcześniej powiedziane, którą trasą będzie jechać: czy przez Tiraspol, czy przez przejście graniczne w Palance. Ta druga opcja całkowicie omija Naddniestrze (i jest nieco dłuższa). Z reguły jest napakowana handlarzami, którzy pod Odessą na ogromnym bazarze "biznesy" prowadzą.

Byłem dwa razy w Naddniestrzu - o ile za pierwszym razem nie było żadnych kłopotów, o tyle za drugim razem dosyć ewidentnie domagano się od nas łapówki na przejściu. Najlepiej udawać, że się ich nie rozumie, że "ja jestem z Polszy, nie mam pieniędzy" i w ten deseń. Przy granicy z Mołdawią widać zwiększony ruch wojska, nawet na drogach - jakieś transportery opancerzone w okolicy Biłgorodu Dniestrowskiego itd.

Odnośnie przejazdu z Iwano-Frankowska (bleh, "dyć to nos Stanisławów") do Odessy - najprościej szukać połączenia autobusem rejsowym bądź marszrutką. Przed dworcem kolejowym do wyboru do koloru. Czasami na tych trasach można trafić naprawdę fajnego busa (na zdjęciu ubiegłoroczny transport z kurortu Zatoki niedaleko Odessy do Kiszyniowa), a czasami rozpadający się autokar.

Załącznik:
ZatokaKiszyniow.jpg
ZatokaKiszyniow.jpg [ 148.2 KiB | Obejrzany 10882 razy ]


Dwie ciekawostki: dworzec w Iwano-Frankowsku wygląda praktycznie identycznie jak w Tarnowie. A pieniądze w Naddniestrzu (ruble) były drukowane przez pewien czas przez Mennicę Polską 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2015 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
OradeaOrbea napisał(a):
Dwie ciekawostki: dworzec w Iwano-Frankowsku wygląda praktycznie identycznie jak w Tarnowie. A pieniądze w Naddniestrzu (ruble) były drukowane przez pewien czas przez Mennicę Polską 8-)

Gwoli ścisłości były bite, nie drukowane. Banknoty drukuje PWPW.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:29 

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 10
a w ten sam dzien bez problemu kupie bilety do Tyraspola, i ile jest takich kursow z Odessy? Bo widzialem jedna strone internetowa z przewozami i jeden bus po 12 wyjezdzal a ja bym preferowal bardziej poranna pore tak,zeby kolo 20-21 bys w Kiszyniowie po paru godzinnym zwiedzaniu Tyraspola.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2015 20:54 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Z dworca autobusowego w Odessie ciągle coś odjeżdża do Tyraspola.
Marszrutki, prywatnie auta, autobusu rejsowe
Zajechaliśmy ok południa i czekaliśmy może 10 minut, mają do wyboru różne wersje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2015 12:12 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Jak pisałem w innnym temacie, marszrutki są do g. 8 często, potem wspomniana o 12, ale właśnie mega problemem jest kupno biletu na dworcu. Przed dworcem ochroniarze-oszuści* (ew.naciągacze) oferują swoje bilety i starają przekonnać o rzekomym remoncie dworca. Na dworcu kasjerka stara się opóźnić nas możliwie najdłużej, abyśmy kupili bilet na droższe poł. (prawdopodobnie lepsza prowizja dla niej). Więc radzę się przygotować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Cze 2015 10:30 

Rejestracja: 05 Maj 2015
Posty: 20
A jak najlepiej dojechać do Odessy koledzy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Cze 2015 13:53 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
A jak Cię kolego interesuje? Budżetowo, nie budżetowo, szybko, czas bez znaczenia? uściślij też skąd byś chciał jechać do Odessy to podpowiemy możliwe opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:31 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Planuję wybrać pociąg Odessa - Kiszyniów przez Tyraspol, potem podjechać z Kiszyniowa do Tersapola na kilka godzin dla ciekawości i wrócić do Odessy pociągiem. Czy należy spodziewać się problemów przy przekraczaniu granicy ukraińskiej w drodze powrotnej, jeśli nie będę mia pieczątki wjazdowej na Mołdawię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2015 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie będziesz miał problemów. Będziesz miał wyjazdową pieczątkę z Ukrainy. Wszyscy przecież wiedzą, jak wygląda sytuacja.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Wrz 2015 14:11 

Wykonałem trasę Odessa- Tyraspol- Kiszyniów- Kijów pod koniec września. Z Odessy do Tyraspola marszrutką, potem busem do Kiszyniowa i znowu autobusem na Ukrainę. Na granicy Mołdawsko -Ukraińskiej pojawił się problem, a ściślej problem miał pogranicznik Mołdawski. Brakowało mu czegoś w paszporcie. Według jego słów, powinniśmy wziąć na granicy (Ukraińskiej-Naddniestrzańskiej) od Naddniestrzańskich dokument rejestracji pobytu i z nim już w Mołdawii pójść na komendę policji. Ten dokument powinien być wystawiony razem z tą kartą migracyjną. Pogadaliśmy i nas puścił, ale trochę zamarudził. Do tego zamknięto granicę Mołdawska i Ukraińską dla Naddniestrzańskich aut. Nawiasem mówiąc, bilet na pociąg z Tyraspola do Kiszyniowa (ten co jedzie z Odessy), kosztuję niecałe 15 rubli (6 złotych).
Góra
 PM off
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Odessa - Kiszyniów
#14 PostWysłany: 16 Sty 2017 10:04 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 25
cześć,

Jak najlepiej dostać się z Odessy do Kiszyniowa? Chciałabym zrobić 1 dniową wycieczkę na zwiedzanie winnicy, da się w jeden dzień pojechać do Kiszyniowa i wrócić na noc do Odessy? Czy lepiej zostać już tam na noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sty 2017 10:10 

Skorzystaj z szukajki. Wszystko jest.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sty 2017 10:14 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌alala‌ bus.com.ua ale można też pociągiem, z tym, że pociąg jeździ raz dziennie, więc musisz zostać na noc w Kiszyniowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Sty 2017 16:05 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Pociąg już nie jeździ codziennie - to trzeba mieć również na uwadze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Sty 2017 16:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jednodniową wycieczkę z Odessy i do tego zwiedzić winnice nie ma opcji ze zrobisz. Albo nawet jak się uda, to będzie bieganina.

Rozważ jednodniową wycieczkę do Tyraspola albo chociaż 2-3 dniową do Kiszyniowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Sty 2017 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@‌Zeus‌
A jednodniówkę w Tyraspolu bez stresu da radę ogarnąć z Odessy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Sty 2017 17:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
2:5h jazdy z Odessy, tylko nie mogę znaleźć rozkładu jazdy busów.
Nie wiem jak pociąg teraz jedzie
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group