Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#41 PostWysłany: 15 Lip 2015 14:11 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
A dlaczego masz dotrzeć poobijana jeśli mogę spytać? ;) Ukraińcy nie biją, przynajmniej na zachodzie kraju. ;)

Nie znam ogólnodostępnej sauny we Lwowie, ale każdy lepszy hotel taką posiada, przykładowo dość popularny wśród Polaków Dnister:

http://www.dnister.lviv.ua/en/wellness/sauna

Sauna jest dostępna nie tylko dla gości hotelowych, oczywiście za opłatą, ale jeśli będziesz miała towarzystwo, to koszt na osobę nie będzie bardzo duży.
Góra
 Profil Relacje PM off
tokajka lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#42 PostWysłany: 15 Lip 2015 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Bo tydzień wcześniej mam skończyć robotę, przez którą siedze głównie przy kompie. I na Ukrainę pojadę prosto z gór. A po 3 tygodniach za biurkiem, to robię dużo nieostrożnych i nierozważnych rzeczy. (na przykład przebijam materac a potem śpię na skałach na flaku ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#43 PostWysłany: 17 Lip 2015 14:07 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Skorzystałem z autobusu 90UAH 1,5h z zimnym cydrem dość przyjemnie się jeździ mimo lektorów urywających zdanie w połowie i ograniczeniu do minimum wzmianek na temat Polski. Czeka obok opery.

Opcja z przewodnikiem może byś dość ciekawa, na wysokim zamku słyszałem jak opowiada wskazując najciekawsze miejsca panoramy miasta.

Załączniki:
SKMBT_C224e15071712490_0001.jpg
SKMBT_C224e15071712490_0001.jpg [ 91.7 KiB | Obejrzany 4448 razy ]
SKMBT_C224e15071712491_0001.jpg
SKMBT_C224e15071712491_0001.jpg [ 119.02 KiB | Obejrzany 4448 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#44 PostWysłany: 27 Lip 2015 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Przejażdżka tą żółtą kolejką bardzo ciekawa. Za 2 osoby dorosłe zapłaciliśmy 150 hrywien,dzieciaki gratis. Słuchaweczki z polskim tłumaczem i można objechać sporo ciekawych miejsc słuchając komentarza. Na drugi dzień zwiedziliśmy tę trasę pieszo robiąc zdjęcia wszystkim ciekawym miejscom.

-- 27 Lip 2015 10:40 --

TEATR PIWA

Załączniki:
11745708_1621228194784129_1416857131655894146_n.jpg
11745708_1621228194784129_1416857131655894146_n.jpg [ 78.55 KiB | Obejrzany 4328 razy ]
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#45 PostWysłany: 02 Wrz 2015 10:15 

Gdzie we Lwowie obejrzę Niemcy - Polska w piątek? Jakieś podpowiedzi?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#46 PostWysłany: 02 Wrz 2015 11:02 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Kolejka fajna tylko ile razy padlo slowo polski Polska, historia jakby wogole tam Polski nigdy nie bylo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#47 PostWysłany: 09 Paź 2015 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Dzisiaj trafiłem na ciekawy artykuł o atrakcjach Lwowa:


http://kultura.newsweek.pl/dlaczego-war ... 951,1.html
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#48 PostWysłany: 12 Lut 2016 10:19 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
RKS1926 napisał(a):
Przejażdżka tą żółtą kolejką bardzo ciekawa. Za 2 osoby dorosłe zapłaciliśmy 150 hrywien,dzieciaki gratis. Słuchaweczki z polskim tłumaczem i można objechać sporo ciekawych miejsc słuchając komentarza. Na drugi dzień zwiedziliśmy tę trasę pieszo robiąc zdjęcia wszystkim ciekawym miejscom.

-- 27 Lip 2015 10:40 --

TEATR PIWA

Jakie jest jej obłożenie w miesiące wakacyjne? Czy można wejść prawie, że "z marszu" czy trzeba wcześniej starać się o bilety? Widzieliśmy ją wiele razy, ale jakoś nie chciało nam się jeździć. Dla dzieciaków to może być jednak fajna zabawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#49 PostWysłany: 12 Lut 2016 11:00 

Z marszu wejdziesz. Naganiacze sami atakują o skorzystanie z przejazdu. Atrakcja całkiem niezła. Jedno co mi się nie podobało, to jak ktoś dobrze zna historię tego miasta, może się wkurzyć na ich lekko naciąganą wersję historii. Umniejszanie roli Polaków w rozwoju miasta, a powiększanie swojej.
A wystarczy cytat z wikipedi.

Według danych z rocznika statystycznego z 1931 roku, przed II wojną światową, Lwów zamieszkiwało około 63,5% Polaków, 24,1% Żydów, 7,8% Ukraińców, a także 3,5% Rusinów i 0,8% Niemców

A więc Ukraińcy stanowili zaledwie 7,8 % ludności. Nie wnosząc nic istotnego w rozwój kultury, architektury itd.


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Mar 2016 14:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#50 PostWysłany: 28 Lut 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
W sobotę zrobiłem sobie spacer po Lwowie pod kątem odnajdywania tablic upamiętniających zasłużonych Polaków. Tylko się nawkurzałem , wszędzie odnajdując tablice upamiętniające tego czy owego Ukraińca... Okiem zagranicznego turysty - całe miasto od zawsze było ukraińskie...
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#51 PostWysłany: 07 Mar 2016 02:19 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Przeczytałem pobieżnie ten wątek, lecz najbardziej rozśmieszyły mnie komentarze wielce zbulwersowanych kwestią "Kryjówki" jako atrakcji turystycznej. Dla mnie właśnie ona była największą atrakcją Lwowa i z pewnością najbardziej mi w pamięć zapadła. Koniecznie chcę tam wrócić w przyszłym tygodniu ze znajomymi, bo klimat ma absolutnie niepowtarzalny. Pisanie o tej knajpie jako przyczółku zła i kto wie czego jeszcze, jest po prostu przejawem braku dystansu do siebie. Przecież to miejsce jest celowo, niemalże groteskowo ucharakteryzowane na kryjówkę skrajnych nacjonalistów. A już głosy o tym, jakoby Polakowi nie wypadało się tam pojawiać, uważam za szczyt absurdu. Jak najbardziej każdy powinien tam wstąpić, choćby dla nabrania owego dystansu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#52 PostWysłany: 07 Mar 2016 10:00 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
To nie w tym wątku człowieku! Ale temat znam i sam min. o tym pisałem, Co Cię tak rozśmieszyło? Przykro mi ale to świadczy tylko o Tobie, że w tak pięknym mieście jak Lwów zauważyłeś jedynie taką atrakcję, którą uważasz za największą i najbardziej zapadającą w Twoją pamięć. Widać bawią Cię miejsca groteskowe i celowo ucharakteryzowane na kryjówkę bandytów UPA. A to tylko takie miejsce propagujące ukraiński nacjonalizm, a że jeszcze głupi turysta z Polski wpadnie, da zarobić parę hrywień i na wstępie krzyknie Sława UKRAINIE! Muszą tam mieć ubaw! Miłej zabawy i pilnego nabierania dystansu życzę.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#53 PostWysłany: 08 Mar 2016 19:48 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Człowieku, jeszcze czytać umiem i tu właśnie jest o atrakcjach Lwowa, więc wątek jak najbardziej właściwy.
Za to z Twoim czytaniem chyba najlepiej nie jest, skoro dedukujesz z mojej wypowiedzi, że zauważyłem "jedynie" tę atrakcję.
Owszem, bawią mnie miejsca groteskowe, co chyba jest zamysłem groteski, czyż nie? Jeśli uważasz, że miejsce to "propaguje" nacjonalizm, to w ogóle nie znasz definicji groteski, gdyż jej celem jest właśnie przedstawienie danego zjawiska w krzywym zwierciadle. "Kryjówka" to wyśmianie, karykatura nacjonalizmu w takim na wskroś sowiecko-ubeckim wydaniu. Ciekawe kiedy u nas ludzie zrozumieją poczucie humoru i zaczną się nabijać z kiboli, moherów i imperium "rydzykowego". Satyra jest czasem ostrzejsza i skuteczniejsza niż jakiekolwiek propagandy. Niestety trzeba ją wpierw zrozumieć... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#54 PostWysłany: 08 Mar 2016 21:38 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Dobranoc, zbytnio się różnimy aby dyskutować na forum turystycznym...Nic więcej nie napisze choć mam wielką ochotę....
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#55 PostWysłany: 31 Mar 2016 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Chcemy się wybrać wesołą gromadką (około 10 chłopa) do Lwowa z okazji wieczoru kawalerskiego kolegi :D Celujemy w jakiś trzydniowy wyjazd weekendowy pod koniec maja.
Pytanie czy znacie i polecacie jakieś lwowskie "atrakcje" mogące urozmaicić tego typu imprezę, poza mniej lub bardziej typowym "clubbingiem"?
Z drugiej strony jeśli znacie jakieś fajne lokale, które nadają się na tego typu okazje to też chętnie przyjmę wszelkie porady 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#56 PostWysłany: 31 Mar 2016 22:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tak, tu: http://ukraineallaboutu.com/pl/travel-i ... estaurant/
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#57 PostWysłany: 09 Kwi 2016 07:14 

Obchody 360. rocznicy ślubów Króla Jana Kazimierza: http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/ ... kazimierza
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#58 PostWysłany: 01 Maj 2016 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Pytanie do osób które odwiedziły Lwów: czy ktoś może z was korzystał z usług jakiegoś przewodnika lub dołączył się do jakiejś większej grupy? Wybieram się w niedalekiej przyszłości na weekend do Lwowa i z chęcią zobaczyłbym kilka głównych zabytków/ważnych miejsc w asyście osoby, która ma szerszą widzę na temat tych obiektów, dorzuci coś od siebie, czego nie można przeczytać w papierowych przewodnikach itd. Myślę o jakimś kilkugodzinnym spacerze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#59 PostWysłany: 01 Maj 2016 18:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@grs
Zeus napisał(a):

Na podanej stronie masz do wyboru 3 tematyczne, fajne wycieczki po Lwowie w dobrej cenie z przewodnikiem,zechciej łaskawie zerknąć może coś dla siebie wybierzesz ;) Często też można spotkać zorganizowane grupy z Polski z przewodnikiem w naszym języku i można się troszkę "podpiąć" po zapytaniu o zgodę :P
Góra
 Profil Relacje PM off
AJAJ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - atrakcje
#60 PostWysłany: 01 Maj 2016 18:41 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
grs napisał(a):
Pytanie do osób które odwiedziły Lwów: czy ktoś może z was korzystał z usług jakiegoś przewodnika lub dołączył się do jakiejś większej grupy? Wybieram się w niedalekiej przyszłości na weekend do Lwowa i z chęcią zobaczyłbym kilka głównych zabytków/ważnych miejsc w asyście osoby, która ma szerszą widzę na temat tych obiektów, dorzuci coś od siebie, czego nie można przeczytać w papierowych przewodnikach itd. Myślę o jakimś kilkugodzinnym spacerze.


Jarosław +380 50 370 26 62
Ja nie korzystalem, ale znajomi, ktorzy byli 3 tygodnie temu byli zadowoleni i polecaja. Pan Jarosław mowi bardzo dobrze po polsku.
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group