Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Islandia - jedzenie
#1 PostWysłany: 04 Lut 2014 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
Pomimo tego, że Islandia jest mega-drogim krajem może jednak polecicie jakies fajne w miare "tanie miejsce" aby coś zjeść???

Bonus przede wszystkim do żywienia ale wierzę, że są jeszcze jakieś miejsca;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 25 Lip 2017 10:54, edytowano w sumie 3 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Islandia
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Czy podróżował ktoś w ostatnim czasie po Islandii i miał możliwość próbowania dań tradycyjnych kraju? Znacie jakieś sprawdzone miejsca warte polecenia?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2014 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
w porcie w Rejkaviku jest knajpa, która wszyscy tam znają, z tego że podają najlepsza zupę z homara na świecie (według New York Times) w przystępnej cenie, zapomniałem nazwę ale na pewno znajdziecie,
po za tym są tam wieloryby, szaszłyki np. z tunczyka i inne morskie cuda,


jeżeli chodzi o coś regionalnego, to jadłem łeb owcy, sporządzony przez mojego hosta z couchsurfingu (wegetarianka),
po zjedzeniu oka, na tydzień dołączyłem do grona wegetarian,
niesamaowite przeżycie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2014 13:13 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
mogę polecić 2 miejsca :

Akureyri - Bautinn (na skrzyzowaniu Hafnarstraeti i Kaupvangsstreati) - wieczorem jest menu 2 zupy, bar sałatkowy, pieczywo + dowolne danie z karty -np. olbrzymi stek z wieloryba za ok 4000 ISK.



Isafjordur - jeśli ktoś tam dojedzie :-) w porcie znajduje się niesamowita restauracja Tjoruhusid - nigdy w życiu nie jadłem równie dobrej ryby.

Otwarta jest w godzinach 12-14 (lunch menu) oraz od ok 19-19:30. Ryby przyjeżdżają po 18 i dopiero wtedy kucharze zaczynają przygotowywać dania.
Nie ma menu - jest to typowy bufet all you can eat za 5000 ISK od osoby. W cenie zupa z homara, sałatki, desery, kawa, herbata + niezliczona ilość ryb (dorsze, łapacze etc) na kilkanaście sposobów. Można próbować wszystkiego i do woli ;)
Konkurencyjny portal ocenia Tjoruhusid jako najlepszą restaurację rybną na Islandii - i trudno się z tym nie zgodzić !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia
#5 PostWysłany: 05 Lip 2014 14:13 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Garuda88 napisał(a):
Czy podróżował ktoś w ostatnim czasie po Islandii i miał możliwość próbowania dań tradycyjnych kraju? Znacie jakieś sprawdzone miejsca warte polecenia?


Zależy jak bardzo "tradycyjnych"... u nich od pewnego już dłuższego czasu tradycyjne są... hot dogi. W Reykjaviku jest (nieco na uboczu) buda w której jadł hot dogi Clinton.
http://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%A6jarins_Beztu_Pylsur

Choć powiem szczerze, że smakowały jak... normalne hot dogi...
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2014 14:30 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
zgadzam się, hot dogi te polecał również Robert Makłowicz a tak naprawdę niczym one nie różnią się od tych sprzedawanych na stacjach N1(i też są z baraniny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Wrz 2014 01:23 

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 24
Także polecam Bautinn w Akureyri, zwłaszcza na spory głód, bo można jeść do oporu (i to smaczne rzeczy!) i spróbować świetnego wieloryba.

A w Rejkiaviku jedliśmy tylko w Cafe Paris, bo skusiła nas cena za burgery i makarony (burgery ~1800ISK, makarony ~2300-2700ISK), również polecam, dobre jedzenie + duże porcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Wrz 2014 13:54 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
W porcie w Reykjaviku niedaleko miejsca gdzie odpływają rejsy na wieloryby i maskonury, można zjeść naprawdę dużej wielkości steka z wieloryba plus sos plus darmowa kawa/herbata za 2000 ISK.

W Reykjaviku na takim ich głównym deptaku, knajpa z dużymi kanapami, do wyboru dwie opcje albo zestaw zupa pstrąg i deser za 2600 ISK lub taki sam deser jedynie z ta zmianą że zamiast pstrąga jest łosoś za 3600 ISK. Generalnie porcje były bardzo ubogie, a jako że byliśmy strasznie głodni to się nie najedliśmy.

W Vik, po drugiej naprzeciwko supermarketu i niedaleko sklepu z alkoholem, zestaw frytki plus jagnięcina 3200 ISK.

Trzeba uważać, bo w niektórych miejscach nie można płacić gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Wrz 2014 14:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jak byłem w Hallgrimskirkja, to tuż obok stała przyczepka, gdzie dwie panie sprzedawały tradycyjną zupę (z wkładką mięsną z baraniny chyba).

Mała miska kosztowała chyba 600 ISK, a duża 990. I była naprawdę duża - spokojnie można się nią najeść do syta. I naprawdę smaczna. Dobrze jest mieć swoje pieczywo do zagryzania, bo za chlebek trzeba było płacić dodatkowo.

I mimo iż była to taka postawiona przyczepka, to można tam było płacić kartą, jeśli komuś bardziej pasowało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2014 18:30 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
W Reykjaviku przy okazji odwiedzin sieciówki IKEA można zjeść za 600-1000 ISK całkiem dobrze i jak na stolicę tanio.

Może nie tanio ale bardzo dobrze przygotowane i dobre jedzenie .

Akureyri, centrum miasta jeżeli zapytacie o BAUTINN na bank miejscowi będą znali to miejsce - jest to najstarsza restauracja na Islandii ( wcześniej polecał ja użytkownik sorvali)
Zestaw składający się z zupy (jedna to coś w stylu gulaszu z baraniny - pyszna, druga wegetariańska) , baru sałatkowego ( nakładasz co chcesz i ile chcesz ) + dania głównego od ok 4000 ISK do 4800 ISK
My jedliśmy konine ( 4550 ISK ) i wieloryba (4190 ISK, górne zdjęcie) - poniżej zdjecia dań , którymi spokojnie można się najeść.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lut 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Ja mogę polecić Lebowski Bar w Reykjaviku. Jedzenie może mało tradycyjne, ale dla fanów film Big Lebowski rewelacyjne miejsce, bardzo klimatyczne i ciekawe. Ceny za burgery nawet dają radę. Najtańszy ok 1000 ISK (około 25-30zł), menu można zobaczyć na stronie. Dodatkowo w godzinach popołudniowych (chyba do 16) była promocja na 2 piwa w cenie 1 (600 ISK czyli około 16-18zł za 2 piwa).
http://lebowski.is/En/
Image


Co do hot dogów to w Reykjaviku ceny chyba wszędzie podobne. 380 ISK (około 10-12zł) za klasycznego hodoga :P nie są to jakieś specjalne, magiczne hot dogi, po prostu mają taką tradycję chyba od czasów kiedy Clinton zamówił jednego w budce niedaleko portu.
Image
Budka, w której Bill Clinton kupował hot doga.
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lut 2015 15:52 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Budka z hot dogami przereklamowana. Zwykła buła z parówą.
Ale na silny nagły głód na pewno pomoże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Maj 2015 11:19 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Polecam Klausturkaffi znajdujący się kilka kilometrów od wodospadów Hengifoss i Litlanesfoss:
http://www.tuitam.net/2013/08/pulpety-z ... kim-mchem/
Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Cze 2015 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Najtaniej wychodzi rzeczywiście Ikea - danie wegetariańskie (kotleciki warzywne) za 590 ISK. Razem z nielimitowaną herbatokawą i połową zupy wyszło 25 zł za osobę, czyli jak na Islandię półdarmo.

Natomiast wieloryba próbowaliśmy tutaj. Całkiem dobry, ale bez przesady. 2400 ISK za całkiem spore dwa kawałki. Do tego zupa z baraniną za 1300 ISK. Jednak najlepszą i najtańszą zupę jedliśmy pod Seljalandsfoss, zupa z ekstra dużymi kawałkami mięsa za 1250 ISK ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Cze 2015 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Odwiedziłam legendarny Bautinn. Wieloryb jest nieco droższy, obecnie kosztuje około 4700 ISK, z dużym piwem zapłaciłam około 5800 ISK. Wieloryba polecam fanom krwistego mięsa - ja nie lubię, więc mi średnio smakowało ;) Tak jak ktoś napisał, w cenie dania głównego jest bar sałatkowy (w tym sałatki z makaronem, nie ma makaronu "na gorąco") oraz 2 zupy do wyboru. Wyglądało to podobnie jak u poprzednika - w załączeniu fota.

Kilka razy skusiłam się na burgery - bardzo dobre! Najlepszy był w Husaviku w restauracji "Salka" niedaleko portu, wzięłam firmowy, z pieczarkami - porcja z frytkami kosztowała około 40 zł, oraz w Vik - w restauracji przy cpn, w której większość załogi stanowią Polki ;)

Załączniki:
DSC_3571.jpg
DSC_3571.jpg [ 96.04 KiB | Obejrzany 18592 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lip 2015 17:42 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 23
O typowym jedzeniu na Islandii napisałem trochę tu: http://kronikismaku.pl/co-zjesc-na-islandii/
Natomiast tu: http://kronikismaku.pl/islandzkie-dziwactwa-kulinarne/ jest trochę o różnych dziwactwach które Islandczycy jedzą od czasu do czasu. Możecie zerknąć jakby ktoś się zastanawiał co zjeść. Jeśli chodzi o wieloryby to zastanówcie się dwa razy zanim zamówicie steka w restauracji. Dołóżcie trochę grosza i wykupcie whale watching na statku. Wrażenia są niesamowite, bez porównania do tych kulinarnych. Niestety Islandia jako jeden z 3 krajów na świecie poluje na wieloryby. I to głównie nasza wina... turystów. Taka dygresja.
_________________
Dębowy - współautor bloga kulinarno podróżniczego Kroniki Smaku
http://kronikismaku.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Lip 2015 23:36 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Po takiej reklamie steków z wieloryba, nie zastanowię się ani razu i w ciemno zamówię sobie oraz swojej żonie (Na Islandii będę 18-25 lipca, promocja Lufthansy z października zeszłego roku).

A Tobie polecam- też taka dygresja- zamiast schabowego albo antrykota, wizytę w rzeźni lub na polowaniu- bo nie wiem skąd nagle wartościowanie zwierzęcego życia. Dla mnie wieloryb jest wart dokładnie tyle samo, co świnka czy krówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lip 2015 14:23 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 23
Różnica między świnkami i krówkami a wielorybami jest taka, że te pierwsze nie znajdują się na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, natomiast gatunki wielorybów, które można zjeść w Islandii na takiej liście figurują (różne kategorie, w zależności od gatunku). Nie mam zamiaru się z nikim wykłócać, każdy zrobi to co uważa za słuszne.
_________________
Dębowy - współautor bloga kulinarno podróżniczego Kroniki Smaku
http://kronikismaku.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Lut 2016 00:31 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 3
Czy jest jakieś jedzenie, ktore należało by unikać ( by się nie naciąć na nie w gastronomi) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2016 01:00 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Raczej nie ma takiego jedzenia. Jak w każdym cywilizowanym kraju- ostateczny wybór to wypadkowa gustów kulinarno-smakowych i cen.
Na Islandii nie istnieje chyba nic takiego, co ewidentnie by się nie opłacało- bo drogie jest wszystko :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group