Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:11 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zastanawiam się nad moim beznadziejnym przypadkiem uzależnienia od podróżowania.
Całe moje życie ustawiłem pod podróże. Rzuciłem studia, mam pracę która w 6 miesięcy przynosi taki dochód , że kolejne 6 mogę tylko podróżować. Czy powinienem się zacząć leczyć czy kupić WMI-MAD-SCL-GRU-MAD i się nie zastanawiać ?:P
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:14 

Rejestracja: 21 Lip 2013
Posty: 36
Loty: 39
Kilometry: 83 437
Collect memories, not things :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
kupić i się nie zastanawiać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Nawet się nie zastanawiaj ;) ja sam też wszystko ustawiam pod podróże, co prawda moja praca i zarobki nie pozwalają aż na takie szaleństwa jak u Ciebie, ale i tak staram się korzystać jak najwięcej pod kątem podróżowania ;) leczyć nie ma się z czego bo to same plusy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Realizuj pasję i nie lecz się z niej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
to nie jest pasja tylko nałóg.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wrzoch lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:44 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Groźnie brzmi ;)

Ale to fakt. Podróże to jedyna rzecz, na którą wydaję pieniądze i nie żałuję.
Kupie nowe buty i już myślę o tym, że w sumie mogły być tańsze.
Pójdę na imprezę i na drugi dzień boję się spojrzeć w portfel.
A z podróżami nigdy tak nie mam. To mówi chyba samo za siebie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
oskiboski napisał(a):
Zastanawiam się nad swoim beznadziejnym przypadkiem od uzależnienia od podróżowania.
Całe moje życie ustawiłem pod podróże.
W pewnym momencie możesz poczuć przesyt a życie nie składa się tylko z przyjemności.
oskiboski napisał(a):
Rzuciłem studia, mam pracę która w 6 miesięcy przynosi taki dochód,że kolejne 6 mogę tylko podróżować.
Po 7 latach tłustych może przyjść 7 lat chudych i co wtedy ? Wtedy pozostaje proza życia.

Mam u siebie w pracy taką co tez zarabiała przed laty, że ho ho. Potem kupiła sobie mieszkanie bez kredytu (bo była kasa). Jaki kraj nie wymienisz to wszędzie była i wszystko widziała bo "podróże były moją pasją i miałam na to pieniądze" - jak mawia. Niestety teraz jest zgorzkniałą samotną babą* przed pięćdziesiątką (a może już po ?), która ma pretensję o wszystko do wszystkich tylko nie do siebie. Pusta chałupa, ani chłopa, ani dzieci pozostała tylko nudząca ją praca (jeszcze z 20 latek do emerytury) i samotność i wiecznie wygłaszany tekst "jak jeździłam po świecie to się wtedy realizowałam".

Wszystko co cieszy jest fajne. Jednak są granice, których przekroczenie zawsze skutkuje zwiększeniem w pozycji "koszty". I nie chodzi tu o te koszty materialne. Trzeba po prostu znać umiar i pamiętać że każdy medal ma dwie strony.

* słowo "baba" użyte celowo - inne nie oddało by kontekstu


Ostatnio edytowany przez zulu, 25 Cze 2015 19:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Cze 2015 18:56 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
namteH napisał(a):
to nie jest pasja tylko nałóg.


To nie nałóg. To obsesja.
Ją również mam pracę gdzie pracuję 6-7 miesięcy potem podróżuje.
Niestety wolne mam maj-pazdziernik więc pora monsunowa ,deszczowa i tam takie inne.
Mnie już ochrzcili burzujem ;) Tak się rozbijam po świecie

O emeryturze nawet niemal co myśleć, bo jej nie dostane.
Uważam że dopóki nie godzi to w rodzinę i dom , można taką obsesję mieć.
Oczywiście trzeba mieć jakieś oszczędności , ale rezygnować ze swojej pasji nie zamierzam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Mar 2017 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Cze 2015 19:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Powiedziała Jola z którą widzę się w Hongkongu w październiku :P
Nie mam dzieci, dobrze mi w wynajętym mieszkaniu. Do 30 mam 2 kadencje sejmu. Kasa raz jest raz nie ma. Raz pasztet raz kawiory, ale jeździć trzeba !
"Napodróżowanie" przychodzi chyba po 7 podróży w ciągu 3 miesięcy, jak w 2013. Wtedy nie ma efektu wow
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Cze 2015 19:11 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Młodość to piękna sprawa i trzeba się wyszumieć. Ale też poznać siebie i znaleźć sobie jakiś pomysł na życie, który da wiarę w przyszłość i relatywną niezależność - choćby do momentu znalezienia planu B.

A chłop/ baba, dzieci, kasa, chata i robota nie są uniwersalną receptą na szczęście. W tym przepisie jest znacznie więcej składników. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Cze 2015 19:42 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Aż się boję zapytać, czym się zajmujesz, bo w moich wyobrażeniach taka kasa i wolność wyboru co, gdzie, jak i kiedy to zahacza o czarne interesy :P
Podróżować warto, tym bardziej jak wiek, chęc i siła pozwala ;)
Lepiej taka obsesja i nałóg niż obgryzanie paznokci i siedzenie na tyłku przed tv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Cze 2015 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jak dla mnie masz super warunki życiowe.
Gloryfikujecie podróże, i pewnie sam bym się przyłączył, ale trzeba rozróżnić pasję (hobby) od zatracenia się w niej, nawet jeżeli jest to tylko zbieranie znaczków. ;)

Życzę Ci jak najlepiej, ale w życiu różnie bywa, myślałeś o sytuacji gdy coś Ci się przydarzy na wyjeździe... (była taka bajka, nie kreskówka :P o mrówce i koniku polnym)?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Cze 2015 20:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
A to akurat jest dobry argument za wyjechaniem na stałe. No pomyślmy: ja tu pracuję ostro na kilku etatach cały tydzień, by weekend móc spędzać za granicą, a jak się rozchoruję, to mi wyznaczą wizytę po śmierci, zaś emerytura wystarczy na zapałki (o ile nie będę palić).
A można by odwrotnie: siedzieć tam na stałe i pracować. Wtedy niektóre wydatki na wyjazdach wyglądałyby zupełnie inaczej, a na emeryturze robiłbym to, co tam robią emeryci, czyli... podróżował!
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Cze 2015 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
I taki kierunek mogę poprzeć :) tylko czy będąc nawet w Australii nie będzie Cię ciągnąć na weekend do Nowej Zelandii :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Cze 2015 21:34 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
Napiszę tak : życie bez pasji to nie jest życie więc chwytaj je pełnymi garściami dopóki żyjesz i ciesz się nim i swoją pasją
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Cze 2015 21:45 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 103
Loty: 12
Kilometry: 15 348
Co to macie za pracę, że wystarczy popracować 6-7 miesięcy w roku i resztę podróżować? Chętnie przygarnę taką robotę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Cze 2015 21:48 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Podróże to nie choroba a hobby ... :P
Zawsze po nich pozostają wspomnienia które zostaną w Twojej głowie i których nikt Ci nie zabierze
Jak masz czas / praca / , możliwości / np. rodzina / i finanse / brak kredytów / to tylko korzystać bo życie lubi platac różne figle a lepiej :
Teraz pozdróżować i nie żałować - niż
Później żałować i już nie podróżować :P
Dalekich lotów !
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Cze 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Artykuł jak najbardziej w temacie i pod rozwagę tych, którzy podróże traktują tylko jako zaspokojenie "zwierzęcych" potrzeb: http://www4.rp.pl/artykul/1206235-Swiat ... upcow.html

Ps. sam mam podobną sytuację, wykonując jakąkolwiek pracę w Danii możesz drugą połówkę roku spędzić na podróży po Azji i żadnej filozofii w tym nie ma ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 25 Cze 2015 22:09, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Cze 2015 22:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
wOJOK napisał(a):
Co to macie za pracę, że wystarczy popracować 6-7 miesięcy w roku i resztę podróżować? Chętnie przygarnę taką robotę ;)

No właśnie... nie śmiałem prosić, myślałem, że sami zaproponują.

A wracając do tematu, taką dyskusję można rozwijać w różnych kierunkach. Ja na przykład dzieci nie mam i w zasadzie mieć nie zamierzam, a i do niedawna nie zamierzałem mieć drugiej połówki (ale na to nie zawsze ma się wpływ). No więc mieszkam w ciasnej najmowanej klitce, żyję tu jak partyzant, ale latam. Jedni wydają na dzieci, na rodziny, meble, telewizory i futra dla teściowych, a ja wolę podróże. I czasem myślę sobie, że to taki hedonizm - jak na katolika w sumie słabo... I oczywiście jest gdzieś tam pytanie, czy kiedyś nie uznam, że schrzaniłem sobie życie. Jak w tej słynnej kampanii społecznej co to "byłam w Tokio, nie urodziłam dziecka - żałuję". Z drugiej strony znam sporo ludzi, którzy poszli "tą właściwą" drogą. I też mogą uważać, że schrzanili życie.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group