Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Paź 2012 10:55 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Cześć,
Czy moglibyście mi powiedzieć w jaki sposób można kupić taką naklejkę i gdzie?
Sprzedają to wysyłkowo?

z góry dziękuję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 29 Paź 2012 12:43 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 18
W Polsce dostaniesz, ale będzie drogo.
W przypadku samochodów zagranicznych(w tym polskich) naklejkę umweltzone dostaniesz, jeżeli pierwsza rejestracja było, bodajże, po 1993 roku w przypadku benzyny. Przy dieslu nie interesowałem się tym.
Jedziesz do jakiegokolwiek warsztatu, prosisz o naklejkę i pokazujesz dowód, że auto było zarejestrowane po '93. Koszt to 5 Euro.

Allegro: np: http://moto.allegro.pl/plakietka-umwelt ... 39632.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2012 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
cassius17 napisał(a):
W przypadku samochodów zagranicznych(w tym polskich) naklejkę umweltzone dostaniesz, jeżeli pierwsza rejestracja było, bodajże, po 1993 roku w przypadku benzyny. Przy dieslu nie interesowałem się tym.


W przypadku silników wysokoprężnych (diesel) zielona naklejka jest przyznawana pojazdom zarejestrowanym od 01.10.2006 r. Pojazdy z silnikiem diesla i żółtą naklejką (rejestracja 01.10.2001-30.09.2006) zarejestrowane poza RFN mają do końca 2014 roku karencję i mogą wjeżdżać do centrum Berlina.

Naklejki, jak wspomniał kolega, można otrzymać na miejscu w warsztach TÜV i DEKRA lub wcześniej wysyłkowo (drożej). Info w jęz. polskim:
http://www.stadtentwicklung.berlin.de/u ... nfo_pl.pdf
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2012 23:31 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
ja zamawiałem z oficjalnej strony Berlina https://www.berlin.de/labo/kfz/dienstle ... hop.en.php

wypełniasz formularz, załączasz skan dowodu rejestracyjnego i wysyłasz on line, potem przelew na kwotę 6Euro i po 2 tygodniach plakietka przychodzi listem na wskazany adres.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Paź 2012 09:09 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Wielkie dzięki.
Kupię w PZM albo zamówię z oficjalnej strony Berlina.
A czy 6 euro to cena całkowita (razem z dostawą) ?
Gdy zmieniam język na polski cena wynosi już ponad 10 euro dlatego pytam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Paź 2012 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Naklejkę można też dostać w punktach DEKRA (http://www.dekra.pl/).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Paź 2012 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tyle, że na stronie Dekra wychodzi z wysyłką 99zł, a na allegro jest 43zł ;-) Sam będąc w Berlinie chciałem kupić kilka sztuk dla znajomych na przyszłość, ale bez dowodu rejestracyjnego samochodu się nie dało. Ale to pewnie kwestia warsztatu, w którym się kupuje. Ze swojej strony dodam tylko, że wbrew pozorom bardzo ciężko dostać naklejkę na stacjach benzynowych. Odwiedziłem 6 i począwszy od Shella tuż za Świeckiem, jak i kilka w centrum Berlina i nigdzie nie było, a na 3 nie wiedzieli nawet o co mi chodzi. Kupiłem dopiero w warsztacie w centrum Berlina, czyli już w sumie złamałem przepisy, żeby tam wjechać :]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2013 06:48 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Generalnie my kupowaliśmy w salonie firmowym Hondy. Dowiedzieliśmy się że plakietkę można kupić w niemal każdym autoryzowanym salonie sprzedaży jakiejkolwiek marki, co wydaje się oczywiste ze względu na fakt, iż kupując samochód muszę takową naklejkę posiadać wjeżdżając do Berlina, więc salony idą na rękę klientom i wszystko można załatwić na miejscu, bez dodatkowych opłat. Naklejka dla normy 4 to koszt 5 Euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Paź 2013 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Podbijam temat. Sam już kupowałem naklejkę 3 lata temu w Berlinie w warsztacie, było to jednak w centrum i zanim znalazłem zrobiłem 20-30km po centrum bez niej, na szczęście mandatu nie załapałem. Wypadł mi właśnie pilny wyjazd do Berlina, będę tam jutro, innym samochodem i naklejki nie mam. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony punkt przed zjazdem z autostrady do centrum Berlina gdzie na 100% dostanę naklejkę w sobotę? Chciałbym kupić naklejkę po normalnej cenie czyli te 5€. Póki co znalazłem tylko jeden punkt na trasie w Polsce, ale chcą 75zł i to trzeba lekko zjechać z autostrady przed granicą.
Podobno to, że będzie sobota to jeszcze gorzej dostać naklejkę...;/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Paź 2013 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
szymonpoznan1 napisał(a):
Podbijam temat. Sam już kupowałem naklejkę 3 lata temu w Berlinie w warsztacie, było to jednak w centrum i zanim znalazłem zrobiłem 20-30km po centrum bez niej, na szczęście mandatu nie załapałem. Wypadł mi właśnie pilny wyjazd do Berlina, będę tam jutro, innym samochodem i naklejki nie mam. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony punkt przed zjazdem z autostrady do centrum Berlina gdzie na 100% dostanę naklejkę w sobotę? Chciałbym kupić naklejkę po normalnej cenie czyli te 5€. Póki co znalazłem tylko jeden punkt na trasie w Polsce, ale chcą 75zł i to trzeba lekko zjechać z autostrady przed granicą.
Podobno to, że będzie sobota to jeszcze gorzej dostać naklejkę...;/

http://www.dekra.de/de/standorte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Paź 2013 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Pawel_T napisał(a):


Niby ok, ale nigdzie tam nie mogę znaleźć informacji o godzinach otwarcia...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Paź 2013 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
szymonpoznan1 napisał(a):

Niby ok, ale nigdzie tam nie mogę znaleźć informacji o godzinach otwarcia...

Potem sie przygladne, bo gdy kiedys szukalem to byly godziny.

EDIT: ehhhhhh wpisujesz miasto, wyswietla sie mapka, wybierasz stacje, pojawia sie adres i strona, przechodzisz na strone i masz godziny otwarcia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Paź 2013 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Fakt. Przegladajac z telefonu nie dojrzalem. To pozostaje ostatnia kwestia. Godziny podzielone sa na 2: stacja przegladow i biuro. Przeglady sa robione w soboty, a biuro zamkniete. Kupie wiec naklejke czy nie?;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Paź 2013 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
szymonpoznan1 napisał(a):
Fakt. Przegladajac z telefonu nie dojrzalem. To pozostaje ostatnia kwestia. Godziny podzielone sa na 2: stacja przegladow i biuro. Przeglady sa robione w soboty, a biuro zamkniete. Kupie wiec naklejke czy nie?;)

Skoro robia przeglady w sb to wpisuja dane do kompa i wydaja papierki, wiec powinni sprzedawac tez naklejki, bo to w sumie tez wpisanie danych do kompa i wydanie papierka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Paź 2013 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Jeśli ktoś będzie zainteresowany. Ostatecznie plakietkę kupiłem na stacji Dekra, przy centrum Handlowym A10, tj. około 50-60km od Świecka, przy samej autostradzie, zjeżdżamy z autostrady A10 w prawo w stronę centrum hadlowego A10, na pierwszym rondzie centrum jest w prawo, a stacja Dekra w lewo i około 400metrów. Płaciłem 10Euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lis 2013 21:11 

Rejestracja: 12 Lut 2011
Posty: 28
szymonpoznan1 napisał(a):
Jeśli ktoś będzie zainteresowany. Ostatecznie plakietkę kupiłem na stacji Dekra, przy centrum Handlowym A10, tj. około 50-60km od Świecka, przy samej autostradzie, zjeżdżamy z autostrady A10 w prawo w stronę centrum hadlowego A10, na pierwszym rondzie centrum jest w prawo, a stacja Dekra w lewo i około 400metrów. Płaciłem 10Euro.


A to dziwne bo ja jadąc bezpośrednio do TUV (tam niemcy robią obowiązkowe przeglądy rejestracyjne) zapłaciłem za nalepkę Umwelt 5 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Cze 2015 11:27 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 1
Ostatnio atrzylismy plakietki o 120 zł i drozej...i olaliśmy sprawe, wjechaliśmy do Berlina, pierwszy salon samochodowy, mówie green Umwelt, babka bierze 5 euro, wpisuje nr jakie jej dyktuje, nawet auta nie widziała, można we wszystkich salonach samochodowych nabyc-jak sprzedają nowe auta to muszą je mieć, i Autowerk, automechanik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Cze 2015 19:27 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 32
Dokładnie tak samo. W najbliższym salonie samochodowym w miasteczku Münchenberg. Pan pooglądał dowód rejestracyjny i skasował 5 Euro. Bez jakiejkolwiek dyskusji. To sią załatwia w pierwszym lepszym salonie samochodowym lub stacji serwisowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Cze 2015 19:38 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
zielona strefa obowiązuje w Berlinie tylko w "ringu"
można samochód zostawić po za ringiem i nic nie płacić
byłem dwa razy w Berlinie ostatnio i tak robiłem
po za ringiem można znaleźć strefy darmowego parkowania na osiedlach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Cze 2015 07:49 

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 32
Nie żebym się czepiał, ale mianem Ring określa się pierścień autostrady wokoło Berlina. Zaś strefa ochronna, tj. Umweltzone, jest wielekroć mniejsza i obejmuje właściwie samo centrum. Rzeczywiście, bez większych problemów można zostawić samochód na granicy strefy i jechać metrem czy S-Bahnem. Pewnie to oczywiste, ale oba lotniska są wyraźnie poza zieloną strefą.

http://www.umweltzone.pl/strefy/berlin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group