Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lagos - różne info.
#1 PostWysłany: 03 Cze 2015 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Przed wyjazdem szukałem info na różne tematy dot. Lagos, ale nie znalazłem za wiele. Więc teraz będąc "po" wrzucam info - może komuś się przyda.

Wypożyczalnie rowerów, skuterów, samochodów.
Pierwotnie zakładałem opcje:
Wypożyczenie auta w Lizbonie z oddaniem w Faro. Przejazd przez Lagos i okolice. Przy 3 dniach razem z prognozowanym paliwem, autostradami i dopłatą za oddaniem w innym miejscu na tej całej trasie wychodziło 700-900zł.
Druga opcja: dojazd z Lizbony pociągiem do Faro. Tam wypożyczenie auta z oddaniem tamże. Przejazd do Lagos i okolic i powrót, ale na 2-3 dni się to nie kalkulowało. Razem z biletami kolejowymi dla 2 osób, paliwem i autostradą wychodziło ok 450zł.
Ostatecznie zrobiłem przejazd pociągiem z Lizbony do Lagos (14euro/os -> 2os = 112zł) + wypożyczenie auta w Lagos na 1 dzień [24h] (wystarczyło nam tyle czasu. 40 euro samochód + 10 euro paliwo = 200zł) + bilety na pociąg Lagos - Faro (ok. 7euro/os -> 2os = 56zł. Total: 370zł.
Samochody:
Na ulicy Victor da Costa e Silva, niedaleko mariny, znajduje się skupisko wszelkiej maści wypożyczalni.
Ja potrzebowałem samochodu na 1 dzień. Najtaniej znalazłem w "Marina Rent a CAR" - mniej więcej tutaj https://goo.gl/maps/VRFIS
Małe auto klasy B (np. Citroen C1) z klimą kosztuje za dzień 35 euro + 5 euro ubezpieczenia (pokryte wszystko oprócz opon). 3 dni to 70euro, a 7 - 140euro. Ubezpieczenie po 5 euro/dzień (dla klas B-D. Dla wyższych - 10euro). Dostaje się auto z pewnym stanem baku i z taką ilością - mniej więcej - trzeba oddać. Ja dogadałem auto z klasy wyżej (C) - Citroen C3 w powyższej cenie (normalnie 40 euro). Miał przejechane jakieś 30 000km i był trochę poobijany. Przy odbiorze i oddaniu auta ze względu na ubezpieczenie nawet go nie oglądali. Oddałem zatankowane tak, żeby wskaźnik pokazywał to samo, ale tego też nie sprawdzili.
Płatne z góry. Spisali dane z karty kredytowej. Auto ma czytnik do bramek autostradowych - płaci się za skorzystanie z niego 5 euro + kwity z bramek.

Dla informacji - przykładowe inne auta:
- klasa E - Seat Ibiza, 5os, klima - 1d: 55euro, 3d: 110euro, 7d: 220euro.
- klasa I - Mini Bus, 9os, klima - 1d: 110euro, 3d: 225euro, 7d: 450euro.

Sprawdzałem dwie inne wypożyczalnie (obie jakieś 50-100m od zaznaczonego miejsca na południe). W jednej na 1d było 40 lub 45 euro + 7 euro za ubezpieczenie. Druga była droższa, ale nie pamiętam ile. Może przy dłuższych wypożyczeniach jest u nich taniej.

Skutery:
Wypożyczalni jest kilka. Piszą o możliwości dostawy skutera do hotelu "w cenie". Nie pytałem jak to działa.
50cc - pół dnia - 23 euro
50cc - 1 dzień - 28 euro; 3d: 50-60 euro; 7d: 95-120 euro.
125cc - pół dnia - 30 euro
125cc - 1 dzień - 30-40 euro. 3d: 65-80 euro; 7d: 130-160 euro.
Inna wypożyczalnia - Gilera Stalker/Honda X8R:
1 dzień - 28 euro
3 dni - 60 euro
7 dni - 120 euro.
Mają też 250 i 300cc, normalne motocykle (od 60 euro/dz; 130 euro/3dni; 260 euro/7 dni), kłady itd.
Nazwy wypożyczalni: "Motorent", "Moto?ide" - nie wiem co za litera jest po środku jako "?" ;). S?

Wiem, że w jednej chcieli depozyt - 150 euro (karta lub gotówka).

Rowery:
Te same wypożyczalnie co powyżej.
Ceny (rowery górskie):
3 godziny - 7 euro
1 dzień - 10-13 euro
3 dni - 21-27 euro
7 dni - 40-58 euro
Kolarzówka:
1 dzień - 20 euro
3 dni - 50 euro
7 dni - 100 euro


Jadąc na przylądek Św. Wincentego ucieszyliśmy się, że nie wzięliśmy skutera - wiatr chciał łeb urwać (ostatnie dni maja), choć było cały dzień 20-30 stopni.

Na pewno w okolicy dobrze mieć swój transport.
Ale jakby ktoś chciał - info o autobusach: http://www.algarvebus.info/
Jest aktualny rozkład jazdy autobusów (Lagos - Sagres - Św Wincent lub np. Lagos - Portimao) itd.
Nie jeżdżą za często i w wielu przypadkach zatrzymują się "na skrzyżowaniu" w okolicy podanej miejscowości, a później trzeba jeszcze kawałek dojść (co jest podane na tej stronie).
Dojazd samochodem z Lagos do Św. Wincenta to około 30 minut. Autobus - około godzina.

Plaże:
- plaża Św. Anny - często polecana - zamknięta do bodaj lipca 2016r.
- polecam:
plaża Camilo (niedaleko, na południe)
plaża Batata w północnej części
przylądek Piedade.

Nocleg:
Porto Mos Residence - http://www.booking.com/hotel/pt/porto-m ... ce.pl.html?
Około 100zł/dwójka/noc za pokój na parterze nie od ogrodu. Dość daleko od centrum. W ogrodzie basen, leżaki. W pokoju łazienka z wanną i aneks kuchenny. Całkiem przyjemnie, ale bez swojego transportu - nie polecam.
Są droższe pokoje na parterze od strony basenu i chyba jeszcze droższe na piętrze z widokiem na ocean.
Niedaleko jest plaża (jakieś 200-300m), ale nie wiem czy jest do niej dojście od tej strony.

Atrakcje:
W Marinie wycieczki są tańsze niż na bulwarze i w centrum.
Można płynąć do grot, na delfiny itd.

Surfing - dużo różnych szkół. Nie sprawdzałem cen na miejscu. Wcześniej - przez net - w kilku szkołach było podobnie. 50 euro/os za jednodniowe szkolenie. Zaczyna się ok. 9 rano i kończy o 17. W tym czasie dwie sesje na desce (po ok. 1,5h) + teoria + przerwy + lunch (nie we wszystkich szkołach). Rano decydują na którą miejscówkę jechać - zależy od warunków. Osoba "towarzysząca", a korzystająca z przejazdu kosztuje bodaj 20 czy 25 euro.
Są też szkolenia kilkudniowe. Grupy po max. 8 osób. Lepiej robić rezerwacje wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 04 Cze 2015 13:59 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Dzięki wielkie za dużo przydatnych informacji:)
Kojarzysz może, jakie były konkretne ceny wycieczek do grot/na delfiny na bulwarze i w marinie?
Polecisz jakąś restaurację, coś? Jakie ceny ogólnie?
Trochę zmartwiłeś mnie zamknięciem Praia Dona Ana, ale no cóż... nie zabija się posłańca za złe wiadomości:) Czy jesteś pewny, że plaża ma być zamknięta aż do 2016 roku? Szukałem w necie i znalazłem rozbieżne informacje na ten temat (niektórzy piszą o 2016, a inni - w tym PAP - informują o otwarciu w drugiej połowie czerwca 2015)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2015 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Jedzenie.
Knajp jest pełno. Centrum miasteczka jest małe, więc samo sprawdzenie cen w wybranych kilkunastu zajmie Wam może z 10 minut.
W dość prostej tawernie/restauracji Jotta 13 jedliśmy świetną kolację - szaszłyk z diabła morskiego (10 euro) i stek z tuńczyka (8 euro). Wino bodaj 3,5 euro za karafkę.
Jotta 13 - https://goo.gl/maps/qTDYm
Ulica 25 de Abril, kawałek na południe od krzyżówki z Soeiro da Costa.

W prostszych knajpach ceny 7-10 euro. W lepszych 10-15/15-20.

Są oczywiście jeszcze droższe. Można np. sobie wybrać homara wprost z akwarium. "Przyjemność" za bodaj 40 euro.

Miejsc na śniadania pełno. Wszędzie są tosty/kanapki w cenie 1,5-3 euro.

Wycieczki.
Ceny wycieczki do grot - nie dopytywałem. Wydaje mi się, że gdzieś widziałem 15-17 euro. Wcześniej w kilku miejscach czytałem o tym że taniej jest w marinie i to samo powiedział mi recepcjonista z naszego "hotelu". Ostatecznie brakło nam na to i czasu i kasy.
Od bulwaru do Mariny jest ze 200-300 metrów. Trzeba tylko przejść przez mostek dla pieszych. Myślę, że nawet jeśli różnica to 2-3 euro/os to warto się przespacerować.

Praia Dona Ana
Podjechaliśmy na nią samochodem.
Wszystko "opłotowane". Na plaży stały koparki, wywrotki i inny sprzęt budowlany. Na plaży dosypane wielkie hałdy piachu.
Przed zagrodzonymi schodami na plażę stała duża tablica, a na niej dwa zdjęcia na zasadzie
Praia Dona Ana w czerwcu 2015 | Praia Dona Ana w lipcu (?) 2016.
Po lewej - mała, wąska plaża. Po prawej - szeroka, większa plaża (więcej piachu, więcej miejsca na leżących).

Nie jestem pewien miesiąca bo i tak nie robiło mi to różnicy, ale CHYBA był lipiec. Nie mniej, nie znaczy to że otworzą dopiero w lipcu. Daty otwarcia w sumie nie było, ale uznałem, że w domyśle chodzi im o przyszłe wakacje...
Góra
 Profil Relacje PM off
mnowakrgw uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2015 09:49 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Dzięki:)
na TripAdvisorze jest podobne zdjęcie z datami kwiecień 2015/kwiecień 2016, więc może co miesiąc zmieniają:D
no nic, za 2 tygodnie się tam pojawię to się dowiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2015 13:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
mnowakrgw napisał(a):
(...)
Kojarzysz może, jakie były konkretne ceny wycieczek do grot/na delfiny na bulwarze i w marinie?
(...)


Proszę bardzo - przykłądowe, aktualne ceny, które powtarzały się u konkurencji obok:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2015 16:26 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Zielony, super informacje, naprawdę bardzo sie przydadzą!
Ja spędzam 4 dni w Argarve, mam nocleg w Albufeirze. Masz jakieś wskazówki dla mnie? Co najmniej raz wybiorę się do Lagos, jakimś pociągiem bądź autobusem, wtedy na pewno skorzystam z opisanych atrakcji, na pewno wezmę także łódkę by zobaczyć z bliska jaskinie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Cze 2015 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
W Albufeirze niestety nie byłem. Za mało czasu. Nie pomogę.

Ale inne potencjalnie przydatne info jeszcze:
W północnej części Lagos jest wielkie Pingo Doce (Biedronka). Bardzo dobrze wyposażona. Tutaj: https://goo.gl/maps/RHAzW.
Mają przy wejściu małą cukiernię z bardzo dobrymi Pasteis w różnej wersji, tańszymi o ponad połowę od tych "miejskich".

Kitesurfing - między Lagos a Portimao działają szkoły Kitesurfingowe. W kilku szkołach znalazłem tylko opcję szkoleń 3 dniowych.
Np. tutaj mają jednodniowe - http://algarvewatersport.com/ - ale cena nie zachęca - 120 euro/dzień.

A przeglądając zdjęcia, przypomniałem sobie, że po drodze do Sagres i przylądka Św. Wincentego warto zatrzymać się na chwilę w Salema. Mała, rybacko-turystyczna wioska. Plaża urokliwa - nie taka odcięta klifami. Choć to tak na 10 minut. Ja myślałem dojeżdżając tam, że to super miejsce na obiad-rybkę. Ale ceny w dwóch knajpach które były przy nabrzeżu wybiły nam to z głowy...

A jak info się przydaje - można kliknąć "Pomógł" ;).
O -----------------------------------tutaj \/. I w poprzednich postach też...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Cze 2015 09:57 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
O właśnie! Skoro już przechodzimy do Pingo Doce to słyszałem, że przy tych większych (m.in. przy tym w Lagos) działają ich restauracje - próbowałeś może czegoś w takiej restaruacji? Znasz przykładowe ceny? W necie niestety nie znalazłem menu (poza jakimś sprzed kilku lat na tripadvisorze), więc nie wiem, czy jest w ogóle czym sobie zawracać głowę:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Cze 2015 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
W tej cukiernio-kawiarni braliśmy bagietko-kanapki. Były z kurczakiem za 1,99 a z innymi nadzieniami za 1,49. Smakowo bez szału, ale na plażę - jak znalazł :).
Są różne wersje ichniejszych "kanapek". Tzn w cieście francuskim coś z szynką i serem. Zależnie od wielkości ceny od 0,5 do 2 euro.
Croissanty chyba 0,7 euro.
Nie wiem jak jakieś pełnowymiarowe dania.
Były zestawy z kawą i napojami gdzie faktycznie wychodziło taniej.
Można prosić o podgrzewanie tych ich różnych kanapek.

Przy wejściu do samego sklepu (już za bramkami itd) stał podgrzewacz w którym były gotowe dania. Na zasadzie pieczone udka kurczaka itd. Takie "zabierz i zjedz". Cena była niska (2-4 euro chyba), ale nie wiem jak ze smakiem i jakością.
W dziale winnym mają lodówkę. Smaczne vino-verde złapaliśmy za jakieś 2 euro i było baardzo zimne. W sam raz na upały.
Góra
 Profil Relacje PM off
mnowakrgw lubi ten post.
mnowakrgw uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2015 10:02 

Rejestracja: 12 Cze 2015
Posty: 11
Witam,
A czy orientuję się ktoś z Was jak wygląda sprawa odnośnie dojazdu skuterem z Lagos do przylądku Św. Wincentego?
Czy jest sens się w to bawić, jak z bezpieczeństwem i ewentualnie czy po drodze można znaleźć jakieś inne atrakcie w postaci plaż, zatoczek godnych uwagi?
Korzystając z okazji czy w Lagos można snoorkować, zastawiam się nad maską a z racjo ograniczonego bagażu podręcznego miejsce w walizce trzeba racjonalizować.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Cze 2015 11:37 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@Karloss
Z Lagos na przylądek cały czas prosta, dobra droga. Jedynym problemem z jazdą na skuterze jest bardzo silny wiatr. Ktoś już o nim wspominał wyżej, ja byłem 2 razy i potwierdzam, zatem to chyba reguła. Po drodze koniecznie musisz odwiedzić plażę Beliche, po drodze niedaleko przylądka. Polecam zaplanować sobie na niej przynajmniej pół dnia. Można się wybawić na ogromnych falach. Czasami bywa dużo surferów. Po 17:00 robi się tam już chłodno (wrzesień), bo słońce chowa się za klif.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Cze 2015 12:09 

Rejestracja: 12 Cze 2015
Posty: 11
Dzięki za info. Ja będę na przełomie czerwca/lipca. Może nie będzie aż tak źle z tym wiatrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Cze 2015 15:56 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Witam, mam pytanie

Jest jakaś szansa dobrego transportu między Albufeirą a Sagres, za pomocą komunikacji miejskiej? Ktoś kiedyś przerabiał tę trasę? Jesli tak jakie są ceny i jakie koszty takiej przyjemności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Cze 2015 16:32 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@warsawghoster

Albufeira-Lagos Eva Bus, 4.90 euro przy zakupie on-line
Lagos-Sagres patrz tutaj, ceny nie znam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Sie 2015 21:32 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ja mam pytanie o przesiadkę w Tunes (Lisboa-Lagos). Na stronie cp.pt czas na przesiadkę z IC na R to tylko 3 min. Jak to w realu wygląda?
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Sie 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Bez problemu.
Pociągi są na tym samym peronie.
Wysiadasz, przechodzisz 15 metrów i wsiadasz :).
Ten drugi pociąg będzie czekał.
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Paź 2015 21:46 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Jestem akurat w Lagos, plaża Dona Ana już po remoncie :)
Pogoda malinowa - 24 st słońce, trochę wieje od dwóch dni ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Paź 2015 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
A jak woda? Ja pamiętam byłem w październiku zeszłego roku to się w cieniu chowałem, bo temperatura dochodziła do 28-29 C :D
Tylko woda zimna jak ch...ra. Ale bardzo miło wspominam pobyt tam.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Paź 2015 15:09 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Woda rzeczywiście ziąb ale chętnych na kąpiel nie brakowało :P
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Gru 2016 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Mam pytanie - jak najlepiej (i możliwie najtaniej) dostać się z Polski (najlepiej z Warszawy) do Lagos?
Lot do Faro czy do Lizbony?
A potem?
Wybieramy się do Lagos w drugiej połowie stycznia i żadne z nas nie ma prawa jazdy.
Zabieramy ze sobą dwójkę niepełnosprawnych (chodzących) dzieci: 18 letnie i 6 letnie.

Bardzo proszę o pomoc, połączenie do Lagos jest dość czasochłonne i kosztochłonne, ale nie chcemy sprawić zawodu niepełnosprawnym dzieciom
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group