Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#21 PostWysłany: 28 Kwi 2015 13:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Ja też chciałbym odradzić Goldcar. To co macie napisane jako Final Price, to często jedynie mały zadatek przed czekającymi was kosztami. Mnie po miesiącu przyszły jakies obciążenia od nich jeszcze. A jeśli już jesteście przekonani do nich, to przynajmniej przeczytajcie wszystkie vouchery i regulaminy ze 3 razy, zeby nie wyciągnęli wam czegoś gdy będziecie w sytuacji bez wyjścia. Ja przynajmniej nigdy więcej w Goldcar nic nie wypożyczę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#22 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:07 

Rejestracja: 11 Maj 2015
Posty: 9
Witam.
Krótka historyjka o goldcar ku informacji.
zapoznałem sie z wszystkimi informacjami o goldcar, jak to doliczają sobie opłaty za to i owo.
Przeanalizowałem ogólne warunki rezerwując auto na stronie internetowej (rezerwowałem dzień pred wyjazdem z oficjalnej strony goldcar.com gdyż mieli takie same ceny jak u brokerów a zawsze to oficjana strona), i zarezerwowałem auto w świetej cenie na 7 dni opla corse za bodaj 240zł bez zadnych dodatkowych ubezpieczeń. Kolejnym plusem okazał się fakt iż nie muszę przy rezerwacji podawać żadnej karty kredytowej i będę płacił przy odbiorze. jedyną wielka zagadką była wielkość blokady na karcie kredytowej w momęcie wypożyczenia auta.Czytając wasze komentarze wiedziałęm jednak że wychodzi to około 1500 euro, niemniej jednak napisałem 2 dni wcześniej maila na oficjalnego mmaila ze strony goldcar.com z zapytaniem o wielkosc blokady. Dostalem szybką odpowiedź iż w tej klasie samochodowej blokada zabezpeiczająca na karcie wynosi 1300 Euro. REWELACJA pomyślałem choć mimo wszystko wielka suma.
Wiedziałem też że biuro na lotnisku malta otwarte jest od godziny 9 a ja przylatuje o 8(trudno, poczekam)

Przylatujemy na malte, ide do biura Goldcar a tu niespodzianka-biuro już otwarte (godzina 8.10) REWELACJA!
Podchodzę do okienka i ustawiam się w kolejce za parą z dzieckiem którzy podeszli odebrac samochod zarezerwowany w internecie(ford focus AUTOMAT) i słyszę jak facet za biurkiem mowi im że nei mają forda focusa teraz i dostanie Toyotę Yaris w automacie. I rozpoczyna sie przepychanka słowna wmawiając klientowi że to ta sama grupa samochodu lecz nie pokażą jemu zadnego dokumentu z potwierdzeniem klasy bo nie maja:) Ale myśle sobie NIE MÓJ PROBLEM

Podchodze JA i podaje mój nr rezerwacji.
Wszystko przebiega sprawnie, wypełniam dokumenty i facet podaje mi cenę blokady: 2300 EURO!!!!!!!!!
Przy czym informuje mnie że blokada bedzie widniała jeszcze przez miesiąc po oddaniu auta.
ALE oczywiście mogę wykupić FULL opcje ubezpieczenia za dodatkowe 150 euro i w tedy nie bedzie żadnej blokady.
Niesety opcja z fill ubezpieczeniem wychodziła by za całość ponad 200 euro zamiast 60....
Po przepychance słownej włączam roaming i zaczynam szukać w telefonie maila od biura z ceną blokady 1300euro.Pokazuje go kolesiowi a on do mnie że to musi być pomyłka ale zadzwoni do głównego biura na malcie i zapyta. Po chwili informuje mnie że mój mail to na pewno pomyłka i na malcie koszt jest 2300 euro ale z tego powodu wyjatkowo mogą mi obniżyć do 1800.
Może i bym się zgodził gdyby nie fakt że nie miałem takiego limitu na karcie (musiałem jeszcze opłacić cenę auta i hotel dla 2 osob) i się nie zgodziłem. Po dalszej przepychance słownej chwyciłęm za telefon i zadzwoniłęm do głównego biura na malcie. Odbiera jakiś facet jadący autem( słychać w tle) i mówi mi że 2300 euro to standard na malcie. Dzwonie więc dalej- na infolinie goldcar europ( w hiszpanii), i tu po chwili wiszenia na słuchawce i po rozmowie z babką przedstawiam sytuacje i kobieta mówi że mail jest prawidłowy i cena wynosi 1300 eury za blokadę lecz... nagle zrywa połaczenie. Dzwonię wiec drugi raz, znowu wiszeę na słuchawce i kolejna kobieta z infolinii i kolejny opis problemu. Ta z kolei mówi mi że 1300 tyczy sie hiszpanii a na malcie jest 2300 euro. zgłupiałem i stwierdziłem że za dużo jest już na tym etapie niejasności by ryzykować blokadę prawie 10 tyś. złotych.
Kropką nad i było o pytanie co jeśli wezmę auto bez ibezpieczenia z tą wysoką blokadą i np zarysuje. Pan odpowiedział mi że
cytuję:" To nie Polska i tu naprawy są drogie, naprawa rysy może kosztować nawet 1 tyś euro!!"
Więc stwierdziłem że odpuszczam i pojechałem autobusem tracąc prawie 2h na całym zamieszaniu. Auto wynajałem lokalnei na miejscu w bugibba,

Dodam jeszcze że stojąc i rozwiązując ten problem przewinęło się z około 10 osob po odbiór auta (3/4 Polacy) i KAZDY!!! miał jakiś problem przy odbiorze, obliczeniu itp a to był etam pobrania samochodu...

Uważam że firma kusi klientów atrakcyjną ceną wynajmu nie podając wysokości blokady a na lotnisku walą wielką cenę blokady licząc że każdy zmięknie i weżmie ubezpieczenie które jest tak wysokie że cena z najatrakcyniejszej staje sie najgorsza. Niestety ludzie bedąc juz na lotnisku nie mają możliwości zarezerwować w necie u konkurencji albo po prostu odpuszczają i biorą z ubezpieczeniem ( tak z resztą robili wszyscy jak słyszałem,czekając-oczywiście w kłótni ...)
Niemniej sporo aut jeździ po malcie z GOLDCAR ale może na dłuższy okres wynajmu to ubezpieczenie sie opłaca, mi nie....
Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#23 PostWysłany: 11 Maj 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To co opisales, pokrywa sie z recenzjami w necie. Do tego naliczanie za pelen bak, naliczenia za szkody, ktore nie istnieja itp. Jak pisalam wyzej, ja od razu anulowalam rezerwacja po przeczytaniu opinii. Nie odwazylabym sie dac im danych mojej karty kredytowej, szkoda nerwow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#24 PostWysłany: 11 Maj 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja dla świętego spokoju i trochę z zasady biorę full ubezpieczenie i nigdy z goldcarem nie było problemu. Auta zawsze nowe, czyste, w idealnym stanie.
Problemy mają osoby, które myślą, że podejrzanie niska kwota rezerwacji on-line była ostateczną kwotą do zapłaty 8-)
Polityka goldcara i jemu podobnych jest cygańska i służy łapaniu naiwniaków na najniższe ceny, ale koniec końców z full pakietem wychodzi ok 15-20% taniej niż w "renomowanych" wypożyczalniach i osobiście mi to odpowiada ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#25 PostWysłany: 04 Lip 2015 10:14 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Szkoda że teraz dopiero czytam temat, bo zostałem nacięty przez Goldcar. Rezerwacja na PMI, 9 dni, przez economycarrentals - wszystko pięknie. Wziąłem z pełnym ubezpieczeniem i byłem przygotowany na depozyt 1200 EUR. Na miejscu się miło zdziwiłem bo gość chciał ode mnie tylko 100 EUR dodatkowo, jego problem. O paliwie temat pomijam, muszę doczytać czy jakieś 21 EUR za dotankowanie też mnie skroili czy coś podobnego, bo jeśli tak to też podpada pod niewypełnienie umowy.

Ale wracając do tematu. 100 EUR okazało się niezwracalnym dodatkowym ubezpieczeniem, o czym przekonałem się wczoraj domagając się zwrotu. Tak więc czuję się okradziony.

Kto przerabiał walkę z nimi? Jakie proponujecie kroki? Czy męczenie ich na FB ma sens? Mają dość czystą tablicę, więc podejrzewam że kasują wpisy. Zostanie jedynie próba chargebacku? Anyone anything?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#26 PostWysłany: 04 Lip 2015 10:56 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
@ shiver przejrzyj kopię umowy jaką otrzymałeś. Podejrzewam, że tam mają na piśmie informację że wykupiłeś takie ubezpieczenie. To już zamyka temat Twoich szans na otrzymanie zwrotu tej kwoty. Dziwią mnie zawsze te długie kolejki do Goldcara. Opinie w internecie DNO a mimo to tłumy walą do nich,a potem nikt nie chce sobie psuć wakacji. Jak wskazano wyżej warto brać tą firmę tylko z full ubezpieczeniem jeżeli wychodzi mimo wszystko taniej niż gdzie indziej. Moim zdaniem jednak w innych wypożyczalniach miejscowych jest dużo taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#27 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Nie wiem, skąd się biorą te problemy z wypożyczalniami. Ja wypożyczałem samochód kilkadziesiąt razy na różnych kontynentach i nigdy nie miałem żadnych problemów. Kiedyś miałem kody zniżkowe i wypożyczałem bezpośrednio w Avis i Hertz, ale od kilku lat korzystam z https://www.billiger-mietwagen.de/. To jedyne miejsce, gdzie przed dokonaniem rezerwacji dostępne są wszystkie informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia i płatności. Nigdy nie musiałem dzwonić i pytać o szczegóły.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartekjamajka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#28 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:57 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
greg1291 napisał(a):
Dziwią mnie zawsze te długie kolejki do Goldcara. Opinie w internecie DNO a mimo to tłumy walą do nich,a potem nikt nie chce sobie psuć wakacji.


Zapewne efekt wypożyczania przez pośredników. Tak było w moim przypadku.

//Roku: Uprzejmie proszę skupić się w tym temacie na wypożyczalni Goldcar. Kilka postów kompletnie nie na temat już usunąłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#29 PostWysłany: 11 Wrz 2015 00:20 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Rozumiem, że supertanie oferty na economycarrentals w stylu 89 PLN za 4 doby na AGP z opcją "Full-tank to full fuel policy (admin costs apply)" prowadzą do słynnego Goldcara?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#30 PostWysłany: 11 Wrz 2015 00:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Może tak, może nie. Nie tylko ta firma ma takie reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#31 PostWysłany: 11 Wrz 2015 09:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Do kogo by nie prowadziły to taka polityka paliwowa to oszustwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#32 PostWysłany: 30 Paź 2015 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Zdarzenie awarii sprzegła opisane http://www.fly4free.pl/forum/ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151&p=657864&hilit=icarhire#p657864
W warunkach ogólnych GOLDCAR jest wykluczenie "...damage the clutch and gear box ..." ale jest to napisane w wersji T&C V.2013.12.MT

Podpisywałem wersje T&C V.2015.02.MT gdzie nie ma takiegu punktu. Nie znam na tyle j. angielskiego żeby być biegły w takich zapisach. Dodałem zdjęcie tego punktu.
A tu cytat z T&C V.2013.12.MT: 8. INSURANCE AND COVERS

8.1 Compulsory insurance and Civil Liability Insurance.

Rental rates include Compulsory Insurance for the automobile, and Supplementary Civil Liability insurance to cover damage to third parties as a result of using and driving the vehicle.

These covers are guaranteed and assumed by Goldcar Malta's insurance company, and they are subject to the insurance policy's general and particular clauses and the law. By signing the vehicle hire agreement, customers accept the conditions of this insurance policy, which are available to customers on request.

8.2 Goldcar Basic Cover

The hire rates also include the GOLDCAR BASIC COVER for damage to the vehicle due to:

a) collision,

b) theft,

c) accidental fire and acts of vandalism

In all Goldcar Malta offices, the Basic Goldcar Cover includes an excess for damage for which the customer is directly liable. (See the Particular Terms and Conditions on Page 1 of this contract). This excess must be guaranteed (i) by paying the corresponding guarantee or (ii) taking out Additional Cover.



The Goldcar Basic Cover will be valid as long as the following conditions are met:

a) The customer, in the event of a collision, sends Goldcar Malta the full details of the third party and possible witnesses before two hours have elapsed, as well as a completed accident report form, an ‘Agreed Statement of Facts’ stating the number plate, the name and address of the third party, the circumstances of the collision, a sketch of the accident, the name of the third party's insurance company, and, if possible, the number of the insurance policy. All this must be signed by the two drivers involved in the accident, or, if there is no accident report form, a Claims Report, which will be provided by Goldcar Malta.

b) The insurance company does not refuse to accept the claim because the vehicle's driver was not in the physical and mental condition required by the Highway Code.

c) The collision, theft, fire, or act of vandalism did not take place during unauthorized use, as set out in Point 10 and

d) The customers sent notice of the collision, theft, fire, or act of vandalism caused to the vehicle within two hours of the event, together with the relevant documents (accident report, report to the authorities, etc.).

THIS COVER EXPRESSLY EXCLUDES:

a) Damage to tyres, tyre rims, vehicle interior, outside rear view mirrors, glass and underside.

b) Flat tyres and blow-outs.

c) Damage to the clutch and gear box.

d) Compensation for the days the vehicle cannot be used due to repairs.

e) Fees for a tow truck.

f) Fees for recharging the battery.

8.3 Additional Cover

The rental fees do not include the ADDITIONAL COVER, which covers damages that are excluded expressly by Goldcar Basic Cover. This cover can be taken out at the time the vehicle is picked up, and is only valid if the customer meets the conditions stipulated beforehand in the event of damage to the vehicle.

Kurcze koszt sprzęgła policzyli 1000euro a całość z kosztami 1362 euro. Ubezpieczenie brałem w icarireinsurance.com (zresztą nie pierwszy raz ale zawsze było ok) i oni wykluczają awarie mechaniczne. Po prostu do dupy.

Czy mógłby ktoś mi pomóc w tłumaczeniu tych dwóch wersji i podpowiedź co dalej robić.


Załącznik:
IMG_20151029_234521-1m.jpg
IMG_20151029_234521-1m.jpg [ 175.31 KiB | Obejrzany 13074 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#33 PostWysłany: 30 Paź 2015 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Warunki ubezpieczenia, które tu wkleiłeś dotyczą uszkodzeń w wyniku wypadku, kradzieży, pożaru lub aktu wandalizmu. W Twoim przypadku, jeśli dobrze rozumiem, uszkodzenie sprzęgła nie było z Twojej winy, tylko po prostu się zepsuło? Nie mam zupełnie doświadczenia jak działa ubezpieczenie w takich przypadkach, ale tak na zdrowy rozum to nie Ty powinieneś odpowiadać za popsute auto.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#34 PostWysłany: 30 Paź 2015 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Sprzęgło zawsze jest z winy kierowcy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#35 PostWysłany: 30 Paź 2015 03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
podpisałem umowę tą ze zdjęcia. Nie ma tam nic o sprzęgle. Poza tym sprzęgło się zużywa i jest na to amortyzacja to tak jakby zmierzyć bieżnik w oponie i stwierdzić, że jest już zużyta i nie można jeżdzić na niej - trzeba płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#36 PostWysłany: 30 Paź 2015 04:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Sprzęgło zawsze jest z winy kierowcy :D


:D to cza pobierac automatik i nima tam sprzęgła :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#37 PostWysłany: 30 Paź 2015 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jak najbardziej jest i to czasami nawet dwa np. W dsg [WINKING FACE]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#38 PostWysłany: 30 Paź 2015 08:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
szymonpoznan1 napisał(a):
Sprzęgło zawsze jest z winy kierowcy :D

...ale niekoniecznie ostatniego :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#39 PostWysłany: 30 Paź 2015 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Przeczytałem wasze wszystkie wypowiedzi. Ja osobiście wypożyczałem auto w Goldcar 3x (Malaga, Jerez, Barcelona) i nigdy nie miałem problemu. Nikt nie chciał mnie naciągnąć na ubezpieczenie, więc nie wiem czy to wina polityki Goldcar czy może jednak upselling pracownika?! Oczywiście zawsze było pytanie czy sobie zdaję sprawę z warunków ubezpieczenia. A może to kwestia znajomości angielskiego?

Zawsze miałem ze sobą voucher i zawsze miałem w pdf warunki (na wszelki wielki).

Więcej problemów i przebojów miałem z Solmar w Barcelonie. Ale to opowieść na inny dział.

Na marginesie. ECR rozlicza się z firmami wypożyczającymi po stawce netto, więc im częściej będą konkurencyjni tym więcej zarobią. Inne mają prowizje od brutto. To że wypożyczacie auto w polityce "Full-tank to full fuel policy (admin costs apply)" a nie "Full-tank to full-tank" np. w ER to już wasza sprawa. Czasem oszczędność żadna, a nie znacie końcowej opłaty. Ja zawsze biorę tylko Full to Full, po tym jak mnie w Chorwacji skroili na opłacie za tankowanie 25e i jeszcze za paliwo 2,11e przy kursie paliwa w przeliczeniu z kun na euro 1,24.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#40 PostWysłany: 30 Paź 2015 10:15 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 26
Kilometry: 31 119
witam,

Również w tym roku we wrześniu wypożyczałem pierwszy raz samochód w Goldcar - Bolonia.
Wykupiłem pełne ubezpieczenie ale to to tylko ze względu że to Włochy ,a trochę miałem zamiar przejechać.
Na lotnisku bardzo miła obsługa, Pani mi powiedziała że jakbym wykupiłem ubezpieczenie u niej to bym zapłacił połowę mniej.
Musiałem tylko zapłacić kwotę za pełen bak paliwa - ale o tym wiedziałem.
Auto zwróciłem z pełnym bakiem i pieniądze w ciągu tygodnia wróciły na konto karty.

Z tego co widziałem to na lotnisku Goldcar cieszył się dużym zainteresowaniem.

Również wcześniej czytałem wiele negatywnych opinii o firmie Goldcar - ale do tego co się znajduje w necie należy podchodzić z dystansem ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group