Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Znalazlam juz, ale i tak nie wiem w czym jest problem. Firma nie chce placic za cos, co moze byc pokryte przez inne firmy/polisy/uslugi/niezaleznie od nich.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:22 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Dobre porównanie jest tu -> https://www.moneymaxim.co.uk/comparison ... -insurance , ja mam kupione na rok z insurance4carhire (za pośrednictwem moneymaxim kilka funtów taniej) , ale nie korzystałem z likwidacji szkody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:43 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Aga_podróżniczka, w tym, że punkt 17 w wyłączeniu zasadniczo zawęża ochronę oferowaną w sekcji 4. Czyli: jeśli ktoś założy, że to ubezpieczenie uchroni go przed partycypacją w kosztach wymiany np. przytartej opony albo elementów wycieraczki (dość częste szkody), to się może zdziwić.

To mi wpadło w oko. Zainteresowani pewnie dokładniej przeanalizują pozostałe zapisy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:51 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Ja wykupilem Qestor Insurance, rowniez przez moneymaxin. Nie korzystalem jeszcze i niech tak zostanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 08 Kwi 2015 15:00 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Akurat jeżeli chodzi o szkody związane z uszkodzeniami mechanicznymi to również zwróciłem na to uwagę i szczerze mówiąc nie znalazłem jakiegokolwiek ubezpieczyciela który nie miałby podobnego punktu w umowie. Wygląda na to że takich rzeczy nie pokrywa nikt.

Zależało mi na tym ponieważ ubezpieczenie kupiłem głównie pod kątem wyprawy na Islandię, gdzie mam zamiar wynająć samochód najniższym kosztem nie wyłączając różnych... podejrzanych wypożyczalni. W szerokopojętym internecie wyczytałem jedną bądź dwie historie gdy takie instytucje próbowały obciążać wynajmujących za np. uszkodzenie chłodnicy podczas wynajmu. Na szczęście jestem prawie pewny, że podobne historie są raczej wyjątkiem a zapisy ograniczające odpowiedzialność wynajmującego za uszkodzenia mechaniczne są zawarte w samej umowie wynajmu. No ale - ubezpieczyciela typu '3rd party' oferującego takie rzeczy nie znalazłem.

@kara - jeżeli chodzi o Twoją interpretację punktu 17 to się nie zgodzę - przytarta opona czy też uszkodzona wycieraczka jest wypadkiem, który jest pokryty. Wymiana totalnie zużytej opony z powodu jej zużycia nie jest - ale take rzeczy powinny być (niestety) zauważane przez nas w momencie wynajmowania i wyraźnie wynotowane podczas podpisywania umowy najmu. A ubezpieczyciela który pokryje tego typu 'szwindle' wypożyczalni - jak już wspomniałem - nie znalazłem.

Zalet icarhire jest kilka - oferują dość wysoki próg ubezpieczenia (6000 funtów, wystarczy nawet na Islandię gdzie zdarzają się Excessy wysokości 1000 funtów), ubezpieczają szyby, podwozie i koła (czyli coś czego większość islandzkich wypożyczalni nie pokrywa w najwyższym nawet pakiecie), całkiem stare samochody (do 20 lat, przydatne gdy chce się korzystać z usług wynajmowania samochodów nie-pierwszej-młodości), dozwolone jest również wynajmowanie samochodu w kraju zamieszkania (przyda się!) oraz obecnie dorzucają gratis ubezpieczenie od zgubionych kluczyków i odwołania rezerwacji.

Z mojego researchu wynikło że jest to najlepsza oferta na rynku. Mam nadzieję że nie bedę musiał przekonywać się o tym w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 08 Kwi 2015 15:11 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Odnosnie punktu 17 to Aclan ma racje. Ochronie ubezpieczeniowej podlegaja zdarzenia spowodowane jakims wypadkiem /"accidental damage"/. Czyli np jezeli uszkodzisz opone o kraweznik to jak najbardziej ubezpieczenie powinno zadzialac. Wylaczone jest "normalne" zuzycie zwiazane z uzytkowaniem pojazdu i jest to akurat standartowe wylaczenie spotykane we wszelkiej masci ubezpieczeniach majatkowych/ OC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Kwi 2015 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Aclan napisał(a):
Zalet icarhire jest kilka - oferują dość wysoki próg ubezpieczenia (6000 funtów, wystarczy nawet na Islandię gdzie zdarzają się Excessy wysokości 1000 funtów), ubezpieczają szyby, podwozie i koła (czyli coś czego większość islandzkich wypożyczalni nie pokrywa w najwyższym nawet pakiecie), całkiem stare samochody (do 20 lat, przydatne gdy chce się korzystać z usług wynajmowania samochodów nie-pierwszej-młodości), dozwolone jest również wynajmowanie samochodu w kraju zamieszkania (przyda się!) oraz obecnie dorzucają gratis ubezpieczenie od zgubionych kluczyków i odwołania rezerwacji.

Z mojego researchu wynikło że jest to najlepsza oferta na rynku. Mam nadzieję że nie bedę musiał przekonywać się o tym w praktyce.

Jak pisalam w innym watku na tym forum, warunek o dzialaniu tego ubezpieczenia w kraju zamieszkania i braku minimalnej odleglosci wypozyczalni od domu, byl dla mnie bardzo wazny jak kupowalam u nich pierwsza polise, bo pozyczalam wtedy auta na lotnisku 15km od domu.

Jest tez opcja na Car Club, ale nie wiem czy sie zmienilo, ze nie mozna tego polaczyc z innymi polisami czy moja polisa Worldwide nie daje tej opcji, bo nie moglam tego dodac jak ostatnio kupowalam.

I jak pisalam wczesniej, ja raz robilam roszczenie i dostalam pieniadze z powrotem. Dzwonilam tez kiedys do nich, zeby zmienic date rozpoczecia polisy i nie bylo z tym zadnego problemu. Dostalam rowniez dwa razy cashback, bo mialam przerwe miedzy kolejnymi rocznymi polisami.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Kwi 2015 16:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Aclan & lataczuk, gdyby wypożyczalnie i ubezpieczycie interpretowali jazdę po krawężnikach tak, jak sugerujecie, to pewnie nie byłoby powodu do doubezpieczania się w icarhire, a na rynku brytyjskim nie byłoby miejsca dla produktów ubezpieczeniowych dystrybuowanych przez np. Kwik-fit (czy Autoglass - dla wycieraczek).

Owszem, ubezpieczyciel może okazać się bezproblemowy i uznać omawiane przez nas szkody, np. w ramach kulancji, ale nie jestem skłonna założyć, że każdy wypożyczający będzie już w momencie wynajmu w stanie wychwycić efekty jazdy "króla/ królowej krawężników", który/a jeździła danym samochodem wcześniej, albo szwankującą wycieraczkę, której część porysuje później szybę. (Based on a true story ;-) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 14 Kwi 2015 12:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Zastanawiają mnie te zewnętrzne ubezpieczenia. Przypadkowo przytarłem w słup albo ktoś mnie przytarł na parkingu albo inne uszkodzenie, którego przed zwrotem nie zauważyłem - mam iść po kwit na policję? Czy zwrócą na samo oświadczenie o okolicznościach zdarzenia? Ktokolwiek miał do czynienia z takim zwrotem w praktyce? Coś czuję, że odzyskiwanie tych pieniędzy to droga przez mękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Kwi 2015 12:54 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Hej,
kilka razy brałem zewnętrzne ubezpieczenie "angielskie" i za każdym razem była dość jasna (w języku angielskim) instrukcja postępowania w razie szkody.
Na szczęście nigdy (odpukać) nie musiałem sprawdzać jak to działa w praktyce.

PS: Właśnie sprawdziłem jak to było u mnie i wg warunków najpierw należy zgłosić telefonicznie i potem jest lista dokumentów do przedstawienia (jeśli dobrze pamiętam to raport policyjny potrzebny gdy incydent wymaga policji) Tu masz jako przykład strona nr 7 jak to było u mnie: http://www.carhireexcess.com/Content/do ... .06.14.pdf

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Kwi 2015 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
BTW niedawno zauważyłem, że w uniqa24 przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd jest teraz opcja ubezpieczenia wkładu własnego przy wypożyczaniu auta. Nie czytałem OWU itd., koszt na tydzień wychodził ok. 50 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Kwi 2015 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
dmirstek napisał(a):
Zastanawiają mnie te zewnętrzne ubezpieczenia. Przypadkowo przytarłem w słup albo ktoś mnie przytarł na parkingu albo inne uszkodzenie, którego przed zwrotem nie zauważyłem - mam iść po kwit na policję? Czy zwrócą na samo oświadczenie o okolicznościach zdarzenia? Ktokolwiek miał do czynienia z takim zwrotem w praktyce? Coś czuję, że odzyskiwanie tych pieniędzy to droga przez mękę.

iCarhire insurance, procedura byla taka: wejsc na strone, wypelnic formularz zgloszenia, zalaczyc zdjecia (dostalam z wypozyczalni, po tym jak zakwestionowalam, razem ze niby z faktura naprawy). W moim przypadku bylo to uszkodzenie, ktorego nie widzialam przy odbieraniu, ani oddawaniu auta i na pewno nie zrobilam, oszustwo ze strony firmy wypozyczajacej. Tak zreszta napisalam w formularzu. Pieniadze dostalam po okolo 2 tygodniach od zgloszenia.

Ubezpieczenie kupione z wynajetym autem w HolidayAutos, prawdziwa szkoda spowodowana przeze mnie, zwrot dostalam po zgloszeniu telefonicznym. Tez chyba dwa tygodnie. Nic nie musialam wysylac, zapewne potwierdzili to sobie z wypozyczalnia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Maj 2015 14:14 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 105
Kilometry: 282 600
Aga_podrozniczka napisał(a):
dmirstek napisał(a):
Zastanawiają mnie te zewnętrzne ubezpieczenia. Przypadkowo przytarłem w słup albo ktoś mnie przytarł na parkingu albo inne uszkodzenie, którego przed zwrotem nie zauważyłem - mam iść po kwit na policję? Czy zwrócą na samo oświadczenie o okolicznościach zdarzenia? Ktokolwiek miał do czynienia z takim zwrotem w praktyce? Coś czuję, że odzyskiwanie tych pieniędzy to droga przez mękę.

iCarhire insurance, procedura byla taka: wejsc na strone, wypelnic formularz zgloszenia, zalaczyc zdjecia (dostalam z wypozyczalni, po tym jak zakwestionowalam, razem ze niby z faktura naprawy). W moim przypadku bylo to uszkodzenie, ktorego nie widzialam przy odbieraniu, ani oddawaniu auta i na pewno nie zrobilam, oszustwo ze strony firmy wypozyczajacej. Tak zreszta napisalam w formularzu. Pieniadze dostalam po okolo 2 tygodniach od zgloszenia.

Ubezpieczenie kupione z wynajetym autem w HolidayAutos, prawdziwa szkoda spowodowana przeze mnie, zwrot dostalam po zgloszeniu telefonicznym. Tez chyba dwa tygodnie. Nic nie musialam wysylac, zapewne potwierdzili to sobie z wypozyczalnia.

Aga jakie konkretnie wykupiłaś ubezpieczenie w iCarhire insurance?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 27 Maj 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Kiedys mialam polise: Excess Europe, a teraz mam Worlwide Plus. Roszczenie robilam z tej pierwszej, max. 2 lata temu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Cze 2015 21:41 

Rejestracja: 18 Cze 2015
Posty: 1
Witam.
Ja rok temu wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie w https://www.questor-insurance.co.uk. Miałem stłuczkę z mojej winy. Bezproblemowo i szybko odzyskałem pieniądze. Trwało to chyba 3 tygodnie. (tylko dlatego, że czekałem na dokumenty z Hertz'a) Niestety właśnie się zorientowałem, że Polska zniknęła z listy krajów pochodzenia ubezpieczającego co uniemożliwia mi wykupienie ubezpieczenia w tym roku ;(((( Szkoda, bo miałem dobre doświadczenie.
Kupiłem z Icarhire
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Wrz 2015 14:58 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Czy miał ktoś doświadczenie z ubezpieczeniem ze strony www.carhireexcess.com? Jak wygląda u nich kwestia ewentualnych zwrotów za szkodę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 02 Wrz 2015 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
CarHire Excess
Poleciłem ubezpieczenie mojemu kumplowi z pracy.
Brał samochód na jeden dzień i niefortunnie cofając przywalił w drzewo - szkody na 450 EUR
Wypełnił formularz, dodał skany papierków z wypożyczalni i po około 2 tygodniach dostał przelew na konto walutowe w kantorze aliora bez żadnych potrąceń.

Jak najbardziej polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
JackD lubi ten post.
JackD uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 20 Paź 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Auto w Bravacar brane przez pośrednika. Excess w icarhireinsurance. Padło sprzęgło. Koszt 1300€ i 72€ za paliwo.
Pytanie czy właśnie za paliwo też zwrócą (bosze, mam nadzieję że za naprawę zwrócą). Przyczyna pustego baku więc jest pośrednia.

Bak był pusty. Stacja koło hotelu i jechałem zresztą zwrócić auto. Jakby sprzęgło wytrzymało jeszcze z 30 min to było by ok.

Nawiasem kolesie przyjechali od razu z fakturą za sprzęgło. Zgłaszałem niedziałający napęd.

Jutro będę pisał do icarhire...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Paź 2015 11:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
icarhireinsurance

zdarzenie 22/09 - włamanie do samochodu z wybiciem szyby
zgłoszenie 7/10
decyzja o wypłacie 8/10 - przesłałem im dane do przelewu tego samego dnia
16/10 dostałem maila, że nie dostali ode mnie danych do przelewu... Wysłałem więc je raz jeszcze
27/10 pieniądze weszły na konto - w PLN co do złotówki.

Wypożyczalnia pobrała 206 EUR z mojej karty złotówkowej - po "atrakcyjnym" kursie mbanku 4,48. Co warto podkreślić - firma sama zaproponowała zwrot w PLN,a nie w EUR (na podstawie wyciągu z konta). Dla eksperymentu podałem im konto złotówkowe i faktycznie dostałem zwrot w złotówkach co do grosza. Nawet przewalutowanie mbanku wzięli na siebie, co zdumiało mnie całkowicie.

Polecam jak najbardziej!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 30 Paź 2015 04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
No niestety awarie mechaniczne są wyłączone w warunkach ubezpieczenia. Czyli jak coś się zużyje po prostu to trzeba walnąć w mur żeby była szkoda, płyn chłodniczy wyciekł. Jeżdzić nie można. Czuję, że na pewno wypożyczenie auta będzie mnie kosztowało 1300 euro.
Z tego co teraz czytam w necie to awaria sprzęgła to nie taka rzadka przypadłość. Nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group