Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Saloniki - Skopje
#1 PostWysłany: 15 Gru 2014 02:04 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
Jak dostać się najlepiej z Thesallonik do Skopje :?: :?: . Znalazłem tylko informacje ze od tego roku jest połączenie kolejowe ale na stronę kolei już dotrzeć nie mogę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Gru 2014 08:44 

Strona Kolei Greckich - https://tickets.trainose.gr/dromologia/
Pociąg wyjeżdża z Salonik o 18:30, a o 22:14 melduje się w Skopje. Cena - 9.40/14 EUR (1/2 klasa).
Góra
 PM off
bugimen uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Lut 2015 18:59 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
Strona ktora podales nie znajduje mi takich polaczen? Jest mozliwosc zakupu przez internet? Rozumoem ze cena jest stala?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:17 

Wszystkie informacje znajdziesz na zagraniczne-polaczenia-kolejowe-z-grecji,1436,45044&p=529473&hilit=skopje#p529473
Góra
 PM off
bugimen uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2015 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeżdżą też autobusy:
grecki Simeonidis oraz macedoński МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ (makedonija soobraćaj). Muszą jakoś współpracować bo podają te same godziny odjazdów z Salonik: 8:30 i 17:30
http://ms.mk/?id_page=3
http://www.simeonidistours.gr/tours/top ... icle_ID=44
Cena OW - 20 euro / 1230 den
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2015 04:41 

Rejestracja: 06 Lis 2014
Posty: 34
Loty: 48
Kilometry: 90 575
a czy jest możliwość/ sens dojechania do granicy przekroczenia jej pieszo i następnie rozpoczęcia dalszej podróży transportem publicznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lip 2015 14:43 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Pytanie dla osób mających doświadczenie na podróżowaniu do/z Salonik. Będę w październiku wracał ze Skopje do Salonik autobusem. Powrót będzie w godzinach późnowieczorowych. Stąd moje pytanie czy ktoś z Was wie na jaki dworzec autobusowy dojeżdżają autobusy ze Skopje? W Salonikach prawdopodobnie są 2 dworce - jeden to Makedonia a drugi to Chalikidikis ;) lub podobnie, oddalone od siebie. Planuje wynająć pokój w hotelu jak najbliżej odpowiedniego dworca by choć "liznąć" to miasto przed wylotem następnego dnia. Informacja greckiego przewoźnika autobusowego z jego strony wprowadza jeszcze 3 możliwość- okolice dworca kolejowego. Może ktoś coś? Macedończycy dotychczas nie chcą odpowiadać na moje pytanie e-mailowe. Z innej beczki- jak wyczytałem oczywiście z forum oraz podanego tam linku pociągi z Salonik do Skopje kursują bez zmian. Jak rozumiem nie ma też mozliwości zakupu on-line. Czy zakup biletu w dniu wyjazdu nie będzie pewnym problemem typu brak miejsc itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#8 PostWysłany: 16 Lip 2015 14:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@krystoferson112

Zależy z jakim przewoźnikiem będziesz jechać ;)
Np. Simeonidis odjeżdża z Dworca Kolejowego

Crazy Holiday odjeżdża Dworca Makedonia, postój Diethnis Ktel Thesalonikis (Διεθνής ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης)
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#9 PostWysłany: 16 Lip 2015 17:10 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Sprawdziłem wg. strony dworca w Skopje będzie to Simeonidis. Więc powrót także na dworzec kolejowy. To fajnie w pobliżu jest masa hoteli jak i dobry dojazd na 2 dzień do lotniska. Zeus dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#10 PostWysłany: 18 Sie 2015 12:57 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Post pod postem, mam nadzieję- przydatne informację dla planujących w najbliższym okresie podróż tą trasą. Wiedząc o problemach z imigrantami i uchodźcami na przejściach granicznych i szlakach kolejowych w Macedonii zapytałem Wydział Konsularny Ambasady RP i otrzymałem w pełni wyczerpującą i merytoryczną odpowiedź wraz z linkami do przewoźników autobusowych i rozkładów jazdy. Brawo panowie i Panie.
"Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana mail uprzejmie informujemy, że obecna sytuacja z uchodźcami oraz migrantami w R. Macedonii jest trudna. Ponad 1000 migrantów codziennie wjeżdża na terytorium R. Macedonii, głównie zatrzymując się na stacji kolejowej w Gewgelii gdzie również jest i przejście graniczne. Według nas łatwiejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy sposób podróżowania do Skopje zdecydowanie jest autobusem. Poniżej podajemy rozkład jazdy autobusów z Salonik do Skopje oraz ze Skopje do Belgradu"
Góra
 Profil Relacje PM off
MichalKu lubi ten post.
ktototutajtaktupie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#11 PostWysłany: 20 Sie 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2013
Posty: 20
krystoferson112 napisał(a):
Post pod postem, mam nadzieję- przydatne informację dla planujących w najbliższym okresie podróż tą trasą. Wiedząc o problemach z imigrantami i uchodźcami na przejściach granicznych i szlakach kolejowych w Macedonii zapytałem Wydział Konsularny Ambasady RP i otrzymałem w pełni wyczerpującą i merytoryczną odpowiedź wraz z linkami do przewoźników autobusowych i rozkładów jazdy. Brawo panowie i Panie.
"Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana mail uprzejmie informujemy, że obecna sytuacja z uchodźcami oraz migrantami w R. Macedonii jest trudna. Ponad 1000 migrantów codziennie wjeżdża na terytorium R. Macedonii, głównie zatrzymując się na stacji kolejowej w Gewgelii gdzie również jest i przejście graniczne. Według nas łatwiejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy sposób podróżowania do Skopje zdecydowanie jest autobusem. Poniżej podajemy rozkład jazdy autobusów z Salonik do Skopje oraz ze Skopje do Belgradu"


Racja, zwróćcie na to uwagę, bo już we wrześniu 2014 był z tym problem, ale na mniejszą skalę. Na stacji kolejowej na granicy staliśmy około 2 godziny przez migrantów, którym udało się dostać do Macedonii jednak mieli zostać cofnięci do Grecji. Wszystkich pasażerów, w tym turystów, zebrali w jednym wagonie, a pozostałe przeznaczyli dla nich.

Swoją drogą pociąg Skopje - Saloniki miał 3 godzinne opóźnienie w Skopje, także czekaliśmy na dworcu od 4:30 i niestety nikt nic nie wiedział ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#12 PostWysłany: 22 Sie 2015 11:34 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No i .... w końcu może ktoś coś zrobi z tym zalewem tych ludzi. Macedonia ogłosiła na swoich granicach stan wyjątkowy. Swoją drogą wyjątkowo bezczelni robią rozpierduchę myśląc, że dalej są w swoich krajach. Jak obejrzycie film do końca to zwróćcie uwagę na gościa "prezentującego", obrażenia uda, fajna draska na gaciach i dżinach :-)
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 70450.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#13 PostWysłany: 27 Sie 2015 23:29 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 4
A jechał ktoś może w ostatnim czasie w przeciwnym kierunku pociągiem lub busem i może powiedzieć czy podróż przebiega bez zakłóceń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#14 PostWysłany: 28 Sie 2015 09:12 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
W przeciwną stronę bez zakłóceń, nie jechałem lecz wiem z tym, że pociąg Belgrad -Saloniki dojeżdża do stacji granicznej Gevgenija i dalej z uwagi na imigrantów jeżdżą autobusy greckich kolei. Trzeci wpis na stronie: http://w3.srbrail.rs/zsredvoznje/en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#15 PostWysłany: 29 Sie 2015 11:32 

Rejestracja: 29 Sie 2015
Posty: 4
krystoferson112 napisał(a):
Post pod postem, mam nadzieję- przydatne informację dla planujących w najbliższym okresie podróż tą trasą. Wiedząc o problemach z imigrantami i uchodźcami na przejściach granicznych i szlakach kolejowych w Macedonii zapytałem Wydział Konsularny Ambasady RP i otrzymałem w pełni wyczerpującą i merytoryczną odpowiedź wraz z linkami do przewoźników autobusowych i rozkładów jazdy. Brawo panowie i Panie.
"Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana mail uprzejmie informujemy, że obecna sytuacja z uchodźcami oraz migrantami w R. Macedonii jest trudna. Ponad 1000 migrantów codziennie wjeżdża na terytorium R. Macedonii, głównie zatrzymując się na stacji kolejowej w Gewgelii gdzie również jest i przejście graniczne. Według nas łatwiejszy, szybszy oraz bezpieczniejszy sposób podróżowania do Skopje zdecydowanie jest autobusem. Poniżej podajemy rozkład jazdy autobusów z Salonik do Skopje oraz ze Skopje do Belgradu"

krystoferson112, a czy mógłbyś się podzielić też linkami/rozkładami jazdy, które podesłała Ci Ambasada? Też niedługo czeka mnie ta trasa i szukam najlepszej opcji.
Dzięki z góry, pzdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#16 PostWysłany: 29 Sie 2015 12:06 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
ktotutajtaktupie- ale fajne :) poszło PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#17 PostWysłany: 29 Sie 2015 12:25 

Rejestracja: 29 Sie 2015
Posty: 4
krystoferson112 napisał(a):
ktotutajtaktupie- ale fajne :) poszło PW.

super, dzięki!

ps a nawet ktoTOtutajtaktupie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#18 PostWysłany: 18 Sty 2017 18:45 

Rejestracja: 24 Mar 2016
Posty: 3
Hej, czy ktoś ma dość świeże informacje na temat tej trasy? :) czy mógłbym również dostać owe rozkłady autobusów? widzę, że strona internetowa podana w linku gdzieś powyżej nadal funkcjonuje, więc wierzę, że te autobusy o Skopje nadal jeżdżą? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#19 PostWysłany: 18 Sty 2017 19:54 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Bardzo polecam stronę dworca autobusowego w Skopje - podane są tam ceny za przejazd i dokładny rozkład na wszystkich trasach:

http://www.sas.com.mk/VozenRed.aspx

Wybieramy miasto do którego chce się dojechać z rozwijanej listy (niestety cyrlica :/ )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Saloniki - Skopje
#20 PostWysłany: 19 Sty 2017 00:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Jechałem tą trasą prawie dwa lata temu, więc moje informacje nie są świeże, ale może trochę pomogę z cyrylicą i ogólnym rozeznaniem się w tej kwestii ;)

Na tej trasie jeździ przewoźnik Makedonija saobraćaj (innego nie znam, ja korzystałem z tego). Wrzucony wyżej rozkład ze strony dworca też pokazuje tylko przejazdy tym przewoźnikiem. Mają oni po dwa kursy dziennie, na trasie Skopje - Saloniki wyjeżdżają o 6 i 17, natomiast w drugą stronę o 08:30 i 17:30. 1230 MKD w jedną stronę, 1840 MKD w dwie strony. Nie powinno być raczej problemu z kupnem biletów na dworcu, ale jakby co to można też kupić bilety na stronie przewoźnika (ms.mk).

E: Zresztą tak jak pisał Krasnal dwa lata temu - te same godziny odjazdów pokazuje simeonidistours.gr, więc to pewnie ten sam przejazd. Z tego co widzę to na ich stronie możesz kupić bilety za 20 euro (a więc dokładnie tyle samo, co 1230 MKD) na trasie Saloniki - Skopje, nie możesz zaś w drugą stronę, natomiast na ms.mk odwrotnie - możesz z Macedonii do Grecji, nie możesz odwrotnie. W sumie powtórzyłem Ci to, co wyżej było napisane, ale w każdym razie informacje są aktualne, skoro w dwóch miejscach możesz kupić bilety online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group