Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Algarve
#1 PostWysłany: 13 Sty 2015 22:03 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Hej, układam sobie listę miejsc do odwiedzenia na samym południu Portugalii.
Planuję jeździć głównie po zachodniej części Algarve, chociaż chcę zahaczyć też o Alentejo.

Na razie mam:
* Silves - miasteczko założone jeszcze w czasach Imperium Rzymskiego
* Foia - najwyższa góra regionu Algarve, 902mnpm
* Uzdrowisko i termy w Caldas de Monchique
* Carvoeiro
* Zambujeira do Mar - podobno jedna z najpiękniejszych plaż Portugalii
* Odeceixe - również ze względu na plażę
* Sagres
* Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina
* Barragem do Arade albo Barragem de Odelouca - sztuczne jeziora i tamy
* Tor Autódromo Internacional do Algarve w Portimão

Jeśli macie jakieś inne rekomendacje z tych okolic - będę wdzięczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Algarve
#2 PostWysłany: 13 Sty 2015 22:39 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
Polecam jeszcze Lagos, urokliwe miasteczko (po sezonie, bo w szczycie sezonu ilość turystów poraża) i jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Jedź w stronę Ponta de Piedade (klify na końcu Lagos), po drodze zatrzymując się na plażach Praya do Camilo, Praya Dona Ana i licznych mniejszych. W Ponta de Piedade możesz wybrać się na wycieczkę łódką wokół klifów i wydrążonymi przez wodę jaskiniami (ceny nie pamiętam, ale tanio nie jest).
Poza tym Albufeira, kurort z rozległymi plażami, chyba najbardziej imprezowe miasteczko Algarve.
Salema, niedaleko Sagres, mała rybacka wioska, kiedy tam byłem parę lat temu było bardzo klimatycznie.
Podrzucam też bloga, którego zawsze polecam znajomym wybierającym się do Algarve:http://www.krzysztofgierak.pl/2012/06/przewodnik-po-portugalii-algarve.html
Góra
 Profil Relacje PM off
aeonflux lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#3 PostWysłany: 13 Sty 2015 22:58 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 32
Ja też polecam Lagos. Plaże rewelacyjne. Wycieczka łódką po Ponta da Piedade jeśli dobrze pamiętam to koszt około 10 euro. Na łódkę można załadować się na Ponta da Piedade, albo na przykład na plaży Dona Ana. Możliwa jest też dłuższy rejs z portu w Lagos.

W Sagres warto wybrać się na Cabo de Sao Vicente. To kilka kilometrów od centrum, po drodze jest bardzo fajna plaża Beliche. Jeśli ktoś lubi niemieckie kiełbaski to na przylądku czeka Letzte Bratwurst vor Amerika :)
Góra
 Profil Relacje PM off
aeonflux lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#4 PostWysłany: 13 Sty 2015 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Na wschod od Lagos masz tez miasteczko portowe Portimao, a tam piekna plaze Praia da Rocha-bardzo ciekawe formacje skalne (jest tam nawet taka mini-jaskinia do ktorej mozna wejsc podczas odplywu) i zolto-pomaranczowe klify nad plaza :) Bardzo malownicze szczegolnie o zachodzie slonca!!! Bonusem jest widok na wybrzeze, ktory rozciaga sie ze szczytu klifow :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#5 PostWysłany: 13 Sty 2015 23:24 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
O widzisz, w Portimao byłem ale łódkę i jaskinię czasu nie starczyło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#6 PostWysłany: 13 Sty 2015 23:31 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
DZieki za informacje wlasnie w czwartek tam lece na weekend jedna noc w Faro bo laduje wieczorem i dwie noce w Lagos :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#7 PostWysłany: 13 Sty 2015 23:36 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Czekamy na relację! :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#8 PostWysłany: 14 Sty 2015 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Poza wspomnianym już "rejsem" łódkami w Lagos polecam też podobną atrakcję w okolicach plaży Benagil, gdzie można wpłynąć do jaskini, której zdjęcia często występują w zestawieniach typu "miejsca, które musisz zobaczyć przed śmiercią" ;) Poza tą jaskinią łódeczki wpływają też do kilku innych, naprawdę pieknych miejsc.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#9 PostWysłany: 27 Sty 2015 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Siema, sorry za odświeżenie, ale bardzo mnie zaskoczyło, że nie ma na Twojej liście Lagos. Numer jeden jeśli chodzi o mnie w Portugalii. :) Przepiękne plaże, spacer po klifach, aż do latarnii też super sprawa, nurkowanie i masa innych atrakcji. Najlepiej jechać jakoś pod koniec września/początek października. Poza tym omijaj duże miasta i odwiedzaj wioski na wybrzeżu i tam plażuj. Mało turystów, tylko lokalesi, a miejsca cudowne.
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#10 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:24 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Dzięki. Jak pisałem, lista jest w trakcie tworzenia :)
Również, najbardziej zależy mi na rekomendacjach miejsc, których mogę sam nie odkryć po drodze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#11 PostWysłany: 30 Sty 2015 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 23
Loty: 26
Kilometry: 42 952
Kiedy jedziesz ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#12 PostWysłany: 12 Lut 2015 00:11 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 38
Polecam jeszcze przylądek Św. Wicentego koło Sagres, dalej już tylko Ameryka ;) ,no i dla mnie Lagos jest na pierwszym miejscu w tym regionie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#13 PostWysłany: 17 Lut 2015 16:53 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
chemik2000 napisał(a):
Kiedy jedziesz ? :D

Ostatni tydzień marca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#14 PostWysłany: 27 Mar 2015 19:31 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
Nareszcie skończyłam kolejny z serii moich poradników praktycznych. Tym razem pod lupą jest Algarve. Może komuś pomogę w zaplanowaniu wakacji :)
http://blizejnizmyslisz.blogspot.no/201 ... rzeze.html
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#15 PostWysłany: 26 Maj 2015 00:43 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Planuję wybrać się na wybrzeże na 4-5 dni pod koniec lipca.

Potrzebuję informacje - co zobaczyć? Gdzie najlepiej mieszkać by być dobrze skomunikowanym? Lagos jest cholernie drogie, już Portimao chyba lepsze pod tym kątem, może ktoś ma lepszy pomysł? Jakieś wyjątkowe atrakcje? czym podróżować (znam eva bus)? Nie wypożyczam samochodu. Później jadę do Hiszpanii - Sewilli.
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#16 PostWysłany: 26 Maj 2015 09:30 

Ja stacjonowałem w Armacao de Pera.

https://www.google.pl/maps?daddr=37.098558,-8.384113&hl=pl&ll=37.105301,-8.375101&spn=0.058321,0.077162&sll=37.10003,-8.374929&sspn=0.029163,0.054932&mra=mift&mrsp=1&sz=15&t=m&z=14

Tam jest chyba stosunkowo najtaniej. Masa miejsc noclegowych. Ciekawe klify i plaże, zwłaszcza w zachodniej części miejscowości. Dobre miejsce wypadowe w kierunku Lagos, jak i na wschód, w stronę Hiszpanii. Autobusów widziałem tam sporo ,ale szczegółów nie znam, bo nie korzystałem. Jednak auto byłoby konieczne.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#17 PostWysłany: 13 Cze 2015 10:20 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
aeonflux napisał(a):
chemik2000 napisał(a):
Kiedy jedziesz ? :D

Ostatni tydzień marca :)

Witam. Chyba juz kolega wrócił :D Serdecznie proszę o relację i praktyczne informację. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#18 PostWysłany: 14 Cze 2015 09:06 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Zapraszam do lektury:
http://aeonflux.fly4free.pl/blog/436/po ... rzec-2015/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#19 PostWysłany: 14 Cze 2015 23:11 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Fajna relacja. Krótko, treściwie. Fajne fotki. Dla mnie inspiracja do poznawania nowych miejsc. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#20 PostWysłany: 08 Lip 2015 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Przebywając w Portimao nie miałem samochodu, wziąłem więc kilka krótkich tripów zorganizowanych z przewodnikiem (ang). Wychodziło taniej niż kupować oddzielne bilety autobusowe. Start był z Portimao.
1. Lagos + Sagres + Przylądek Św. Wincenta. Przystanki w każdym z miejsc. Wycieczka trwała ca 6 godz. Cena 12 EUR/os.
2. Silves + Monchique. Przystanki w każdym z miejsc. Wycieczka trwała ca 5 godz. Cena 12 EUR/os.
3. W marinie Portimao wynajęliśmy w 6 osób prywatną łódź z przewodnikiem/sternikiem (Mr. Pedro). Wybrzeże+groty+klify+przesmyki+zamek. Wycieczka/ rejs trwał ca 3 godz. Cena po negocjacjach wyszła 15 EUR/os.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group