Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sty 2015 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Czy ktoś się orientuje jak mogę zarezerwować bilety na autobus Dubaj - Maskat? Czy może bilety kupię bez problemu w dniu wyjazdu w Dubaju?
Na stronie przewoźnika: http://www.ontcoman.com/ nie da się zarezerwować :/.
Napisałem do nich maila 28 listopada, następnie w międzyczasie wysłałem jeszcze 3 wiadomości z prośbą o potwierdzenie rozkładu, ew rezerwację i inne informacje ale cisza z ich strony.
Co do rozkładu to znalazłem taką informację : http://www.travelwithpedro.com/by-bus-f ... -to-dubai/ ale jest to info z grudnia 2013 więc pewny nie jestem.
Wyjazd mi się zbliża, a informacji brak. Jadę tam sam więc wynajęcia samochodu nie biorę pod uwagę. Ktoś coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2015 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 10
Loty: 81
Kilometry: 175 403
Hej. Zweryfikowałeś może te informacje? Też się wybieram Dubaj - Muscat, nie mam karty kredytowej żeby wynająć auto, mnie też ONTC ignoruje i ja też nie ufam, że ten link który podałeś jest nadal aktualny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2015 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Jak byłem w Dubaju w zeszłym roku w grudniu, były dziennie 4 połączenia do Omanu, 2 realizowane przez firmę z Omanu i 2 z Dubaju (czerwone piętrowe autobusy). Bilet kosztował tyle samo w dniu wyjazdu co kupiony miesiąc przed, obłożenie 50-60% (obok jest stacja metra, więc zerknąłem z ciekawości mając w głowie kolejny wyjazd właśnie do Omanu). Bilet kosztował 65 AED.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2015 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 10
Loty: 81
Kilometry: 175 403
Dzięki, mógłbyś jeszcze podać skąd odjeżdżają te busy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Wrz 2015 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Info ze stycznia: cena RT to 90 AED. Autobusy z Dubaju jeżdżą prawie puste, granice przekracza się 3 razy, do tego jest kilka kontroli w tym na jednej sprawdzają bagaże no i jest pies tropiący. Z Dubaju wyjeżdża się o 7 i chyba 15 a powrót z Maskatu jest na pewno o 6 i chyba 14. Kupując bilet RT z Omanu możesz wrócić kiedy chcesz nie jest on na konkretną datę. Wracając z Maskatu o 6 lepiej być wcześniej - jak wracaliśmy to w porównaniu z jazdą do Maskatu było pełno ludzi - praktycznie cały autobus i kto pierwszy ten lepszy. Bilet w Dubaju kupisz bezpośrednio przed odjazdem w biurze naprzeciwko "przystanku". Lokalizacja: obok restauracji Caravan: https://www.google.pl/maps/place/Carava ... 4f9813a92c Jeśli chodzi o ONTC to kontaktu raczej z nimi nie ma :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2015 15:49 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
loki88 napisał(a):
Hej. Zweryfikowałeś może te informacje? Też się wybieram Dubaj - Muscat, nie mam karty kredytowej żeby wynająć auto, mnie też ONTC ignoruje i ja też nie ufam, że ten link który podałeś jest nadal aktualny :)



A kiedy wybieracie się do Dubaju ? My przylatujemy 7.10 . Mamy wynajęte auto ,chcemy jechać do Muscat ok 9-10.10
Może kogoś zabierzemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Gru 2015 18:10 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
error000 napisał(a):
Info ze stycznia: cena RT to 90 AED. Autobusy z Dubaju jeżdżą prawie puste, granice przekracza się 3 razy, do tego jest kilka kontroli w tym na jednej sprawdzają bagaże no i jest pies tropiący. Z Dubaju wyjeżdża się o 7 i chyba 15 a powrót z Maskatu jest na pewno o 6 i chyba 14. Kupując bilet RT z Omanu możesz wrócić kiedy chcesz nie jest on na konkretną datę. Wracając z Maskatu o 6 lepiej być wcześniej - jak wracaliśmy to w porównaniu z jazdą do Maskatu było pełno ludzi - praktycznie cały autobus i kto pierwszy ten lepszy. Bilet w Dubaju kupisz bezpośrednio przed odjazdem w biurze naprzeciwko "przystanku". Lokalizacja: obok restauracji Caravan: https://www.google.pl/maps/place/Carava ... 4f9813a92c Jeśli chodzi o ONTC to kontaktu raczej z nimi nie ma :)


Dzięki za info. Jakie firmy organizują transfery z Dubaju do Maskatu? Czy można sprawdzić rozkłady online? Ile godzin jedzie się w jedną stronę? Czy warto na 1-2 odwiedzić Maskat w takiej autobusowej opcji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Gru 2015 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
@Arekkk do Maskatu jechaliśmy jakieś 6 h wliczając w to ok 1 h na sprawy związane z kontrolami granicznymi, wizami i jednym postojem. Przewoźnikiem była firma ONTC - Oman National Transport Company - ale rozkład i zakup samych biletów on-line jest chyba niemożliwy - nawet pisałem im maila ale nie odpisali. Rozkład znalazłem gdzieś w necie - godziny tak jak pisałem wcześniej - i był on dla mnie jedynie sugestią a nie wiążącą informacją. Czy warto do Maskatu na 1-2 dni? I tak i nie. Maskat jest bardzo rozległy gdzie komunikacja miejska praktycznie nie istnieje. Trochę zabytków jest ale nie są one tak spektakularne jak np w Dubaju. Mi najbardziej spodobała się taka różnorodność i egzotyka którą ciężko znaleźć w emiratach. Turystów jest bardzo mało - można się poczuć jak na drugim końcu świata. Ja pojechałem tam na 3 dni bo brałem udział w maratonie - przebiec maraton w 40 stopniach też było ciekawym doświadczeniem :) Tak więc jak w Dubaju czy okolicach zwiedzisz wszystko co planujesz i będziesz miał czas to warto ale jak głównym celem wyprawy jest zwiedzanie Maskatu to można się rozczarować :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Gru 2015 13:15 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Dzięki za wyczerpujące info. A okolice Maskatu albo inne rejony zwiedzałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Gru 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Ja bardzo polecam odwiedzenie Omanu w ogóle, nie tylko Maskatu. Jeżeli masz tylko dzień czy dwa, i tak uważam, że do Maskatu warto się wybrać i poznać zupełnie inne oblicze Bliskiego Wschodu w porównaniu do metropolii w ZEA. Tym bardziej, że jeśli będziesz miał pieczątkę "wjazdową" z emiratu Dubaju , a do Omanu też wjedziesz z tego emiratu, to jeszcze załapiesz się na darmową wizę omańską (mam nadzieję, że się nie zmieniło).

O tym, co w Maskacie zobaczyć, najlepiej poczytaj sobie w wątku poświęconym Maskatowi - http://www.fly4free.pl/forum/maskat,1146,71632 . Możesz też co nieco poczytać na mojej stronie - http://gdziesakasperki.pl/maskat/.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Lut 2017 17:35 

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 9
rozumiem, że bilety tylko za gotówkę w AED?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Kwi 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ostatnio jechałem, więc wrzucę co wiem.
@‌kfas‌ tak za gotówkę w AED jeśli kupujesz bilet w Dubaju, lub OMR jeśli kupujesz w Maskacie.
Bilety można kupić w biurze mwasalat (dawniej ONTC - Oman National Transport Company), które znajduje się w Dubaju tutaj:
https://tinyurl.com/kpwxk95
W Maskacie biuro jest przy dworcu autobusowym Ruwi.
Bilet w jedną stronę kosztuje 55 AED lub 90 AED jeśli kupujemy od razu powrotny.
Są 3 kursy dziennie: 07:00, 15:00 i 23:00 (jeśli dobrze pamiętam rozkład). Te same godziny odjazdów autobusów z Dubaju jak i Maskatu. Autobus jedzie ok. 6 godzin.
Autobus w Dubaju odjeżdża spod supermarketu, który jest na przeciwko biura. Z Maskatu odjeżdża z dworca Ruwi, przystanek nr 1.
W Maskacie są 4 przystanki:
1. nie wiem dokładnie gdzie, ale na zachodnich przedmieściach (nie polecam wysiadać :D)
2. W okolicach lotniska przy rondzie: Burj As' Sahwah Roundabout
3. mniej więcej tutaj: https://tinyurl.com/lg2vo3e
4. Stacja autobusowa Ruwi. Jest to przystanek końcowy.

Dobrze powiedzieć kierowcy wcześniej, gdzie się chce wysiąść. Kierowca nie pozwolił nam wsiąść do autobusu w krótkich spodenkach, ale pozwolił się przebrać w autobusie. Doradził nam, żeby nie przewozić żadnych leków z Maskatu do Dubaju ( z Dubaju do Maskatu nie ma z tym problemu), gdyż celnicy bardzo się czepiają i opowiedział nam historię Polki ,przez którą cały autobus czekał na granicy 4h, ponieważ miała jakieś leki, które w Polsce można kupić bez recepty. Zgodnie z zaleceniem kierowcy przed powrotem wyrzuciliśmy co mieliśmy (APAP, Stoperan, Aspirin C firmy Bayer) i oczywiście nas nie sprawdzili, ale... czekając na autobus na DWC spotkaliśmy Polaka, który miał jakieś kilka tabletek uspakajających i 2h go męczyli na granicy, a cały autobus czekał. My jechaliśmy kursami nocnymi z założeniem, że uda nam się chociaż trochę kimnąć, ale było o to ciężko. Autobusy nie są bardzo komfortowe. Klima ustawiona na 15 stopni, włączony nawiew. Innymi słowy męczarnia :D Autobus powrotny do Dubaju był pełny.

Jeśli chodzi o wizę na granicy to bez problemu. Najpierw opłata wyjazdowa z ZEA 35 AED (lub 10 EUR, 10 USD, 4 OMR), później opłata za wizę omańską 5 OMR (przede mną Hindusi opłacali ją w AED, 50 od głowy). Przy okienkach celników jest też bankomat, więc można bez problemu wypłacić OMR. Ja miałem OMR. Nie widziałem nigdzie terminala płatniczego, więc kartą chyba nie można płacić.

Strona firmy:
http://mwasalat.om/en-us/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2018 11:54 

Rejestracja: 12 Gru 2017
Posty: 16
Autobus Dubaj-Maskat, będzie problem z kupnem biletu u kierowcy? Jadę pojutrze, a sierpień nie jest tak popularny jak zima.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Wrz 2018 21:49 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 2
UWAGA. Zmieniło się. Stacja końcowa w Muscacie to nie Ruwi Station.
Obecnie stacją końcową jest Aziba albo inaczej pisana - Al Athaiba.
Można to sprawdzić na stronie mwasalat.om
JC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sty 2019 18:14 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 18
littleboy1989
"Dobrze powiedzieć kierowcy wcześniej, gdzie się chce wysiąść. Kierowca nie pozwolił nam wsiąść do autobusu w krótkich spodenkach, ale pozwolił się przebrać w autobusie. Doradził nam, żeby nie przewozić żadnych leków z Maskatu do Dubaju ( z Dubaju do Maskatu nie ma z tym problemu), gdyż celnicy bardzo się czepiają i opowiedział nam historię Polki ,przez którą cały autobus czekał na granicy 4h, ponieważ miała jakieś leki, które w Polsce można kupić bez recepty. Zgodnie z zaleceniem kierowcy przed powrotem wyrzuciliśmy co mieliśmy (APAP, Stoperan, Aspirin C firmy Bayer) i oczywiście nas nie sprawdzili, ale... czekając na autobus na DWC spotkaliśmy Polaka, który miał jakieś kilka tabletek uspakajających i 2h go męczyli na granicy, a cały autobus czekał. My jechaliśmy kursami nocnymi z założeniem, że uda nam się chociaż trochę kimnąć, ale było o to ciężko. Autobusy nie są bardzo komfortowe. Klima ustawiona na 15 stopni, włączony nawiew. Innymi słowy męczarnia :D Autobus powrotny do Dubaju był pełny."


Czy takie problemy z lekami bez recepty (podstawowymi typu przeciwbiegunkowe, przeziębienie itd) są również ze strony celników Omańskich, przy przekraczaniu granicy właśnie autobusem Dubaj-Muskat? Jadę do Omanu typowo na camping więc bardzo by sie takie przydały, najwyżej w drodze powrotnej wyrzucę do śmieci..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Sty 2019 05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
littleboy1989 napisał dwa posty wyzej:

littleboy1989 napisał(a):
Ostatnio jechałem... ... nie przewozić żadnych leków z Maskatu do Dubaju ( z Dubaju do Maskatu nie ma z tym problemu)


Ja tam nie widzę powodu żeby mu nie wierzyć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Sty 2019 16:45 

Rejestracja: 12 Lut 2018
Posty: 18
billy napisał(a):
littleboy1989 napisał dwa posty wyzej:

littleboy1989 napisał(a):
Ostatnio jechałem... ... nie przewozić żadnych leków z Maskatu do Dubaju ( z Dubaju do Maskatu nie ma z tym problemu)


Ja tam nie widzę powodu żeby mu nie wierzyć...




Mam nadzieje,że wiara w opinię jednej osoby nie zawiedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Sty 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Mnie nie sprawdzali. To co napisałem wyżej usłyszałem z opowieści dwóch osób:
- kierowcy autobusu
- Polaka, którego spotkałem czekając na autobus na lotnisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kaamila003 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:29 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Od poniedziałku pojawił się nowy przewoźnik na tej trasie.
https://gulfnews.com/uae/transport/rta- ... 8663795568
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Sty 2019 20:04 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Nie nowy przewożnik, tylko RTA stał się partnerem mwasalat. Autobusy te same, zmiana tylko przystanków w Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek lubi ten post.
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group