Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2013 14:42 

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 11
Witam serdecznie!

Na początku listopada planuje wybrać się pierwszy raz do Dubaju na własną rękę, a nie ukrywam, że chciałbym aby ten wyjazd zaliczał się do udanych :) W związku z tym mam kilka pytań do osób, które już tam były i będą na tyle miłe, że podpowiedzą w kilku kwestiach:

- Jakie pięć atrakcji wg. Ciebie warto odwiedzić będąc na miejscu?
(czytałem, że niektóre atrakcje są tańsze jeśli rezerwuje się przez internet, jeśli tak to jakie?)
- Gdzie warto się stołować ponieważ w hotelu mam tylko śniadania? (znacie jakieś sprawdzone miejsca, które możecie polecić w rozsądnej cenie)
- Czym najlepiej jest się poruszać po tym mieście? Komunikacja miejska czy wynajęcie samochodu, jeśli tak to gdzie polecacie wynająć i jak cenowo to wygląda?
- W jakiej dzielnicy będzie najkorzystniej wynająć hotel? Na obecną chwilę mam zarezrwowany hotel w dzielnicy Bur Dubai. Zastanawiam się czy lepiej wynająć hotel o wyższym standardzie z dala od centrum, czy o niższym standardzie i bliżej/w centrum?

Będę wdzięczny za wszelkie cenne uwagi i wskazówki, które otrzymam z waszej strony, mam taką cichą nadzieje :)

Pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 13 Paź 2013 15:18 

Rejestracja: 14 Cze 2013
Posty: 12
do zobaczenia:
1. burj khalifa - zdeycodwanie lepiej rezerwowac wczesniej przez internet (dostaniesz dodoatkowo darmowy bilet na double decker bus - polecam przejechac sie wieczorem, robi wrazenie)
2. pustynia - jeep safari, naprawde warto
3. plaza palma - tam dostaniesz sie tylko taxi, powiedz ze chcesz do hotelu atlantis
4. burj al arab z zewnatrz nie robi wrazenia, ale za to w srodku... niestety strasznie drogo
5. dubaj marina

podrózowanie moim zdaniem najsprawniej poprzez metro - zdecydowanie lepiej opłaca się kupowac bilety dziennie, niz jednorazówki, najtansze są autobusy zwykle jeżdzą nimi pakistańczycy, ale dosyc cieżko zorientować się na któym przystanku wysiąśc do danego miejsca..

udanego wypoczynku !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lis 2013 23:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 10
Ja też po Dubaju niestety :( Leciałam wizzarem z Budapesztu.
My placlismy kartami mbanku i citybank wszystko bez problemu.W mbanku wyszło mi 0,90 gr za dirhama.
Taksówki miejskie to koszt 1,85dh/km stawka początkowa 3,5dh i minimalna kwota za przejazd to 10dh.
Metro na 2 strefy to np 4,50dh w jedną stronę plus jednorazowy koszt karty 2dh
Jak macie jakieś pytania śmiało piszcie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Metro
#4 PostWysłany: 17 Paź 2014 10:39 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Czy można kupić bilet tygodniowy na metro i czy jest on ważny także w autobusach?
Na stronie http://dubaimetro.eu/tickets-card widzę tylko pojedyncze i 30 dniowe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#5 PostWysłany: 01 Lis 2014 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Ja mam inne pytanie - czy można bilet dzienny kupić na lotnisku Dubai International? Widzę, że jeździ spod niego do centrum. :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#6 PostWysłany: 04 Lis 2014 16:00 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
traveller napisał(a):
Czy można kupić bilet tygodniowy na metro i czy jest on ważny także w autobusach?
Na stronie http://dubaimetro.eu/tickets-card widzę tylko pojedyncze i 30 dniowe ?


- nie ma biletów tygodniowych,
- bilet dzienny jest ważny także w autobusie

Czerwona napisał(a):
Ja mam inne pytanie - czy można bilet dzienny kupić na lotnisku Dubai International? Widzę, że jeździ spod niego do centrum. :)


- można; tu mapka wszystkich punktów sprzedaży biletów autobusowych w Dubaju:

http://bus.rtaprojects.me/rta_bus_eng/b ... to_buy.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#7 PostWysłany: 04 Lis 2014 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Przy bramkach na lotnisku do Metra warto poczekać na ludzi którzy przyjeżdżają.

Jak walczyłem z automatem i ogarniałem strefy biletowe to ostatecznie ktoś oddał mi swoje bilety całodzienne za darmo bo już wylatywał :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#8 PostWysłany: 05 Lis 2014 09:21 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Dosyć przejrzysta broszura dotycząca wszelkich aspektów podróżowania metrem w Dubaju:

http://metro.rtaprojects.me/upload/Metr ... 11_eng.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Metro
#9 PostWysłany: 06 Lis 2014 16:27 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
fajna broszura, ale dla pewności spytam - czy każdy podróżujący musi mieć swój bilet ? Czy da się ten 1 czerwony bilet odbić 2x przy wejściu - za podróż dla 2 osób ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#10 PostWysłany: 17 Lis 2014 08:40 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Trochę informacji z tego tygodnia. Mam nadzieję że nic nie pomieszam ;)
Jeżeli planujecie podróżować od czasu do czasu metrem czy to na 1 czy więcej stref to warto zatrzymać każdy bilet, który można łatwo doładować.

Podróżując bez biletu za przejazd w 1 strefie zapłacicie 6/6.5 AED (4 AED + opłata za kartę) mając kartę płacicie tylko 4 AED.
Podróżując między 2 strefami za bilet zapłacicie 8/8.5 AED (6 AED + opłata za kartę).

Ważne!
Mając bilet na 2 strefy ale podróżując tylko w 1 strefie zawsze zapłacicie więcej (6 AED). Dla porównania mają kartę na wszystkie strefy cena biletu to 8 AED, nawet jak chcemy jechać tylko 1 strefie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#11 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:41 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski



Tramwaj w Dubaju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:56 

Rejestracja: 27 Gru 2012
Posty: 9
Cześć
Ląduje w Dubaju o 13 i będę tam jedną noc. Następnego dnia wylatuje o 10 rano. Mam pytanie odnośnie biletów na metro. Czy kupując "one day ticket" będę mógł z niego skorzystać zarówno w dniu przylotu jak i w następny dzień rano? Czy też jeśli go skasuje w dniu przylotu jego ważność skończy się 0.00? Dzięki za info.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#13 PostWysłany: 10 Sty 2015 20:27 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
hej,

czy żeby kupić bilet 24h trzeba mieć jakąś kartę dodatkowo płatną? na stronie metra jest wspomniane o różnych kartach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#14 PostWysłany: 10 Sty 2015 21:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Przy bilecie 1-dniowym (a nie 24-godzinnym) jest adnotacja "Any", czyli może być to albo papierowy "red ticket", albo jedna z kart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lut 2015 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Zgadza się, niestety srebrna karta w danym dniu nie ma limitów :(. Podobno kiedyś było tak, że dobijała do maksymalnej kwoty ustalonej za dzienne przejazdy. Sugerując się tym postanowiłem załadować kartę za 50 AED i zrobić sobie metro tour i bardzo szybko się zorientowałem, że nie mam już środków na karcie. Pracownik RTA potwierdził, że karta nie ma limitu maksymalnych przejazdów w danym dniu. Co do karty tygodniowej to rozważałem tą opcję, ale niestety opłaca się ona tylko jeżeli jeździmy w jednej strefie. Moim zdaniem Dubaj poszedł tą samą ścieżką co Londyn gdzie Oyster też nie jest tani, ale przynajmniej w stolicy Anglii zwrócili mi resztę środków jakie miałem na karcie. W Dubaju nie dość, że minimalna kwota na NOLu za jaką przejdziemy przez bramki to 7 (albo 7,5) AED to jeszcze nie zwracają ani depozytu za wydanie karty, ani zgromadzonych środków - przynajmniej w moim przypadku, bo podobno była to za mała kwota (5 AED)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#16 PostWysłany: 18 Mar 2015 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Bilet całodniowy (czerwona karta) jest za 22 AED. Obowiązuje na wszystkie środki transportu.

PS. Na lotnisku kupiłem srebrną kartę a później okazało się że na nią nie mogłem nabić biletu całodniowego.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#17 PostWysłany: 18 Mar 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@wrzoch - nie ma się co dziwić ;) Na kartę Silver można załadować tylko tygodniówkę (110 AED za wszystkie strefy) lub korzystać z przejazdów jednorazowych.

Załączam aktualną rozpiskę i cennik, zdjęcie zrobione na stacji metra kilka dni temu:

Załączniki:
Dubaj - cennik.jpeg
Dubaj - cennik.jpeg [ 737.15 KiB | Obejrzany 6412 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lukste9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Metro
#18 PostWysłany: 28 Mar 2015 09:25 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
wrzoch napisał(a):
Bilet całodniowy (czerwona karta) jest za 22 AED. Obowiązuje na wszystkie środki transportu.

PS. Na lotnisku kupiłem srebrną kartę a później okazało się że na nią nie mogłem nabić biletu całodniowego.


Czy ta czerwona karta calodniowa jest wazna na wszystkie strefy ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#19 PostWysłany: 28 Mar 2015 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#20 PostWysłany: 05 Kwi 2015 02:59 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Mielismy przygode na lotnisku, juz mielismy kupowac bilety na metro kiedy podszedl do nas policjant i zapytal czy mamy alkohol w reklamowce z duty free, odpowiedzialem ze tak bo mielismy 4 winka i niestety policjant nas zawrocil powiedzial zebysmy sobie taxi wzielli, wiec kupujac jakis alkohol lepiej go schowac do plecaka czy bagazu
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tomalo77, 05 Kwi 2015 07:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group