Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Paź 2014 15:29 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Witajcie.

Szukam biletów na pewien kierunek dla siebie i rodziny, korzystam ze Skyscannera i praktycznie zawsze najniższa, często wyraźnie, jest cena z Gotogate. Przeszedłem nawet ich cały proces rezerwacyjny i doszedłem do płatności, aby sprawdzić gdzie jest haczyk. Faktycznie, za płatność kartą kredytową MasterCard, za 3 bilety, życzą sobie 461 złotych! Teoretycznie nie pobierają nic za Visę, ale akurat tego operatora mam tylko debetówkę wypukłą. Nie chcę jednak na sobie sprawdzać, czy płatność przejdzie, a nie widzę opcji przelewu.

Ktoś korzystał z tego pośrednika? Jak wrażenia? Jak płaciliście za bilety? Ceny mają super, ale ta horrendalna opłata za MC każe się zastanowić, czy to nie jest jakiś przekręt.

Pozdrowienia,

Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 12 Paź 2014 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Wystarczy poszukać na forum: gotogate-pl-ktos-zna-ktos-korzystal,181,49542.

Przy przelewach w takiej sytuacji można sobie narobić jeszcze więcej kłopotów vide: płatność przelewem przy biletach 4you airlines. Płatność kartą jest bezpieczniejsza ze względu na możliwość skorzystania z chargeback.

Jeżeli obawiasz się pobrania większej ilości środków, ustaw sobie limit płatności internetowych na konkretną kwotę, której nie chcesz przekroczyć. I wtedy próbuj.


Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Paź 2014 16:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Dzięki, wątek, który załączyłeś, oczywiście przeczytałem. Chodzi mi bardziej o konkretne doświadczenia osób, które płaciły kartą za bilety u tego pośrednika i czy mogą potwierdzić, że przechodzi debetowa VISA i Gotogate nie pobrało prowizji.

W moim przypadku - 3 bilety o wartości sumarycznej 5650 złotych - prowizja za płatność kredytową MC 461 złotych! No lekkie przegięcie, rozumiem 1-2%, ale nie 7-8%.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Paź 2014 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Zrób tak jak jak napisałem w ostatnim zdaniu, zamiast czekać pół niedzieli na odpowiedź. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Lis 2014 15:45 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
Tak gwoli ścisłości, przeczytałem tu na forum, że da radę zapłacić debetową VISĄ. Próbowałem swoją - nie poszło. Sam nie wiem na jakiej zasadzie to raz przechodzi a raz nie. Ostatecznie zapłaciłem MasterCard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Lis 2014 16:13 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Na gotogate italia nie ma prowizji a ceny te same tylko w euro, przy karcie wizzraffeisen doskonale wychodzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Lis 2014 16:31 

Michał86 napisał(a):
W moim przypadku - 3 bilety o wartości sumarycznej 5650 złotych - prowizja za płatność kredytową MC 461 złotych! No lekkie przegięcie, rozumiem 1-2%, ale nie 7-8%.

Gra oparta na ryzyku, zalozmy ze oplata karta jest darmowa a bilet u lini lotniczej kosztuje 1000zl, dzieki temu mozna sprzedac ten bilet za 980zl z 0zl platnosci karta Visa, 150zl platnosci pozostalymi kartami. Przyjdzie 100 osob, 20 kupi karta Visa (posrednik traci 400zl) a reszta kupi innymi kartami i posrednik zyska 10400zl (-400zl jest on 10000zl do przodu). Oczywiscie przypadek bardzo uproszczony ale jest to jeden z wielu modelow biznesowych podazanych przez OTA.

kosaml napisał(a):
Ostatecznie zapłaciłem MasterCard.

Jak widac - sprawdza sie dobrze :)
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Lis 2014 17:38 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
andiron napisał(a):
Jak widac - sprawdza sie dobrze :)


I tak zapłaciłem najmniej więc nie narzekam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Gru 2014 19:30 

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 1
Witam. Ja niestety nie mogę wydać pozytywnej opinii. Przed zakupem biletów na Gotogate.pl nie było umieszczonej informacji o tym, że bagaż nie jest wliczony w cenę. Po zakupie na dokumencie podróży już ta informacja się pojawiła. Mało tego, było napisane, że w obydwie strony nie obejmuje bagażu, jednak my zapłaciliśmy w Warszawie na lotnisku tylko w jedną stronę. W Atenach mieliśmy dopłacić za powrót, ale okazało się, że jest wliczony bagaż, wiec nam się upiekło :-) Masakraaa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Gru 2014 18:41 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 1
Ja chciałbym ostrzec co do opłat i chyba napiszę o tym do Kayak (wyszukiwarki lotów), która powinna podawać całkowity koszt oferowany w tym wypadku w gotogate.pl .
Ktoś napisał wcześniej , że przy płatności kartą Visa nie ma dodatkowych opłat.
Z tego co przebadałem (wybierałem różne opcje co do płatności różnymi kartami) zawsze wychodzi dopłata powyżej 200 zł... ( wybierałem odświeżanie strony i wybierałem płatność inną kartą ).
Nie bardzo rozumiem, gdzie jest ta cena minimalna bez opłaty za płatność kartą ...
To mnie nauczyło, że to co ważne w ofercie znajduje się dopiero na samym końcu długiego procesu weryfikacji podawanych danych etc. , czyli prawdziwa cena z opłatą za płatność kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Sty 2015 15:21 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 24
Sprawdzałem dziś i na GoToGate.pl dolicza - uwaga! - 305 zł za płatność kartą, obojętnie w jakim systemie. To jakiś kiepski żart.
Góra
 Profil Relacje PM off
bmw635 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 02 Sty 2015 15:34 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Wielokrotnie korzystałem i za płatność kartą Visa Credit nie pobierają ani grosza. Upewnijcie się czy wszystko poprawnie wybieracie.

-- 02 Sty 2015 14:34 --

Wielokrotnie korzystałem i za płatność kartą Visa Credit nie pobierają ani grosza. Upewnijcie się czy wszystko poprawnie wybieracie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 03 Sty 2015 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Czy przy zakupie przez wersję w domenie .pl karta jest zawsze obciążana w PLN? Czy może zależy to też od linii realizującej przelot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Sty 2015 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
jeśli końcową cenę przy zakupie masz w PLN to tak zostanie obciążone - bez względu na linię.
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:39 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Cześć,

kilka miesięcy temu zakupiłam loty poprzez Gotogate.

Lot składa się z kilku odcinków.
Tydzień temu zauważyłam, iż linia lotnicza dokonała zmiany godziny odlotu jednego z lotów (wylot kilka godzin później), w wyniku tej zmiany nie zdążę na kolejny lot (zakupiony w ramach tego samego biletu, oba loty w Swissie).

Dzwoniłam do linii i otrzymałam informację, iż mogą mi przebukować bilety na późniejszy lot, jednak musi się do nich zwrócić pośrednik u którego kupiłam bilety.
Z Gotogate można kontaktować się tylko mailowo (brak telefonu), a na maile póki co nie odpowiadają.

Czy ktoś miał taką sytuację i może mi pomóc?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Napisz na ich Facebooka, powinni szybciej odpowiedzieć. Podkreśl, że pisałaś na ich maila, ale nie uzyskałaś odpowiedzi i zaczynasz się niecierpliwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:12 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Dzięki bardzo, piszę. Trzymaj kciuki bo się martwię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Sty 2015 23:05 

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 1
Witam wszystkich
Ja nie polecam :evil:
kupiłem bilety z elastycznymi datami podróży
chciałem zmienić datę wylotu
napisałem do nich o zmianę terminu lotu dwa dni przed oryginalną datą wylotu, choć wymagają 24 godziny przed odlotem.
a oni odpisali mi dzień po dacie wylotu coś takiego


Dear Sir/Madam,

Thank you for your message.
Unfortunately it is not possible to change the date of departure as you were no show on 29Jan flight.





Kind regards,
Jenny W
Gotogate

to są jakieś kpiny! :evil: Bilet kosztował 2684 zł
pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Sty 2015 11:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
GoToGate jest fajne bo ich ceny po przekierowaniu z multiszukajek są nawet 200zł niższe od cen na stronie linii lotniczej. Dopłacają do biletów, ale właśnie kosztem tragicznej obsługi (a właściwie jej braku). Więc jak trzeba coś zmienić albo zwracać to zaczyna się koszmar.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Lut 2015 10:22 

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 6
Hej, kupiłam 2 bilety relacji Cancun - Madryt na 4 maja, linia lotnicza PullmanturAir/WamosAir przez serwis GotoGate. Wszystko było pięknie, w ciągu kilku minut otrzymałam na maila najpierw potwierdzenie rezerwacji, następnie numery biletów elektronicznych, wygenerowane przez GotoGate. Niestety, aktualnie próbuję odnaleźć swój lot na stronie przewoźnika i on nie istnieje. Kontaktowałam się z liniami lotniczymi, powiedzieli, że oni nie kontaktują się z agencjami i nie mogą wysłać mi potwierdzenia rezerwacji, bo jej nie mają.
Czy mieliście podobne sytuacje?
Czy ktoś z Was dysponuje adresem mailowym do GotoGate? Strona internetowa na ten temat milczy, można się z nimi kontaktować tylko w godzinach 9:00-12:00 ale niestety to też nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group