Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zakynthos
#21 PostWysłany: 25 Lis 2014 18:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 7
Moi Drodzy w maju wybieramy się z narzeczoną na Zante do Kalamaki powiedzcie gdzie najtaniej wypożyczę samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Zakynthos
#22 PostWysłany: 11 Gru 2014 14:23 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 1
Loty: 8
Kilometry: 8 898
Podbijam. wybieram się z chłopakiem na Zante we wrześniu i nie wiem jaką miejscowość wybrać. Zależy mi na pięknej plaży obok, średnio rozrywkowym miejscu (na pewno nie Laganas, które tętni życiem dniem i nocą- z tego co czytałam), ot tak żeby było kilka pubów, dyskotek, ale raczej nastawiam się na odpoczynek w spokojniejszym i mniej turystycznym miejscu ale równie pięknym. Planuję też wypożyczyć kłada, albo skuter - może ktoś polecia jakas wypozyczalnie i przyblizy ceny tych srodków lokomocji. Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#23 PostWysłany: 04 Kwi 2015 18:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 7
hej potrzebne namiary na zakunthos na wypozyczalnie skuterow/samochodow ktos cos poleca ?

-- 04 Kwi 2015 18:31 --

hej potrzebne namiary na zakunthos na wypozyczalnie skuterow/samochodow ktos cos poleca ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#24 PostWysłany: 04 Kwi 2015 20:25 

fotom napisał(a):
hej potrzebne namiary na zakunthos na wypozyczalnie skuterow/samochodow ktos cos poleca ?

-- 04 Kwi 2015 18:31 --

hej potrzebne namiary na zakunthos na wypozyczalnie skuterow/samochodow ktos cos poleca ?



Zapytaj tu:
http://autoway.com.pl/

Robili mi ofertę na małe auto (micra) na 4dni-170€, zależy mi żeby to załatwić z PL, bo Rodzice są niejęzykowi.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#25 PostWysłany: 06 Kwi 2015 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja byłam 7 lat temu na Zakynthos, ale myślę, że miejsca, które mnie wówczas zauroczyły są nadal piękne :)
*Trasa od Keri przez Kiliomeno, gdzie można kupić miejscowe specjały, także wino-Porto Roxa-Porto Limnionas z restauracją widokową-dalej Zatoka Wraku z góry-klasztor Anafonitria-by dojechać na kraniec wyspy do Skinari
*Porto Vromi, z którego wypływa się stateczkami do Zatoki Wraku, bilety kupuje się na miejscu w porciku.
*plaża Dafni,
*plaża Gerakas,
*rejs na Błękitne Groty z Ag.Nikolaos, nie trzeba jechać wcześnie rano, jak ktoś napisał wcześniej, by wypłynąć, my ruszyliśmy w rejsik o 11, bilety kupowane na kilkanaście minut przed rejsem ;)
*po rejsie polecam zrelaksować się w naturalnym spa czyli zatoczce Xigia-ujście źródeł siarkowych w morzu,
*wzgórze Bochali szczególnie wieczorem, kiedy tętni życiem, przyjemnie podziwiać oświetlone miasto ze szklanką czegoś zimnego;)
*rejs na Marathonisi (wyspę żółwi) z Laganas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#26 PostWysłany: 06 Kwi 2015 14:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ja liczyłem na autobusy, ale tam jadą ze trzy na dzień, a w roboty tylko niektóre linie, więc niestety trzeba będzie wynająć furmankę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#27 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:40 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
Mam pytanie odnośnie cen w restauracjach/tawernach? Ile trzeba liczyć na osobę za obiad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#28 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:46 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Takie rzeczy to tylko w... dziale "Jedzenie". Jest nawet osobny wątek o Zakynthos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#29 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:50 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 9
rzeczywiście jest :) dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#30 PostWysłany: 17 Maj 2015 11:01 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Czy zabrać ze sobą zestaw do nurkowania ? chodzi mi o maskę i fajkę. Mam zamiar pojeździć po wyspie i zastanawiam się czy brać ze sobą ten sprzęcik. W Egipcie to podstawa, nie wiem jak na wyspie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#31 PostWysłany: 17 Maj 2015 11:33 

Zabierz. :D
Lecisz z biurem podróży Itaka
http://www.fly4free.pl/forum/grecja-piaszczyste-plaze,1481,71923

Tam masz bagaż rejestrowany do 23 kg.
Weż też płetwy. Bo butla z tlenem chyba już nie wejdzie. Ale na miejscu można wypożyczyć.
Pani rezydentka Ci podpowie gdzie. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#32 PostWysłany: 06 Gru 2015 15:32 

Może się komuś przyda interaktywna mapa do zaplanowania pobytu:
http://www.zantetravelmap.com/#
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Zakyntos 2016
#33 PostWysłany: 23 Sie 2016 09:11 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 5
Dzień dobry.

Wybieram się do miasta Alikanas i chciałbym się dowiedzieć od osób które nie dawno były na tej wyspie co warto zwiedzić i w jakich cenach są wycieczki. Za dość szczegółowe informacje z góry dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakyntos 2016
#34 PostWysłany: 23 Sie 2016 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2016
Posty: 8
kotar napisał(a):
Dzień dobry.

Wybieram się do miasta Alikanas i chciałbym się dowiedzieć od osób które nie dawno były na tej wyspie co warto zwiedzić i w jakich cenach są wycieczki. Za dość szczegółowe informacje z góry dziękuję! :)


* Podstawową rzeczą na Zakynthos jest oczywiście zatoka wraku:
Wycieczka ok. 20euro - zabierają cię z hotelu lub gdzieś obok, wiozą do portu, płyniesz na zatokę wraku, tam masz przeważnie ok. godziny na miejscu, po drodze zahaczają o błękitne groty (Blue Caves) - jak nie ma fal, to w nie wpływają. Jak trafisz wycieczkę dobrą, to masz jeszcze pauzę na plaży Xigia (naturalne siarkowe spa :) ) Później odwożą z powrotem.

* Rejs na żółwie:
Wycieczka ok. 18euro - zabierają cię z hotelu lub gdzieś obok, wiozą do na plażę w Laganas, wypływają i szukają żółwi w wodzie (super, polecam), potem płyną przy samym wybrzeżu (świetne widoki), kąpiel w zatoczce, następnie płyniesz na wyspę żółwi (plaża wąska, ogrodzone sznurkiem, gdyż tam wykluwają się żółwie), potem powrót na plażę i busik z powrotem.
Łódki oczywiście z przeszklonym dnem.

* Wyspa ślubów:
Wejście 5euro - wyspa bardzo malutka, ale klimatyczna. W cenie do wyboru: kawa, herbata, piwo, drink, wino.
Moim zdaniem warta zobaczenia. Plaża mikroskopijnych wymiarów, więc zajęta - ale klimat i widoczki super :)


Są jeszcze wycieczki na wyspę obok Kefalonię, na kontynent do Olimpii, rejs wokół wyspy (około 8h) - cen nie pamiętam.

Stolica Zante też warta zobaczenia.

Na pewno warto wypożyczyć samochód i zwiedzić całą wyspę - dzień spokojnie starczy - wtedy też zatoka wraku od góry (świetne widoki).
Ceny aut od 50euro za dzień (55euro z pełnym ubezpieczeniem)
Quady 30euro - za słabszego za dzień
Quady 50euro - za mocniejszego za dzień

Maska do nurkowania też będzie dobrym wyborem, dosyć fajne rybki - woda krystalicznie czysta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#35 PostWysłany: 23 Sie 2016 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
@kotar jakie są wycieczki i ich ceny możesz zobaczyć np. na stronce https://zantemagictours.pl/ To polskie biuro podróży organizujące wycieczki po Zakynthos i do Kefalonii. Osobiście nie korzystałam z oferty, ale wielu znajomych było zadowolonych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#36 PostWysłany: 24 Sie 2016 10:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A gdybym chciał się udać na te żółwie, już będąc w Kalamakach? Bo pewnie pojadę tam autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#37 PostWysłany: 24 Sie 2016 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Jeżeli masz na myśli rejs na Marathonisi połączony z poszukiwaniem żółwi w morzu to przejdź się plażą do Laganas, przy okazji na pograniczu obu miasteczek miniesz plażę, na której wylęgają się żółwiki. Ja odpływałam jakoś na wysokości hotelu Anastasia Beach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#38 PostWysłany: 30 Lip 2017 19:18 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Witam podróżników.

Chciałam zapytać o jedną rzecz.Otoz--- ostatni tydz sierpnia planujemy we trzy kobiety polecieć z BP na Zakynthos.Zadna nie ma prawa jazdy .Chcemy przemieszczać się na północ lub południe do atrakcyjnych miejsc,plaż.Czy ktoś się orientuje czy że stolicy Zante dostaniemy się np do Agios Nikolaos lub na Skinari.Lub na południe do Keri i okolice.
Na stronie KTEL ciężko się po grecku zorientować,angielskiego nie znam.
Ewent czy można wyporzyczymy rowery i że stolicy pojechać na północ zachwycając o plaże Xigia .czy jest ta trasa w miarę płaska.

Czy pozostanie nam tylko taxi lub fakultety aby zobaczyć to co każdy na Zante powinien.
Dodam że nie mamy jeszcze wykupionych wakacji,leczę na lasta.
Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#39 PostWysłany: 30 Lip 2017 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Jeśli myślicie o fakultetach to polecam lokalne biuro, prowadzone przez Polaków.
https://zantemagictours.pl/

Zapytajcie się ich o możliwość wynajmu np. skutera do przemieszczania się po wyspie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#40 PostWysłany: 30 Lip 2017 23:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A jeśli chodzi o autobusy, to są dość komfortowe i działają bardzo sprawnie. Do Agios Nikolaos kilka kursów jest, do Keri chyba ze trzy. Problem w tym, że rozkłady - jak to w Grecji - są tak napisane, że na trzeźwo trudno coś zrozumieć, a im dłużej człowiek analizuje, tym mniej rozumie. Na dworcu wywieszają szczegółową rozpiskę dla kierowców, ale to wygląda jak stenogram wypowiedzi babuliny, która opowiada, jakie autobusy jeżdżą do wioski - jak na Grecję to klasyka. Jako że mam w tym kierunku odchyłkę, to próbowałem, ale po ostatnim pobycie stwierdziłem, że żeby wszystko zrozumieć, to musiałbym wynająć samochód i przez tydzień jeździć za każdym kursem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group