Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Norwegian Reward
#1 PostWysłany: 10 Paź 2014 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
http://www.norwegian.com/pl/norwegianre ... ianreward/
https://no.norwegianreward.com/

Zdziwiłem się, że nie ma jeszcze takiego tematu, a chyba szukałem dokładnie :)
Zasada jest prosta - zakładamy konto, aktywujemy program, kupując loty zbieramy punkty, za które dostajemy zniżkę na kolejne loty. Bonus za standardowe loty na stronie Norwegiana nie jest może jakoś oszałamiający. Niby podają 2% zwrotu w najniższej taryfie LowFare ale do wyliczenia nie wchodzą podatki, opłaty manipulacyjne, itp. Efektywny bonus według moich obserwacji to ok. 0,5% - czyli w sumie szału nie ma.

Przez przypadek odkryłem za to bardzo ciekawą opcję jaką jest bonus za zakup biletów na szwedzkie autobusy lotniskowe Flygbussarna, który wynosi aż 8%. Bonus aktywuje się tylko w przypadku zamawiania biletów on-line (testowane osobiście, wszystko działa jak należy).
http://www.flygbussarna.se/en/partners/ ... rt-coaches
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#2 PostWysłany: 10 Paź 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3056
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
w temacie norweskim, jesteś mega dobrym informatorem ! ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#3 PostWysłany: 10 Paź 2014 14:41 

Wiecie jak podpiąć rezerwacje robione przez OTA?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#4 PostWysłany: 10 Paź 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Chyba nie da rady. Z tego co rozumiem to zakupy tylko na Norwegian i u partnerów programu.
Kod:
3. Earning CashPoints

3.1 CashPoints are earned by members making purchases of goods and services from the airline Norwegian and the Reward Partners according to the applicable accumulation rates and conditions set by the airline Norwegian and the Reward Partners.

3.2 Purchases of goods and services earn CashPoints once the payment transaction for that purchase is irrevocably completed. In the case that a payment for a good or service (including travel) is refunded or reversed, the earned CashPoints will also be reversed. 

3.3 Purchases of goods and services earn CashPoints only when the payment is done electronically. To earn qualified CashPoints, the accepted forms of payment are credit card, debit card, telephone or another approved form of payment associated with your user profile in Norwegian Reward and registered with the current Reward Partner.   

3.4 All purchases with the airline Norwegian earn registered CashPoints independent of the form of payment, as long as you are logged into your user profile when the purchase in completed. 

3.5 It is not possible to register CashPoints after a purchase is completed. 

3.6 Earned CashPoints will be available for use once the transaction data or the information about points earned is transferred from the Reward Partner to the airline Norwegian. There may be considerable variation as to when transaction data is transferred. Details about the normal data transfer times for each Reward Partner is available at norwegianreward.com. It normally takes 1 working day from when the transaction data is received by the airline Norwegian, until the CashPoints are available for use. If registration of the transaction data does not happen, regardless the reason, shall all requests or demands for missing CashPoints be done directly with the respective Reward Partner where the purchased was completed. The airline Norwegian waives all liability for missing registration of CashPoints with Reward Partners.

3.7 Unused CashPoints expire and are deleted every 24 months after the end of the calendar year in which the CashPoints were earned. That means that CashPoints must be used in the year that they are earned or during the two following years.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#5 PostWysłany: 10 Paź 2014 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Tomek Zien napisał(a):
Chyba nie da rady. Z tego co rozumiem to zakupy tylko na Norwegian i u partnerów programu.


Mi się udało podpiąć, ale dostałem tylko 1 (słownie: jeden) punkt :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#6 PostWysłany: 10 Paź 2014 15:20 

skrzat napisał(a):
Mi się udało podpiąć, ale dostałem tylko 1 (słownie: jeden) punkt :)

A jak to zrobiłeś? Przez infolinie albo pisząc do nich?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#7 PostWysłany: 10 Paź 2014 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
wpisałem od razu nr norwegian rewards podczas robienia rezerwacji w ota
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#8 PostWysłany: 10 Paź 2014 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
marcino123 napisał(a):
w temacie norweskim, jesteś mega dobrym informatorem ! ;)

No nie da się ukryć, że Skandynawia, a zwłaszcza Norwegia to mój konik :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#9 PostWysłany: 10 Paź 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moze nikt nie pisal o tym wczesniej, bo program jest raczej slaby w porownaniu do innych lini lotnicznych. Oczywiscie zawsze cos, ale znizka na loty rzedu 2 funtow za punkty, to naprawde malo. Moze po locie na Floryde uzbieram 5 funtow ;-). Wiecej daje mi platnosc karta kredytowa za te bilety i zebranie mili BA dzieki temu. Dostaje tez 2.5% cashback za kupno biletow (laczna kwote) przez angielska strone Quidco.

Poprawka:
Za wydanie 1700 funtow na bilety, dostalam 9.36 funtow cash points. Cashback daje mi okolo 42.5 funtow i dostane jeszcze okolo 3400 mili BA z karty kredytowej.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 10 Paź 2014 16:33, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#10 PostWysłany: 10 Paź 2014 16:24 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
[quote="maczala1"
Przez przypadek odkryłem za to bardzo ciekawą opcję jaką jest bonus za zakup biletów na szwedzkie autobusy lotniskowe Flygbussarna, który wynosi aż 8%. Bonus aktywuje się tylko w przypadku zamawiania biletów on-line (testowane osobiście, wszystko działa jak należy).
http://www.flygbussarna.se/en/partners/ ... rt-coaches[/quote]

Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt. Bonus za zakup biletu nalicza się na następny dzień po zakupie. Stąd jeśli planujemy zakup bagażu albo innych usług - lepiej zrobić to dzień lub dwa dni późnij - można wtedy wykorzystać naliczone bonusowe punkty za samą rezerwacje. Dodatkowo jak ostatnio kupowałem bagaż to od zakupu bagażu nie naliczano opłaty za płatność kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#11 PostWysłany: 10 Paź 2014 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Moze nikt nie pisal o tym wczesniej, bo program jest raczej slaby w porownaniu do innych lini lotnicznych.

Fakt, że punkty za loty są marne ale 8% za bilety Flygbussarna to już konkretna sprawa, więc chyba warto o tym wiedzieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#12 PostWysłany: 11 Paź 2014 01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
Anonymous napisał(a):
Wiecie jak podpiąć rezerwacje robione przez OTA?


Jedyna możliwość to podanie numeru norwegian rewards już na etapie rezerwacji, przy czym nie ma znaczenia czy robimy to na ich stronie, czy na stronie pośrednika. Niestety nie wszystkie OTA dają taką możliwość... Po dokonaniu rezerwacji nie można już dodać numeru konta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#13 PostWysłany: 13 Paź 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
maczala1 napisał(a):
Aga_podrozniczka napisał(a):
Moze nikt nie pisal o tym wczesniej, bo program jest raczej slaby w porownaniu do innych lini lotnicznych.

Fakt, że punkty za loty są marne ale 8% za bilety Flygbussarna to już konkretna sprawa, więc chyba warto o tym wiedzieć :)


Warto sie zapisac jak ktos czesto lata. Ja zapisalam sie od razu, ale kwoty byly tak niskie, ze praktycznie ich nie zauwazalam.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#14 PostWysłany: 13 Paź 2014 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Warto sie zapisac jak ktos czesto lata. Ja zapisalam sie od razu, ale kwoty byly tak niskie, ze praktycznie ich nie zauwazalam.

Ja raczej bym powiedział, że warto się zapisać, jak ktoś często jeździ autobusami Flygbussarna. Wtedy na pewno szybko zauważy zniżkę na lotach Norwegiana :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#15 PostWysłany: 17 Paź 2014 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#16 PostWysłany: 19 Paź 2014 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Cytuj:
The points you earn from your bus-tickets will be added to your points collected with other Reward-partners.

Czy dobrze rozumiem, że podając numer członkowski w programie Norwegiana będę mógł również podać numer do SAS EuroBonus i punkty naliczą mi się u obu przewoźników? czy też trzeba wybrać tylko jednego?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#17 PostWysłany: 19 Paź 2014 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
He, he, tak dobrze to nie ma, można wybrać tylko jeden program do zwrotu środków za zakup bietów Flygbussarna. Trzeba wybrać korzystniejszy - Norwegian Reward (8 % zwrotu wydanej kwoty), SAS EuroBonus (wydane 1 SEK = 1 point). Nie znam tak dokładnie programu SAS ale w tym przypadku Norwegian jest chyba korzystniejszy - dostajesze realne 8 % zwrotu za wydaną kwotę na autobus i możesz je później przeznaczyć na dowolny lot, czy zakup bagażu w Norwegianie. Żeby dokładnie porównać te dwa programy, trzeba by policzyć ile jest mniej więcej wart 1 punkt w programie SAS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#18 PostWysłany: 19 Paź 2014 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
maczala1 napisał(a):
He, he, tak dobrze to nie ma

:cry:


Chyba Norwegian wypada lepiej. W SAS EuroBonus można mieć bilet lotniczy po Skandynawii (ale chyba bez Islandii) warty pewnie od ok. 200 zł za 10000 ichnich pkt.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#19 PostWysłany: 22 Sty 2016 08:50 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
maczala1 napisał(a):

Przez przypadek odkryłem za to bardzo ciekawą opcję jaką jest bonus za zakup biletów na szwedzkie autobusy lotniskowe Flygbussarna, który wynosi aż 8%. Bonus aktywuje się tylko w przypadku zamawiania biletów on-line (testowane osobiście, wszystko działa jak należy).
http://www.flygbussarna.se/en/partners/ ... rt-coaches


Po pierwsze dziękuję. :twisted:

Po drugie... biję się właśnie po głowie, że o tym nie wiedziałem wcześniej. Ile ja tych Flygbussów choćby w ciągu ostatnich 2 miesięcy nakupowałem! Ale dopiero wczoraj z bonusem. I faktycznie, doliczyli mi 23 punkty, czyli nawet ponad 8%! :D

Super sprawa. Szybko można natrzepać punktów na lot w Norwegian.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Norwegian Reward
#20 PostWysłany: 11 Lut 2016 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Anonymous napisał(a):
Wiecie jak podpiąć rezerwacje robione przez OTA?

Anonymous napisał(a):
skrzat napisał(a):
Mi się udało podpiąć, ale dostałem tylko 1 (słownie: jeden) punkt :)

A jak to zrobiłeś? Przez infolinie albo pisząc do nich?

skrzat napisał(a):
wpisałem od razu nr norwegian rewards podczas robienia rezerwacji w ota

Od jakiegoś czasu można samodzielnie podpinać rezerwacje robione przez OTA do programu Norwegiana. Podpiąć rezerwację można dopiero po odbyciu lotu (do max. 30 dni). Wybieramy funkcję - odbierz punkty CashPoints i punkty naliczają się automatycznie.
Informacja bardziej dla formalności, bo punkty za loty są jak wiadomo malutkie i najlepiej je zbierać jednak na Flygbussarnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group