Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Wrz 2014 11:37 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Jeszcze w 2013 roku obiecałem córce (7 lat) wypad do Disney Landu, przy zupełnie innej okazji lot A380. I tak z korzystając z "promocji" Wideroe zakupiłem dla siebie, żony i młodej bilety Kraków- Frankfurt-Miami na długi weekend majowy na loty Lufthansy.
W międzyczasie trzeba było jeszcze wyrobić wizę dla córki (ja i żona mieliśmy wcześniej). Cała procedura jest bardzo prosta, trzeba wypełnić wniosek online, zapłacić i przesłać kurierem paszport dziecka oraz kopię wiz rodziców. Paszport z wizą wraca również kurierem.

Dzień 1
Przelot odbył się bez żadnych atrakcji. Dziecko na long haulach w LH dostaje malowankę i kredki. Była też jakaś maskotka. Stewki w LH bardzo miłe, jedzenie zjadliwe. Da się przeżyć. Po przylocie do Miami mieliśmy zaplanowany mecz nr 5 pierwszej rundy playoff NBA Miami Heat - Charlote Bobcats. Niestety Lebron i spółka zrobili nam psikusa i wygrali 4-0. Mimo wczesnej godziny przylotu około 14 czasu lokalnego zmęczenie dawało się we znaki (byliśmy na nogach od 3.00 czasu polskiego), po formalnościach wizowych, wypożyczyliśmy samochód i postanowiliśmy udać się hotelu (w Homestead, 20 km na południe od Miami) i odespać.

Dzień 2
Plan na ten dzień obejmował przejazd do Key West i powrót do hotelu. Razem około 260 mil (~400 km)
Tutaj droga przez Florida Keys
Image

Image

Image

Image

Wreszcie samo Key West. To takie małe miasteczko na końcu świata.
Image

sporo pomników
Image

Image

po ulicach chodzą kury
Image

a po drzewach iguany
Image

tutaj też zaczyna się słynna droga nr 1, która prowadzi aż do Jacksonsville
Image

w porcie stoją przerośnięte motorówki
Image

i zwyczajne
Image

odwiedzamy miejscowe akwarium
Image

żeby pogłaskać rekina
Image

i wybieramy się na spacer w kierunku południowym
Image

Image

Image

docieramy do Smathers Beach, która robi nienajlepsze wrażenie
glony, pustki, dobrze że woda ciepła
Image

Image

Wracamy do Homestead na nocleg
Image

-- 30 Wrz 2014 11:58 --

Dzień 3

Zaczynamy od śniadania w hotelu i oglądania amerykańskich reklam. Do tej pory trudno mi uwierzyć, że nowy Passat z 3 litrową benzyną w automacie, ze skórą i wyposażeniem "amerykańskim" kosztuje tam 20000 USD. Niestety do rejestrowanego się nie mieści...
Przejeżdzamy Miami z południa na zachód, celem jest Park Everglades. Ta część Miami robi złe wrażenie. Strach zatrzymać się nawet w dzień.
Image

wsiadamy na amfibie, ubieramy obowiązkowe stopery i w drogę
Image

Image

Image

Image

to nasz kierownik wycieczki
Image

Image

Image

ptaszki nie wyszły zbyt ładnie bo miałem tylko jedno szkło 24-105 na pełnej klatce
Image

Image

Image

po rejsie można było pogłaskać aligatorka
Image

jeszcze obiad i w drogę
Image

Miami Beach
Image

piękna, szeroka i czysta plaża, zdecydowanie więcej ludzi niż w Key West
Image

Image

Image

Kolejny nocleg mamy w Juno Beach. Niby 80 mil autostradą ale Florydzkie korki dają mocno w kość. Droga zajmuje 3,5 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2014 12:41 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Dzień 4

Na początek odwiedzamy plażę w Juno Beach. Niby 150 km od Miami, a nikt się nie kąpie. W oddali widać surferów.
Image

Image

Image

Image

Image

Po drodze psuje się pogoda. Pada rzęsisty deszcz.
Przestaje padać przed samym przylądkiem Canaveral
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

w szybkim tempie zwiedzamy atrakcje (szczególnie te umieszczone na zewnątrz) i udajemy się w kierunku Orlando
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tasma, 30 Wrz 2014 13:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Wrz 2014 13:52 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Dzień 5

W Orlando nocujemy w Buena Vista Suites. To hotel dla gości przyjeżdżających (jak my) do Disney Landu. Wrzask dzieci na korytarzach hotelowych słychać do 3.00 w nocy i od 6.00.
Disney Land to kompleks parków rozrywki. Żeby zwiedzić je wszystkich potrzebny jest tydzień i spora sakiewka bo ceny są dość wysokie. My z racji braku czasu decydujemy się na Magic Kingdom.
Do parku zawozi nas hotelowy bus.
Image
Dalej statek
Image

Image

i wchodzimy do Magic Kingdom
Image

wewnątrz tłum ludzi
Image

Image

i nie kończąca się impreza
Image

Image

do atrakcji dopchać się trudno (zdarzały się czasy oczekiwania po 3 godziny), ale po odstaniu w innej kolejce za zamkiem można dostać wstęp do kolejek priority do trzech wybranych atrakcji
co wykorzystaliśmy na roller coastery
Image

Park jest bardzo rozległy i oferuje całą masę atrakcji, bez mapy ani rusz
Image

Image

Image

Image

Po dość intensywnym dniu wracamy do hotelu
Image

Dzień 6
Powrót do Miami. Najkrótsza trasa z Orlando do Miami prowadzi autostradą Florida Turnpike. W tym dniu na przedniej szybie samochodu zginęły ogromne ilości owadów. Nawet obawiałem się że będę musiał zapłacić w wypożyczalni za dodatkowe mycie samochodu. Na szczęście nikt nie żądał żadnej dopłaty, muszą być przyzwyczajeni. Poza tym bagna, bagna i dla odmiany bagna. Nawet nie było sensu wyciągać aparatu.
Lot powrotny bez żadnych sensacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Paź 2014 12:55 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 15
Nie widze zdjec, czy tylko ja mam z tym problem?:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Paź 2014 13:09 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
U mnie rownież nie wyświetla .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2014 13:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
@tasma musisz zmienić prawa dostępu do zdjęć -> bo jest [403] Forbidden : Dostęp zabroniony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2014 15:11 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Za chwilę powinny być znowu widoczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lis 2014 16:31 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Fajne fotki i ciekawa fotorelacja :)
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lis 2014 14:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Fajna ekspresowa relacja z ekspresowego pobytu:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group