Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Wrz 2014 22:14 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
A zwiedzanie wypożyczonym samochodem można spokojnie zakończyć parkując przy hotelu w okolicach Omonia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 20 Wrz 2014 00:29 

dyzio1 napisał(a):
A zwiedzanie wypożyczonym samochodem można spokojnie zakończyć parkując przy hotelu w okolicach Omonia?

Tak ,jak najbardziej miejsca na parkowanie do wyboru.
Gdybym ,kiedyś nie mieszkał w Atenach ,to niwiedziałbym co odpisać. Ale zwiedzanie Aten samochodem i parkowanie to najbardziej poroniony pomysł,zwłaszcza w centrum

Cd. dyzio Ateny to nie jakaś mekka terroryzmu ,wnioskując po twoich obawach. To miasto jest jak najbardziej bezpieczne. Oczywićcie w centrum i na Omonii całą dobe jest pełno tzw. śniadych typów ,ale oni nigdy nie zaczepiają i nie są grożni. Ulice w promieniu ok 1 km od Omonii zwłszcza w stronę Archanos pełne są osób z Pakistanu ,Indii . Oni po prostu do póżnych godzin wieczornych lubią przebywać na ulicy. Jednak nikogo nie zaczapiają a wręcz przeciwnie ,są kulturalni. Plac Omonia teraz ,a 20 lat temu to wielka różnica. Spokojnie wieczorem można chodzić w tym terenie ulicami w stronę Syntagmy i Monastyraków.
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Wrz 2014 09:31 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Ateny chcemy zwiedzać na pieszo. Samochód przyda się, aby pojechać np. nad jezioro termalne lub w kierunku Kanału Korynckiego. Jedziemy w 5 osób więc wydaje nam się, że opcja z autem jest korzystniejsza. Pytam o parkowanie, gdyż mając tak mało czasu wolę uniknąć wybitych szyb itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny w pigułce
#24 PostWysłany: 22 Wrz 2014 00:18 

W Atenach byłem kilka dni temu ,mozna powiedzieć że któryś tam raz przejazdem. Jesli ktos ma zapytania to chętnie odpowiem. Nocowałem w hotelu Aristoteles w świetnej dzielnicy na ul Arxanos .ok 500 m od Omonii.
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Lis 2014 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
dyzio1 napisał(a):
Ateny chcemy zwiedzać na pieszo. Samochód przyda się, aby pojechać np. nad jezioro termalne lub w kierunku Kanału Korynckiego. Jedziemy w 5 osób więc wydaje nam się, że opcja z autem jest korzystniejsza. Pytam o parkowanie, gdyż mając tak mało czasu wolę uniknąć wybitych szyb itp.

Właśnie wróciłem 4,5 dnia na miejscu pierwsza połówka dnia "zjedzona" na aklimatyzację i dotarcie do hotelu Novotel (Omonia) braliśmy X95 z lotniska do samego końca czyli Syntagama, a potem z buta żeby liznąć miasta.

W oparciu o poradnik Zeusa:

Kolejne dwa dni na Ateny z buta, pierwszy dzień na Muzeum Archeologiczne (lubię historię starożytną, ale nie jestem fanem ;) ), a muzeum to jedyne miejsce w Atenach, do którego chciałbym wrócić, tylko dobrze przygotowany merytorycznie, poczułem, że gdy Słowianie uczyli się łowić ryby, oni tworzyli dzieła sztuki :D
Zakaz robienia sobie pozowanych fotek, pracownicy w każdej sali ganiają (mnie akurat ganiali dzieciaki).
Tego nie zobaczycie na zdjęciach w podręcznikach historii.

Potem Politechnika (widać było wieńce po niedawnych obchodach rocznicowych), Parlament (zmiana warty, dopiero gdy cała uroczystość się skończy i "oficer" nadzorujący pozwoli, można podejść pojedynczo i bez robienia głupich gestów zrobić sobie fotkę, kliku skośnookich w ten sposób przepędzili, bo za szybko i grupowo chcieli pstrykać :mrgreen: ), biblioteka uniwersytecka, Plaka... ogólnie pokręciliśmy się po centrum.

Załącznik:
IMG_9102.JPG
IMG_9102.JPG [ 78.94 KiB | Obejrzany 10749 razy ]


Dzień się szybko kończy, więc zaczynać trzeba łażenie jak najwcześniej.

Drugi dzień należał do Akropolu i atrakcji z biletu na klika "muzeów", na Akropolu byliśmy przed 11 i ludzi było już trochę, ok. 11.30 gdy wychodziliśmy na górę waliły wycieczki (wcześniej -> lepiej). Dopiero ze szczytu widać jak rozległe są Ateny.
Potem kolejne "muzea" warto wcześniej sprawdzić które zamykają już ok.15 np Agora Rzymska, ale ją spokojnie można zobaczyć bez wchodzenia tylko oglądając zza parkanu.
Ostanie wejścia są ok.0,5-1h przed zamknięciem.
Ze świątyni Zeusa szybko, można wpaść na stadion Olimpijski, tak jak pisał Zeus (ten forumowy :P) można sobie darować kupowanie biletu i zobaczyć go tylko z zewnątrz.

Koniec dnia to zachód słońca na wzgórzu tuż przy wejściu na Akropol (żona mówiła, że są podobno lepsze miejscówki ;) ale co tam, to "tylko" zachód słońca w mieście).

Załącznik:
IMG_9288.JPG
IMG_9288.JPG [ 48.38 KiB | Obejrzany 10749 razy ]

Przepalone fotka miasta o zachodzie.


Kolejne dwa dni w "rozjazdach" Zeus wspominał o Kanale Korynckim, a Wy o termalnym jeziorze Vouliagmenis.

Stosując starą metodę, że najlepiej się zgubić żeby zobaczyć coś więcej, podprogowo zrealizował ten plan :lol:

Rezerwacja samochodu prze ECR na 2 dni w piątek o 10 odbiór w centrum, nieopodal świątyni Zeusa (dotarliśmy dopiero ok. 12, raz że wyjątkowo się zgubiliśmy po drodze, dwa właśnie odbywała się wyjątkowa zmiana warty z przynajmniej setką generałów i oficerów w galowych mundurach).
Zwrot na lotnisku w niedzielę o 7 rano (oszczędzamy 15 EUR na biletach autobusowych dla rodzniki 2+2) :)
Rezerwacja w Sixt na ulicy Siggrou, myślałem, że będzie jakiś problem ze znalezieniem biura (zawsze do tej pory brałem i oddawał na lotnisku), ale po skręceniu w tę ulicę okazało się, że to zagłębie wypożyczalni (przynajmniej ze 30 firm). Nie szukaliśmy już innych ofert za 40 EUR dostaliśmy VW UP! z przebiegiem 12k km. I od razu ruszyliśmy nad jezioro "termalne" i Kanał Koryncki (tak, tak... wiem to nie ten sam kierunek ale o tym za chwilę).

Właściwe jezioro Vouliagmenis http://www.limnivouliagmenis.gr/en/visi ... rs-tickets znajduje się koło Glyfady.

A moje jezioro Vouliagmeni jest tuż obok Kanału Korynckiego :mrgreen: https://www.google.pl/maps/place/Epar.O ... 9a36?hl=pl (nie wiem czemu przy jednym z pierwszych zapytań goole o jezioro pojawiło się to z okolicy kanału i tak mi w głowie zostało)

Samochód wypożyczony, jedziemy zobaczyć kanał i wykąpać się w jeziorze.
Cel zrealizowany, GPS umyślnie ustawiony na omijanie autostrady (nie ze względu na koszty tylko na widoki "obwodnicy" biegnącej tuż przy brzegu), jedziemy nad jezioro, dojeżdżamy, a tam psy szczekają, leżaki poskładane i jezioro jakby ciut większe niż na zdjęciach
Woda max 18 stopni, ale co tam, internet kłamie może w listopadzie jest jednak zimniej. Nie zrażając się tym wpadliśmy do tawerny nad brzegiem jeziorka, stolik 1 metr od wody, jedzonko tanie i pyszne (ceny: sałatka grecka 5,5 tzatiki 3 frytki 3 kiełbasa 7? marida 8 greckie frappe 2 bagietka gratis), urocza Greczynka z uśmiechem od ucha do ucha obsługuje gości jak w ukropie.

Załącznik:
IMG_9331.JPG
IMG_9331.JPG [ 76.66 KiB | Obejrzany 10749 razy ]


Załącznik:
IMG_9342.JPG
IMG_9342.JPG [ 54.95 KiB | Obejrzany 10749 razy ]


Załącznik:
IMG_9347.JPG
IMG_9347.JPG [ 78.19 KiB | Obejrzany 10749 razy ]

Na zdjęciach brak miejscowej kiełbasy na ciepło z cytryną :D (rewelacja bardzo dobrze przyprawiona z cebulą w środku) i frappe.

Idealne popołudnie, słonko grzeje, śliczne widoki, pyszne jedzenie, pełen relaks.

Kąpać się nie będziemy, ale do wody trzeba wejść, są rybki, są kraby które można ręką złapać, Francuzi ze stolika obok patrzą na mnie i syna jak na wariatów brodzących po kolana w "lodowatej" wodzie :D

Będąc nieświadomym swojej pomyłki zapytałem właścicielki, kiedy działa plaża po drugiej stronie jeziora, zamykają w październiku, otwierają w kwietniu/maju.
W drodze powrotnej zahaczamy o "wodospad" i Kanał Koryncki.
O tym, że to nie jezioro termalne, dowiem się po miło spędzonym dniu dopiero wieczorem w hotelu, z internetu który kłamie. ;)

Następnego dnia z Omonii do prawdziwego jeziora termalnego jechaliśmy niecałe pół godziny (komunikacją myślę pewnie przynajmniej 1,5-2h).
Temperatura powietrza ok 18 stopni temperatura wody 23.
Cena w weekendy wyższa, ale cena pakietów rodzinnych stała i za 24 EUR wchodzi komplet 2+2 (na stronie cena 25 EUR jest błędna, za 2+1 jest 19 EUR na stronie 20 EUR).
Jednak największą atrakcją były rybki "piranie".

Załącznik:
IMG_9419.JPG
IMG_9419.JPG [ 64.85 KiB | Obejrzany 10749 razy ]


Jeżeli będziecie lecieć porannym Aegeanem to transport samochodem dużo ułatwi (zdecydowanie skróci czas dojazdu ok. 30-40 minut ze znalezieniem drogi i szybkim tankowaniem do pełna opcja full-full), samochód parkuje się przy zjeździe "car rentals" z autostrady (następnym za arrivals), a kluczyki oddaliśmy w biurze sixta na lotnisku.
Autostrada na lotnisko kosztowała nas 2,80 EUR.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Atenycc
#26 PostWysłany: 16 Maj 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Okazało się ostatnio, że będę musiał spędzić 4 dni w Atenach, zamiast pierwotnie planowanych 8 godzin. Da się tam wytrzymać tyle czasu (połowa czerwca) czy uciekać gdzieś na plażę (gdzie?) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Sie 2015 12:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
mashacra napisał(a):
Właściwe jezioro Vouliagmenis http://www.limnivouliagmenis.gr/en/visi ... rs-tickets znajduje się koło Glyfady.

A moje jezioro Vouliagmeni jest tuż obok Kanału Korynckiego :mrgreen: https://www.google.pl/maps/place/Epar.O ... 9a36?hl=pl (nie wiem czemu przy jednym z pierwszych zapytań goole o jezioro pojawiło się to z okolicy kanału i tak mi w głowie zostało)

No cóż, w Grecji (i na Cyprze) dość charakterystyczne jest to, że nazwy miejscowości się popełniają. Te najbardziej typowe, jak Kalamaki, Dekeleia itp. pojawiają się co kawałek.
Do tego na Cyprze prawie każda ulica to Makariosa III.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:29 

Jeziorko Vouliagmenis jest dosłownie przy drodze od strony Gylfady/Wouli w stronę Varkizy. Jest obok nawet przystanek autobusowy. Teraz nad jeziorkiem jest kompleks SPA i wstęp jest płatny albo 6 albo 8 ???
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Wrz 2015 16:27 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
mashacra napisał(a):
dyzio1 napisał(a):


Jednak największą atrakcją były rybki "piranie".





Pytanie czy ten "masaż piraniami" jest w cenie czy trzeba cos dodatkow placic?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Wrz 2015 18:14 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
W cenie wejścia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Wrz 2015 19:13 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
czy ktoś mógłby podać aktualne ceny dla osoby dorosłej i dziecka? z góry dziękuję, bo nie udało mi się znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Wrz 2015 22:00 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
To było prawie rok temu, niestety nie pamiętam, ale na dole ich strony jest kontakt http://www.limnivouliagmenis.gr/en/port ... ermal-spa/ napisz do nich.
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 07 Wrz 2015 22:41 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
dzięki, tak zrobię, jak nie uda mi się znaleźć cennika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Wrz 2015 22:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
8 euro normalny
4 euro studencki
za darmo poniżej 4 roku życia
rodziny 2+1 18 euro, 2+2 23 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Wrz 2015 15:39 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
tak na marginesie czy to prawda ze Akropol jest w tym momencie w renowacji i weiksza jego czesc zaslania rusztowanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Wrz 2015 15:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Od trzęsienia ziemi, w 99 jest rusztowanie i będzie długo jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Wrz 2015 15:48 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
w 99 % ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrkacje
#38 PostWysłany: 22 Wrz 2015 15:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
W 1999
https://en.wikipedia.org/wiki/1999_Athens_earthquake
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#39 PostWysłany: 16 Paź 2015 11:15 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
Lece w poniedzielek jak myslicie woda w polowie pazdziernika jest jeszcze na tyle ciepla zeby mozna bylo sie wykapac ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#40 PostWysłany: 16 Paź 2015 11:39 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Ja byłem w połowie listopada poprzedniego roku i spokojnie można było się kąpać
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group