Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2014 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Cześć. Niestety w tym roku najbliższy możliwy termin na dłuższe wakacje przypada mi po 20 października. Chciałem was zapytać o opinię czy warto wybrać się na Sardynię lub Sycylię w tym terminie? Czy raczej sobie darować ze względu na ewentualny brak pogody? Może był ktoś z was w podobnym terminie i może podzielić się ważeniami ewentualnie polecić jakieś miejsce ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2014 11:57 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 8
DenisP, pewnie już się na coś zdecydowałeś. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że pogoda w połowie października na Sycylii jest świetna, czasami nawet męcząca - do +30 stopni. Spokojnie da się opalać. Deszcz się zdarza, ale jest przelotny i za chwilę świeci słońce. Więc koniec października moim zdaniem jest super!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2014 09:55 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Jak udał się wypad na Sycylię ? Sam się wybieram i jestem ciekawy jak to wygląda w październiku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2014 10:00 

Nie wiem jak Sycylia ale ja właśnie wróciłam z Sardynii i pogoda była świetna, powyżej 20 stopni (23-25), żadnych chmur, pełne słońce więc idealnie i do zwiedzania, i do plażowania. Do tego na północy Sardynii jest dawno po sezonie więc właściwie wszędzie pusto i niedrogo.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2014 10:08 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
zarówno sycylia jak i sardynia są piękne, tu i tu potrzebny samochód, nieważne jaki padnie wybór, bo każdy z nich jest dobry:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2014 10:25 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Ok, a powiedzcie mi jak cenowo wygląda sprawa promu z Reggio Calabria do Messiny ? Mam w głowie taki plan,żeby zacząć podróż z Neapolu i właśniedrogą lądowa dostać się na Sycylię a nie prosto samolotem do Trapani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Paź 2014 10:44 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Hej,
tu masz przykładową stronę gdzie sprawdzisz kto pływa na danej trasie - http://www.ok-ferry.com/en/sicily/ferri ... ssina.aspx
Gdy już wiesz kto pływa to nie problem w necie namierzyć armatora i na jego stronie sprawdzić koszt oraz terminy. Z tego co widziałem to akurat ta trasa "grosze" kosztuje.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sie 2018 22:16 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Może podzielicie się swoimi doświadczeniami...

Pomyślałam o Sycylii w pierwszej połowie października. Archiwalne pogody przejrzałam i pokazuje średnio 23-25 st. I tu pytanie: czy deszcze, które w tym okresie się pojawiają to takie na godzinę, dwie i dalej można zwiedzać czy raczej jak zacznie padać to już cały dzień.... I jak z wiatrem?Mocny?
I druga kwestia: temperatura morza, odczuwalna - da się z przyjemnością kąpać czy raczej trzeba się przyzwyczaić?

(nie ukrywam, że szukam lotów na Kanary lub Cypr, ale na razie z cenami ciężko (>600 i 400 zł) i pomyślałam o S.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:25 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Byłem w 2014 roku na zachodzie na 10 dni w srodku października i było ciepło cały czas, nie pamiętam czy padało. Wieczorami można coś na siebie zarzucić, Włosi chodzą ubrani zimowo :)
W Cefalu była fajniutka woda, poza nim już chłodniejsza - nie wiem czy to kwestia dnia czy po prostu tam jest cieplejsza. Dla mnie do kąpieli, sporo się pluskałem, ale jak ktoś jest ciepłolubny to będzie wejście bardziej żeby zaliczyć kąpiel niż czerpać przyjemność.
Turystów mało, ludzie przyjaźni, polecam.



Edit: Ojejku, teraz widzę jak bardzo odkopałem temat, szukam informacji o Syc i tak na to trafiłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group