Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sie 2014 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
W dziale sportowych podróży nie może zabraknąć sportów zimowych. Nie widziałem podobnego tematu, a myślę że wiele osób z forum jeździ czy to na nartach czy na desce. Zakładam więc temat . Fajnie jak wrzucalibyście tu jakieś relacje, ciekawe informacje o różnych ośrodkach narciarskich w Europie. Osobiście mam zamiar odwiedzić kilka w najbliższych latach i fajnie jak pojawiłyby się tu jakie pomocne informacje.

Wrzucał więc również moją krótką relację z wyjazdu na deskę. Jasna Chopok na Słowacji.

Link do krótkiego opisu wyjazdu na blogu : http://www.szkoda-czasu.pl/jasna-chopok/

I dodatkowo mój mały debiut filmowy czyli krótka kompilacja GoPro z wyjazdu.

_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2014 21:18 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 64
Ja od studenckich czasów korzystałem z Marillevy 1400 w marcowych terminach Free Ski (zawsze coś koło 200 euro za os.ze skipassem).
Ale gdy pojawiło się dziecko, wtedy standard noclegu musiał wzrosnąć ;) Dlatego od dwóch lat jest to Francja, najpierw Val Cenis, potem Valmeinier 1800. Oba kupowane za około 250E ze skippassem na snowtrexie. Co ciekawe na niemieckiej stronie serwisu, nie trzeba kupować ubezpieczenia a do tego pokoje jakby lepsze;)
_________________
____________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Gru 2014 14:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Haszka2 napisał(a):
Witam, być może warto uaktywnić ten wątek,a propo najbliższych wyjazdów w góry, na narty czy snowboard. W związku z tym mam pytanie,czy ktoś ma doświadczenie w ubezpieczeniu się na taki wypad? Na co najlepiej zwrócić uwagę? Wiem,ze trzeba pamiętać iz deska czy narty są zaliczane do sportów ekstremalnych. Pozdrawiam


Generalnie firmy ubezpieczalnie maja konkretne oferty skierowane do narciarzy/snowboardzistów .
Znajomość OWU jest tutaj podstawa , a na co zwracać uwagę? na zakres i kwotę ubezpieczenia.
Wypad w poważne góry a nie do np: do Białki, często wiąże się z akcja ratunkowa ze śmigłowca a to mało nie kosztuje wiec i ubezpieczenie powinno być na wyższa kwotę.
Cześć firm w "owu" zastrzega ze zakres ubezpieczenia dotyczy tylko tras wyznaczonych przez ośrodek wiec jeśli ktoś lubi jazdę po za trasami i doszłoby do nieszczęśliwego wypadku wtedy trzeba się na ta trasę przetransportować albo ktoś cie musi przenieść na trasę albo ubezpieczenie musi to uwzględniać.

W niektórych ośrodkach w cenę skipassów wliczone jest ubezpieczenie na wypadek interwencji górskiego pogotowia ratunkowego na oznakowanych trasach narciarskich w ośrodku, w którym obowiązują skipassy, w godzinach otwarcia ośrodka, oraz w dniu ważności skipassu.

no i najważniejsze o czym należy pamiętać to ze ubezpieczenie przestaje działać w momencie kiedy uzupełnia się płyny grzanym piwem lub winem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Gru 2014 21:16 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 1
Bardzo dziękuję za wyczerpującą podpowiedź. Znalazłam ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage. Piszą o poszukiwaniu i ratownictwie do 12 500 euro. Miałam raz już wypadek na nartach, tym razem chcę się porządnie ubezpieczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Gru 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Sprawdź ofertę Warty. Mają fajne narzędzie do konfiguracji ubezpieczenia. A i kod rabatowy można znaleźć w internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Gru 2014 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
luke_ro napisał(a):
Haszka2 napisał(a):
Witam, być może warto uaktywnić ten wątek,a propo najbliższych wyjazdów w góry, na narty czy snowboard. W związku z tym mam pytanie,czy ktoś ma doświadczenie w ubezpieczeniu się na taki wypad? Na co najlepiej zwrócić uwagę? Wiem,ze trzeba pamiętać iz deska czy narty są zaliczane do sportów ekstremalnych. Pozdrawiam


Generalnie firmy ubezpieczalnie maja konkretne oferty skierowane do narciarzy/snowboardzistów .
Znajomość OWU jest tutaj podstawa , a na co zwracać uwagę? na zakres i kwotę ubezpieczenia.
Wypad w poważne góry a nie do np: do Białki, często wiąże się z akcja ratunkowa ze śmigłowca a to mało nie kosztuje wiec i ubezpieczenie powinno być na wyższa kwotę.
Cześć firm w "owu" zastrzega ze zakres ubezpieczenia dotyczy tylko tras wyznaczonych przez ośrodek wiec jeśli ktoś lubi jazdę po za trasami i doszłoby do nieszczęśliwego wypadku wtedy trzeba się na ta trasę przetransportować albo ktoś cie musi przenieść na trasę albo ubezpieczenie musi to uwzględniać.

W niektórych ośrodkach w cenę skipassów wliczone jest ubezpieczenie na wypadek interwencji górskiego pogotowia ratunkowego na oznakowanych trasach narciarskich w ośrodku, w którym obowiązują skipassy, w godzinach otwarcia ośrodka, oraz w dniu ważności skipassu.

no i najważniejsze o czym należy pamiętać to ze ubezpieczenie przestaje działać w momencie kiedy uzupełnia się płyny grzanym piwem lub winem


No i właśnie, większości zapomina się o tym, że nie można być wczorajszym ;)

W niektórych krajach, zanim cokolwiek zaczną robić każą dmuchać w balonik i od razu klient wie na czym stoi i czy go ewentualnie stać.
I druga sprawa pamiętać o tym, żeby mieć gotówkę na zwiezienie na dół, bo zdarza się, że najpierw trzeba zapłacić od razu na stoku gotówką, a dopiero potem możesz się ubiegać o zwrot i bez np. 200 EUR w kieszeni nikt Cię nie obsłuży.

Odnośnie ubezpieczenia narciarskiego polecam skiforum i skionline tam wypowiadają się osoby konkretnie zainteresowane tematem.

P. S. Nie wyobrażam sobie jak ktoś po jakimś wypadku ma we własnym zakresie się przetransportować na trasę :P
Jeżeli ma siły wrócić z puchu na trasę to powinien mieć też siłę zjechać na dół ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Gru 2014 11:41 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
mashacra napisał(a):

P. S. Nie wyobrażam sobie jak ktoś po jakimś wypadku ma we własnym zakresie się przetransportować na trasę :P
Jeżeli ma siły wrócić z puchu na trasę to powinien mieć też siłę zjechać na dół ;)


nie musisz to byc ty moze to zrobic ktos inny za Ciebie, ja generalnie po za trasy samemu sie nie wybieram
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Gru 2014 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Rozumiem ideę jazdy po za trasą i tego, że jeździ się w grupach bo niebezpieczeństw jest sporo.

Ale,
Cytuj:
nie musisz to byc ty moze to zrobic ktos inny za Ciebie
tzn. poszkodowany leży w puchu, a Ty wzywasz pomoc?
Przecież to nie przejdzie i tak.

Ruszanie kogokolwiek z kontuzją może mieć większe konsekwencje dla zdrowia niż te kilkaset EUR dla kieszeni.
Trzeba umieć ocenić ryzyko i albo wykupić "mega" ubezpieczenie na "wszystko" albo wkalkulować w cenę przyjemności jazdy po za trasą koszty ewentualnych kontuzji i wypadków.

Znajdziesz filmiki na forach narciarskich gdzie dosłownie 20 m od trasy ludzie wpadali w szczeliny, spadali z uskoków itp.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group