Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
dzięki,
raczej zdecyduje się na :
https://www.icarhireinsurance.com
tylko pytanie czy zapis:
/Covers up to 9 named drivers in the rental agreement/
stwierdza, że ubezpieczenie dotyczy wszystkich kierowców na umowie czy dla żony muszę kupić drugi raz ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:45 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
czy zapis:
/Covers up to 9 named drivers in the rental agreement/
stwierdza, że ubezpieczenie dotyczy wszystkich kierowców na umowie

Nie wszystkich - tylko maksymalnie dziewięciu wymienionych w umowie najmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
dzieki,
rzeczywiście,
miałem na myśli wszystkich dwóch na mojej umowie:)
rozumiem, ze sugerujesz nie kupować dwóch ubezpieczeń ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Cze 2014 22:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Jesli bedziesz najemca auta, a zona wpisana w umowie jako dodatkowy kierowca, to z podanego przez Ciebie zapisu wynika, ze kolejne ubezpieczenie nie jest potrzebne.
Ale cale warunki ubezpieczenia musisz sam przeanalizowac...
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
No i stalo sie...
jestem na Islandii i kamien leciutko

zarysowal samochod, jutro odaje go do budgetu, ubezpieczenie mam z firmy zewnetrznej icar...., jezeli budget mnie obciazy jakich dokumentow powinnem od nich zazadac?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:37 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
lahcimmm2 napisał(a):
No i stalo sie...
jestem na Islandii i kamien leciutko

zarysowal samochod, jutro odaje go do budgetu, ubezpieczenie mam z firmy zewnetrznej icar...., jezeli budget mnie obciazy jakich dokumentow powinnem od nich zazadac?

Przeczytaj wymagania ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@Klayton - po co zawsze odzywasz się w ten sam sposób skoro nie masz nic do powiedzenia?

@lahcimmm2 - ze strony icarhireinsurance:

Kod:
Copy of Vehicle Rental Agreement
Copy of your Rental Company’s Damage Report
Copy of invoices and receipts confirming any amount you paid in respect to your claim
Copy of Credit Card statement showing proof of payment for the damages being claimed.
Copy of Police Report (usually only applies if involved in a serious incident or if the vehicle was stolen)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
@Klayton - po co zawsze odzywasz się w ten sam sposób skoro nie masz nic do powiedzenia?

Ależ mam - to, że odpowiedź na pytanie autor ma w posiadanych dokumentach. Ja ich nie znam, nie wiem nawet, w jakiej firmie się ubezpieczył, bo nie podał jej pełnej nazwy.
Ale Ty widzę masz szklana kulę... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nazwa firmy w której ubezpieczył się lachcimmm2 jest w pełni napisana kilka postów wyżej ;)

A sposób w jaki odpowiedziałeś można by odpowiedzieć na 90% pytań na forum, bo przecież wszystko da się znaleźć w regulaminach lub na innych stronach internetowych. Ale nie taka jest idea forum, zwłaszcza gdy pytający jest za granicą i potrzebuje szybkiej i rzeczowej odpowiedzi, co zrobić w nagłym przypadku. Z mojej strony koniec OT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marti_ni lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:05 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
lahcimmm2 napisał(a):
No i stalo sie...
jestem na Islandii i kamien leciutko

zarysowal samochod, jutro odaje go do budgetu, ubezpieczenie mam z firmy zewnetrznej icar...., jezeli budget mnie obciazy jakich dokumentow powinnem od nich zazadac?


Napisz po wszystkim jak wszystko przebiegło w wypożyczalni i z ubezpieczycielem. POWODZENIA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 29 Cze 2014 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
sorry za zamieszanie, ale byłem w drodze a lekko obawiałem się, że przeocze jakaś istotna informacje,
Szymon dzięki za pomoc,

historia zakonczyła się pozytywnie i wyszło, ze panikarz jestem ponieważ Pan Z budgetu obejrzał samochód i o rysce nic nie powiedział,
albo była tak mała, ze nie zauważył, albo tak mała, że sie nie zainteresował:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 29 Cze 2014 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie ma za co, miałem pod ręką, bo sam przerabiałem podobny scenariusz :D

Pomimo wszechobecnych opinii jak to wypożyczalnie próbują wyzyskiwać klientów nawet z powodu najmniejszej ryski, wychodzi na to, że przynajmniej te większe są bardzo pozytywnie nastawione do klientów i nie czepiają się o szczegóły.

Dwa lata temu samochód wynająłem w Bergamo (wypożyczalnia Advantage) i pojechałem na tydzień do Francji. Pierwszego dnia ktoś skasował mi lusterko, a konkretnie wkład rozbił się w drobny mak. Próbowałem odkupić wkładkę, ale nigdzie nie było do tego modelu samochodu. Odstawiłem samochód na parking, zaniosłem kluczyki do biura, a że w Bergamo biura wypożyczalni są jakieś 500metrów od parkingów to nie szli oglądać, ale liczyłem się, że potrącą mi coś około 100€ - tyle wynosił koszt wkładu wg cennika salonu Opla we Włoszech. Nie miałem ubezpieczenia od wkładu własnego. Wypożyczalnia olała temat, wszyscy wiemy, że taki wkład da się kupić na allegro za 30zł :D, więc pewnie mają ich zapas i żeby nie zrażać klientów o pierdoły się nie czepiają, choć mieli do tego pełne prawo.

Druga sytuacja rok temu w Portugalii (wypożyczalnia Europcar), tym razem już zabezpieczyłem się dodatkowo właśnie w icarhireinsurance. W okolicach Sintry trafiła mi się rysa parkingowa, nie mała, bo na tylnym błotniku około 20-30cm pozioma krecha widoczna z kilometra :D
Za bardzo się nie przejąłem, bo miałem przecież ubezpieczenie. Trzy dni później odstawiłem samochód na parkingu w Faro (godz. 5 rano, więc oddanie poprzez odstawienie auta na parking i wrzucenie kluczyków do skrzynki) i czekałem na obciążenie karty za malowanie błotnika, co by zwrócić się o rekompensatę do icarhire... . Kasy nie pobrali, a nawet przysłali maila potwierdzającego oddanie samochodu.

Nie zmienia to faktu, że ubezpieczenie warto mieć, ale nie ma co sobie psuć wakacji i się pierdołami przejmować :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Cze 2014 16:12 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
szymonpoznan1 napisał(a):
wychodzi na to, że przynajmniej te większe są bardzo pozytywnie nastawione do klientów i nie czepiają się o szczegóły.
Tu raczej nie ma reguły. Opisywałem wcześniej w tym wątku przypadek Europcaru w Neapolu: mała ryska ok 5 cm została od razu zauważona podczas zdawania samochodu - koszt: 333,66 EUR. Dobrze, że miałem ubezpieczenie w zewnętrznej firmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Lip 2014 11:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
lahcimmm2 napisał(a):
dzięki,
raczej zdecyduje się na :
https://www.icarhireinsurance.com


@lahcimmm2
zakładam, że zrobiłeś jakiś małe porównanie ofert. Co sprawiło, że wybrałeś ofertę icarhireinsurance.com? Kwota Excess cover? Jakieś różnice w warunkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Lip 2014 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
pozytywne opinie na tym forum + generalnie na sieci
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Lip 2014 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Poprawcie mnie jeśli sie mylę, albo pomóżcie zrozumieć :D

Wypożyczamy samochód w Maroko na 16 dni. Chcemy ubezpieczyć wkład własny. Sugerując się waszymy opiniami zdecydowaliśmy się na icarhireinsurance.

https://www.icarhireinsurance.com/#1

to co znalazłam trochę nas zdziwiło - otóż wykupienie ubezpieczenia rocznego jest tańsze (80,98 euro) niż jednorazowe obejmujące 16dniową podróż (86,08 euro). Dlaczego? :)

I czy to dobra cena? ;>
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 31 Lip 2014 18:53 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
lahcimmm2 napisał(a):
sorry za zamieszanie, ale byłem w drodze a lekko obawiałem się, że przeocze jakaś istotna informacje,
Szymon dzięki za pomoc,

historia zakonczyła się pozytywnie i wyszło, ze panikarz jestem ponieważ Pan Z budgetu obejrzał samochód i o rysce nic nie powiedział,
albo była tak mała, ze nie zauważył, albo tak mała, że sie nie zainteresował:)

Mam wrażenie że budget bardzo pozytywnie podchodzi do sprawy. Oddawałem autu w zeszłym tygodniu w Stambule, dość mocno pokiereszowane przez żwir na drogach, byłem pewien że będzie jazda, a nikt nawet nie mrugnął.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 31 Lip 2014 22:08 

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 125
dymek69 napisał(a):
szafa71 napisał(a):
Witam,
mam pytanie czy ktoś z Was spotkał się/używał/słyszał o polskiej karcie kredytowej w której zawarte jest ubezpieczenie wynajętego przez nią samochodu ??? ( większość kart w USA ma taką opcję przez co nie trzeba dopłacać dodatkowego ubezpieczenia ).


Czesc,

zadzwoń do Citi oni się chwalą,że wszystkie towary zakupione kartą są ubezpieczone od momentu zakupu do czasu dpojechania do domu. Wynajem to nie zakup ale oni zawsze mieli rózne rozszerzenia i opcje ubezpieczenia. Daj znać co Ci odpowiedzieli


Przeczytaj regulamin zanim napiszesz bzdury, karty MC World Elite np. banku Raiffeisen lub Pekao S.A.

Więc nie lipa do piszących nie mających bladego pojęcia o temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Sie 2014 15:46 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 35
mam kilka pytań do osób, które kupowały ubezpieczenia przez http://www.icarhireinsurance.com. Czy przysyłają umowę mailem? Czy ubezp obejmuje tylko kierowców czy tez pasażerów? I czy może się zdarzyć, że wypożyczalnia samochodów takiej umowy nie uzna?- w jakimś wątku czytałam, ze tak się może stać, ale nie mam pojęcia co taka wypożyczalnia może mieć do gadania..... czy ktoś musiał z tego ubezpieczenia korzystać?- są przyjaźni klientowi tzn nie robią pod górkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Sie 2014 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jagoda666 napisał(a):
mam kilka pytań do osób, które kupowały ubezpieczenia przez http://www.icarhireinsurance.com. Czy przysyłają umowę mailem? Czy ubezp obejmuje tylko kierowców czy tez pasażerów? I czy może się zdarzyć, że wypożyczalnia samochodów takiej umowy nie uzna?- w jakimś wątku czytałam, ze tak się może stać, ale nie mam pojęcia co taka wypożyczalnia może mieć do gadania..... czy ktoś musiał z tego ubezpieczenia korzystać?- są przyjaźni klientowi tzn nie robią pod górkę?


Ale wypożyczalni taka umowa zupełnie nie obchodzi. To umowa między tobą a ubezpieczycielem, w razie dzwonu płacisz za szkody w wypożyczalni a potem dochodzisz zwrotu od ubezpieczyciela.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group