Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2014 10:01 

Rejestracja: 25 Mar 2014
Posty: 14
jadąc do Chorwacji przez austrie i słowenie można uniknąć zakupu winiety słoweńskiej zjeżdzając z trasy.
wiem bo tak jechałem jakieś 3 lata temu.Mam pytanie:
-w którym miejscu w Austrii trzeba zjechać z autostrady by uniknąć zakupu winiety słoweńskiej?
nie pamiętam oznaczenia a konkretnie numeru zjazdu z autostrady...jak sie go przeoczy to jest problem
pamiętam jedynie że póżniej jechało sie przez Mureck i Ptuj.
Czy ktoś podpowie co nieco


Ostatnio edytowany przez Anonymous 06 Lip 2014 15:31, edytowano w sumie 2 razy
czytelność opisu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 05 Lip 2014 20:03 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Musisz zjechać z autostrady austriackiej zjazdem 226 kierunek Mureck. Potem kierunek Trate i Lenart, Ptuj. Bardzo proste i może wszystkiego z 70 km. Osobiście polecam obiad w miejscowości Radehova za Lenartem jadąc do Chorwacji w Gostionica Svarc. Polecam misę grillowanego mięsa z dodatkami za ok. 20 Euro. Cztery osoby do syta. Dokładny rozpis trasy również mogę podać. Pozdrawiam

...............

Witam. Pozwolę sobie na pytanie. W tym roku być może najpierw pojedziemy na Istrię na jeden dzień. Czy ktoś może podać najlepszą tras z południa Polski? Jak w tym przypadku ominąć autostrady w Słowenii, czy jest sens omijać autostradę? Pozdrawiam
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 05 Lip 2014 20:06, edytowano w sumie 1 raz
post pod postem tego samego autora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2014 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wejdz najpierw na allegro i olx
i sprawdz ile kosztuja winiety

ja skompletowalem zestaw
roczna - szwajcaria 50 PLN / do odsprzedania od 20 lipca jesli ktos zainteresowany/
miesieczna - czechy 28 PLN
10 dniowa - austria 10 PLN ale wazna na kilka dni tylko

teraz sporo osob bedzie wracac z urlopow - bedzie wysyp winiet z odzysku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2014 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Rada niby dobra, ale zdajecie sobie sprawę że są też mandaty za kombinowane 'przyklejanie' winiet? I to nie małe. Ludzie kombinują na taśmę itp., ale w przypadku złapania mandat w przeliczeniu na nasze to minimum kilkaset PLN.

Sam jak jechałem do Chorwacji to nic się nie działo, ale 2 tygodnie wcześniej gdy jechał mój brat wyłapywali wszystkich na autostradzie (nie pamiętam dokładnie gdzie) i coś w stylu naszej akcji 'trzeźwy poranek' podchodzili do samochodów - z latarką (bo była noc) rzucali okiem na winietę i można było jechać dalej - bez legitymowania itp. - tylko i wyłącznie sprawdzanie winiet.

Chyba nie ma sensu kombinować dla kilkudziesięciu PLN...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2014 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
uzywajac google bez problemu znajdziesz informacje jak "poslugiwac sie" winieta
z czeska wlacznie

Nie straszmy ludzi niepotrzebnie
noca latarka swiecono Twojemu bratu na szybe

tzn sprawdzano czy wogole ma winete
a jak byl juz bardzo dociekliwy to czy wlasciwie dziurkowana

amen

moralnie naganne - to poza dyskusja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2014 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
No nie do końca - gdy jechałem do CRO, a było to dokładnie 3 lata temu, szukałem info nt winiet na tą trasę i używając polecanego przez Ciebie google ;-) znalazłem info przynajmniej od różnych 3 osób, które otrzymały mandat za podklejanie winiety na taśmę ;)
Wspominany przeze mnie brat również podczas tej samej podróży spotkał takich biznesmenów z winieta na taśmę i mandatem na 300€.

Nie piszę, żeby negować twoje poglądy o odkupowaniu winiet, ale mimo wszystko warto wspomnieć, żeby każdy wiedział jakie ryzyko to za sobą niesie. Zazwyczaj jadąc samochodem do Chorwacji jedzie się w kilka osób i naprawdę koszt tych winiet rozłożony na kilka osób to nie jest jakaś astronomiczna kwota (co nie znaczy że nie mogła by być mniejsza). Z tego co pamiętam tylko Słowenia była droga i miała dziwne okresy ważności, ale ta można ominąć jeśli ktoś się uprze - co z resztą opisujecie wyżej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2014 21:34 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Jadąc np. na Dalmację zupełnym bezsensem jest kupować winietę w Słowenii. Serio to tylko jedna godzina fajnymi wiejskimi drogami ale bardzo dobrze utrzymanymi. A koszt słoweńskiej winiety wysoki. Nawet bardzo jak za te kilkanaście kilometrów. Natomiast nie jechałem nigdy na Istrię i tu nie mam wiedzy co i jak. Poproszę więc o radę. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lip 2014 12:51 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
11 razy jechałem do Chorwacji przez Słowenię i raz chciałem przyoszczędzić na tej bezsensownej półrocznej winiecie. Panowie z suszarką mnie musieli akurat wtedy złapać. :/ Mandacik wynegocjowany na €50, ale od wtedy już więcej nie kombinuję. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lip 2014 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 9
Loty: 12
Kilometry: 15 282
matterfixed napisał(a):
11 razy jechałem do Chorwacji przez Słowenię i raz chciałem przyoszczędzić na tej bezsensownej półrocznej winiecie. Panowie z suszarką mnie musieli akurat wtedy złapać. :/ Mandacik wynegocjowany na €50, ale od wtedy już więcej nie kombinuję. :)


No niestety jak się chce zaoszczędzić to i warto ograniczeń prędkości przestrzegać. Jak się jedzie poprawnie, to i winietki nie trzeba a i o mandaty nie trzeba się martwić. Aczkolwiek w Słowenii specjalnie już polują na objeździe M-L-P, w tym roku w czerwcu droga do cro - 2 patrole (przejazd przez Słowenię około 3-4 nad ranem), powrót - 4 patrole (przejazd w godzinach 8-9 rano). Generalnie warto zaoszczędzić na winietce 30 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lip 2014 15:48 

Rozwinięty został watpliwy prawnie aspekt odkupywania i samych winietek, a nikt nie zamieścił rozpiski zgodnie z prośbą autora tematu jak najlepiej przejechać przez Słowenie z pominięciem autostrady (sam jechalem kierowany przez kuzyna z Austrii w drodze do Chorwacji, w drodze powrotnej z powodu zmęczenia wykupilismy winietki i dobrze zrobiliśmy bo ostro na wjeździe sprawdzali)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lip 2014 16:43 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Jestem z Krakowa i ciekawi mnie czy dużo gorsza droga była by przez Słowację i Węgry ?
Wybieram się w szeroko pojęte okolice Zadaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:23 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Jechałem do Chorwacji kilka razy i zawsze przez Słowację, Węgry i Słowenię.
Wszystko masz opisane tu :
http://www.cro.pl/samochodem-trasy-nocl ... gi-f4.html

Zawsze jechałem drogą 86
http://www.cro.pl/aktualizacja-stanu-we ... 27834.html
W żadnym z mijanych krajów nie kupujesz winiet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:56 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Darek9634 napisał(a):
Jechałem do Chorwacji kilka razy i zawsze przez Słowację, Węgry i Słowenię.
Wszystko masz opisane tu :
http://www.cro.pl/samochodem-trasy-nocl ... gi-f4.html

Zawsze jechałem drogą 86
http://www.cro.pl/aktualizacja-stanu-we ... 27834.html
W żadnym z mijanych krajów nie kupujesz winiet.



ok, dzięki poczytam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lip 2014 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Ja jechałem w maju tego roku przez Lenart i Ptuj. niestety mobilny fotoradar i za 17km ponad limit 125€ przyszlo zapłacić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lip 2014 18:11 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Ja jechałem z Łodzi do Zadaru omijając całkowicie Słowenię. Na Słowacji ominąłem płatne drogi od Zwardonia przez Zilinę, Nitrę, Komarno. Na Węgry miałem e-winietę, ale tylko ze względu na pobyt w Budapeszcie, jechałem do Letenye. Na powrocie ominąłem autostrady na Węgrzech. Generalnie nie polecam, ale oszczędza się trochę na paliwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Wrz 2014 22:46 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Nie dawno wróciliśmy z mini objazdówki Słowenia-Chorwacja-Bośnia i Hercegowina. W tamtą stronę kupowaliśmy słoweńską winietkę ponieważ zatrzymaliśmy się na dłużej w Słowenii, z powrotem jednak już nie bo jechaliśmy prosto do domu. GPS ustawilismy tak by w Słoweni ominął płatne odcinki i tak przejechaliśmy :)
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Wrz 2014 23:58 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 26
Mieszkałem w Słowenii parę miesięcy ostatnio, i jeździłem trochę do Chorwacji i moje zdanie jest takie- jeśli jedziecie na południe, to oszczędzajcie na winietę, ale jak jedziecie na Istrię, to bez przesady, lepiej wg mnie zapłacić i spokojnie jechać przez Słowenię, chorwackie autostrady tanie to niestety też nie są, a kolejki się niestety zdarzają na bramkach..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Wrz 2014 07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
messiden napisał(a):
jadąc do Chorwacji przez austrie i słowenie można uniknąć zakupu winiety słoweńskiej zjeżdzając z trasy.
wiem bo tak jechałem jakieś 3 lata temu.Mam pytanie:
-w którym miejscu w Austrii trzeba zjechać z autostrady by uniknąć zakupu winiety słoweńskiej?
nie pamiętam oznaczenia a konkretnie numeru zjazdu z autostrady...jak sie go przeoczy to jest problem
pamiętam jedynie że póżniej jechało sie przez Mureck i Ptuj.
Czy ktoś podpowie co nieco



Jak lecisz z centralnej lub wschodniej Polski - polecam Słowację , Węgry , Chorwacja. Zawsze jeżdzę tą trasą - kupuje winiety Słowacja - 30 dni i Węgry 30 dni i święty spokój. Koszt około 180 PLN nie kombinujesz i oszczędzasz na czasie. Jedyne co uciążliwe dostać sie do Žliny gdzie zaczyna sie autostrada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Wrz 2014 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja jeszcze w Austrii zjechalem na zjezdzie nr 214. Potem przez Maribor droga 437. Do Ptuj jechalismy 454. Co chwila byly kierunkowskazy na owa miejscowosc via autostradak wiec olewalismy znaki i caly czas prosto. Tuz za miastem jest ostatni zjazd z autostrady ktora w kierunku Chorwacji to droga szybkiegoruchu nr 9. Tuz za wjazdem stala policja z lornetka i mimo iz my winiety nie milismy nie zatrzymala nas, ale polakow ktorzy gnali autostrada bez winiety. Ten odcinek od wjazdu jest zwolniony do granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sty 2015 22:06 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Ja jechałem do Novigradu na Istrii w Chorwacji, naszą A1, potem przez Czechy autostradą do Brna, gdzie skręcałem na Wieden, przed Wiedniem wjazd na autostradę w kierunki Grazu, gdzie złapałem zjazd na Słowenie (Maribor) i autostradą do Ljubljana i granicy słoweńsko-chorwackej.
Cały przejazd od Gorzyczek (granica PL/CZ) zajał 8h, możliwe jest to tylko w opcji z autostradami i zakupem winiet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group