Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kart PP z polskich banków nie można mieć w wersji elektronicznej

Pytania dotyczące Saloników znajdziecie tu:
Saloniki (lotniskowe) - wątek zbiorczy

Aktualna sytuacja salonikowa (otwarty/zamknięty) w trakcie Covid-19
The Global Travel Recovery map


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2187 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 110  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2014 11:58 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 18
Przyczytalem dzisiaj relacja tygrysm na temat podrozy do nowej zelandii ( relacja swietna )

natomiast mam istotne dla mnie pytanie czy posiadajac karte priority pass - mozna przejsc przez wejscie business na kazdym lotnisku czy tylko w Warszawie?

prosze rowniez - czy konieczne jest faktyczne posiadanie karty priority pass czy moze to byc inna karta umożliwiająca wstep do salonikow np american express?

z gory dziekuje za informacje


Ostatnio edytowany przez puhacz 07 Paź 2020 08:13, edytowano w sumie 6 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tygrysm lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 10 Lut 2014 12:09 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Możliwość np. ominięcia kolejki do security posiadając Priority Pass jest związana ściśle z konkretnym lotniskiem i jego wewnętrznymi regulacjami.
Karta PP nie daje takiej możliwość z założenia. Na bardzo nielicznych istnieje taka możliwość, jednak każdorazowo należy sprawdzić to na stronie danego lotniska. Na stronie PP nie znajdziemy takiej informacji.

Tak samo jest z innymi kartami umożliwiającymi wstęp do saloników.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lut 2014 12:19 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 18
maciej dziekuje za szybka i konkretna informacje.

powwiedz prosze czy wiesz w ktorym miejscu na stronie internetowej lotniska mozna znalezc taka informacje ( np chopina w waw ) ?

szukam ale nie potrafie znalezc... dzwonilem na informacje lotniska ale Pani nie byla w stanie odpowiedziec, podala uprzejmie numer to kontroli bezpieczenstwa ale tam nikt nie odbiera telefonu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lut 2014 12:30 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Z tego co pamiętam akurat na stronie lotniska Chopina nie ma takiej informacji, ale jest taka możliwość.
Na każdym większym lotnisku mają kartkę z listę kart, która umożliwia przejście przez wydzieloną bramkę lub z pominięciem kolejki. Na niektórych lotniskach nie ma takiej informacji, ale machnięcie biletem z Priority Pass w ręku wystarcza, aby przepuścili oddzielnym wejściem. Nie jest tak jednak zawsze i gdzieniegdzie jest to bardziej skrupulatnie sprawdzane.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lut 2014 12:57 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 18
Maciek napisz prosze czy na okeciu na pewno jest taka mozliwosc czy bardziej zalezy to od "dobre woli" pracownika lotniska ?

probowalem potwierdzic ta informacje oficjalnie i dzwonilem nawet do kierownika zmiany ale nikt nie jest w stanie tego potwierdzic..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lut 2014 13:06 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Pisemnie takiej informacji nie mam, także nie potwierdzę. Ja problemu ze skorzystaniem nie miałem.

Może być tak, że nikt nie jest na 100% pewny jakie są oficjalne reguły i nie chcąc się wychylać puszczają.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lut 2014 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ciekawe, a ja tyle razy stalam w kolejce do normalnej odprawy. NIgdzie nie widzialam informacji, ze ta karta moze uprawniac do przejscia przez kontrole dla Business. Moze faktycznie na Okeciu nie sa pewni i puszczaja na wszelki wypadek. Przejscie Business i tak jest zwykle puste, a kontrola pobiezna (przemycilam przypadkiem rozne niedozwolone przedmioty).
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lut 2014 00:39 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Tak jak wcześniej napisano, zależy to od uregulowań lotniska. Z oficjalną informacją o możliwości przejścia bezpłatnie przez FastTrack spotkałem się w KTW i STN.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lut 2014 00:47 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
W BGY oficjalnie też można (wejście od saloniku "landside"). Jak sobie przypomnę gdzie jeszcze na pewno to postaram się dopisać.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lut 2014 09:06 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
A powiedzcie jeszcze czy jak machne jednym prioritypassem idac z osoba towarzyszaca to tez przejdziemy oboje?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lut 2014 09:48 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
xyrxis napisał(a):
A powiedzcie jeszcze czy jak machne jednym prioritypassem idac z osoba towarzyszaca to tez przejdziemy oboje?
Nigdy o tym nie myślałem "machając" jedną kartą i będąc z os. towarzyszącą. PP jest kartą, na którą można gościa wprowadzić do saloniku, zatem dlaczego nie?
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lut 2014 20:01 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 18
prosze napisac skad czerpiecie oficjalne informacje w tej sprawie?

interesuje mnie rowniez czy wejscie przez fast track jest tylko dla osob fizycznie posiadajacych karte "priority pass" czy rowniez dla osob posiadajacych karty kredytowe z segmentu premium ktore maja taka usluge "zawarta" w karcie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Cze 2014 13:14 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 109
Zbanowany
Cześć :) Dostałem na email info, że mogę zakupić Priority Pass z 10% zniżką. Mam pytanie: Czy ktoś korzysta? Jeśli tak to jak wygląda opłacalność. Z tego co rozumiem to mogę korzystać z dowolnej liczby saloników w najwyższej opłacie (ponad 300 euro) i nie ma znaczenia jakimi liniami lecę. Czyli mogę np. latać codziennie ryanairem za parę złotych a do saloniku mam wstęp czy tak ?

Link: http://www.prioritypass.com/EMEACPC/aer ... ign=Europe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2014 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Cze 2014 05:41 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
kacper107 napisał(a):
prosze napisac skad czerpiecie oficjalne informacje w tej sprawie?

interesuje mnie rowniez czy wejscie przez fast track jest tylko dla osob fizycznie posiadajacych karte "priority pass" czy rowniez dla osob posiadajacych karty kredytowe z segmentu premium ktore maja taka usluge "zawarta" w karcie...


Nigdzie nie ma informacji na ten temat i oficjalnie nie ma takiego przywileju do tej karty.
Większość osób opiera swoją wiedzę na zasadzie prób, tzn. albo puszczą albo nie puszczą.

Odnośnie kart kredytowych - nie znam żadnej karty płatniczej, która umożliwiałaby korzystanie z fast track.
Jeżeli jakakolwiek istnieje chętnie zobaczę regulamin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Cze 2014 08:49 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Znalazłem informację że w Poznaniu również jest dostęp do fasttrack z PP. http://www.euroinfrastructure.eu/infras ... -poznaniu/
A wie ktos może jak to wygląda w Gdańsku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2014 10:09 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
W weekend byłem w Gdańsku i wyglądało to tak, że przed przejściem fast track jest stand informujący, że tylko dla posiadaczy złotych kart (Priority Pass oficjalnie się nie łapie). Oczywiście postanowiłem zapytać się ludzi sprawdzających karty pokładowe przed kontrolą bezpieczeństwa czy PP upoważnia do fast track. Zapytali czy mam złotą kartę, odpowiedziałem że nie, że mam priority pass. Chyba nie wiedząc co zrobić odesłali mnie do osoby która obsługiwała fast track. Tam pokazałem kartę PP i razem z dziećmi zostaliśmy przepuszczeni. Wygląda na to że idąc na pewniaka można przejść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Wrz 2014 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Podstawowa karta Priority Pass za 50$ link
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Wrz 2014 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Teraz jest fajna promocja. Członkowie Marriott Rewards (do którego zapisanie się jest darmowe) otrzymują zniżkę oraz 3 miesiące gratis.

Priority Pass Standard kosztuje 79€/$ za 15 m-cy zamiast 99€/$ za 12 m-cy
Priority Pass Standard Plus kosztuje 199€/$ za 15 m-cy zamiast 249€/$ za 12 m-cy
Priority Pass Premium kosztuje 359€/$ za 15 m-cy zamiast 399€/$ za 12 m-cy

Czyli dla 1-4 wizyt w salonikach w ciągu 15 m-cy opłaca się karta Standard, dla 5-16 wizyt Standard Plus, 17 i więcej Premium
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Wrz 2014 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
10-15% znizki mozna otrzymac bez problemu, praktycznie caly czas. W magazynach w samolotach sa zawsze kupony, a jak ktos mieszka w UK, to mozna dostac cashback przez Quidco.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2187 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 110  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group