Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Cze 2013 14:41 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 18
Loty: 204
Kilometry: 314 441
Uwaga! Od niedawna linia WIZZAIR udostępniła usługę odprawy w smartfonie oraz pobranie karty pokladowej na telefon, np. Do aplikacji passbook. Wszystko działa fajnie oczywiście z wyjątkami. Ostatnio jak się odprawialem na lot z BCN wyskoczyla informacjaże lotnisko nie obsługuje tej opcji, natomiast wczoraj na lotnisku BGY odprawa na telefon przeszła, natomiast kontrola bezpieczeństwa nie chciała przyjąć mojej kart pokladowej w telefonie. Na szczęście coś mnie tchnęło i przed wyjazdem na lotnisko wydrukowalem sobie papierowa kartę!
Czyli miało być pięknie - wyszło jak zawsze! Gratuluje WIZZAIR!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Cze 2013 14:59 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
A czy jest już wersja na Androida?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Cze 2013 21:29 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 18
Loty: 204
Kilometry: 314 441
!jotodupca! napisał(a):
dwa razy na Passbooku w BGY - dwa razy bez problemu.

No to miałeś fuksa, wpis był ku przestrodze dla innych!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Maj 2014 17:09 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
czy ktos odprawial sie na lotnisku w Gdansku (lot Wizzair) z elektroniczna karta pokladowa ?
wlasnie dzwonilem na lotnisko w Gdansku i pani mnie poinformowala ze karty mobilne nie sa akceptowane aczkolwiek mowi ze moze sie zdarzyc ze pracownik lotniska zaakceptuje ale oficjalnie nie sa akceptowane
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tomalo77, 30 Maj 2014 17:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Maj 2014 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
17 maja na LTN przy odprawie W!zz kobieta przede mna podłożyła smartfona pod czytnik, pokazała dowód osobisty i przeszła przez bramkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Maj 2014 19:50 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
thinkover napisał(a):
Uwaga! Od niedawna linia WIZZAIR udostępniła usługę odprawy w smartfonie oraz pobranie karty pokladowej na telefon, np. Do aplikacji passbook. Wszystko działa fajnie oczywiście z wyjątkami. Ostatnio jak się odprawialem na lot z BCN wyskoczyla informacjaże lotnisko nie obsługuje tej opcji, natomiast wczoraj na lotnisku BGY odprawa na telefon przeszła, natomiast kontrola bezpieczeństwa nie chciała przyjąć mojej kart pokladowej w telefonie. Na szczęście coś mnie tchnęło i przed wyjazdem na lotnisko wydrukowalem sobie papierowa kartę!
Czyli miało być pięknie - wyszło jak zawsze! Gratuluje WIZZAIR!

Byłem świadkiem sytuacji, gdy osoba za mną miała tylko BP na telefonie, która też nie chciała przejść, ochroniarz spojrzał na to, podróżny pokazał dokument i mógł iść dalej.

@edit
Byłem dwa razy na BGY i elektroniczny BP nie działał na security, wyświetlało na ekranie, że nie znaleziono takiej karty etc.

Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Maj 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Używam tej aplikacji na Androida od marca i wszystko działa.

W GDN bez problemu sie odprawiam w tel jest kod i przechodzę dalej.
Bylem w TRP i nie bylo takiej możliwości za to mily Pan [przeczytal uważnie co tam jest i poszedłem dalej.
W Barcelonie BCN i Bergamo tez nie miałem problemów.

Jedny problem jaki zgłaszał mi kolega to odprawa w LBC Hamburg :)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Maj 2014 23:53 

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 6
Loty: 122
Kilometry: 90 603
W GDN musiałem iść z powrotem do check-inu po kartę pokładową. Ale nic nie płaciłem za kartę. ( wizz miał czytniki zepsute).

LBC nie przyjmuje elektronicznej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Cze 2014 16:38 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Wlasnie przeszedlem w Gdansku bezproblemowo wiec lotnisko przyjazne mobilnym kartom

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Cze 2014 17:03 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
W Londyn Luton przeszedłem bez problemu, choć na wszelki wypadek miałem przy sobie wersję papierową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ferges lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Sie 2014 14:24 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 49
szybkie pytanko, czy w Malmo akceptują mobilne karty pokładowe? nie bardzo mam jak ją wydrukować i byłoby super pokazać smartfona i oszczędzić papier

widziałam gdzieś kiedyś listę lotnisk, ale nie odnalazłam jej, może ktoś pamięta gdzie to znaleźć?;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Sie 2014 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
jak byłem ostatni raz w maju to nie akceptowali, nie dało się w ogóle pobrać passbooka
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Sie 2014 17:59 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 49
dzięki za info, no to trzeba drukować :(
za to w Katowicach bez problemu, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Sie 2014 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W Warszawie przy wchodzeniu na pokład z kartą mobilną wydrukowali mi przy gate kartę papierową - wtedy leciałem bez bagażu. Standardowego rozmiaru, nie na kartce A4. Bez problemów, bez opłat. Drugim razem leciałem z bagażem rejestrowanym - wydrukowali małą kartę przy check-in bez opłat.

Podsumowując tam gdzie możliwa jest odprawa przez aplikację mobilna karta jest uznawana, chociaż wymienia się ją na kartę papierową.
Swoją drogą to ciekawe, że w tradycyjnych liniach skanery czytają karty mobilne, a w WIZZAIR czy Ryanair nie. Dla odmiany w Norwegian karta mobilna działa bez zarzutów.

Niestety w WIZZAIR mobilna karta nie działa w kutaisi, więc musiałem wozić wydrukowaną karteczkę, którą zresztą tam zmieniają na zwyczajną małą kartę pokładową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Sie 2014 18:36 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
pabien napisał(a):
W Warszawie przy wchodzeniu na pokład z kartą mobilną wydrukowali mi przy gate kartę papierową - wtedy leciałem bez bagażu. Standardowego rozmiaru, nie na kartce A4. Bez problemów, bez opłat. Drugim razem leciałem z bagażem rejestrowanym - wydrukowali małą kartę przy check-in bez opłat.

Piszac Warszawa masz na mysli Okecie czy Modlin?

Ja od dluzszego czasu latam Wizzair z Okecia i z mobilna karta pokladowa nie mialam problemu i nikt papierowej mi nie drukowal.
Skanowanie przy 'security' dziala jak nalezy, natomiast przy bramce nalezy sie zglosic do osoby 'za lada' i ona recznie juz musi odhaczyc pasazera z mobilna karta.
Na Luton natomiast wszystko dziala bez zarzutu i wszelkie skanery poprawie odczytuja mobilna karte pokladowa Wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Sie 2014 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
WIZZAIR nie lata z Modlina. Też nie miałem problemów z mobilną kartą tylko mi ją zamieniali na papierową. Przy security mobilna karta przechodziła. To było w marcu i lipcu tego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Sie 2014 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
Zarówno w Warszawie jak i w Budapeszcie z kartą pokładową w Passbooku nie było problemu na lotniskach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Sie 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Zauważyłem, że latając z lotnisk nie obsługujących mobilnych kart pokładowych, podczas odprawy w nie ma po prostu takiej opcji. Da się odprawić np. przez aplikację mobilną, ale wyskakuje komunikat o konieczności wydrukowania karty pokładowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Sie 2014 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Zauważyłem, że latając z lotnisk nie obsługujących mobilnych kart pokładowych, podczas odprawy w nie ma po prostu takiej opcji. Da się odprawić np. przez aplikację mobilną, ale wyskakuje komunikat o konieczności wydrukowania karty pokładowej.

dokładnie

Załączniki:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg [ 49.13 KiB | Obejrzany 84891 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Sie 2014 10:34 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
gaganesse napisał(a):
dzięki za info, no to trzeba drukować :(
za to w Katowicach bez problemu, prawda?

W Katowicach nie ma żadnych problemów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hipeq69 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group