Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Maj 2014 14:00 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Witam,

potrzebuje się poradzić w kwestii weekendu w północnych Włoszech.
Przylatujemy w sobotę o 18:25 na lotnisko w Bergamo, wylot mamy o 16:20 w poniedziałek.
W Bergamo jako mieście byłem i śmiem twierdzić że warto je zobaczyć ale max 3-4h i jest po całym mieście (jadę z dziewczyną więc chciałbym jej pokazać miasto bo nie było). Ale w lipcu Włochy są bardzo ładne i tutaj sugestia do Was o podpowiedzi w kwestii podróży.

Mój plan jest taki:
Wariant A) Przylot w sobotę o 18:30 i autobusem do Mediolanu, w Mediolanie spędzamy wieczór i tam śpimy, rano ruszamy w trasę i tutaj moje pytanie gdzie... Como, Lecco czy może gdzieś indziej... w naszym docelowym miejscu spędzamy całą niedziele i w poniedziałek rano wracamy do Bergamo gdzie udajemy się na Citta alta i oglądamy miasto i później atakujemy lotnisko.

Wariant B) Przytol o 18:30 i autobusem jedziemy do Bergamo, tutaj obczajamy miasto i śpimy, rano wstajemy i ruszamy w drogę (Como, Lecco, Brescia, Wenecja)... tak spędzamy cały niedziele i w poniedziałek rano wracamy do Bergamo gdzie uderzamy praktycznie prosto na lotnisko


Jakieś sugestie co do tego jak spędzić niedziele ? (wypożyczenie samochodu odpada bo jedziemy tylko we dwoje a wyjazd ma być nisko kosztowy).


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 13 Cze 2014 22:25, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana nazwy tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 28 Maj 2014 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
B
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Maj 2014 14:39 

Też polecam wariant B to jeziora są warte zobaczenia.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Maj 2014 16:39 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
Lepszy wariant B. Mediolan zobaczycie w czasie kolejnej podroży;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Maj 2014 17:25 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Może przy wariancie B odwiedźcie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Mantua (obejrzyjcie zdjęcia w Google Images) i dajcie znać, czy jest tak fajnie jak myślę. Bo jest i cudowne miasto, i jeziora, i chcę tam pojechać.

Przy okazji czy ktoś był kiedyś w Weronie podczas karnawału? Jako fan gnocchi muszę tam wreszcie pojechać. I pytanie, czy ktoś wie o której godzinie się zaczyna karnawał w Weronie. Jest zawsze w ostatni piątek karnawału, ale godziny nigdzie nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Maj 2014 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Ja polecam wokół jeziora Garda ..... Sirmione, Riva i wiele innych fajnych miasteczek. Można także stateczkiem od miasta do miasta. Świetna sprawa - jednak jeden dzień może być mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Maj 2014 19:45 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
Wróciłem właśnie z 3 dniowego wypadu w te okolice. Lecco jest o tyle dobre, że łatwo się tam dostać. Mi się jednak bardziej podobało w Bellagio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Maj 2014 20:35 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Zdecydowanie jeziora:) Mediolan jest chyba jednym z nudniejszych włoskich miast, ale to zależy kto co lubi.
Z jezior polecam na pierwszym miejscu Como (miejscowości Varenna, Bellagio), warto też (choć to kawałem drogi) podjechać nad Maggiore (szczególnie urokliwa jest Stresa). Niezłe jest też jezioro Iseo.
W tak krótkim czasie polecam auto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Maj 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
Akurat wróciłem z nad jeziora Como. Dużo opisów i zdjęć zamieszczam w poniższym temacie. Może do czegoś zainspiruje :)
tydzien-w-polnocnych-wloszech-jezioro-como-final-le-turyn,209,48371

Nawiasem mówiąc jeden dzień na cały wariant B (Como, Lecco, Brescia, Wenecja) to zdecydowanie za mało. Proponuję skupić się przez jeden dzień wyłącznie na jeziorze Como.
Góra
 Profil Relacje PM off
Scooby-doo lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Maj 2014 23:04 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Ok w takim razie zostaje niedziela i wycieczka w okolice jeziora Como. Z tego co czytałem to w tych okolicach poruszam się za pomocą promu i to gwarantuje fantastyczne widoki. Ktoś podpowie jakie są koszty takiego promu i gdzie w okolicach jeziora jest jakaś dobra restauracja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2014 23:48 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
Sądzę, że w jeden dzień dokładnie zobaczysz miejscowości Como, Bellagio i Lecco. Ja miałem wypożyczony samochód i pojechałem jeszcze do outletu FoxTown w Mendriso w Szwajcarii.
Co do restauracji to najlepsze ceny są w Como (pizza z coperto od 10 euro/osobę), w Bellagio jest zdecydowanie drożej (od 15 eur), dwa piwa w Bellagio to 12 eur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Maj 2014 00:03 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
patriot napisał(a):
Sądzę, że w jeden dzień dokładnie zobaczysz miejscowości Como, Bellagio i Lecco. Ja miałem wypożyczony samochód i pojechałem jeszcze do outletu FoxTown w Mendriso w Szwajcarii.
Co do restauracji to najlepsze ceny są w Como (pizza z coperto od 10 euro/osobę), w Bellagio jest zdecydowanie drożej (od 15 eur), dwa piwa w Bellagio to 12 eur.


W Como za niecale 20€ (razem z coperto) kupilismy 2 pizze + 0.5l wina. Restauracja to chyba Ristorante Orologio, kilka krokow od jeziora i polnocnego dworca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Maj 2014 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
patriot napisał(a):
Sądzę, że w jeden dzień dokładnie zobaczysz miejscowości Como, Bellagio i Lecco. Ja miałem wypożyczony samochód i pojechałem jeszcze do outletu FoxTown w Mendriso w Szwajcarii.
Co do restauracji to najlepsze ceny są w Como (pizza z coperto od 10 euro/osobę), w Bellagio jest zdecydowanie drożej (od 15 eur), dwa piwa w Bellagio to 12 eur.

Wszystko zależy gdzie szukasz i co znajdziesz. W Bellagio w lokalu „La Grotta” jedliśmy najlepszy obiad we Włoszech, za który zapłaciliśmy coś ok. 18 € (ogromna dwuosobowa pizza z pieca opalanego drewnem + 2 soki + coperto). Pisałem o tym dokładniej w swojej relacji.
http://www.en.lagrottabellagio.com/index.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Scooby-doo lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Maj 2014 15:48 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Jakieś wskazówki jak dojechać z Bergamo do Como i później poruszać się w okolicy ? (może jakiś rower, albo prom)
Najlepiej jakbyście rzucili jakimiś linkami albo mapkami osób które tam były.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Maj 2014 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
Kolego ogarnij się :) W podanym linku z moją relacją masz na samym początku mapkę komunikacji nad samym jeziorem (wszystkie promy, autobusy, pociąg).
Z Bergamo do Como najlepiej dojechać pociągiem ( czyli http://www.trenitalia.it ) Niestety konieczna jest przesiadka w Mediolanie lub Monza. Bezpośrednio pociągiem dojedziesz za to z Bergamo do Lecco.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Maj 2014 20:50 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Czy w Mediolanie są czynne sklepy w niedzielę? Będę wdzięczny za informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Maj 2014 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
myca007 napisał(a):
Czy w Mediolanie są czynne sklepy w niedzielę? Będę wdzięczny za informacje :)

Nie wiem jak duże sklepy, czy supermarkety. Natomiast w centrum i okolicach wszystkie mniejsze sklepiki, kioski, knajpki itp są czynne. Większość sklepów z ubraniami czy butami też czynna.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Cze 2014 18:29 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 132
Kilometry: 325 972
myca007 napisał(a):
Czy w Mediolanie są czynne sklepy w niedzielę? Będę wdzięczny za informacje :)


Nie wszystkie i krótko. Zależy też o jakie sklepy pytasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bergamo i co dalej?
#19 PostWysłany: 10 Cze 2014 07:26 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 41 063
Witam,
to mój absolutny debiut na forum.
Przeglądam je już jakiś czas, ale dopiero kilka dni temu się zarejestrowałem.
Trafiły się bilety do Bergamo w dobrej cenie, choć termin odległy - luty 2015 (będzie okazja świętować rocznicę ślubu).
I tu pojawia się dylemat żółtodzioba - czy całe te 3 dni (wylot w piątek po południu z GDN, powrót wieczorem w poniedziałek) spędzić w Bergamo i okolicach (gdzie), czy też wyskoczyć dalej do Porto czy Barcelony na np.dwa dni.>??

Noclegi mam nadzieję ogarnąć po lekturze forum ( choć sprawdzone "miejscówki" mile widziane w podpowiedziach),
bardziej chodzi mi o podpowiedzi co jest do zobaczenia, ale bez szaleńczego tempa :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Cze 2014 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
Jeżeli chodzi o okolice, to poniżej masz wszystko w pigułce.

tydzien-w-polnocnych-wloszech-jezioro-como-final-le-turyn,209,48371
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group