Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: airTickets.pl [opinie]
#1 PostWysłany: 07 Paź 2012 17:18 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 42
Witam
Gdzie lepiej zakupić bilet u posrednika (airtikets.pl) czy na bezposredniej stronie przewoznika?

Dodam ze roznica ceny jest niewielka ale lepsze polaczenie jest kupujac u posrednika (mniejszy czas oczekiwania na przesiadki)
Co sadzicie o portalu airtickets.pl? Mozna im zaufac?

Porosze o jakies sugestie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Paź 2012 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
To kup u pośrednika. Używałem kilkakrotnie airtickets.pl i wszystko było ok ;) Raz mi linia odwołała lot i szybko załatwili zwrot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2012 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ja z kolei miałem u nich małe problemy. Ale to różnie się trafi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Paź 2012 21:55 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 42
mozesz cos wiecej powiedziec o tym problemie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2012 23:19 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
kamil92sm napisał(a):
Co sadzicie o portalu airtickets.pl? Mozna im zaufac?

Absolutnie nie. Kantują już na pierwszym kroku, podając nierealny kurs EUR/PLN przez co pozycjonują się jako pierwsi w SkyScanner i większość ludzi myśli że są najtańsi.

Np. tutaj:

Image

Płacąc kartą rozliczaną w złotówkach, zapłacimy ok. 1970zł a w najlepszym wypadku (np. karty Polbanku) ok. 1940zł. Cena 1900.65zł jest zupełnie nierealna.

Na końcu doliczają też prowizję za płatność kartą (1%).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2012 23:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jeśli różnica w cenie jest niewielka lub żadna, kup bezpośrednio u przewoźnika.
Potem w razie jakichkoliek zmian czy problemów, zaczyna sie przerzucanie piłeczki między przewoźnikiem i pośrednikiem, kto i co ma zrobić, jeden odsyła do drugiego itp.
Gdy kupujesz bezpośrednio na stronie przewoźnika załatwiasz wszystko z nim.
Poza tym w razie ewentualnej rezygnacji czy refundacji dochodzi kwestia zasad wprowadzonych dodatkowo (poza wynikającymi z taryfy) przez pośrednika : może sie okazać, że obowiązują opłaty manipulacyjne za opracownie skasowanej rezerwacji i nie dostaniesz np. zwrotu za podatki albo będziesz musiał się o to mocno upominać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Gru 2012 11:57 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1
Tez mam z nimi problem.
Zrobiłem rezerwację na lot China Southern i próbuję zweryfikować podane numery rezerwacji przez stronę przewoźnika i niestety od tygodnia dostaję info, że nie ma takiej rezerwacji!
Oczywiście airtickets.pl na prośbę o przesłanie .pdf biletów elektronicznych nie reaguje. Dzisiaj sie dodzwoniłem i poinformowano mnie, że powinienem dostać bilety razem z fv (nie dostałem) i obiecano i dosłanie biletów. Zobaczymy.
Na razie sprawdziłem na stronie przewoźnika podany mi numer rezerwacji China Southern, który jakoby powinien działać ale oczywiście nie ma takiej rezerwacji!
Będe informował o rozwoju sytuacji ale na razie jestem dość poirytowany...
A, uwaga, informacje zawarte na stronie internetowej sugerują, iż jest to polska firma (na stronie głównej wszędzie są adresy warszawskie), ale po przekopaniu się przez gąszcz regulaminów okazuje się, że firma jest zarejestrowana w Atenach. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na możliwości odzyskania pieniędzy ale...

Edyta: Bilety zakupione na Airtickets.pl nie pozwalają na zrobienie check-in`u on-line ponieważ ich numer rezerwacji nie jest rozpoznawany przez stronę China Southern, a Airtickets.pl nie dostarczają numeru biletu. Udało mi się potwierdzić samodzielnie istnienie rezerwacji w China Southern (ich angielski jest absolutnie rozbrajający :D ). Wylot 3 lutego, mam nadzieję, ze wpuszczą nas do samolotu.
Generalnie firmy nie polecam, obsługa słaba, wszystkie informacje trzeba z nich "wyduszać", system rezerwacji niekompatybilny z niczym (nie można np. sprawdzić swojego biletu na checkmytrip.com itd.). Do końca nie jestem pewny czy dostane za co zapłaciłem. Następnym razem skorzystam jednak ze sprawdzonego providera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2013 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Odkopuję temat - czy ktoś, kto korzystał z airtickets.pl , kupował u nich bilety na lot FR? próbuję sprawdzić status swojej rezerwacji na stronie przewoźnika za pomocą "numeru biletu Ryanair", który dostałem od airtickets, ale bez powodzenia, system nie widzi mojej rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2013 17:41 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
maciass napisał(a):
Odkopuję temat - czy ktoś, kto korzystał z airtickets.pl , kupował u nich bilety na lot FR? próbuję sprawdzić status swojej rezerwacji na stronie przewoźnika za pomocą "numeru biletu Ryanair", który dostałem od airtickets, ale bez powodzenia, system nie widzi mojej rezerwacji.

Nie mów mi tylko że tyle lat żyłem w nieświadomości i bilety na FR można kupić taniej u pośredników :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2013 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Ujmę to tak - pośpiech jest złym doradcą ;) spieszyłem się i zasugerowałem się skyscannerem, który pokazywał sporą różnicę w cenie na korzyść airtickets, więc nawet nie sprawdziłem cen bezposrednio na stronie FR, a potem okazało się że było na odwrót - w airtickets bilet był nieznacznie droższy. Z tym że nie chodziło o różnice kursowe, o których pisał ktoś wyżej - przeliczyli mi opłatę po kursie nawet lepszym, niż kurs średni NBP z tamtego dnia.

Anyway, nigdy wcześniej się w ten sposób nie naciąłem żeby skyscanner aż tak się pomylił w cenach, także byłem w lekkim szoku, no ale mam nauczkę na przyszłość, na szczęście nie chodzi o żadną poważną kasę, wtedy na pewno bym się lepiej przyłożył do szukania ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2013 11:24 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 7
Loty: 82
Kilometry: 260 503
Airtickets rzeczywiście opóźnia możliwość sprawdzenia swojej rezerwacji. Natomiast nie ma raczej wątpliwości co do jej zrealizowania, bo po 1. przesyłają fakturę i numery biletów, po 2. rezerwacja jest widoczna np. w Miles&More, ale tylko w "szczegółach", gdzie wprowadza się dodatkowe informacje, a normalnie sprawdzić rezerwacji nie można. Zobaczymy po kilku dniach, może coś się poprawi.
Co do zwrotu kasy itp. sytuacji w Airtickets... Wersja pl serwisu jest oddzielona funkcjonalnie od greckiej matki, przy czym z doświadczenia wiem, że na odpowiedź prędzej można liczyć ze strony .com w jęz. obcym. Miałem sytuację, że zablokowali mi środki na koncie, mimo iż płatność kartowa została odrzucona. Dodatkowo wkrótce transakcja została rozliczona, więc upomniałem się o zwrot. Odpowiedź uzyskałem dość szybko i niemal jednocześnie przyszedł zwrot pieniędzy z Grecji (prawdopodobnie i przyszedłby i bez maila, a jeśli w ogóle nie to jest jeszcze chargeback). Cała historia nie trwała dłużej niż tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Maj 2013 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
U mnie było tak, że najpierw parę dni miałem blokadę na karcie kwoty dokładnie takiej, jak wykazana na fakturze, ale potem skasowało mi z karty kilkadziesiąt złotych więcej - zapewne przez różnice kursowe, o których ktoś wczesniej wspominał. Zgłosiłem to mailowo przez ich polską stronę i w ciągu 3-4 dni zwrócili mi kasę. Tak czy siak - nie polecam tej firmy, choćby dlatego, że kantują na kursach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Lip 2013 15:45 

Rejestracja: 26 Lip 2013
Posty: 9
czytałem ten wątek przed podróżą i miałem trochę obaw, ale wrodzone skąpstwo zwyciężyło :)

kupowałem bilet LOTu i było taniej niż na lot.com :shock: na szczęście obyło się bez problemów. po lekturze tego wątku byłem wyczulony na kurs walutowy, ale różnica to chyba 1 gr w stosunku do kursu na nbp.pl, więc spoko. strona jak strona, a niektóre bilety w dobrych cenach, więc czemu nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Mar 2014 01:18 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 1
Podbijam!
Kupilam dzisiaj bilety na airtickets, dostalam potwierdzenie przelewu i numer rezerwacji. To wystarczy? Na lotnisku mam po prosru okazac dokument + numer rezerwacji? Czy nr rezerwacji=nr biletu? Wole uniknac sytuacji, kiedy na lotnisku w berlinie powiedza mi ze jednak nigdzie nie polece..

Lece z Berlina Tegel, liniami airberlin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Mar 2014 23:32 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Witam, też będę wdzięczna za podpowiedzi... właśnie kupiłam bilety Paryż-Berlin (u przewoźnika Air France było sporo drożej), mam nadzieję, że z karty pobiorą dokładnie tyle, ile jest na potwierdzeniu rezerwacji...

Nie wiem tylko, co z odprawą, biletem... Może ktoś podpowiedzieć, co dalej? Mam zgłosić się na lotnisku z nr rezerwacji i na lotnisku będzie odprawa...? Proszę o pomoc, nie mam doświadczenia z tym pośrednikiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Kwi 2014 00:04 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Eryk napisał(a):
No teraz to trochę po czasie pytać...
Wpisz w szukajce na forum


właśnie szukam ;) Zazwyczaj (chociaż mam malutkie doświadczenie) wszystko dostawałam online, chociaż zazwyczaj kupowałam bilety od przewoźnika, a teraz wyszło przez skyscanner, że tu było taniej. Sprawdziłam przewoźnika i rzeczywiście było taniej... cóż, zobaczymy, co tam dalej będzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Maj 2014 10:18 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
mógłby ktoś napisać opinie o tym pośredniku? będę kupował bilet do Chicago(tam i z powrotem) i szukam pośrednika, takiego który jest wiarygodny, albo po prostu jest jak najmniej problemów. Czy airtickets.pl jest w porządku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Maj 2014 10:28 

wiater napisał(a):
mógłby ktoś napisać opinie o tym pośredniku? będę kupował bilet do Chicago(tam i z powrotem) i szukam pośrednika, takiego który jest wiarygodny, albo po prostu jest jak najmniej problemów. Czy airtickets.pl jest w porządku?


do zakupu biletów i tak dalekich podróży widać po twoim przykładzie trzeba dojrzeć, a ty widać póki co masz jeszcze czas (póki co "trolujesz" zadając w kilku tematach te same pytania) - wielkiej filozofii nie ma, skoro np. skyscanner dopuszcza danego pośrednika do swojej oferty to znaczy, iż jest to firma godna zaufania + dochodzą osobiste doświadczenia + opinie o pośrednikach z tego forum, które znajdziesz po kliknięciu na magiczne szukaj (wskazane stałe śledzenie ofert na stronie głównej)
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Maj 2014 14:40 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Hmm... póki co mam takie sobie wrażenie. Wylatuję w tym tygodniu, w przyszłym tygodniu będę wracać z biletem, który kupiłam od tego pośrednika. Zobaczymy, co i jak będzie. Kontakt z airtickets jest średni. Niby odpisują na maile, ale wprost odpowiedzi nie dostałam na niektóre pytania. Nr rezerwacji w systemie przewoźnika dostałam dopiero po moich mailach. Biletu w zasadzie nie dostałam do tej pory, ale myślę, że nr rezerwacji powinien wystarczyć do odprawy, a potem będzie już karta pokładowa. Pewną sprawę próbowałam załatwić z nimi wiele razy (mailowo, potem już zdenerwowałam się i dzwoniłam), a w ostateczności skontaktowałam się bezpośrednio z przewoźnikiem i przez przewoźnika zgłosiłam uwagi (przewoźnik swoją drogą na moment mojej rozmowy tel. od airtickets nie dostał żadnych informacji, bo nie mieli nic w systemie, i b. dziwili się, że pośrednik robi z tym jakiś problem). Podsumowując, mam mieszane uczucia co do tego pośrednika, ale ostatecznie będę mogła się wypowiedzieć po powrocie z podróży, może jestem zbyt wymagająca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Lip 2014 15:15 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Witam,

mam pytanie na temat AirTickets - znalazłam dobrą opcję na Bangkok w marcu 2015 - +/- 1770 PLN.
Turkish Airlines.

Wchodzę na stronę Turkish - a tam to samo połączenie (daty, godziny) w przeliczeniu na PLN 3300.

Czy to jest możliwe? Czy jest sens bukować? Nie chciałabym stracić tak dużej kasy.
Czytałam o wałkach z przewalutowaniem, ale taki koszt by mi nie zrobił różnicy - bardziej się martwię, że okaże się, że to jakaś ściema ze strony AT.

Pytanie bonusowe: Czy jest w ogóle sens kupować już bilety do BKK na luty/marzec 2015? Czy lepiej czekać na promocje np. Emiratów, Qataru? Zależy mi przede wszystkim na szybkich przesiadkach, 9 godzin w Doha nie przeżyję drugi raz ;) no i niewielkiego urlopu szkoda. Mam budżet do PLN 2000
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group