Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Woy napisał(a):
Ważna informacja dla chcących zobaczyć Machu Picchu po taniości, jadąc własnym autem lub busem na trasie Santa Maria - Santa Teresa - Hidroelectrica. Od 16 maja 2022 trwają szeroko zakrojone prace na całej długości drogi, przez co staje się prawie nieprzejezdna. Jest tylko kilka krótkich okienek czasowych, w których można tę trasę pokonać, w pozostałych nie ma zmiłuj, pracuje ciężki sprzęt i nikogo nie puszczą - sam przyjechałem o 13.20 i musiałem czekać do 15.00. Wg Google Maps trasa Santa Maria - Hidroelectrica zajmuje 1,5h (przejechałem, ten czas jest zupełnie realny) a najdłuższe okienko to tylko 1h :o W drodze powrotnej jechałem jak szalony i udało mi się zmieścić w 1h 10 min, na szczęście na końcówce mnie puścili.

Prace potrwają na pewno bardzo długo (m.in wykuwane są dwa tunele), przez co w praktyce ten sposób dotarcia do Machu Picchu jest gigantycznie utrudniony. Plus jest taki, że jak skończą, droga będzie znacznie szersza i łatwiejsza do pokonania. Kto wie, może położą nawet asfalt.

Załączam szczegółowy harmonogram okresów otwartych i zamkniętych.
Załącznik:
20220616_110908.jpg

viewtopic.php?f=677&p=1537967#p1537967



BUSY:
http://www.perucaracol.com/mapi/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 32 USD
Cena OW: 16 USD

http://www.machupicchubuspackers.com/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 30 USD
Cena OW: 20 USD

POCIĄGI:
http://incarail.com/
https://www.perurail.com

Kombinowane busy + taxi:
07:30 – 13:30 Lokalny bus z Cusco do Santa Maria – 15 SOL

13:45 – 14:45 Taxi z Santa Maria do Santa Teresa – 10 SOL
14:45 – 15:45 Taxi z Santa Teresa do Hydroelektrowni – 5 SOL 

15:45 – 17:45 Z Hydroelektrowni do Aguas Calientes - pieszo wzdłuż torów – 4 free!

Dzięki @pablo79 za przeszukanie neta :)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Peru - Machu Picchu
#1 PostWysłany: 03 Wrz 2012 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Plan dla mnie na przyszly rok to wyjazd do Peru i odwiedzenie Machu Picchu.
Czy macie jakies wskazowki, uwagi, informacje co do podrozowania w tym rejonie?
Moze biuro podrozy lub przewodnik ktorego polecacie?

Bede wdzieczna za jakiekolwiek pomoc :D

Pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2012 22:44 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 5
Byłem w tym roku w Boliwii i Peru. W Peru tylko przez tydzień(Cuzco, Machu Picchu, kanion Colca). Ogólnie bez większych problemów, jeśli chodzi o transport i noclegi. Podróżowaliśmy w dwie osoby i zawsze czuliśmy się bezpiecznie.

Napisz jak masz jakieś konkretne pytania, jeśli będę umiał to chętnie pomogę. Poszukaj też w sieci jest pełno relacji z wypraw w te rejony. Powinnaś znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2012 13:01 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Hi

Tak jak kolega powyzej napisal - warto by bylo, zebys sprecyzowala gdzie bedziesz podrozowac i jakich informacji potrzebujesz... Peru jest ogromne i oferuje bardzo wiele do zwiedzania. Polnoc to ruiny kultur prekolumbijskich, pozniej jadac "w dol" masz gory i trekingi wokol Huaraz, centrum to Lima, w ktorej warto zatrzymac sie na pare dni, na wschodzie mozesz sie pokusic o wyprawe do jungli (statkiem po Ucajali i Amazonce - jak masz duzo czasu, lub samolotem jesli nie ogranicza Cie budzet). Dalej na poludnie "obowiazkowe" punkty to: linie naca, Arequipa, Kanion Colca, Cusco i Swieta Dolina + Machu, a przy granicy z Bolivia - jezioro Titicaca. O tym wszystkim mozesz poczytac sobie dokladnie w Lonely Planet albo na sieci (wikitravel, tripadvisor).

Co do porad to chyba nie polecalabym Ci podrozowac samotnie (co nie znaczy ze jest to niemozliwe). Bedac w Peru spotykalem wiele dziewczyn podrozujacych solo (a nawet jezdzacych na stopa) i generalnie nie slyszalem zadnych strasznych opowiesci. Jak chcesz dowiedziec sie jak to wyglada od strony dziewczyny to moge podrzucic Ci kontakt do znajomej ktora rok temu podrozowala tam samotnie przez miesiac - na pewno chetnie Ci odpowie. Jesli chodzi o bezpieczenstwo to ja podczas mojego polrocznego pobytu w Peru nie mialem zadnych przykrych doswiadczen, a bywalem w miejscach bardzo turystycznych, gdzie lokalesi sa obeznani z gringos, ale tez w takich, ze bylem pierwsza "blada twarza" z ktora rozmawiali (niekoniecznie pierwsza ktora widzieli ;) ). Peruwianczycy sa zazwyczaj pomocni, mili, ciekawi obcych, nie spotkalem sie z zadnymi rasistowskimi reakcjami (co np przydarzylo mi sie w Bolivi). Mysle ze jako dziewczyna mozesz miec kilka "seksistowskich" (tak to chyba u nas jest nazywane) sytuacji, kiedy chlopcy na ulicy beda probowali Cie zaczepic, zagadac lub glosno wyraza swoja aprobate nt Ciebie. Z reguly jest to niegrozne - przynajmniej w Peru (slyszalem gorsze opowiesci o innych krajach Am Pd).

Niestety zadnej agencji nie jestem w stanie polecic, bo podrozowalem niezaleznie, ewentualnie moge podrzucic kontakt do agencji tam na miejscu w Limie albo Cusco - ale to raczej gdybys chciala wykupic sobie jakiegos konkretnego trip'a.

Moja rada - znajdz sobie jakas towarzyszke (albo chyba jeszcze lepiej towarzysza) i wtedy bedziecie mogli podrozowac na wlasna reke, wykupujac wycieczki, ktore Was interesuja, w miejscowych agencjach. To bedzie najtansze chociaz na pewno bardziej praco i czasochlonne.

BTW w styczniu bede znowu podrozowal po Peru, wiec jak jeszcze bedziesz na etapie planowania czy szukania info to bede mogl podrzucic informacje z pierwszej reki.

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Paź 2012 11:03 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Witam,

Byłem na Machu Picchu 3 lata temu, napisz jakie informacje Cię interesują.

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Paź 2012 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
Bylem na Machu Picchu w lipcu tego roku. Zakladam, ze bedziesz podrozowac z Cusco?

Jesli chodzi o dojazd Cusco - Aguas Calientes (wioska polozona u podnoza Machu Picchu) to juz na wstepie musze Cie zmartwic. Do nie dawna jezdzil pociag bezposrednio z Cusco. Obecnie na ten pociag musisz dojechac z Cusco do Ullantaytambo. To polaczenie wykonuja busy z prywatnych mini terminali na ulicy Pavitos (blisko Plaza de Armas). Nie pamietam teraz dokladnie ile kosztuje taki przejazd. Wydaje mi sie, ze okolo 20 SOL.

Po przybyciu do Ullantaytambo, nalezy "cofnac sie" z glownego placu miasteczka, na ktorym wysadzi nas bus i przejsc przez mostek, ktory wyloni nam sie po prawej stronie. Dalej isc prosto (okolo 15minut). Na koncu uliczki jest stacja pociagow, obslugiwana przez Peru Rail i Inca Rail. (Oba odjezdzaja w kierunku Machu Picchu). Peru Rail jest tansze i jezdzi duzo czesciej od Inca Rail. Jednak cena odzwierciedla serwis jak i wygode. Pociag najlepiej zarezerwowac sporo wczesniej, gdyz jest to duzo tansze rozwiazanie, dodatkowo, wiele pociagow jest wyprzedanych ze wzgledu na duzy popyt... Powrotna podroz moze kosztowac juz od 40USD (jesli wykupione sporo wczesniej) do nawet 200 czy 300USD. Ja podrozowalem Inca Rail za 100USD. Bilet wykupilem w biurze Inca Rail, ktore znajduje sie na Plaza de Armas. Warto unikac posrednikow. Bilety mozna takze kupic online.

Po przyjezdzie do Aguas Calientes zostaniemy zarzuceni ofertami noclegu. Cale miasteczko to wlasciwie restauracje, nad ktorymi dostepne sa kwatery. Najczesciej w postaci hosteli, jednak pokoje prywatne sa rowniez dostepne. Ja zatrzymalem sie w hostelu Pakarina. Ceny nie podaje, gdyz nie polecam. Hostel znajduje sie na szczycie jednej z uliczek, tuz obok lazni termalnych. Ciagla wspinaczka do hostelu i spowrotem, a takze raczej niski komfort i srednia czystosc przekladaja sie na moj brak polecenia. Ogolny trend cenowy w Aguas Calientes to przynajmniej dwukrotnosc cen w Cusco.

Bilet do Machu Picchu (kupowany w informacji turystycznej) kosztuje 126 SOL. Warto kupic wczesniej, ze wzgledu na ograniczenia w liczbie biletow wydawanych na dany dzien.

Na szczyt wjechac mozna autobusem, ktory rusza gdy tylko wypelni wszystkie miejsca, co z reguly trwa bardzo krotko. Autobusy kursowac zaczynaja od godziny 5 rano, co w zupelnosci wystarcza na przybycie na wschod slonca. O tej porze rusza tez najwiecej turystow. Autobusy ruszaja wlasciwie co minute. Wjazd i zjazd kosztuje okolo 40 SOL.

Po Machu Picchu poruszalem sie sam, znajomi ktorych poznalem na miejscu wybrali zwiedzanie z przewodnikiem i zalowali. Odpekal swoje w pol godzin, skasowal wiecej niz bylo uzgodnione i ogolnie jego "poswiecenie" nie imponowalo.

Jeszcze jedno. Co do ludzi, to sa oni nastawieni na to, zeby doic blade twarze. Tak wiec najlepiej wszelkie zakupy robic w supermarketach, gdzie mamy ceny i uwazac na wydawana reszte. Niestety narod bardzo nieuczciwy, potrafiacy wykorzystac kazdy moment nieuwagi. Przestepczosc (rabunki) dosc czeste, bardziej oplacalne od uczciwej pracy... Jestem roslym facetem, ktory nie jest nowicjuszem w podrozowaniu i pomimo wielu dotychczasowych prob kieszonkowcow, to w Boliwii udalo im sie zgarnac lup po raz pierwszy. Wiem, ze Boliwia to nie Peru, ale jesli chodzi o mentalnosc, roznic brak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Paź 2012 20:03 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Ja za swoją podróż z Cusco-Aguas Calientes-Cuzco zapłaciłem 20USD + pożniej bilet na Machu(na kartę Euro26 udalo się wynegocjować zniżkę studencką 50%). Podróż wynajętym z Cuzco busikiem w 8 osób, kierowca-taksówkarz złapany na ulicy. Podróż trwała 7h, kierowca dowiózł nas do Santa Teresa, później za kilka soli jakimś lokalnym busem, aż skończyła się droga i dalej pieszo 2-3h po torach kolejowych(po których jeździ Inca Trail) do Aguas Calientes. Powrót taki sam - kierowca czekał na nas dzień i po identycznej trasie powrotnej przywiózł nas do Cuzco.

Na Machu Picchu wchodziłem pieszo, wyjście o 3:45 i przed 5 byliśmy na miejscu przed wszystkimi autobusami.

Co tu gadać- "po studencku", ale za to przeżycie niezapomniane :) Żadnego wcześniejszego planowania.
Sposobem normalnym, turystycznym wychodziło jakoś bardzo drogo.

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Gru 2012 18:30 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Hej,
Byliśmy w Peru w zeszłym roku, trasa:
Puno - wyspy jeziora Titicaca - Arequipa - kanion Colca - Cuzco - Machu Picchu - Nazca - Oaza Huacachina - Pisco (wolontariat w Pisco Sin Fronteras) - Paracas - Huaraz - Trujillo - Mancora
Zapraszam do naszych informacji praktycznych:
http://www.tuitam.net/2011/12/peru-mist ... macje.html
Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2013 20:34 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 3
Witam! Czy kto moe planuje zrobi trase z Santa Teresa do Aguacalientes 10 maja? Ja z moja kolezanka chetnie podlaczylybysmy sie do jakiejs grupy, bo we dwie isc jakos lyso a bylaby to fajna opcja, by nie przeplacic....Prosze o info. Moze byc tez na maila: ingaga@interia.pl pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Cze 2013 23:37 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 3
Będziemy w Limie 26 sierpnia, chcemy pobyć kilka dni i ruszyć do Machu Picchu!
Będzie ktoś wtedy w Peru? Chętnie się do kogoś podłączymy ;)
2 osoby-ja i mój chłopak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2014 23:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Jeżeli ktos sie wybiera do Cuzco i Machu Picchu powinien wiedzieć , że w lutym trwają prace konserwcyjne i porządkowe i Inkaska Droga jest zamknięta:
http://peru21.pe/actualidad/cusco-camino-inca-cerrado-febrero-trabajos-mantenimiento-2167284?href=nota_mas3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Czy ktoś orientuje się może jak obecnie wygląda kwestia kupowania biletów do Machu? Mam na myśli wejściówki. Dużo wcześniej się w nie trzeba zaopatrzyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
odri napisał(a):
Czy ktoś orientuje się może jak obecnie wygląda kwestia kupowania biletów do Machu? Mam na myśli wejściówki. Dużo wcześniej się w nie trzeba zaopatrzyć?



w zeszłym roku w kwietniu kupowaliśmy w przeddzień w kasie w aguas calientes, bez problemów, dla studentów z kartą isic ze zniżką.
Góra
 Profil Relacje PM off
odri lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Dzięki, a do Aguas jak docieraliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
odri napisał(a):
Czy ktoś orientuje się może jak obecnie wygląda kwestia kupowania biletów do Machu? Mam na myśli wejściówki. Dużo wcześniej się w nie trzeba zaopatrzyć?


Na tej stronie http://www.machupicchu.gob.pe/ można sprawdzić dostepność na dany dzień. Z tego co pamietam to bardzo limitowane są bilety na MP plus Huaynapicchu. Bardzo polecam Huaynapicchu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
odri lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Dokładnie, na stronie można sprawdzić dostępność biletów na dany dzień. Dzienny limit wejść to 2500 na MP, a na Huayna Picchu tylko 400. Razem kosztuje to 152 sole. Do tego wjazd i zjazd busem bod bramę MP to koszt 18USD. Można co prawda wejść pieszo, ale jest to bardzo męczące (wiem z autopsji;)) i nie polecam.
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:53 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Można też wjechać autobusem i zejść pieszo (około godziny). 9 USD w kieszeni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Kwi 2014 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
odri napisał(a):
Dzięki, a do Aguas jak docieraliście?



z cuzco autobusem przez santa teresa, potem taksówką do końca drogi, nie pamiętam nazw i dalej pieszo wzdłuż torów. droga boska, widoki nieziemskie. jedzie się cały dzień, ale krajobraz rekompensuje wysiedziane godziny. polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Kwi 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
ZFR napisał(a):
odri napisał(a):
Czy ktoś orientuje się może jak obecnie wygląda kwestia kupowania biletów do Machu? Mam na myśli wejściówki. Dużo wcześniej się w nie trzeba zaopatrzyć?


Na tej stronie http://www.machupicchu.gob.pe/ można sprawdzić dostepność na dany dzień. Z tego co pamietam to bardzo limitowane są bilety na MP plus Huaynapicchu. Bardzo polecam Huaynapicchu.



ZFR, kupowałeś bilety przez tę stronkę? Na Huaynapicchu też właśnie chciałbym się wybrać więc jak rozumiem powieniem się dużo wcześniej w nie zaopatrzyć ... Według tej strony już połowy nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Kwi 2014 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Lepiej kupić wcześniej, zwłaszcza jak chce się wejść na Huayna Picchu. My kupowaliśmy przez internet i wszystko było ok;) faktycznie jak chce się zaoszczędzić te 9usd można zejść (zamiast busa), ale wejście na HP to też jest całkiem spory wysiłek.
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Kwi 2014 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
odri napisał(a):
ZFR, kupowałeś bilety przez tę stronkę? Na Huaynapicchu też właśnie chciałbym się wybrać więc jak rozumiem powieniem się dużo wcześniej w nie zaopatrzyć ... Według tej strony już połowy nie ma



Ja kupowałem przez: http://www.ticket-machupicchu.com
Kupiłem 22.04 a wchodziłem 28.04

Na Huaynapicchu są tylko dwie grupy dziennie, bilet jest droższy, ale warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group