Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Quechua Forclaz 40
#1 PostWysłany: 19 Lut 2014 16:04 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 9
Witam,
z racji tego, że tak wiele osób poleca plecak Quechua Forclaz 40 to zdecydowałam się wybrać do Decathlonu i go obejrzeć. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z plecakami turystycznymi, więc też nie wiedziałam jak go wyregulować a ekspedient wiedział jeszcze mniej niż ja. Przymierzyłam też Forclaz 40 Air. Z tych modeli zdecydowanie wygodniejszy wydał mi się ten drugi, ale nie mogłam się zdecydować i zakupiłam oba żeby spokojnie przetestować w domu. Zgodnie z instrukcjami internetowymi dopasowałam plecaki i niestety Forclaz40 dalej "ciąży" na plecach. Air jest wygodny, ale też nie ukrywam, że różnica w cenie nie przemawia na jego korzyść.
I tutaj moje pytanie czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie czy po prostu nie potrafię go wyregulować czy może jest on dla mnie nieodpowiedni. Mam 178cm wzrostu. Czy ktoś z właścicieli tego plecaka jest podobnego wzrostu i mógłby mi w jakikolwiek sposób pomóc?


Ostatnio edytowany przez madziii, 19 Lut 2014 17:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#2 PostWysłany: 19 Lut 2014 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
co prawda nie mam forclaza, ale może tak być, że plecak Ci "nie leży", ale może nie umiesz go dobrze wyregulować
tutaj niezła instrukcja
http://www.asport.pl/technologie/76/deuter/
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#3 PostWysłany: 19 Lut 2014 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
ja go mam i bardzo dobrze mi się użytkuje. kiedy go noszę trzymam paski z przodu co bardzo odciąża a ręce nie wiszą. dla mnie jest to wygodne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#4 PostWysłany: 19 Lut 2014 17:49 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 9
cypel, dzięki za linka.
Postąpiłam wg instrukcji, ale dalej nie mogę w żaden sposób zmusić go żeby jednocześnie przylegał do pleców i pas biodrowy znajdował się na biodrach.
Kiedy pas jest na biodrach to plecak odstaje i czuję jak ciężar ciągnie mnie do tyłu a spakowane mam tylko 4l wody i śpiwór. Natomiast jak podciągnę wyżej szelki i plecak przylega to pas biodrowy mam na wysokości talii :(

ginger, a Tobie jednocześnie przylega i masz pas na biodrach?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2018 14:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#5 PostWysłany: 19 Lut 2014 18:07 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
mam forclaz 37 ultralight - rewelacja
po wyciągnięciu wewnętrznego quasi stelaża jest "lekki jak piórko" i nieprawdopodobnie wygodny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#6 PostWysłany: 05 Mar 2014 00:45 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 71
Ja ostatnio testowalem f.40 i jak dla mnie ok, na lotniskach tez nie było problemów z wizz i Ryan

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
boczkizz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#7 PostWysłany: 05 Mar 2014 09:03 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 9
Zdecydowałam się wziąć forclaz40air. W moim przypadku najwygodniejszy a f40 po prostu nie pasował.
Jak go zmierzyłam to w Wizza się nie zmieści, ale w Ryanie nie powinno być problemów, prawda? Podzieli się ktoś doświadczeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#8 PostWysłany: 05 Mar 2014 10:07 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 58
Kilometry: 82 939
Do Ryania wchodzi bez problemu, do wizza wystarczy wyjąć stelaż i też jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#9 PostWysłany: 05 Mar 2014 21:08 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 9
iwanoof, dzięki za odpowiedź!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#10 PostWysłany: 07 Mar 2014 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Sławetnego Forclaza40 zakupiłam po lekturze kilkudziesięciu stron na forum odnośnie ekwipunku. Kupiłam na allegro, nie testowałam go wcześniej. Po pierwszej wyprawie myślałam, że umrę taszcząc go na plecach. Był bardzo ciężki i przechylał mnie do tyłu. Tak więc musiałam iść zgarbiona do przodu podziwiając czubki własnych butów zamiast delektować się nadmorskimi widokami.
Zanim wyrzuciłam plecak przez okno zdołałam odkryć przyczynę tego stanu rzeczy. Plecak jest po prostu za duży;-) A jak się ma dużo miejsca to się pakuje zbyt dużo. Wystarczyło wyrzucić połowę rzeczy z plecaka i noszenie przestało sprawiać kłopot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#11 PostWysłany: 24 Mar 2014 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Elwirka, może Forclaz30 byłby odpowiedni ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#12 PostWysłany: 24 Mar 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Ja myślę, że to kwestia nie 30 czy 40, tylko tego stelaża, a raczej wywiniętego drąga co przez środek idzie. Na samym początku należy to dziadostwo usunąć, bo do niczego nie służy, zmniejsza pakowność plecaka i środek ciężkości na tyły przesuwa.

I jeszcze co do używania Forclaza 40 jako mały podręczny w Wizzie. Wypakowałam go do granic możliwości, do koszyka małego podręcznego wszedł z oporami, tyle że wystawał jakieś 15 cm w górę. Wykupiłam więc duży podręczny chcąc uniknąć kłopotów i wysokich dopłat. Pani, która na lotnisku w Katowicach przed security obklejała bagaże plakietkami "small" i "large" wykłócała się ze mną, że mój jest small. No to co ja się będę kopać z koniem. Już nigdy nie dopłacę do dużego podręcznego. Zwłaszcza, że ludzie wchodzili na pokład z walizami, które były jak dwa moje plecaki i ważyły ze 20 kilo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#13 PostWysłany: 24 Mar 2014 13:51 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Mogly wazyc i 40 kg, bo Wizz nie ma ograniczen wagowych, tylko rozmiarowe ;)
Faktem zas jest ze plecakow sie nie czepiaja, chyba zdaja sobie sprawe ze sa duzo bardziej 'plastyczne' od twardych walizek :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2018 14:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#14 PostWysłany: 24 Mar 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
sawiet napisał(a):


Mogly wazyc i 40 kg, bo Wizz nie ma ograniczen wagowych, tylko rozmiarowe ;)


Ale jest haczyk. Masz go samodzielnie unieść i umieścić w luku bagażowym. A w tym przypadku walizę wpychało trzech kolesi (posapując), zajęła 3/4 luku i jeszcze klapka nie chciała się domknąć;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#15 PostWysłany: 15 Kwi 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
sawiet napisał(a):
elwirka napisał(a):
Ja myślę, że to kwestia nie 30 czy 40, tylko tego stelaża, a raczej wywiniętego drąga co przez środek idzie. Na samym początku należy to dziadostwo usunąć, bo do niczego nie służy, zmniejsza pakowność plecaka i środek ciężkości na tyły przesuwa.

I jeszcze co do używania Forclaza 40 jako mały podręczny w Wizzie. Wypakowałam go do granic możliwości, do koszyka małego podręcznego wszedł z oporami, tyle że wystawał jakieś 15 cm w górę. Wykupiłam więc duży podręczny chcąc uniknąć kłopotów i wysokich dopłat. Pani, która na lotnisku w Katowicach przed security obklejała bagaże plakietkami "small" i "large" wykłócała się ze mną, że mój jest small. No to co ja się będę kopać z koniem. Już nigdy nie dopłacę do dużego podręcznego. Zwłaszcza, że ludzie wchodzili na pokład z walizami, które były jak dwa moje plecaki i ważyły ze 20 kilo.


Mogly wazyc i 40 kg, bo Wizz nie ma ograniczen wagowych, tylko rozmiarowe ;) Faktem zas jest ze plecakow sie nie czepiaja, chyba zdaja sobie sprawe ze sa duzo bardziej 'plastyczne' od twardych walizek :)


No i tutaj ciekawostka - 6 kwietnia leciałem Wizzem z Poznania do Barclony. Miałem plecak Forclaz 30 Air.

Pani najpierw chodziła wzdłuż kolejki i oklejała "plecakowiczów" naklejkami z S, ale potem przy bramce była kontrola i do koszyczka bagaże wkładali wszyscy - także plecakowicze. Już widziałem siebie wyjmującego stelaż i kombinującego jak go schowam pod ciuchy ale koniec końców przeszedłem jako ostatni i chyba tylko dlatego nie musiałem wkładać plecaka do koszyka. Wprawdzie po wyjęciu stelaża i upchnięciu pewnie wszedłby ale trochę niepokoju miałem.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:01 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Forclaz 40 przestestowany w Ryanairze bez przeszkód :) Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
boczkizz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:16 

Damon napisał(a):
Forclaz 40 przestestowany w Ryanairze bez przeszkód :) Polecam!

A jakich przeszkód się spodziewałeś
skoro jest polecany jako mały podręczny do Wizzaira? :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2018 14:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#18 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:34 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
W Ryanairze też przeszedłem bez przeszkód. Ale w Wizzair chyba by nie przeszedł (jako mały podręczny).
Komuś się udało?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2018 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#19 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:49 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Wielokrotnie!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#20 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jak już gdzieś na forum pisałam, sama pani obklejaczka przyczepiła mi "S" czyli small chociaż ja dopłaciłam za duży podręczny. Nie chciała mi dać "L" twierdząc, że taki plecak spokojnie przechodzi jako mały. Wyładowany z kominem Forclaz 40 wystaje jakieś 15 cm nad koszyk, ale na długość i szerokość idzie go upchnąć. Tak więc po co przepłacać, skoro sama obsługa Wizza twierdzi, że się zmieści. Ja już więcej nie dopłacę do dużego podręcznego, ale też postaram się nie pakować (na wysokość) za dużo. W najgorszym razie usiądę na nim i może się wtłoczy w koszyk;-) I najważniejsze! Trzeba wyjąć tego drąga, co przez środek pleców idzie. Tylko przeszkadza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group