Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madera
#21 PostWysłany: 10 Paź 2013 13:00 
Awatar użytkownika

złoty
Należy pamiętać też o tym, że południe wyspy jest pogodniejsze, cieplejsze, bardziej słoneczne i mniej deszczowe. Niekorzystne masy powietrza z północy są skutecznie zatrzymywane przez centralne szczyty wyspy. Niejednokrotnie bywa tak, że w Funchal słońce a na północy deszcz.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 05 Sty 2014 19:55 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 188 593
niebieski
Czy ma ktoś może mapy z szlakami turystycznymi po maderze?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 05 Sty 2014 20:36 

Tak. Ja mam.

Generalnie wszystkie trasy z dosyc przyzwoitymi mapami sa w przewodniku Sunflower (tylko wersja EN). Posiadam w pdf, ale ma 13 mb i nie wiem jak i gdzie go przeslac.

Generalnie jest to chyba najpopularnieszy przewodnik trekkingowy po Maderze, wiec pewnie da sie go sciagnac z sieci.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 05 Sty 2014 22:50 
Awatar użytkownika

niebieski
Ok. Mam fajną stronę http://www.madera.org.pl/spacery_po_lewadach.html, są tu mapy i opisy trudności oraz pdfy do ściągnięcia.

Czy ktoś kto chodził po Maderze może coś polecić, jakieś szlaki specjalnie zapadły wam w pamięci?

Na pewno chciałbym się wdrapać na Pico de Arieiro (jak będzie dobra pogoda) i dalej do Pico Ruivo. To na 1 dzień powinno wystarczyć. Doczytałem że potrzeba ok. 8h na przejście.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 06 Sty 2014 00:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Loty: 299
Kilometry: 514 769
To ja polecę moją relację - madera-prawie-na-zywo-zakonczona,209,28747 właściwie tylko chodziliśmy przez cały wyjazd, więc dużo opisów szlaków znajdziesz
Lela lubi ten post.
Lela uważa post za pomocny.

#26 PostWysłany: 06 Sty 2014 00:43 

Do chodzenia po lewadach przydatna jest strona http://www.walkmeguide.com/en/madeira/trails-list/ - jest też aplikacja mobilna z gps-em. Wrzucone są mapki levad i verad, na razie nie wszystkich, ale i tak jest spory wybór. Do tego koordynaty początków tras (kilka zaczyna się w dziwnych miejscach), stopień trudności, itp. Nam się przydało :)
Polecam Levade 25 Fontes, nie jest bardzo trudna, część prowadzi po asfalcie, ale jeziorko z wodospadami na końcu jest urocze. I Boca do Risco, fajne widoki z klifów. No i Verede da Ponta de Sao Lourenco.
 Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.

#27 PostWysłany: 06 Sty 2014 01:28 
Awatar użytkownika

niebieski
Na klify na wschodnim krańcu na pewno się wybiorę. A w IT można dostać te mapki z trasami? Czy lepiej je sobie samemu wydrukować (na drukarce atramentowej słabo to wychodzi).

Nie wiecie czy od strony Monte jest szlak na najwyższy szczyt? Bo przewertowałem prawie wszystkie szlaki i takiego nie znalazłem, albo ze zmęczenia ominąłem?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 22 Lut 2014 00:49 

No to ja się odniosę do niektórych kwestii
Monte - jeśli tak, to tylko katedra z grobem ostatniego Najjasniejszego Pana i oglądanie zjazdu w wiklinowych saniach. Ogrody moim zdaniem są drogie i mocno pretensjonalne.
Kolejka linowa - nie warto. Raz, że drogo, dwa, że widoki nie są jakieś rewelacyjne.
Camara de Lobos - mnie też nie powaliło, ale musze przyznać, że to miasto zaczyna mieć urok po zachodzie słońca, gdy robi się gwarno w portowych tawernach.
Zakręty 90-stopniowe to żaden problem. Przywykłem już po parunastu minutach jazdy. Ale prawdziwym wyzwaniem są strome parkingi i jeszcze gorsze podjazdy. Nauczcie się ruszania z ręcznego hamulca. Ja nie wpadłem, że może się pzydać i na miejscu przeszedłem bardzo intensywny kurs, gdy musiałem cofnąć do tyłu pod stromą górę, a pół metra przede mną stał inny samochód, albo wyjechać z Porto Moniz podjazdem o nachyleniu coś koło 45 stopni.
Madera w grudniu? Jak pisali inni - loteria. Ja byłem w styczniu i jeden dzień lało.
Mapy dostaniesz na miejscu przeciętnie po 5 euro. Jest bardzo duży wybór i bardzo dużo skal.
Szlaki - z Rabacal do 25 wodospadów ze wspaniałą lewadą, w pewnym miejscu jakby wypływającej ze środka góry i nieczynnym kamiennym akweduktem nad kanionem.
I koniecznie spacer z chłonięciem atmosfery jakiejś nie skażonej zbytnio turystami miejscowości. Ja polecam Seixal.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 03 Wrz 2016 16:42 

O tak, Sao Lourenco jak najbardziej! Szliśmy tam w zacinającym deszczu, ale nie mieliśmy zamiaru wracać. W końcu wszscy odpadli i zawrócili, a my zostaliśmy sami. Wróciliśmy dopiero gdy idący z powrotem Anglicy ostrzegli, że jest tam bardzo ślisko i łatwo się zsunąć do oceanu.
Z kolei trasa z jednej góry na drugą nie powaliła mnie. Może dlatego, że za wysokogórskimi klimatami nie przepadam. Ale widoki wspaniałe; z lewej łagodny płaskowyż Paul da Serra, potem rozpadlina pomiędzy Sao Vincente a Ribeira Brava i postrzępione szczyty wschodniej części wyspy. I choćby dla nich warto przejść choć część trasy
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 01 Wrz 2017 17:16 
Awatar użytkownika

Loty: 16
Kilometry: 21 984
Cześć,

W listopadzie lecę na Maderę. Lubię snorkeling, ale na własną rękę, żeby nikomu nie płacić.
Czy znacie miejsca, gdzie można obserwować podwodny świat mając maskę, płetwy i rurkę?

Może są miejsca, gdzie żyją żółwie (jak El Puertito Teneryfa) czy delfiny?

Polećcie coś proszę :)

#31 PostWysłany: 05 Paź 2017 17:47 
Awatar użytkownika

Od razu proszę o scalenie postów.

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa pływania własnym pontonem u wybrzeży Madery?

#32 PostWysłany: 08 Sty 2018 19:43 

Kilometry: 21 640
niebieski
I jak Twoje doświadczenia ze snurkowaniem? I jaka temp.?
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 08 Sty 2018 20:31 
Awatar użytkownika

piekara114 napisał(a):
I jak Twoje doświadczenia ze snurkowaniem? I jaka temp.?
Snorkeling taki sobie, lepiej ponurkowac z butla. Woda miała temperaturę około 21-22 stopnie więc bardzo ciepła, jak na listopad.

#34 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:34 

Kilometry: 21 640
niebieski
Dlaczego taki sobie? Mało rybek, skałek podwodnych czy słaba przejrzystość wody?
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:47 
Awatar użytkownika

piekara114 napisał(a):
Dlaczego taki sobie? Mało rybek, skałek podwodnych czy słaba przejrzystość wody?
Mam porównanie z Teneryfa, gdzie świat podwodny jest bardziej urozmaicony. Wybrzeże podwodne Madery jest bardziej zurbanizowane (zrobione przez człowieka). Rybki pływają fajne, polecam popłynąć na delfiny :-)
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.

#36 PostWysłany: 29 Paź 2018 22:18 

Odnośnie tematu postu , polecam nocleg w Quinta da Capela. Niesamowite miejsce, z wielowiekową historią : )
quintacapela.com
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 30 Gru 2018 21:26 

niebieski
Znacie stronę, na której wyświetlana jest aktualna i prognozowana pogoda na Maderze?Szukam czegoś podobnego do tej: http://lapalma.hdmeteo.com/
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 30 Gru 2018 23:40 
Awatar użytkownika

złoty
Jak Portugalia, zarówno kontynentalna jak i wyspiarska to tylko https://www.ipma.pt
 Relacje PM off

#39 PostWysłany: 31 Gru 2018 11:18 

niebieski
@dyzio1 jeszcze możesz popatrzeć tutaj http://www.netmadeira.com/tempo/funchal
i tutaj https://www.tempo.pt/
 Relacje PM off

#40 PostWysłany: 01 Lut 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Maderę mogę polecić pod każdym względem. Udało mi się na niej spędzić już trzy tygodnie i wciąż mam nadzieję na więcej.

Kilka migawek:

Załącznik:
M1.jpg

Załącznik:
M2.jpg

Załącznik:
M3.jpg

Załącznik:
M4.jpg

Załącznik:
M5.jpg

Załącznik:
M6.jpg

Załącznik:
M7.jpg

Załącznik:
M8.jpg

Zdjęcia pochodzą z szerokiego opisu kolejnych wizyt na Maderze, które zaczynają się tutaj, jednak tymczasowo zdjęcia dla niezalogowanych czytelników widać dopiero od tego momentu.

Pozdrtawiam

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

[ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość