Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zakynthos
#1 PostWysłany: 16 Sie 2012 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Czy może ktoś sie podzielić informacjami o Greckiej wyspie Zakynthos ? Co robić w wolnym czasie ? Co zobaczyć ? Gdzie dobrze i tanio zjeść ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Zakynthos
#2 PostWysłany: 16 Sie 2012 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Byliśmy w tamtym roku, ale z biurem podróży. Hotel Mediterranee w Tsilivi. Hotel robi bardzo miłe wrażenie, więcej przeczytasz w opiniach w internecie.

Ale jeśli chodzi o samą wyspę, to jest na prawdę ładna, jednak wydaje mi się, że tydzień max. 8-9 dni to wystarczający okres na urlop tam. Lepiej wyjeżdżać z niedosytem niż przesytem. Naprawdę warto zobaczyć zatokę wraku oraz jaskinie zarówno z dołu (trzeba dopłynąć motorówką - im mniejsza tym lepiej, warto też płynąć późno bo wtedy nie ma aż takiego tłoku, tamta plaża jest wybitnie kamienista więc lepiej zaopatrzyć się w buty do chodzenia w wodzie) jak i z góry (trzeba dojechać autem). Jest też jeszcze bardzo fajna plaża ze źródłami siarkowymi, śmierdzi zgniłymi jajami (naturalne spa), ale bardzo czyta woda, zresztą na całej wyspie woda jest czysta i co bardzo przyjemne, w morzu nie ma glonów. Braliśmy samochód na jeden dzień i w zasadzie zwiedziliśmy wszystkie główne atrakcje. Do stolicy wyspy można dojechać autobusem. Wyspa jest idealna na pobyt zakochanej pary, ale jeśli lubisz bardzo aktywnie spędzać czas lub też dużo zwiedzać to raczej szybko skończą się możliwości. My w jeden dzień objechaliśmy całą wyspę i zobaczyliśmy najlepsze atrakcje, w dwa dni można już chyba zobaczyć wszystko.

W tamtym roku byliśmy w okolicach połowy września i pogoda była wręcz idealna. Jeden dzień padało i była burza, ale oglądanie wieczornej burzy która szaleje gdzieś na pełnym morzu z leżaka na plaży gdzie nad głową już nie masz chmur, a święcące gwiazdy, to niesamowite przeżycie.

Osobiście nie polecam wycieczek po wyspie autokarami, zdecydowanie milej jeździ się autem.

Generalnie bardzo, ale to bardzo miło wspominam pobyt tam.

Jeszcze jedno, jeśli popłyniesz nad zatokę wraku w okolicach południa, to może wyglądać to tak:
Image

Najlepiej jest płynąć jak najwcześniej lub jak najpóźniej, bo wtedy wygląda to tak.
Image

Oczywiście tak jak pisałem:
- jeśli chcesz być na dole, musisz dopłynąć
- jeśli chcesz widzieć ją z góry, musisz dojechać na taras widokowy

Obie wersje polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#3 PostWysłany: 22 Sie 2012 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Dzięki wielkie za informacje :) Mam nadzieje że skorzystam ze wszystkich rad. My ( z żoną i dzieckiem ) będziemy w hotelu Gloria Maris. Jak wrócę na pewno zdam relację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#4 PostWysłany: 25 Sie 2012 09:52 

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 14
Witam
rownież wybieram sie na zaky we wrzesniu, ale mam pytanie dotyczace pożarow bo teraz tam panują, czy ktoś orientuje sie w jakich regionach i czy jest to uciążliwe?? w sumie dopiero za 3 tyg tam bede ale wole za wczasu wiedzieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#5 PostWysłany: 25 Sie 2012 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Witam.
Czy możesz coś więcej napisać o hotelu Mediterranee w Tsilivi.
Interesuje mnie jego położenie.
Czy blisko do plaży i czy są balkony z widokiem na morze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#6 PostWysłany: 28 Sie 2012 22:52 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Jeśli chcesz trochę poczytać i pooglądać parę zdjęć z 2011 to moja relacja z m.in. Zante tutaj
http://forum.gazeta.pl/forum/w,37196,12 ... _.html?v=2
Wg. mnie takie must see to: Zatoka Wraku z góry i dołu, Błękitne Groty, żółwie Caretta Caretta które można spotkać. Poza tym jest sporo pięknych plaż, super widoków, ładnych miasteczek raczej brak.
Pozdrawiam i zazdroszczę:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#7 PostWysłany: 08 Lut 2013 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Jeżeli mogę coś polecić to zdecydowanie Hotel Gloria Maris. A dokładnie apartamenty Junior Siute ( tylko 200 zl droższe przy 7 noclegach od zwykłych pokoi ) z prywatnym basenem który jest tylko do dyspozycji 6 apartamentów Junior. Widoki, klimat, położenie zadowoli dosłownie największych malkontentów. Gdybyście mieli pytania na temat Zakynthosu to piszcie śmiało a w miarę możliwości chętnie odpowiem. Zamieszczam 3 fotki widoków z JS.

Załączniki:
DSC00403.JPG
DSC00403.JPG [ 192.6 KiB | Obejrzany 19904 razy ]
DSC00178.JPG
DSC00178.JPG [ 143.99 KiB | Obejrzany 19904 razy ]
DSC00162.JPG
DSC00162.JPG [ 205.84 KiB | Obejrzany 19904 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#8 PostWysłany: 08 Lut 2013 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
TFU ??? Tak pod warunkiem ze mieszkałeś w samym hotelu a nie w JS !!! A tak na marginesie podaj mi co najmniej 20 powodow dla czego TFU ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#9 PostWysłany: 08 Lut 2013 17:10 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 23
No właśnie, dlaczego tfu?
Mam zarezerwowany JS i jeszcze mogę zrezygnować do poniedziałku, dlatego jestem żywotnio zainteresowany co w tym hotelu jest nie tak

Pozdrawiam
paweł
/wyjazd rodzinny, 2+1/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#10 PostWysłany: 08 Lut 2013 18:36 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Panowie...tu nie chodzi o miejsce :) więc spokojnie.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#11 PostWysłany: 27 Lut 2013 09:29 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 12
Ja byłam w hotelu Admiral Tsilivi i szczerze mogę go polecić! 50 m do plaży, czysto, jedzenie pyszne, miła obsługa, naprawdę nie ma do czego się przyczepić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#12 PostWysłany: 29 Gru 2013 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Chciałbym odkurzyć ten temat,więc kto może podzielić się jakimś doświadczeniem w związku z pobytem na Zakyntos,to bardzo proszę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#13 PostWysłany: 29 Gru 2013 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nasze wspominki z 2012

http://zieniowie.blogspot.com/2013/07/g ... el_26.html
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Sty 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Proszę o praktyczne rady na temat tej wyspy,tj gdzie najlepiej się zatrzymać,jakieś piękne plaże,ciekawe miejsca,itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Sty 2014 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
polecam udac się do Zatoki wraku Navagio - zarówno od strony morza jak i z góry.

http://alfamar.travelshops.pl/przed-pod ... ynthos.php

Polecam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#16 PostWysłany: 22 Cze 2014 22:45 

Tak jak pisali poprzednicy, zatoka wraku i białe groty to obowiązkowe punkty.
Oczywiście omijamy szerokim łukiem lokalne biura podróży !!!! Dużo już z polską obsługą.
. Ceny wysokie 35-45 euro.A te duże statki z dziesiątkami "turystów" nie wpływają do grot.są po prostu za duże. Można pooglądać z daleka. Jedziemy wcześnie rano do porciku w Agia Nicolas i wchodzimy na maľą ( max 10 osób) motorówkĕ za ok 15 euro i podziwiamy groty z bliska i bez tłumu.
A objazdowe wycieczki autokarem to już totalna żenada. Wypytałem Polkĕ w biurze w Tsilivi.
Wożą ludzi po jakichś niby winiarniach, sklepach z drogimi pamiątkami itp. Tam gdzie mają "prowizję" ;)
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:48 

Wyspa objechana wzdłuż i wszerz. Oto moje, jak zawsze subiektywne spostrzeżenia. ;)
Laganas na południu to typowe ogromne wczasowisko. Pełne szmiry , tandety i komercji.Dla mnie nie do przyjęcia. Uciekłem natychmiast. Siedząc tam można myśleć , że jestem na Majorce, Ibizie, czy gdziekolwiek. Zero klimatu. Jak te biedne żółwie to wytrzymują ?
Alikanas podobnie, chociaż trochę lepiej. Najspokojniej jest w Tsilivi, a zupełnie fantastycznie na północ , w stronę Alikanas. Można znaleźć nocleg w spokojnej wiosce, z dala od tłumów , obok pustawych plaż.
Błekitne groty i zattoka wraku, tak.
Ale płyniemy motorówką wcześnie rano, bo później jest katastrofa, jak dopłyną wielkie potwory z setkami ludzi. Ja płaciłem ( oczywiście po negocjacjach 35 euro za 3 osoby).
Na straganach w kluczowych miejscach, lokalne produkty oczywiście z zawyżonymi cenami.
Anafonitria to miejscowość , gdzie sam się potężnie obkupiłem w wino, oliwę, miód, przyprawy, zioła itp.
2 potężne torby za 30 euro!! + parę kilo moreli z własnego ogrodu i kawa gratis.
Góra
 PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Cze 2014 11:19 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Będę wkrótce na Peloponezie i myślę by na jeden dzień popłynąć na Zakynthos - prom w jedną stronę 7,50 €. Prom przypływa do miasta Zakynthos.
Czy jest jakiś prosty sposób by zobaczyć Zatokę Wraku bez wykupywania drogich wycieczek, może da się jakoś tam dostać jakimiś lokalnymi busami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Cze 2014 16:32 

Pomysł popłynięcia promem b.dobry. Polecam ten sposób dotarcia na Zakynthos.
Niestety do Zatoki Wraku i ogólnie na północ wyspy nie dociera komunikacja publiczna. Jedyny sposób to wynajem auta. Ok 33 euro/doba.
To i tak taniej niż zorganizowane , a swoboda pełna.
No i dolicz jeszcze minimum 10 euro za łódkę.
Chyba , że wystarczy Ci widok z góry, to wtedy gratis. :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakynthos
#20 PostWysłany: 06 Lip 2014 22:28 

Rejestracja: 17 Wrz 2013
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 3 800
moje "must see"
-półwysep Keri
-plaża Dafni
-plaża Gerakas
i Porto Roxa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mati2 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group