Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat dotyczy malezyjskiej linii AirAsia oraz jej spółek-córek:
[FD] Thai AirAsia
[QZ] Indonesia AirAsia
[I5] AirAsia India
[DJ] AirAsia Japan
[Z2] AirAsia Philippines
[D7] AirAsia X
[XJ] Thai AirAsia X
[XT] Indonesia AirAsia X


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2013 22:56 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
Witam mam pytania zarezerwowalem lot Airasia z Bangkok do Phuket w dnia 12-19 Lutego , i mam bilet qatar airways do doha 19 lutego o 20:30 / airasia specialne kupilem lot z samego rana o 8:00 jak mysliscie czy jest ryzyko z tego bilet? np. awaria samolot i bede mial opoznienia czy takie cos?? jesli jest opoznienia albo anulowania a ja musze lecisz pilne to czy oni mi daja na inne lot?? bo widze ze co godzinne maja lot do bangkok troche sie boje bo jesli bedzie anulowania albo cos takiego to bilet z qatar musze kupic nowe =/

ps. kupilem tego bilet qatar airways za 2000 zl i jesli nie pojawie sie na czas do tego lot to czy daja mi bilet na inne nastepny lot?? czy musze kupic nowe? bo to jest promocyjne bilet i chyba bylo pisane cos o No-Show


Ostatnio edytowany przez krasnal, 05 Sie 2016 17:19, edytowano w sumie 1 raz
Wiki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#2 PostWysłany: 24 Paź 2013 09:04 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
bonta2323 napisał(a):
Witam mam pytania zarezerwowalem lot Airasia z Bangkok do Phuket w dnia 12-19 Lutego , i mam bilet qatar airways do doha 19 lutego o 20:30 / airasia specialne kupilem lot z samego rana o 8:00 jak mysliscie czy jest ryzyko z tego bilet? np. awaria samolot i bede mial opoznienia czy takie cos?? jesli jest opoznienia albo anulowania a ja musze lecisz pilne to czy oni mi daja na inne lot?? bo widze ze co godzinne maja lot do bangkok troche sie boje bo jesli bedzie anulowania albo cos takiego to bilet z qatar musze kupic nowe =/

ps. kupilem tego bilet qatar airways za 2000 zl i jesli nie pojawie sie na czas do tego lot to czy daja mi bilet na inne nastepny lot?? czy musze kupic nowe? bo to jest promocyjne bilet i chyba bylo pisane cos o No-Show

Jeśli się spóźnisz na lot Qatar to nikt Ci nic nie będzie zwracał pieniędzy ani dawał biletów na nowy lot.

Moim zdaniem nie ma ryzyka spóźnienia przy takich założeniach jak przedstawiasz.

PS. Piszemy tutaj po polsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#3 PostWysłany: 24 Paź 2013 09:33 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
a air asia tym bardziej zapomnij ze Ci dadza nowy lot, nawet jak maja polaczenia co godzine, to tak jakby sie spozniac na ryanara i oczekiwac ze ci zaoferuja nastepny lot
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#4 PostWysłany: 24 Paź 2013 09:41 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
PS. Piszemy tutaj po polsku.[/quote]


znaczy ma sie rozumiec ze forum tylko i wylacznie dla Polakow i tylko piszacych poprawnie gramatycznie i stylistycznie ? jezeli ktos jest obcokrajowcem i zna jezyk polski ale nie na tyle zeby pisac bezblednie to juz nie jest tuaj mile widziany ?

Az zapytam administratora jakie jest jego zdanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#5 PostWysłany: 24 Paź 2013 09:47 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
bonta2323 napisał(a):
ps. kupilem tego bilet qatar airways za 2000 zl i jesli nie pojawie sie na czas do tego lot to czy daja mi bilet na inne nastepny lot?? czy musze kupic nowe? bo to jest promocyjne bilet i chyba bylo pisane cos o No-Show


Nie mam pojecie jakie Qatar w tym bilecie moze miec zasady taryfowe (doczytaj) ale tak czy inaczej bedziesz musial doplacic roznice w cenie biletu miedzy tym co zaplaciles a tym ile taki bilet kosztowalby w momencie gdy zmieniasz lot (ta zasada jest niestety zawsze, niezaleznie od posiadanej taryfy, klasy podrozy itd) plus koszty wynikle z zasad Twojego biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#6 PostWysłany: 24 Paź 2013 10:14 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
Przepraszam za moje polskiego ze niektory sa niezadowolony ze nie pisze 100% polskiego , dzwonilem dzis rano do AirAsia i dostałem wiadomosc ze jesli tego samego dnia bede miał lot ktore musze tam byc to zeby byl co najmniej odstep 3 godzina zeby było bezpieczne bo jesli sa zmiane to mogą mi dac innego samolotu ktore bedzie miejsca dostepny w samolotu odrazu za darmo czyli lot do bangkok mam rano , a wieczorem mam do warszawa i zdąsze :)

dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#7 PostWysłany: 24 Paź 2013 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
tomalo77 napisał(a):

znaczy ma sie rozumiec ze forum tylko i wylacznie dla Polakow i tylko piszacych poprawnie gramatycznie i stylistycznie ? jezeli ktos jest obcokrajowcem i zna jezyk polski ale nie na tyle zeby pisac bezblednie to juz nie jest tuaj mile widziany ?

Az zapytam administratora jakie jest jego zdanie


Nie - forum nie jest tylko i wyłacznie dla Polaków ale:
- osoba posługująca się obcym językiem może pisac w tym właśnie języku (preferowany angielski)
- osoba posługująca się obcym językiem, ale znająca w pewnym stopniu język polski i zechce pisac w tym języku powinna to zaznaczyc, aby nikt się nie czepiał niepoprawności gramatycznej bądź stylistycznej.

Czytanie czegoś co ma niewiele wspólnego z językiem polskim naprawdę jest męczące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#8 PostWysłany: 06 Lis 2013 11:11 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Cześć!

Chciałabym poradzić się Waszej opinii co do kwestii zakupu biletów Air Asia na trasach po Tajlandii w marcu. Chciałam ostatnio kupić bilety Bangkok - Krabi i Surat Thani - Bangkok, jeszcze kilka dni temu ceny jakie mi wyświetlało oscylowały w okolicy 70 zł w przeliczeniu, ale nie byłam jeszcze zdecydowana na konkretny plan podróży, więc czekałam. Teraz, gdy się zdecydowałam, pierwsze połączenie wyskakuje mi ok. 160 zł.
Pytanie: czy kupować teraz, bo ceny tych linii mają tendencję wzrostową, czy czekać, bo jest szansa, że pojawi się jakaś promocja/okazja? Nie mam doświadczenia z tymi liniami i nigdy nie interesowałam się ich promocjami. Przepraszam jeśli padło już podobne pytanie, ale nie mogłam trafić na taką informację w wyszukiwarce :)

Dzięki i pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#9 PostWysłany: 06 Lis 2013 11:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Trudno coś doradzić. Ale promocje na tych trasach to nie jest częsta sprawa. Moim zdaniem 70 zł to bardzo dobra cena. Może jednak nie obejmuje wszystkich opłat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#10 PostWysłany: 06 Lis 2013 12:32 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
70 już nie ma ;) są ponad 2 razy droższe, stąd moje pytanie. Taka mała nadzieja, że ta cena 70 wróci ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#11 PostWysłany: 06 Lis 2013 15:53 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Podobnie miałem z kierunkiem Chiang Mai - ale nie chciałem ryzykować i kupiłem dwa bilety RT za 3874.76 THB
Teraz cena to 5,932.00

Oczywiście do tego dochodzą opłaty. Więc różnica spora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#12 PostWysłany: 06 Lis 2013 16:28 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Dzięki :)

no to chyba nie czekam dłużej i wybór padnie na Nokair jednak, tam z opłatami 120 wyjdzie (AirAisa z opłatami kolo 200...) no i widzę, że lepiej nie czekać niepotrzebnie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#13 PostWysłany: 10 Lis 2013 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Znowu pojawiły się dobre ceny na przeloty na wybranych trasach Air Asia. Z Bangkoku do Krabi w lutym i losowe daty w marcu można wyrwać za 920 THB, podstawa.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#14 PostWysłany: 15 Lis 2013 19:15 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
konkretniej prosze, bo wlasnie szukam takiego połączenia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#15 PostWysłany: 15 Lis 2013 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
leo napisał(a):
konkretniej prosze, bo wlasnie szukam takiego połączenia :D


Nie wiem co byś chciał konkretniej. Masz nazwę linii, podaną trasę, orientacyjny termin oraz podstawową cenę biletu w jedną stronę (bo cena zależy od sposobu płatności i wzięcia bagażu). Reasumując to chyba najlepiej będzie wejść na http://www.airasia.com/ot/en/home.page, wbić swoją trasę i termin, a wyjdzie najkonkretniej:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#16 PostWysłany: 15 Lis 2013 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Tom K napisał(a):
leo napisał(a):
konkretniej prosze, bo wlasnie szukam takiego połączenia :D


Nie wiem co byś chciał konkretniej. Masz nazwę linii, podaną trasę, orientacyjny termin oraz podstawową cenę biletu w jedną stronę (bo cena zależy od sposobu płatności i wzięcia bagażu). Reasumując to chyba najlepiej będzie wejść na http://www.airasia.com/ot/en/home.page, wbić swoją trasę i termin, a wyjdzie najkonkretniej:)

Podziwiam Twoja cierpliwosc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia Thailand
#17 PostWysłany: 10 Gru 2013 15:04 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 13
DJADKJGU napisał(a):
Cześć!

Chciałabym poradzić się Waszej opinii co do kwestii zakupu biletów Air Asia na trasach po Tajlandii w marcu. Chciałam ostatnio kupić bilety Bangkok - Krabi i Surat Thani - Bangkok, jeszcze kilka dni temu ceny jakie mi wyświetlało oscylowały w okolicy 70 zł w przeliczeniu, ale nie byłam jeszcze zdecydowana na konkretny plan podróży, więc czekałam. Teraz, gdy się zdecydowałam, pierwsze połączenie wyskakuje mi ok. 160 zł.
Pytanie: czy kupować teraz, bo ceny tych linii mają tendencję wzrostową, czy czekać, bo jest szansa, że pojawi się jakaś promocja/okazja? Nie mam doświadczenia z tymi liniami i nigdy nie interesowałam się ich promocjami. Przepraszam jeśli padło już podobne pytanie, ale nie mogłam trafić na taką informację w wyszukiwarce :)

Dzięki i pozdrawiam!


Mam taką samą sytuację, tylko z chiang mai na phuket. W pt sprawdzałam to bilety były po 250 zł, ale nie miałam jeszcze kasy od znajomych na koncie i ich nie kupiłam, chciałam się wstrzymać do poniedzialku. Teraz te same bilety są za 500 zł i nie wiem czy czekać czy kupować bo będa jesze drozej, choć 500 zł trochę nie uśmiecha mi się płacić ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Mar 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
chciałby kupić loty wewnątrz Tajlandii/Kambodży i proszę o opinie odnośnie cen i Waszych doświadczeń
ceny w interesujących mnie terminach - jak one wypadają wg. Was?
DMK(Bangkok) - REP(Siem Reap) - 1820 THB + tax
DMK(Bangkok) - KBV(Krabi) - 1190 THB + tax
KBV(Krabi) - DMK(Bangkok) - 1140 THB + tax

lot łączony np. KBV(Krabi) + REP(Siem Reap) kosztuje tylko samo co w wersji pojedynczych/oddzielnych lotów jak w "łączonym".
Jak jest np. z bagażem rej. na takim odcinku łączonym?

ps. jak nie ten dział proszę o przeniesienie.


Ostatnio edytowany przez jas_wedrowniczek, 23 Mar 2014 23:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Mar 2014 23:20 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
Ale jaki termin?
Ogolnie sledz airasia na facebbok.com masz tam informacje o promocjach, jezeli poszeprasz w glab to mozesz zobaczyc jakie sa ceny w promocji i porownac do tych co przedstawiles w swoim poscie.
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off
jas_wedrowniczek lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Mar 2014 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
terminy szczytowe listopad/grudzień
te ceny które podałem są podobne w całym roku "przeleciałem" cały kalendarz sa oczywiście i górki, ale te ceny nijak sie maja do tego:
tylko ceny w RM = ok. 0.9 zł
Załącznik:
AA.png
AA.png [ 38.1 KiB | Obejrzany 23449 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group