Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:

Kod:
Nazwa hotelu: [b].......[/b]

Twój status w programie lojalnościowym: [b].......[/b]

Rodzaj zarezerwowanego pokoju: [b].......[/b]

Przywileje otrzymane w związku ze statusem: [b].......[/b]

Stawka za zarezerwowany pokój (np. pełna, punkty, punkty + dopłata, BRG): [b].......[/b]

Czy w hotelu jest salonik (executive lounge)? [b].......[/b]

Twoje doświadczenia związane z pobytem w saloniku (Executive Lounge; o ile otrzymałaś/eś): [b].......[/b]

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat pokoju oraz hotelu. Czy polecił(a)byś ten hotel innym?: [b].......[/b]

Inne uwagi: [b].......[/b]


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1749 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2013 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Czy ktoś z posiadaczy Platynowej karty Le Club w sieci Accor miał podwyższenie standardu pokoju lub jakieś inne "specjalne traktowanie"? Jeśli tak to będę wdzięczny za opisanie waszych doświadczeń i co najważniejsze wskazanie nazwy hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Sie 2013 18:38 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Upgrade + jakieś upominki tylko w hotelach Sofitel, Pullman i MGallery.

W 'zwykłych' Novotelach czy Mercure nie masz co liczyć na specjalne traktowanie.
Co prawda ktoś pisał kiedyś, że udało mu się uzyskać upgrade w Novotelu, ale mi na kilkanaście pobytów w Novotelu oraz Mercure nigdy nie udało się nikogo 'wzruszyć' na recepcji statusem platinum ;)

Więcej informacji jest w tym wątku:

siec-hoteli-accor-platinium-status-za-darmo,81,27382
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez mashacra, 13 Mar 2016 20:47, edytowano w sumie 1 raz
Mercure
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sie 2013 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
flus napisał(a):
Upgrade + jakieś upominki tylko w hotelach Sofitel, Pullman i MGallery.

W 'zwykłych' Novotelach czy Mercure nie masz co liczyć na specjalne traktowanie.
Co prawda ktoś pisał kiedyś, że udało mu się uzyskać upgrade w Novotelu, ale mi na kilkanaście pobytów w Novotelu oraz Mercure nigdy nie udało się nikogo 'wzruszyć' na recepcji statusem platinum ;)

Więcej informacji jest w tym wątku:

siec-hoteli-accor-platinium-status-za-darmo,81,27382


To nie prawda że nie ma co liczyć na specjalne traktowanie bo od czasu do czasu nawet Mercure czy Novotel dają upgrade, pomimo T&C, które cytujesz - w moim przypadku np. Novotel Mitte Berlin, Mercure Tegel, Mercure Grand Warszawa, Novotel Katowice, Novotel Silom Bangkok. Chciałem się dowiedzieć o inne hotele jeśli komuś się udało :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sie 2013 18:59 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Być może w Niemczech jest inaczej?

Wiem, że regulamin to jedno, a praktyka drugie. Ja głównie śpię w hotelach grupy Accor w Polsce, ale i za granicą np. w Novotelu w Pradze czy Mercure w Salzburgu również nie dostałem żadnego upgrade, pomimo wyraźnego pytania, czy należą mi się jakieś benefity jako posiadaczowi karty platinum.

Swoją drogą, w październiku czeka mnie pierwszy raz nocleg w Sofitelu - wtedy się przekonam, czy ten status jest czegoś wart ;)
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sie 2013 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
@flus: ja też głównie w Polsce i faktycznie tu jest dramatycznie ale np. Pullman Berlin gdzie teoretycznie wg regulaminu miał być upgrade to otrzymałem standardowy pokój z widokiem na ZOO + poczęstunek i voucher na napoje bezalkoholowe...pomimo tego, że poprosiłem o lepszy pokój :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2013 20:03 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 18
Ja nocowałem w Mercure Salzburg City i Salzburg Central i również żadnych bonusów.
Ale zaskoczenie spotkało mnie w ibis styles Linz kiedy dostałem słynne wafelki firmy Josef Manner & Company.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sie 2013 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
W Ibis Paris Sacré Coeur 18ème po okazaniu platyny otrzymałem na 3 noce bardzo dobry pokój z mini-balkonem i widokiem na dachy Paryża. Inne pokoje były położone na niższych piętrach z widokiem na ciemną studnię-podwórko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2013 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dostalam upgrade pokoju w Novotel Warszawa centrum czy jak sie to nazywa, dawny hotel Forum. Ale nie sadze, zeby byla to zasluga karty, po prostu pan w recepcji mial dobry dzien, przyjechalam okolo polnocy i dali mi wolny pokoj Executive na ostatnim pietrze.

Poza tym nigdy nie doswiadczylam zadnych bonusow z racji posiadania karty Platinum. Najlepszy bonus to podwojne punkty, ale czasami nie naliczaja sie punkty za wypozyczenie samochodu. Raz pozyczylam przez micro site Accora w Europcar i moja rezerwacja nie pokazuje sie w historii Europcar i punktow nie dostalam do tej pory mimo reklamacji.

W Sofitelu dostalam zaproszenie na drinka i cukierki, ale to bylo przy statusie Silver.

Dodam, ze korzystam z Accor'ow glownie we Francji i Wloszech.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2013 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Zmieniły się na lepsze przywileje poszczególnych statusów w Le Club Accorhotels:
- od Silver do Platinum WIFI gratis
- dla Silver późny check-out, dla Gold do wyboru - wczesny check-in lub późny check-out, dla Platinum wczesny check-in oraz późny check-out (oczywiście w ramach możliwości hotelu)
- od Silver do Platinum drink powitalny (dla Silver nie ma w Ibis oraz Ibis Styles)
- dla Platinum pokój gwarantowany do 2 dni przed, dla Gold do 3 dni przed. Wcześniej było 5 dni
- w hotelach Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio - Gold i Platinum są traktowani jako goście VIP z dodatkowymi przywilejami
- w hotelch MErcure dla Platinum jest 10% zniżki w restauracji
- w hotelach Suite Novotel za darmo otrzymujemy samochód na 4h (dla Gold i Platinum)
- dla Gold i Platinum upgrade (w ramach możliwości hotelu), np. w hotelach MGallery Platinum otrzymuje upgrade do najlepszego pokoju w następnej/wyższej kategorii, w Mercure Platinum otrzymuje upgrade do najlepszego pokoju (oczywiście w ramach dostępności)

i na koniec najlepszy przywilej - dla Platinum wstęp do saloników, jeśli hotel takowy posiada


Ostatnio edytowany przez mashacra, 13 Mar 2016 20:46, edytowano w sumie 1 raz
Mercure
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2013 13:03 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Pytanie jest, który hotel takowy salonik posiada?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Wrz 2013 13:14 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
dos70 napisał(a):
Pytanie jest, który hotel takowy salonik posiada?


Sprawdzenie na www hotelu jest takie trudne? Przetestuję wkrótce salonik w Novotelu w Kuala Lumpur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Wrz 2013 13:34 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Czy ktoś już korzystał z takiego saloniku mając status Platinium? Jakie atrakcje oferuje salonik?
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Wrz 2013 13:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
A czy w którymkolwiek z warszawskich hoteli grupy Accor taki salonik się znajduje? Patrzyłem w Sofitelu oraz Novotelu Centrum i Mercure Grand i nie znalazłem żadnej wzmianki... Ale może źle patrzyłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Wrz 2013 14:25 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
skrzat napisał(a):
Zmieniły się na lepsze przywileje poszczególnych statusów w Le Club Accorhotels:
- od Silver do Platinum WIFI gratis
- dla Silver późny check-out, dla Gold do wyboru - wczesny check-in lub późny check-out, dla Platinum wczesny check-in oraz późny check-out (oczywiście w ramach możliwości hotelu)
- od Silver do Platinum drink powitalny (dla Silver nie ma w Ibis oraz Ibis Styles)
- dla Platinum pokój gwarantowany do 2 dni przed, dla Gold do 3 dni przed. Wcześniej było 5 dni
- w hotelach Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio - Gold i Platinum są traktowani jako goście VIP z dodatkowymi przywilejami
- w hotelch MErcure dla Platinum jest 10% zniżki w restauracji
- w hotelach Suite Novotel za darmo otrzymujemy samochód na 4h (dla Gold i Platinum)
- dla Gold i Platinum upgrade (w ramach możliwości hotelu), np. w hotelach MGallery Platinum otrzymuje upgrade do najlepszego pokoju w następnej/wyższej kategorii, w Mercure Platinum otrzymuje upgrade do najlepszego pokoju (oczywiście w ramach dostępności)

i na koniec najlepszy przywilej - dla Platinum wstęp do saloników, jeśli hotel takowy posiada


W/w przywileje są dostępne od jakiejś konkretnej ilości punktów, czy za sam fakt posiadania statusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Wrz 2013 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Punkty nie mają znaczenia :)

Tabelka z przywilejami dla różnych statusów:
https://secure.accorhotels.com/pl/leclu ... ards.shtml

Przywileje w różnych sieciach (trzeba kliknąć na markę i na dole będzie info o przywilejach w danej sieci):
https://secure.accorhotels.com/pl/leclu ... ands.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Wrz 2013 15:54 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
skrzat napisał(a):
Zmieniły się na lepsze przywileje poszczególnych statusów w Le Club Accorhotels:
- dla Platinum pokój gwarantowany do 2 dni przed, dla Gold do 3 dni przed. Wcześniej było 5 dni


Czy z tego zapisu można wnioskować, że dla statusu paltinum można zarezerwować nocleg mimo niedostępnych pokoi na stronie Accora? Należałoby to zrobić przez infolinię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Wrz 2013 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
skrzat napisał(a):
Zmieniły się na lepsze przywileje poszczególnych statusów w Le Club Accorhotels:
- od Silver do Platinum WIFI gratis
- dla Silver późny check-out, dla Gold do wyboru - wczesny check-in lub późny check-out, dla Platinum wczesny check-in oraz późny check-out (oczywiście w ramach możliwości hotelu)
- od Silver do Platinum drink powitalny (dla Silver nie ma w Ibis oraz Ibis Styles)
- dla Platinum pokój gwarantowany do 2 dni przed, dla Gold do 3 dni przed. Wcześniej było 5 dni
- w hotelach Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio - Gold i Platinum są traktowani jako goście VIP z dodatkowymi przywilejami
- w hotelch MErcure dla Platinum jest 10% zniżki w restauracji
- w hotelach Suite Novotel za darmo otrzymujemy samochód na 4h (dla Gold i Platinum)
- dla Gold i Platinum upgrade (w ramach możliwości hotelu), np. w hotelach MGallery Platinum otrzymuje upgrade do najlepszego pokoju w następnej/wyższej kategorii, w Mercure Platinum otrzymuje upgrade do najlepszego pokoju (oczywiście w ramach dostępności)

i na koniec najlepszy przywilej - dla Platinum wstęp do saloników, jeśli hotel takowy posiada


No nie wierzę, mega wypas, warto było powalczyć o platynę :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Wrz 2013 19:04 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
mam pytanie - czy aby skorzystać z tych przywilejów to trzeba im pokazywac kartę? czy oni mają to w systemie? W mercure nie zaznałam żadnych benefitów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Wrz 2013 20:50 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Coś mi się wydaje że ten cały status Le Club Platinum to pic na wodę. Na infolinii Pani powiedziała, ze należy mi się wczesne zameldowanie od 8 rano i późne wymeldowanie do 17. Pomyślałem super! Ale coś mnie tknęło i napisałem do hotelu w Poczdamie i odpisali mi...
"when you are platinum member of the Le Club Accor, the only benefit we can offer you is a late check out, until 3 p.m."

...i co wy na to?
Czy ten status daje jakieś prawa, czy tak w rzeczywistości wszystko zależy od widzimisie hotelu...

Już się sprawa wyjaśniła, jednak wszystko działa. Dostałem odpowiedź:
"I did not know about these benefits. Thank you for these informations. Of course you can have all of these benefits with you Platinium Status."

Okazuje się, że warto mieć ze sobą wydruk swoich praw klubowych wybierając się do jednego z hoteli, w którym obowiązuje ten program lojalnościowy. A najlepiej mieć wydruk w języku danego kraju, żeby nie było wątpliwości w recepcji.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Wrz 2013 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
|...o...| napisał(a):
Jesli rezerwowalas poprzez ich system rezerwacyjny to nie potrzeba pokazywac karty - widza to w systemie, jesli przez posrednika to mozna pokazac karte nie wiem czy wtedy naliczaja sie punkty za pobyt jesli rezerwacja byla poza systemem hotelowym (nie mam doswiadzczenia jak to w Arccor wyglada) (...)


Rzadko rezerwuję w Accor noclegi przez pośredników ale przy rezerwacji na otel.com oraz opodo.co.uk dostałem punkty za pobyt ale nie doliczyli tego jako noclegu kwalifikowanego do statusu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1749 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group