Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2013 08:25 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
właśnie zabukowałem sobie auto poprzez autoeurope w europcar. Cena niższa przez pośrednika niż w wypożyczalni ale to mnie nie dziwi.
Zastanawia mnie jedna sprawa: Autoeurope w umowie podaje udziały własne znacznie niższe niż Europcar u siebie.
Czy ktoś się z tym spotkał? Jakie udziały mnie będą obowiązywały? Oczywiście wolałbym te od pośrednika :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 30 Maj 2013 09:28 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 1
Trochę uaktualnię bo właśnie wróciliśmy z Sycylii. My wynajmowaliśmy samochód w avis'ie. Na 10 dni kosztował z podatkami 214 euro, więc wychodzi 21 dziennie. Taka cena początkowo była za dwa pierwsze segmenty samochodów (typ fiat panda i typ citroen c3- zwielismy mniejszy ze względów spalania). Autko dostaliśmy praktycznie nowe- miało 9tys. na liczniku.
Nie wiem skąd ta cena, ale bardzo nam sie podobała:) Więc czasem warto poczukać nawet w dużych sieciówkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Maj 2013 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Czy możecie powiedzieć jakie kwoty są blokowane na karcie kredytowej podczas wynajmowania auta? Wiem, że każda wypożyczalnia, to inna kwota, ale proszę osoby, które wynajmowały auto na Sycylii, żeby napisały jak to wyglądało w ich przypadku. Proszę o wskazanie w jakiej wypożyczalni auto było wynajęte.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Cze 2013 14:02 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Nie pamiętam dokładnej kwoty ale ok. 200EUR za dwie doby łącznie z kasą za wynajem. Za wynajem auta dałem 40EUR. Auto wypożyczałem w Europcar. Rok temu także u nich brałem i kwota również nie była duża. Zadzwoń na infolinię podaj miejsce, długość wynajmu i klasę auta to mniej więcej kwotę Ci określą.
Najczęściej wypożyczalnie np. Six, Hertz blokują cały udział własny. W regulaminie możesz sprawdzić jaka to kwota. W tych wymienionych wypożyczalniach ok. 1400EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Cze 2013 16:26 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 6
Niestety ODRADZAM Auto Europe tzn. na voucherze jest jakaś nazwa EasyTerra !@!!!! zostałem nabity w butelkę!!! zarezerwowałem samochód na 3 dni firma FIREFLY wszystko niby ok. cena rewelacyjna 53.71 Euro. Piza w kwietniu.
I tu pierwsza czerwona lampka - płacąc za rezerwację ściągnięta cała suma. Ale myślę ok mam przynajmniej pewne. Na miejscu okazało się, że pan w "okienku" prosi o kartę kredytową a ja pytam "po co?" a On że musi kaucję sciągnąć , - a OK a ile??? ON 1510 EURO (słownie tysiąc pięćsetdziesięć), a ja na to, iż nie posiadam tak obfitej karty, więc Pan mnie pożegnał z kłamanym żalem w oczach, że nie może pomóc. Straciłem kasę, może nie tak wielką ale jednak,klasę ;) no i straciliśmy kilka atrakcji bo w Toskanii jednak lepiej poruszać się autkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Cze 2013 07:38 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
No i w którym momencie nabito Cię w butelkę? Czytałeś regulamin wypożyczalni? Nie wykupiłeś ubezpieczenia zwalniającego Cię od udziału własnego więc wypożyczalnia chciała się zabezpieczyć blokując kwotę tego udziału na karcie. Normalna rzecz w każdej wypożyczalni. W niektórych tylko udział własny jest mniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Cze 2013 08:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
lukaspol,
przecież to normalna procedura jest. Na "wauczerze" z autoeurope jest dokładnie napisane jaki jest udział własny i czego możesz się spodziewać.
A swoją drogą firefly ma tak tragiczne opinie na zagranicznych forach, że osobiście się przestraszyłem i wybrałem trochę droższą wersję ale w europcar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sie 2013 14:00 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 39
Loty: 30
Kilometry: 37 264
Jeśli ktoś się zastanawia nad wypożyczalnią Avis, polecam ! Chodzi o wypożyczenia samochodu w Trapani.

Moi znajomi zarezerwowali jakieś 1,5 miesiąca przed wylotem samochód cabrio miał być to peugot jakiś dużo gorszy niż dostaliśmy. A dostaliśmy Peugota 308 cc, ktory mial przejechane zaledwie 5 tys. km:) Ogólnie żadnych problemów. A cena rewelacyjna 195 euro za całe 3 dni ( Odebraliśmy w środe wieczorem kolo 23, a oddalismy klucze w niedziele o 6) a z tą ceną to bardzo się zdziwilismy bo tydzien przed wylotem chlopak sprawdzal i taki samochod jak my mielismy kosztowal 500 euro za dobe!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Wrz 2013 17:15 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 8
jagodzia104, jaką mieliście blokadę na karcie kredytowej?

Szukam samochodu do wynajęcia w Trapani na tydzień, przeglądam oferty i jeśli dobrze rozumiem, firmy wymagają, by na karcie kredytowej była dostępna kwota za wynajem auta + kwota pokrywająca wkład własny (cover the excess) (np. łącznie ponad 2000 euro - CDW 850 euro + TW 1300 euro). Stąd moje pytanie, czy wszystko dobrze rozumiem, bo wcześniejsze wypowiedzi sugerowały depozyt (blokada na karcie kredytowej) w wysokości kilkuset złotych. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Wrz 2013 09:51 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Dobrze rozumiesz. Blokują na karcie kwotę wynajmu plus niemały udział własny (najczęściej ok. 1400EUR).
Niskie kwoty blokuje Europcar. Jeżeli nie chcesz depozytu musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie (Jego koszt nieraz przewyższa koszty wynajmu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Wrz 2013 10:07 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 124
Loty: 211
Kilometry: 454 838
Czy ktoś wie jak jest w wypożyczalni HERTZ na lotnisku w Trapani. Czy można oddać auto poza godzinami - jest Box zwrot w niedzielę przed 6.00 rano. Może ktoś ćwiczył wypożyczenie środa - niedziela lot z Rzeszów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Wrz 2013 10:21 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Jest Drop Box. Hertz zawsze ma Drop Box. Taka polityka firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Wrz 2013 17:33 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Witam,

Mam zarezerwowany samochód w Budget (z tego co widzę po telefonie to obsługuje ich Avis) w Trapani, w związku z tym mam pytanie do osób, które już wynajmowały samochód w Trapani.

Jakie macie doświadczenia z Budget/Avis?
Wszystkie te opowieści o tym jak jeździ się na Sycylii nastrajają mnie do wykupienia dodatkowych ubezpieczeń na wynajmowany samochód? Czy naprawę jest tak "strasznie"? Zaznaczam, że nie jadę do największych miast (Palermo, Katania) tylko Trapani i Syrakuzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2013 18:01 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Jeżeli radzisz Sobie jeżdząc po Warszawie nie będziesz miał problemu. Szybciej będziesz miał rysowene zderzaki na parkingu. Ale na to ani Avis, Hertz, SBC nie patrza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Wrz 2013 18:48 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 39
Loty: 30
Kilometry: 37 264
Tragicznie jeżdża na Sycylii, ale uważny kierowca nie będzie miał żadnych problemów:) Trochę więcej uwagi i tyle. uwazam że nie potrzebne żadne dodatkowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Wrz 2013 18:25 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Porównanie do Warszawy dodało mi otuchy :) Jeżdżę po niej codziennie, bez większych problemów. Noclegi mam podobierane tak, aby było bezproblemowe miejsce do parkowania.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wynajmu. Jak z czystością samochodu? bo w Polsce z tego co pamiętam to trzeba oddać czysty. Tutaj w warunkach wynajmu nic takiego nie widziałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Wrz 2013 08:27 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Przemk0 napisał(a):
Porównanie do Warszawy dodało mi otuchy :) Jeżdżę po niej codziennie, bez większych problemów. Noclegi mam podobierane tak, aby było bezproblemowe miejsce do parkowania.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wynajmu. Jak z czystością samochodu? bo w Polsce z tego co pamiętam to trzeba oddać czysty. Tutaj w warunkach wynajmu nic takiego nie widziałem.

Jakbyś widział jakie ja raz auto oddawałem;) Jedyne czym się powinieneś martwić to paliwo. Najlepiej brać z pełnym bakiem i tak też oddać.
Po Sycylii jeździ się bardzo przyjemnie. Dużo lepiej niż po kontynencie. Fakt, że w miastach jest trochę tłoczno, ale już poza miastem drogi są prawie puste. Jedziesz, zatrzymujesz się gdzie chcesz aby podziwiać widoczki. Myślę, że ubezpieczenie nie jest potrzebne(ja nie brałem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Wrz 2013 09:40 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
jagodzia104 napisał(a):
Tragicznie jeżdża na Sycylii, ale uważny kierowca nie będzie miał żadnych problemów:) Trochę więcej uwagi i tyle. uwazam że nie potrzebne żadne dodatkowe ubezpieczenie.



A ja wcale nie uważam, że jeżdżą tragicznie. Tak jak napisał ktoś wcześniej - wydaje mi się, że lepiej niż w miastach na kontynencie.
W Trapani ruch spory ale jeździ się spoko. Włosi mają trochę inny system włączania się do ruchu. Wg mnie oni wyjeżdżając w taki sposób sygnalizują chęć włączenia się do ruchu - przez nas może to być odbierane jako wymuszanie. Jeśli ty się zawahasz jadąc główną drogą to dla niego sygnał, że może jechać ale jeśli jesteś stanowczy to zazwyczaj ci nie wjedzie pod koła (wypadków chyba nie jest więcej niż u nas). Poza tym klaksony, wszędobylskie Vespy, itp mogą dla niektórych być zaczątkiem nerwowości ale tym nie ma się co przejmować - to taki ich styl jeżdżenia.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Wrz 2013 11:31 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 5
tomasz.tomczuk napisał(a):
Jest Drop Box. Hertz zawsze ma Drop Box. Taka polityka firmy.


Możecie wyjaśnić co to takiego ten Drop Box i jak to działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Wrz 2013 11:50 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 124
Loty: 211
Kilometry: 454 838
Jak zwracasz auto poza godzinami pracy wypożyczalni kluczyki wrzucasz do skrzynki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group