Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lip 2013 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
WizzAir od jesieni zaczyna latać z Warszawy do Charkowa, drugiego największego miasta Ukrainy. Dziś bilety są dostania po 148 zł RT, tylko czekać aż pojawią się ceny <100 zł. A to sprawia, że zaczynam rozważać ten dość egzotyczny kierunek ;)

Sprawdzając na szybko, to miejsca które warto odwiedzić będąc w Charkowie:
- cmentarz na Piatichatkach z grobami polskich oficerów
- Delfinarium (wstęp: 40 zł / 100 UAH; a za 200 zł / 500 UAH można popływać z delfinami; http://en.nemo.ua/kh/schedule/)
- Park Gorkiego z rollercoasterem, parkiem rozrywki oraz kolejką linową
- i może jeszcze zajrzeć na mecz argentyńsko-brazylijskiego Metalista (jeśli dobrze czytam, to najtańsze bilety są za 8 zł, a na trybunie Gold za 36 zł... http://en.metalist.ua/season_tickets2.html)

Czy ktoś miał okazję być w Charkowie? A może oprócz Charkowa, coś ciekawego jest do zobaczenia w okolicy żeby dobrze zagospodarować 3 dni na miejscu (Wizz będzie latać w soboty i wtorki wieczorem).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Lip 2013 11:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22330
byłem w Charkowie, jako pracownik, Euro, jako tako tam nic ciekawego nie ma. Jest Zoo (najewiększe w Ukrainie), dziecięcia kolej (http://www.pz.gov.ua/smallrw/index.php?lid=3&mid=100062) no i opera.

Jako hotel, mieszkałem tutaj: http://antwo-hotel.com.ua/index.php?lang=en&page=home

:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Lip 2013 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
O prosze. To może od razu napiszesz w osobnych działach jak dojechac z/na lotnisko i gdzie jeść?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lip 2013 12:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22330
nie ma problemu, po pracy napisze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lip 2013 12:52 

Witam, to mój pierwszy post tutaj więc zacznę od przedstawienia się.
Bartosz, 29 lat, Warszawa, mało doświadczony podróżnik ale to się zmieni :)

Co do Charkowa to również się wybieram, ale dopiero w okolicach późnego kwietnia, maja 2014. Będę zatem polował na tanie loty na równi z Wami. Czas chcę spędzić dzieląc go na umiarkowane imprezowanie + zwiedzanie. Z pobieżnej orientacji w temacie, liczba dni wynikająca z siatki Wizzair to aż nadto.

Z miejsc niewymienionych wyżej, w Charkowie jest np. Museum of the Sexual Cultures of the World
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Lip 2013 13:33 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Z HRK można polecieć do KUT lub pociągiem nocnym następnego dnia rano obudzić się na Moskwa Kijowska (obecnie chyba najtańszy i najkrótysz sposób na Moskwę poniżej 100 PLN). Oczywiście dochodzi wiza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2013 15:13 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Strona turystyczna o Charkowie i obwodzie charkowskim (po ros. i ang.):

http://guide.kharkov.ua/

A tu propozycje wycieczek po Charkowie i okolicach; nie, żeby od razu je kupować; tylko jako pomysł na samodzielną wycieczkę ;-)

http://guide.kharkov.ua/?action=excursions

http://guide.kharkov.ua/en/?action=excursions
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2013 15:51 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Byłem w Charkowie jeszcze za Breżniewa. Najciekawszym dla mnie obiektem był olbrzymi pomnik traktora w centrum miasta.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Cze 2014 21:32 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 7
Loty: 64
Kilometry: 60 259
Właśnie wróciłem z Charkowa (1-4.06.2014). Jeśli ktoś się waha ze względów bezpieczeństwa to nie ma czego! W mieście jest spokojnie - poza miasto nie wyjeżdżałem.
Top 4 do zobaczenia:
1. Delfinarium (3 pokazy dziennie o 12:00, 15:00 i 18:00 codziennie prócz poniedziałków) bilet 100HR, dodatkowo płatne to zdjęcie z delfinami robione przez fotografa a za 500HR można osobiście popływać z delfinami!!!
2. Szeroko pojęte centrum miasta wzdłuż ulicy Szumskiej z mnóstwem akcentów z poprzedniej epoki CCCP aż po największy z nich czyli pomnik Lenina przy placu Wolności (Swobody)
3. Dworzec kolejowy (budynek)
4. Budynek starego dworca lotniczego - obecnie terminal VIP

Udanego wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lis 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 5
Tak naprawdę nie ma co tam robić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lis 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Odświeżającemu tematu sprzed lat pragnę przekazać, że w Charkowie jest co oglądać.

1 Świetna architektura: poczta, telekom i przede wszystkim Dierzprom. A także ciekawy dom kultury kolejarzy.

2 Ciekawa lub dziwna architektura: opera, cyrk, kruglyj rynok, dom młodzieży, basen koło parku Gorkiego.

3 kicz - park Gorkiego

4. Legendarny cmentarz czołgów (nie wiem czy jeszcze jest, nie widziałem)

5 Park centralny plus kanatna doroga.

6. Klub Zhivot - za undergroundowy charakter i drinki za 10 czy 20 UAH.

W wolnej chwili spróbuję dodać fotki
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Paź 2018 12:58 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 6
Witam, był ktoś ostatnio w Charkowie? Jest tam bezpiecznie? Oglądając we wtorek mecz Ligi Mistrzów wpadł pomysł, aby wybrać się na spotkanie z Lyonem, ceny biletów na mecz od 15 zł, loty z Londynu 50 zł, Ukraińska przygoda bezcenne :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Paź 2018 12:03 

Rejestracja: 20 Lut 2016
Posty: 7
koras napisał(a):
Witam, był ktoś ostatnio w Charkowie? Jest tam bezpiecznie? Oglądając we wtorek mecz Ligi Mistrzów wpadł pomysł, aby wybrać się na spotkanie z Lyonem, ceny biletów na mecz od 15 zł, loty z Londynu 50 zł, Ukraińska przygoda bezcenne :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Jak się zdecydujesz na wyjazd to dawaj znać, bowiem z trójką znajomych z Polski wybieramy się właśnie na ten mecz :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Paź 2018 13:44 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 6
Nie mogę wysłać wiadomości prywatnej... Hej, jesteśmy zdecydowani, tylko się okaże jeszcze czy będzie nas 2 czy trzech :) bilety na samolot kupione przylatujemy 11 ok południa wracamy 13 po południu.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:01 

Rejestracja: 20 Lut 2016
Posty: 7
koras napisał(a):
Nie mogę wysłać wiadomości prywatnej... Hej, jesteśmy zdecydowani, tylko się okaże jeszcze czy będzie nas 2 czy trzech :) bilety na samolot kupione przylatujemy 11 ok południa wracamy 13 po południu.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


No tak, musimy dobić do 5 postów, aby móc wysyłać PW. Jak już będziemy mieli taką możliwość to proszę o kontakt :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:10 

:shock: a te dwie godziny na dojazd do stadionu, mecz, powrót i odprawe maja starczyc? :?
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:12 

Rejestracja: 20 Lut 2016
Posty: 7
Anonymous napisał(a):
:shock: a te dwie godziny na dojazd do stadionu, mecz, powrót i odprawe maja starczyc? :?


Wydaje mi się, że kolega pisał o dniach, a nie o dokładnych godzinach :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:24 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 6
Dokładnie chodzi o dni. Wiadomość już dostałem tylko sam muszę jeszcze 2 posty zaspamowac. Macie już bilety na mecz?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:30 

Rejestracja: 20 Lut 2016
Posty: 7
koras napisał(a):
Dokładnie chodzi o dni. Wiadomość już dostałem tylko sam muszę jeszcze 2 posty zaspamowac. Macie już bilety na mecz?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Mamy, kupowaliśmy przez stronę Szachtara.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:50 

gdzies kropki w takim razie zgubil :P Ale spoko. Charków ladny ale dosyc nudny jakby co.,Choc kazdy ma swoje gusta.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group