Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2011 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 61
Witam,
mam pytanie czy ktoś z Was spotkał się/używał/słyszał o polskiej karcie kredytowej w której zawarte jest ubezpieczenie wynajętego przez nią samochodu ??? ( większość kart w USA ma taką opcję przez co nie trzeba dopłacać dodatkowego ubezpieczenia ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 25 Paź 2011 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 67
Zbanowany
Nie słyszałem o polskiej karcie, która coś takiego by oferowała. Zwróć proszę uwagę, że niektóre wypożyczalnie np. Sixt nie uznają takiego ubezpieczenia, jedynie wykupienie CDW umożliwia zniesienie wkładu własnego w szkodzie. Tak więc w Europie klient z taką kartą wydaną np. w USA będzie dociążony za szkodę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Paź 2011 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 61
Czyli nie ma więc lipa...

Dzięki bardzo za odpowiedź...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2013 23:51 

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 24
Podczepie się do tematu bo pytanie też dotyczy ubezpieczenia samochodu wynajętego w USA, a mianowicie czy odpowiednio wysokie OC za szkody na osobie i mieniu wykupione np. w Generali, może wypełnić funkcję ubezpieczenia SLI w Hertz-ie (Supplemental Liability Insurance)? Z góry dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2013 16:59 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 2
[quote="szafa71"]Czyli nie ma więc lipa...

Czesc,

Jednak coś jest. Dopiero zamierzam z którejś opcji skorzystać. Więc trzeba razem plusy i minusy rozkminić:

https://www.icarhireinsurance.com

http://www.insurance4carhire.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lut 2013 17:03 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 2
szafa71 napisał(a):
Witam,
mam pytanie czy ktoś z Was spotkał się/używał/słyszał o polskiej karcie kredytowej w której zawarte jest ubezpieczenie wynajętego przez nią samochodu ??? ( większość kart w USA ma taką opcję przez co nie trzeba dopłacać dodatkowego ubezpieczenia ).


Czesc,

zadzwoń do Citi oni się chwalą,że wszystkie towary zakupione kartą są ubezpieczone od momentu zakupu do czasu dpojechania do domu. Wynajem to nie zakup ale oni zawsze mieli rózne rozszerzenia i opcje ubezpieczenia. Daj znać co Ci odpowiedzieli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2013 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
Nie zetknąłem się z kartą ubezpieczającą udział własny.

Wykupienie u RentCar'a ubezpieczenia zdejmującego cały udział własny podwyższa zwykle koszt najmu o 100-150% całej ceny.

Alternatywą jest wykupienie samodzielnie takiego ubezpieczenia w firmie ubezpieczeniowej.
W Polsce taką usługę świadczy Mondial Assistance (stworzonego przez AGA International SA Oddział w Polsce),
mankamentem tego rozwiązania jest że ubezpieczenie to można kupić tylko do najmów dokonanych za pośrednictwem cartrawler.com na stronie http://www.arguscarhire.com
(link do pdf OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA KOSZTÓW NAPRAW POWYPADKOWYCH WYNAJĘTEGO SAMOCHODU Mondial Assistance
https://www.magroup-online.com/CTW/PL/P ... pl_TCs.pdf).

Można takie ubezpieczenie też kupić w firmach zagranicznych. Ja korzystałem z questor-insurance.co.uk, ale nie jest to jedyna firma tego typu
(adres do porównywarki: https://www.moneymaxim.co.uk/comparisons/car-hire-insurance/stage4).

Jest jeszcze jeden problem jeśli wykupisz pełne ubezpieczenie u jakiegoś RentCar'a to on nie robi żadnej blokady na twojej karcie kredytowej.
Jeśli zaś samodzielnie się ubezpieczasz to RentCar blokuje środki do wysokości twojego udziału własnego
i w przypadku jakiegoś nieszczęścia to roszczenia zaspakajane są najpierw z zablokowanych środków
a dopiero potem dochodzisz roszczeń od ubezpieczyciela.

W wypadku ubezpieczania się w Brytyjskiej firmie ważne by posiadała gwarancję FSCS (link do miejsca gdzie można o tym przeczytać http://www.fscs.org.uk/translated/polish/).
Pozdrawiam

P.s.Proszę o głos na moje zdjęcie: Aerial/Airport: Beads Jaroslaw D.

link do konkursu: http://www.facebook.com/fly/app_114315812084291?ref=ts

Można z każdego konta głosować co 24 h:).
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Cze 2013 18:55 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Bardzo ciekawy post. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał może temat ubezpieczania wynajętego auta u zewnętrznego ubezpieczyciela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Cze 2013 19:38 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
zobacz W economycarrentals.com dają solidne ubezpieczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Cze 2013 19:47 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
carjet.com daje jeszcze lepsze - TopUp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Cze 2013 19:56 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
vincenz napisał(a):
Bardzo ciekawy post. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał może temat ubezpieczania wynajętego auta u zewnętrznego ubezpieczyciela?

kilkukrotnie ubezpieczałem się przez worldwideinsure.com szczęśliwie nie musiałem z tego ubezpieczenia korzystać, więc nie wiem jak wygląda proces likwidacji szkody. Na pewno wypożyczalnia pobiera cały excess z Twojej karty, a Ty dalej rozliczasz się z ubezpieczycielem.
Nie korzystałem ze wspomnianego tutaj polskiego Mondiala, bo nie ma możliwości u nich dołożenia za darmo drugiego kierowcy do ubezpieczenia. Ponadto była również inna istotna różnica w OWU w stosunku do np. worldwideinsure.com ale powiem szczerze, że już nie pamiętam szczegółów czego dotyczyła. Na pewno warto mieć ubezpieczenie szyb i opon, bo tego standardowo nigdy nie ma w wypożyczalniach, a kamieniem dość łatwo możemy dostać na różnych dziwnych turystycznych dróżkach.

Jak ktoś dużo planuje wypożyczać samochód to polecam wykupienie rocznego ubezpieczenia, wiele firm takie sprzedaje, włącznie z worldwideinsure.com. Ubezpieczenie takie zwraca się już po kilku dniach wypożyczonego samochodu (w stosunku do pojedynczych polis). Co ważne chyba taka polisa jest automatycznie odnawiana, więc trzeba pamiętać, aby z niej zrezygnować (choć nie jestem tego pewien w stosunku do wszystkich firm).

Trzeba pamiętać o tym, że te ubezpieczenia obejmują standardowe samochody do 3,5t, więc jak ktoś wypożycza campera albo vana to zapewne ubezpieczenie nie obejmuje tego typu samochodu. Takie ubezpieczenia są zazwyczaj bardzo drogie, ja wypożyczając campera pozostałem przy pełnym excess'ie licząc, że nic się nie przytrafi. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Cze 2013 20:03 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
carjet.com ok, ale nie widzę żeby było o wiele lepszego cos lepszego dawali niż konkurencja jezli chodzi o ubezpieczenie , poza tym auta są droższe i kiepski wybór economy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Cze 2013 20:10 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
jim12 napisał(a):
carjet.com ok, ale nie widzę żeby było o wiele lepszego cos lepszego dawali niż konkurencja jezli chodzi o ubezpieczenie , poza tym auta są droższe i kiepski wybór economy

Masz dodatkowo (poza excess) ubezpieczenie szyb, lusterek, opon itd.
A u konkurencji zwykle jedynie ubezpieczenie udziału własnego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Cze 2013 20:17 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
dzieki za info, al epare dni temu mi pisale ze


klayton napisał(a):
LAX 1-16 październik 412 USD z pełnym ubezpieczeniem.

w renatalcars? z pełnym ubezpieczeniem?czyli wszytko obejmuje?szyby opony itp?


W economycarrentals.com
Tak, ze wszystkim.

wiec teraz nie za bardzo rozumiem twojej wypowiedzi, ze w carjet jest wszytko a tam np nie ma wszystkiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Cze 2013 20:20 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
jeśli mógłbyś polecić naprawdę którąś z wypożyczalni gdzie ubezpieczenia najważniejsze są i jest w marę tania to z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Cze 2013 20:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
W carjet TopUp zawsze obejmuje to wszystko, w economycarrentals to zalezy od miejsca wypozyczania i konkretnej grupy aut. Czasami obejmuje, czasami nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Cze 2013 20:28 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Dzięki za odpowiedzi, ale nie widziałem na carjet.com czy economycarrentals.com możliwości wykupu samego ubezpieczenia. Dobrą ofertę na auto znalazłem na arguscarhire.com (BTW zna ktoś może?) i myślałem nad tańszym ubezpieczeniem.

BTW opo gdzie wypożyczałeś kampera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Cze 2013 20:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Dzięki za odpowiedzi, ale nie widziałem na carjet.com czy economycarrentals.com możliwości wykupu samego ubezpieczenia.

Bez wynajęcia przez nich auta nie wykupisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:00 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
hej Clayton to co byś tak naprawdę polecił wypożyczenie LA jakes 2,5 tyg, a przy okazji podpytam o kartę widzę że masz wiedzę w temacie, a mianowicie w jakim banku wyrobić kartę kredytową a by płacic w usa myslaaem o Aliorze, bo nie ma 2x przewalutowań tak jak np w mBanku. w alior jest tylko raz przy płaceniu złotówki na dolce usa, co myślisz?dzięki pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:04 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
W USA bralem auta przez economycarrentals. Uzywam tych kart, ktore mam - nie przywiazywalem zbytniej wagi do roznic w ewentualnych przewalutowaniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group