Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2010 16:33 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Co o tym sądzicie?

Oczywiście bez szpilek i śledzi - czyli czy przejdą pałąki? Zastanawiam się, jakby je powiązać taką brązowawą taśmą do pakowania kartonów, tak by zabezpieczyc końcówki, ciekawe, czy budziło by to kontrowersję.

No bo w sumie są namioty 2os/2kg no i wagowo i wymiarowo dałbym radę. Pytanie tylko czy nie jest to sprzęt niebezpieczny. Ja co prawda nie widze nawet potencjalnego zastosowania czegoś takiego "w służbie niebezpieczeństwu", ano ale przepisy...

Ten sam dylemat mam z kijkami, bo mam takie:
http://sklep.napieraj.pl/product-pol-24 ... -Pole.html

mógłbym je pokleić taśmą, tak by nabrały statycznego wyglądu, ale jak by mi je zabrali, to byłby płacz i zgrzytanie zębami...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 17 Lut 2010 17:32 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Sprawa namiotu już była:

viewtopic.php?f=15&t=16&p=33&hilit=namiot#p33

Co do kijków trekingowych, mi kazali je na lotnisku we Lwowie przełożyć do rejestrowanego. Więcej nie próbowałem wozić w podręcznym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2010 16:46 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Co do kijków i śledzi to są one wprost zamieszczone w liscie poniżej. Widziałem kilka takich list i sa one podobne, wynikają z Rozporządzenia KE. Poszczególne państwa członkowskie mają prawo do poszerzenia listy.

http://www.krakowairport.pl/docs/zal_li ... nych_1.pdf

chyba zaryzykuję kiedyś z jakims namiotem za 30 PLN z marketu. Myślę że takie obklejenie stelaża taśmą pozwoli na wniesienie na pokład.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2010 01:07 

Rejestracja: 30 Mar 2010
Posty: 2
Zbanowany
Śledzie można kupić specjalne - plastikowe. Natomiast co do stalażu, to nie miałem z nim żadnych problemów na żadnym zagranicznym lotnisku.
_________________
Zapraszam wszystkich na stronę na której publikowane są oferty promocyjnych połączeń lotniczych oraz możliwe jest dokonanie rezerwacji ze zmniejszoną opłatą administracyjną za płatność kartą kredytową z 40 zł do 10 zł - Najtańsze loty i bilety lotnicze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sie 2010 18:50 

Rejestracja: 26 Maj 2010
Posty: 14
Podróż z namiotem potwierdzam. Gdańsk - Bergamo, Bergamo - Saragossa i spowrotem Saragossa - Bergamo i Bergamo - Poznań poszło bez żadnego problemu. Na miejscu kupiłem średzie i chciałem je przywieźć spowrotem. Z Saragossy poszło bez problemu, natomiast z Bergamo już mi zabrali. Zostawili tylko jeden, który miałem znaleźny metalowy z płaską końcówką (moje były zaostrzone). Powiedziano mi że takie tępe mogę przewozić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2010 20:45 

Rejestracja: 13 Lip 2010
Posty: 18
No to nic tylko kupować plastiki http://www.tksport.pl/product-pol-7522- ... twell.html i sprawdzić czy przechodzą. Można je jednak troszkę stępić dla pewności. Muszę odchudzić swój namiot i zacząć podróżować z nim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Sie 2010 20:00 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 48
Jak ktos podrozuje z namiotem to niech napisze relacje. Czy sledzie plastikowe przechodza z rurkami cieniutkimi bez problemow...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Sie 2010 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Hej, namiot z aluminiowym stelażem przeszedł mi bez żadnego problemu we Wrocławiu i raz w Alicante. Przeszedł po prośbach i tłumaczeniach w Bergamo, drugi raz w Alicante i Marrakeszu (ale tu było rzeczywiście ciężko się dogadać). Po co Ci szpilki?, bierzesz dłuższe sznurki i obwiązujesz nimi kamienie i namiot się trzyma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Wrz 2010 23:13 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
weatherwax napisał(a):
Podróż z namiotem potwierdzam. Gdańsk - Bergamo, Bergamo - Saragossa i spowrotem Saragossa - Bergamo i Bergamo - Poznań poszło bez żadnego problemu. Na miejscu kupiłem średzie i chciałem je przywieźć spowrotem. Z Saragossy poszło bez problemu, natomiast z Bergamo już mi zabrali. Zostawili tylko jeden, który miałem znaleźny metalowy z płaską końcówką (moje były zaostrzone). Powiedziano mi że takie tępe mogę przewozić.


W Gdańsku zabrano mi metalowe śledzie z płaską końcówką. Mówiłem, że podobno tępe można, ale pani była nieugięta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lut 2011 17:53 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,
KTW-BGY-RAK-FEZ-BGY-KTW, namiot bez problemu, stelaż alu, (bez szpilek). GDN-GRO-GDN podobnie.
Większy problem z palnikiem (w GDN lub GRO) ale przeszedł także.
Nie warto ryzykować ze szpilkami, po pierwsze znajdziesz coś na miejscu (patyk, kamień),
po wtóre dzięki braku szpilek śmiało można uzupełnić plecak o dodatkowy ekwipunek.
Pozdrawiam,
Dusza
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Kwi 2011 16:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2011
Posty: 10
Namiot iglo bez sledzi ( przy tym typie namiotu szczerze niepotrzebne) bez problemu z cagliari do bergamo i pozniej do katowic. Raz pytali co to ale spostrzegli ze to namiot i puścili. Przydał sie bardzo =)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Maj 2011 11:12 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 48
Patrzylem ostatnio na plastikowe sledzie w sklepach. Niestety, albo w necie juz ich nie ma, albo za przesylke trzeba zaplacic wiecej niz te sledzie sa warte.

Dobrze, jakby ktos znalazl jakis stacjonarny sklep, gdzie takie akcesoria sprzedaja. Ja na razie nie moge znalezc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Cze 2011 11:51 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 14
Mi ostatnio udało się "przemycić" namiot razem z metalowymi śledziami w Ryanairze

edit:

Kraków Balice - Pisa Galileo


Ostatnio edytowany przez Agula, 20 Cze 2011 09:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Cze 2011 20:16 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
bardziej ciekawe byloby podanie lotniska, na ktorym sie to odbylo - linia lotnicza ma akurat niewiele wspolnego z tym, co wolno, a czego nie wolno przewozic samolotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Lip 2011 21:37 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 48
Wlasnie wrocilem z wyprawy do Barcelony i pierwszy raz zabralem ze soba namiot, wiec podziele sie wrazeniami. Namiot zakupilem na Allegro - typu igloo - mozliwie najtanszy i najprostrzy (nie bylo za bardzo deszczu, wiec nie wiem jaka ma wytrzymalosc).

Czytalem tu na forum, ze dobrze by bylo miec plastikowe sledzie. Mialem problemy z ich kupieniem, bo nawet jesli sa gdzies w necie, to z reguly sklep nie ma ich juz na magazynie (raz nawet je kupilem, sklep zwrocil pieniadze). Udalo mi sie zakupic je na Allegro, choc nie tak od razu. Sledzie sa wieksze niz tradycyjne metalowe, wbijaja sie do twardej ziemii dosc ciezko i z reguly nie wbijam ich do samego konca, ale namiot sie trzyma.

Przewozilem skladane rurki do namiotu, plastikowe sledzie i okrycie namiotu. Zrezygnowalem takze z rurek do przedsionka, bo byly innego typu, a przedsionek nie byl dla mnie istotny. Klopot byl z rurkami, bo do mojego plecaka poczatkowo nie chcialy mi sie zmiescic (mam Forclaz 50), gdyz mialem troche innych rzeczy, ale ulozylem je w koncu dobrze na skos i plecak sie zapial.

Przeszedlem z nim odprawe w Rzeszowie, Barcelonie (El Prat) oraz w Bergamo. Przyczepili sie jedynie... w Polsce. Mloda kobieta oznajmila, ze takie rzeczy jak rurki przewozi sie w bagazu rejestrowym. Byla krotka wymiana zdan i na szczescie z pomoca przyszedl mi jej kolega, ktory powiedzial jasno, ze jak nie ma sledzi metalowych, to jest OK. Na lotnisku w Barcelonie i Bergamo namiot przeszedl bez zadnych problemow: nie musialem nic wyciagac z plecaka, nikt nic nie mowil. Tak jak to jest czesto, odprawiali nas z plecakami od razu, a kazali mierzyc torby na kolkach.

Polecam wiec przejazd z namiotem w plecaku:)

Jechalem z dziewczyna. Mielismy dwa takie same plecaki i jeden namiot. Niestety, nie zmiescil sie nam juz drugi spiwor. To nie ten temat, ale moze akurat ktos by doradzil jak go przewiezc, jak nie mam juz miejsca w plecaku (czy mozna go przypiac z boku, mimo, ze plecak przekroczy juz wymiary?). Widze, ze drugi spiwor (bo jeden udalo nam sie zabrac) jest przydatny bardzo na chlodne noce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lut 2012 22:50 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Wpadł mi do głowy pomysł, że można spróbować użyć plastikowych szpilek do styropianiu w formie prowizorycznych śledzi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lut 2012 13:15 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
rustical napisał(a):
Polecam wiec przejazd z namiotem w plecaku:)

Tak też zabrałem namiot ostatnio, nawet mi przez myśl nie przeleciało że mógłby być kłopot z stelażem czy szpilkami, może obiektywy odciągały uwagę - zawsze ciekawie wyglądają na zdjęciach :)

jasek napisał(a):
W Gdańsku zabrano mi metalowe śledzie z płaską końcówką. Mówiłem, że podobno tępe można, ale pani była nieugięta.

A mi m.in. w Gdańsku udało się bez jakiegokolwiek problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Lut 2012 23:21 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Co o tym sądzicie ?

http://siulagrande.pl/Plastikowe_sledzi ... t-630.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2012 02:12 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
A co można o tym sądzić. Troche drogie, ale nie powinno być problemów na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Lut 2012 23:22 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Miałem na myśli wytrzymałość tychże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group