Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Lis 2012 13:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Same przejazdy z i na lotnisko zabiorą Ci 2 godziny, czyli w okolicach Termini spędziłbyś max 90 minut. Sam oceń, czy warto wydać na przejazdy 18 e :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 15 Lis 2012 15:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
No dlatego pytałem o jakieś inne pomysły bo do miasta jechać niewarto. W samymi Fiumicino też chyba nic ciekawego nie ma.
A z drugiej strony nie chce mi się tykle godzin siedzieć na lotnisku, mam wprawdzie wstęp do b. lounge ale na FCO saloniki są generalnie słabe więc szkoda tyle czasu tam marnować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 15 Lis 2012 15:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Przejdź się do Fiumicino. Zawsze siądziesz na kawie, zjesz pizzę itd
Albo wsiądź w pociąg Regionale (nie Leonardo Express) i podjedź 1 stację do Parco Leonardo (5 min)
http://www.parcoleonardo.it/commerciale ... egozi.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Lis 2012 21:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Dzięki za wskazówki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 27 Lis 2012 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
marek2011 napisał(a):
No dlatego pytałem o jakieś inne pomysły bo do miasta jechać niewarto. W samymi Fiumicino też chyba nic ciekawego nie ma.
A z drugiej strony nie chce mi się tykle godzin siedzieć na lotnisku, mam wprawdzie wstęp do b. lounge ale na FCO saloniki są generalnie słabe więc szkoda tyle czasu tam marnować :)


Na plażę masz niedaleko, ja pływałem w listopadzie w zeszłym roku i woda była powyżej 17 C więc lepiej jak nasz kochany Bałtyk latem :D
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 05 Sty 2013 19:28 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
jak najlepiej i najtaniej dostać się nad morze z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 05 Sty 2013 23:41 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
TRISTAN napisał(a):
jak najlepiej i najtaniej dostać się nad morze z lotniska?


Najtaniej to pewnie na piechotę (z 5 km), a najlepiej i też tanio to autobusem Cotral w kierunku Fiumicino lub Lido di Ostia. To rozkład Cotrala z Fiumicino:

http://www.cotralspa.it/PDF_Orari_Comune/Fiumicino.pdf

Na stronie 14 zaczynają się odjazdy z lotniska Fiumicino w różnych kierunkach; i tak interesujące mogą być kierunki Fiumicino Cancelli Rossi na str. 15 i Roma Lido di Ostia na str. 17.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 14 Sty 2013 00:12 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
a mam prośbę czy może mi ktoś napisać jak najtaniej mogę dojechać z lotniska do Rzymu najlepiej komunikacją
wiem ze cały temat jest o tym ale jest dużo nie na temat a początek stary i może nie aktualny. i jak ktoś może podać cenę.
bezpośrednio z lotniska lub gdzieś z okolic morza bo tam się udajemy po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 14 Sty 2013 22:51 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 61
Cześć,

Możecie mi podpowiedzieć gdzie mam kupić bilet na najtańszy, najłatwiejszy do znalezienia bus z termini do fiumicino.nie płacąc przez internet. bo ogarnianie tych e-biletów wymiany na karty pokładowe nie podoba mi się nie wiem czy znajdę wszystko.
Czytam te fora i trochę mnie przeraża ilość przewożników, nawet szukałem zdjęć tych busów żeby wiedzieć gdzie i do jakiego wsiąść ale i to mi nie wyszło.
Gdyby ktoś mógł łopatologicznie napisać " na dworcu termini idziesz tu, przystanek jest tu, bus wygląda tak, bilet kosztuje tyle".
Interesują mnie oczywiście aktualne informacje:) jeśli ktoś miałby podobne inforamcje co do trasy Campino-termini to też poproszę :) choć ta trasa wydaje mi się łatwiejsza.
z góry dziękuję doświadczonemu podróznikowi który mi pomoże bo to pierwsza moja samotna wyprawa i wiecie...

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 14 Sty 2013 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Bez kombinowania to chyba Terravision... Nie wiem, może coś jest tańszego. Bilet z lotniska Fiumicino do stacji Termini 5€ (wczoraj), na lotnisko nie pamiętam, ale pewnie z 2€ więcej. Kasa Terravision jest po zewnętrznej stonie dworca, od strony ulicy (stojąc twarzą do Termini -ulica po lewej). Na Ciampino bilet z Termini kosztuje 6€, z CIA do miasta 4€.
Ja z Ciampino zawsze jeżdżę kombinacją Autobus Cotral + pociąg lub metro, też jest w miarę prosto choć na pewno dłużej. Max koszt takiego kombinowanego przejazdu to niecałe 3€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 14 Sty 2013 23:14 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
TRISTAN napisał(a):
a mam prośbę czy może mi ktoś napisać jak najtaniej mogę dojechać z lotniska do Rzymu najlepiej komunikacją
wiem ze cały temat jest o tym ale jest dużo nie na temat a początek stary i może nie aktualny. i jak ktoś może podać cenę.
bezpośrednio z lotniska lub gdzieś z okolic morza bo tam się udajemy po przylocie.


Akurat tego połączenia nie trenowałem w praktyce, ale internet podpowiada mi, że najtaniej, znaczy najtaniej, dopóki ktoś nie znajdzie czegoś tańszego ;) z Lotniska Fiumicino do centrum Rzymu (zakładając, że jest to główny dworzec kolejowy Termini) można się dostać za 2,4 euro za pomocą następującego połączenia:

1. Autobus Cotral do Lido di Ostia za 1,1 euro (przynajmniej taką ceną pokazuje kalkulator taryfy na http://www.cotralspa.it),
2. Kolejką Roma Lido do stacji EUR Magliana,
3. Metrem B z EUR Magliana do Termini.

Punkt 2 i 3 na bilecie jednorazowym za 1,5 euro (BIT - Biglietto Integrato a tempo ważnym 100 min.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 15 Sty 2013 12:25 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 38
Witam,

Zna ktoś włoskie strony w stylu jakdojade.pl ? W google niestety nic mi nie wyświetla, a muszę pokonać kawałek od Termini do Via dei Coronari, 14, rzym

Będę wdzięczny za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 15 Sty 2013 12:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
http://www.atac.roma.it/?lingua=ENG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 15 Sty 2013 21:28 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 61
Dzięki Lukke.
"Ja z Ciampino zawsze jeżdżę kombinacją Autobus Cotral + pociąg lub metro, też jest w miarę prosto choć na pewno dłużej. Max koszt takiego kombinowanego przejazdu to niecałe 3€."
A możesz mi powiedzieć gdzie mam kupic bilet na ten Cotral jest jakiś automat czy kiosk? bo wiem że na metro jest jakiś automat.
A w Termini na Fiumicino gdzie mam kupić bilet ? jakiś kiosk automat? bo przystanek jest chyba "przyklejony" do dworca?
Obawiam się że kupie bilet i stanę na złym przystanku bo tych korporacji jest kilka Atac, Cotral, terravision. da się rozpoznac przystanek z którego odjżdzają te busy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 15 Sty 2013 21:41 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
a mandacik za jazde bez biletu w Rzymie od 50 do 500 euro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 16 Sty 2013 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
skoman napisał(a):
Dzięki Lukke.
"Ja z Ciampino zawsze jeżdżę kombinacją Autobus Cotral + pociąg lub metro, też jest w miarę prosto choć na pewno dłużej. Max koszt takiego kombinowanego przejazdu to niecałe 3€."
A możesz mi powiedzieć gdzie mam kupic bilet na ten Cotral jest jakiś automat czy kiosk? bo wiem że na metro jest jakiś automat.
A w Termini na Fiumicino gdzie mam kupić bilet ? jakiś kiosk automat? bo przystanek jest chyba "przyklejony" do dworca?
Obawiam się że kupie bilet i stanę na złym przystanku bo tych korporacji jest kilka Atac, Cotral, terravision. da się rozpoznać przystanek z którego odjżdzają te busy?


jeśli chodzi o Cotral z Ciampino to bilety można u kierowcy, jest też ich budka w hali przylotów.
Jeśli chodzi o Termini i Terravision szukasz czegoś co się nazywa Terra Cafe. Tak jak napisałem - stojąc do dworca twarzą jest po lewej stronie. Wchodzisz do budynku dworca - na głównym pasażu skręcasz w lewo, po czym wychodzisz z budynku i skręcasz w uliczkę w prawo. Po 100 metrach jest Terra Cafe, wewnątrz jest kasa. Mniej więcej wygląda to tak: http://velozone.net/velo/termini.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 16 Sty 2013 12:15 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 61
lukket napisał(a):
skoman napisał(a):
Dzięki Lukke.
"Ja z Ciampino zawsze jeżdżę kombinacją Autobus Cotral + pociąg lub metro, też jest w miarę prosto choć na pewno dłużej. Max koszt takiego kombinowanego przejazdu to niecałe 3€."
A możesz mi powiedzieć gdzie mam kupic bilet na ten Cotral jest jakiś automat czy kiosk? bo wiem że na metro jest jakiś automat.
A w Termini na Fiumicino gdzie mam kupić bilet ? jakiś kiosk automat? bo przystanek jest chyba "przyklejony" do dworca?
Obawiam się że kupie bilet i stanę na złym przystanku bo tych korporacji jest kilka Atac, Cotral, terravision. da się rozpoznać przystanek z którego odjżdzają te busy?


jeśli chodzi o Cotral z Ciampino to bilety można u kierowcy, jest też ich budka w hali przylotów.
Jeśli chodzi o Termini i Terravision szukasz czegoś co się nazywa Terra Cafe. Tak jak napisałem - stojąc do dworca twarzą jest po lewej stronie. Wchodzisz do budynku dworca - na głównym pasażu skręcasz w lewo, po czym wychodzisz z budynku i skręcasz w uliczkę w prawo. Po 100 metrach jest Terra Cafe, wewnątrz jest kasa. Mniej więcej wygląda to tak: http://velozone.net/velo/termini.jpg


SUPER dzięki wielkie za cierpliwość i pomoc teraz czuje się pewniej. A mapka pewnie przyda się też innym odwiedzającym forum:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 20 Sty 2013 23:09 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mateusz napisał(a):
Mam pytanie :) Jak najtaniej dostać się z FCO do Lido di Ostia? :)


Autobus Cotral za 1,1 euro (przynajmniej taką ceną pokazuje kalkulator taryfy na http://www.cotralspa.it),
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 27 Sty 2013 11:42 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
NAJLEPSZY DOJAZD DO RZYMU!!!
BUS TERRAVISION ZA 4E DOJEŻDŻA DO TERMINI GDZIE SĄ 2 LINIE METRA I STACJA POCIĄGÓW.

Byłem w tym tygodniu i nie ma sensu kombinować transport w Rzymie nie jest dobrze opisany łatwo się zgubić ulicę są podobne.
Autobus znajduję się około 200-300 metrów po prawej stronie jak wychodzicie z lotniska, bilet sprzedaje Pan obok autobusu najlepiej kupić w 2 strony bo wtedy jest 8e w 1 to 5e. Autobusy jeżdżą co około 40 minut dojazd do Termini to 50/60 minut.
Po Rzymie polecam poruszać się pieszo wszystko w miarę blisko.


* mam propozycje dla administratorów aby z niektórych tematów wyrzucać OW sam na włsnym przykładzie wiem że przejrzejże wszystkie strony i nie wiele się dowiedziałem po czym zadałem z 2 pytania a najlepiej by było jak by na pierwszej stronie były konkrety najnowsze a potem ewentualnie jakieś dopytania. wtedy ktoś wchodzi na 1 stronę i już mniej więcej wie a pod spotem ewentualne kombinacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 27 Sty 2013 12:34 

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 29
Autobusem cotral do ostii za 1,2 euro a potem metrem do centrum za 1,5 euro
Sprawdzałem ten patent. Sprawdza się szczególnie w godzinach szczytu.Bilet cotral kupujesz w tabacii na dworcu przy wyjściu z 2 terminala tam też jest przystanek .autobusy niebieskie z bocznym napisem cotral. Musisz zapytać tylko czy do ostii lido? kursują co 30 min. Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group