Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ubezpieczenie na Kubę
#1 PostWysłany: 19 Wrz 2012 11:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
witam,
potrzebuje zakupic ubezpieczenie dzialajace na Kubie i Weneuzuli, najlepiej w Krakowie albo online :)
czy ktos cos poleci ? chodzi w miare podstawowy pakiet, bardziej NW.
pozdrawiam
michcioj


Ostatnio edytowany przez Zeus, 16 Gru 2014 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 19 Wrz 2012 12:08 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Jak masz konto Inteligo, to tam spróbuj. mBank chyba zresztą też ma w ofercie jakieś ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lis 2012 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 35
Ubezpieczenie turystyczne mbanku działa na Kubie - dowiadywałem się.
_________________
Relacje z moich podróży
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2012 21:05 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
W zasadzie każde ubezpieczenie, które obejmuje świat jest również na Kubę. Jednak to państwo ma listę rekomendowanych ubezpieczycieli, dla Polaków będą to CORIS Varsovia, ELVIA, ELVIA Polonia, EUROP ASSISTANCE. Ja miałam ubezpieczenie a w zasadzie kartę Signal Iduna i nie miałam problemu z uzyskaniem wizy w ambasadzie. Jeśli wejdziesz w dział relacje z podróży to znajdziesz tam opis z mojego wyjazdu gdzie po krótce objaśniam jak załatwiałam wszelkie sprawy formalne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lis 2012 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
ja miałem "planetę młodych", wiza bez problemu otrzymana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Gru 2014 11:42 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Odnośnie ubezpieczenia wymaganego na Kubie - czy ktoś wie, czy ubezpieczenie dołączane do karty DinersClub będzie akceptowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Mar 2015 02:03 

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 15
Loty: 50
Kilometry: 136 311
Czy ktoś się orientuje, jak to jest z ubezpieczeniem na Kubie? Na blogach (np. http://cuba-miamor.blogspot.com/2011/11/ubezpieczenie-na-kube-zdrowie-apteczka.html albo http://odjechani.com/2013/04/26/przygotowanie-do-wyjazdu-na-kube/) pojawiają się nazwy jedynych oficjalnie "zaaprobowanych" firm (CORIS VARSOVIA, ELVIA, ELVIA POLONIA, EUROP ASSISTANCE), ale też informacje, że równie dobrze można ubezpieczyć się gdzieś indziej (zakładam, że byleby firma z USA za wiele wspólnego nie miała będzie dobrze :)).
Stad też moje pytanie - czy komukolwiek sprawdzali przy wjeździe ubezpieczenie? Czy ktoś musiał kiedyś skorzystać z ubezpieczenia innego niż "polecane" i czy były z tym jakieś problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Mar 2015 10:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
nie sprawdzali
nie sądzę, żeby były problemy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Mar 2015 13:10 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
Ktoś się podzieli informacją jakie ubezpieczenie wykupił? Bo właśnie się zastanawiam i nie do końca jeszcze jestem zdecydowana :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Mar 2015 13:36 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Ja na każdy wyjazd korzystam z porównywarki cenowej ubezpieczeń.
Reklamy nie będę uprawiał, jest kilka.
Do tej pory zawsze najtańsza wychodziła Aviva, teraz na wyjazd kwietniowy na Kubę najlepiej wypada Warta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Mar 2015 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Ja biorę wojażera z pzu. Rozważałam też Wartę, ale dostałam po negocjacjach lepszą ofertę w pzu. Niektóre ubezpieczenia mają limity na leczenie ambulatoryjne na terenie USA i Karaibów i na to warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Mar 2015 12:37 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
Trentine podzielisz się oferta z pzu? mam znajomego tam i chciałabym wiedzieć o jaka oferte pytać i czego tam wymagać :) Z góry dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Mar 2015 00:25 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Ubezpieczenie z Euro26 działa na Kubie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Mar 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Suprry napisał(a):
Ubezpieczenie z Euro26 działa na Kubie?


tak, z tego co wiem Euro26 działa.

Sandy napisał(a):
Trentine podzielisz się oferta z pzu? mam znajomego tam i chciałabym wiedzieć o jaka oferte pytać i czego tam wymagać :) Z góry dziękuję :)


Wzięłam opcję Wojażer Świat z KL 200 000 zł, NWW 30 000 zł bez ubezpieczenia bagażu, nurkowania, OC. W PZU nie ma limitu na usługi ambulatoryjne. Cena zależy od długości pobytu. Mi dla tych warunków wyszło około 6 zł za dzień. Najlepiej ściągnij sobie najpierw z ich strony OWU i poczytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Gru 2015 09:33 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 24
Co myślicie o ubezpieczeniu ERV? Kupiłem je razem z biletem na flippo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Maj 2016 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 6
UWAGA!

Państwową agencją na Kubie, zajmującą się opieką zdrowotną i ubezpieczeniami jest ASISTUR (http://www.asistur.cu/indexi.php).
Powyżej podałem ich adres mailowy.
To ASISTUR decyduje, które firmy ubezpieczeniowe są honorowane na Cubie, a które nie!!!
Jeżeli wejdziecie na stronę ASISTUR to (wiem, wiem - strony kubańskie to padaka) możecie sprawdzić to czy firma w ktorej chcecie kupic ubezpieczenie jest na liscie.
Na chwile na ktorą pisze ten post - strona internetowa ma po lewej stronie małe okienko z Alfabetem.
Trzeba kliknąć na daną literkę i z listy odszukać, czy firma którą planujecie zakupić jest na liście.

Np pod literką A na tą chwilę jest honorowane AXA. Pojawia się też Alianz.
Sprawdźcie abyście nie mieli problemów.

Powodzenia! Mam nadzieję, że pomogłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 18 Maj 2016 17:45 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Ta lista to jakiś pic na wodę. Miałam PZU niewidniejące na liście, a to że mnie z nim przepuścili to raczej nie przypadek, po przylocie nieźle mnie przepytywali zanim zechcieli wypuścić z lotniska. Jak przeszukasz forum to znajdziesz mój post z ubiegłego roku ze szczegółami.
Ostrzeżeniami sypiesz z doświadczenia czy wrzucasz co w necie wyszukałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2016 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 6
Trudno abym mógł tutaj mówić o doświadczeniu - bo przy moim poprzednim razie nawet nikt nie oglądał tego świstka dokładnie.
Bardziej zajęci byli sobą i zerkaniem na blondynki z Europy. Więc nie miałem tak jak Ty doświadczeń z wnikliwą kontrolą.
Przekraczalem granicę z Kubą raz. W tym roku będę tam drugi raz.
Po powrocie napiszę czy miałem trzepanie.
Wtedy jechałem na Europ Assistance Polska i też miałem zgodne z ta listą.
Teraz będę jechał na AXA.

Kierowałem się tą listą na ASISTUR ponieważ w informatorze Portu Lotniczego Havana w tematach ubezpieczenia i jego honorowania jako podmiot odpowiedzialny - wskazany jest własnie ASISTUR. I jezeli jakieś ubezpieczenie nie będzie honorowane to na granicy konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia własnie w ASISTUR.

To że przeszedłeś granicę na PZU, które nie jest na liście..... to jedno.....
Pytanie podstawowe brzmi.... co by się stało, gdybyś miał tam wypadek a ASISTUR zasłonił się właśnie tą listą? I nie pytaj mnie o moje doświadczenie w tym temacie - bo nie miałem tam wypadku i nie znam kogoś kto miał.

Ja patrze na to literalnie tj kieruję się oficjalnymi komunikatami oficjalnych instytucji państwowych krajów do których jadę.
Ta zasada uratował mi nie raz tyłek. A podróżowałem w życiu dużo: Bostwana, RPA, Kenia, Tajlandia, Malezja, Meksyk, Honduras, Panama, Oman, ZEA, USA, i masę innych, aż glupio to pisać.... więc napiszę tak.... Na oficjalnych komunikatach oficjalnych instytucji jeszcze się nie przejechałem od 15 lat. Na postach cwaniaków na forach... owszem... stąd odsyłam do źródła. Oficjalnego źródła.

Decyzja należy do każdego indywidualnie.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Maj 2016 08:08 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Gastovski napisał(a):
Kierowałem się tą listą na ASISTUR ponieważ w informatorze Portu Lotniczego Havana w tematach ubezpieczenia i jego honorowania jako podmiot odpowiedzialny - wskazany jest własnie ASISTUR. I jezeli jakieś ubezpieczenie nie będzie honorowane to na granicy konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia własnie w ASISTUR.

Moje 'niehonorowane' ubezpieczenie na granicy honorowano, nie wymuszono wykupienia innego.
Gastovski napisał(a):
Pytanie podstawowe brzmi.... co by się stało, gdybyś miał tam wypadek a ASISTUR zasłonił się właśnie tą listą? I nie pytaj mnie o moje doświadczenie w tym temacie - bo nie miałem tam wypadku i nie znam kogoś kto miał.

A ja znam kogoś kto miał (z ubezpieczeniem spoza listy Asistur) i nie było problemu ze znalezieniem pomocy.
Tak więc straszyć nie ma co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Mar 2017 02:42 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Nie pytano o żadne ubezpieczenie zdrowotne. Za to o bilet powrotny tak i trzeba było okazać go.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group