Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2012 17:49 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
witam nie wiem czy to obre miejsce na wpis, co najwyżej admin proszony o przerzutkę :P

chcę zakupić bilet dla nieco "większej" osoby, na stronie tanich lini znalazłam info, aby w tej sytuacji zakupić wiekszą ilość biletów, tzn. ile?

bo wg mnie ta osoba dla której chcę zakupić bilet spokojnie sie pomieści na fotelu obok mnie, ale jak podejdą do jej gabarytów podczas odprawy, albo podczas wpuszczania na pokład samolotu?

wykupowaniem biletu na miejscu, po znacznie wyższych cenach nie interesuje mnie, bo ani nie wiadomo czy będą miejsca, ani raczej mnie nie będzie stać na taki zakup,


czy ktoś orientuje się wobec tego kto wg. linii totniczych jest zbyt gruby lub ciężki, nigdzie nie znalazłam takich parametrów, ani szer.fotela, ani długości pasa

wielkie dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Lip 2012 21:16 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Możesz zawsze kupić bilet w C. :mrgreen:

A tak poważnie, to nie widziałem problemu w normalnych liniach - raz leciałem za kolesiem ze 180 kg. Fotel trzeszczał, ale przeleciał jakoś.

Bardzo duża waga?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2012 21:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Jest to delikatny problem i dla takiego pasażera i dla przewoźnika.
Jeśli ta osoba jest rzeczywiście "pokaźnych' rozmiarów i wie, że będzie miała problem aby zmieścić się w jednym standardowym fotelu sugeruję wykupienie dwóch miejsc.
To powinno rozwiązać problem dyskomfortu dla tego pasażera jak i jego sąsiadów.
Żadnych "obowiązujących" norm granicznych oczywiście nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:28 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
ze 120 kg wagi, ale główna objętość to oponka, której nie zarzuci się na plecy :lol:
chyba zmierze rozlożystość 4liter, na razie miesci sie w fotelu o szer 52 cm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:29 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
i jeszcze jedna uwaga, czy wizzair i ryanair to normalne linie, bo ja jakoś tylko takimi podróżuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:31 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
mileq napisał(a):
Możesz zawsze kupić bilet w C. :mrgreen:

A tak poważnie, to nie widziałem problemu w normalnych liniach - raz leciałem za kolesiem ze 180 kg. Fotel trzeszczał, ale przeleciał jakoś.

Bardzo duża waga?


sorki :shock:
w C. to znaczy gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
bella_mafia napisał(a):
i jeszcze jedna uwaga, czy wizzair i ryanair to normalne linie, bo ja jakoś tylko takimi podróżuje


zależy co u Ciebie kryje się pod słowem 'normalne'
obie te linie, to linie niskokosztowe
co zapewne zauważyłaś już kupując bilety, że jeśli nie dopłacisz, to nawet bagażu rejestrowanego nie masz
tylko podręczny - często sprawdzany wymiar bagażu przed wejściem do samolotu (przekroczysz - płacisz)
miejsca w samolocie nie są numerowane
nie masz posiłku w cenie biletu
itd itd :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
bella_mafia napisał(a):
mileq napisał(a):
Możesz zawsze kupić bilet w C. :mrgreen:

A tak poważnie, to nie widziałem problemu w normalnych liniach - raz leciałem za kolesiem ze 180 kg. Fotel trzeszczał, ale przeleciał jakoś.

Bardzo duża waga?


sorki :shock:
w C. to znaczy gdzie?


C - business class
Y - economy
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:39 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
ostatnio jak leciałem to koło mnie (tzn jedno siedzenia dalej ale czułem się jakby była koło mnie) siedziała pewna pani. generalnie to zwracano jej uwagę by przy starcie i lądowaniu miała opuszczone obywa oparcia co, nie ukrywając, była dla niej dość niekomfortowe nie mówiąc już o zapięciu pasa.

w sumie to nie ten wymiar ale może lepiej zakupić miejsce z większą ilością przestrzeni na nogi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lip 2012 22:57 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
Kochani co ja bym bez Was poczęła :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lip 2012 23:05 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
bella_mafia napisał(a):
Kochani co ja bym bez Was poczęła :roll:


Bez nas (męskiej częsci) pewnie niczego począć byś nie mogła :D
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lip 2012 23:43 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
pamiętaj też o poproszeniu stewarderssy o dodatkowy pas (a konkretniej takie jego przedłużenie - by dało się go bez problemu zapiąć).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group