Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Winnice
#1 PostWysłany: 12 Maj 2016 21:55 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Zarówno w poleceniach tutaj na forum jak i w blogach i relacjach, które można znaleźć w sieci najczęściej przewijają się informacje o Milesti Mici i Cricovej. Przejrzenie tych wskazówek robiło na nas wrażenie, że są to miejsca nastawione bardzo na turystów i zarabianie na nich (być może mylne, nie byłam tam), więc poszukaliśmy alternatywy.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zwiedzanie Chateau Cojousna (http://migdal.md/) - mogę zdecydowanie polecić. Po wymianie kilku maili umówiliśmy się na zwiedzanie w sobotę, gdzie mieliśmy wycieczkę tylko nam dedykowaną. Przejście przez cały obiekt, omówienie wszystkiego co tam się znajduje zajęło ok. 45-50 min. Przewodniczka odpowiadała na nasze niekończące się pytania, zarówno dotyczące wina, handlu i procesu produkcyjnego jak i bardziej ogólne o Mołdawię, turystykę, itd. Bardzo dobrze mówi po angielsku, więc kontakt zupełnie bezproblemowy. Zwiedzanie również sporo tańsze niż w tych najpopularniejszych obiektach - zapłaciliśmy po 250 MDL za os. (w tym każde z nas otrzymało butelkę wina) - to cena bez degustacji, ale weekendowa (w tygodniu samo zwiedzanie kosztuje 150 MDL). \\
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Winnice
#2 PostWysłany: 24 Sie 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
@dd89 Dojechaliście taksówką, wynajętym autem czy marszrutką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#3 PostWysłany: 29 Sie 2016 22:48 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Żadnym z powyższych. Tego dnia naszym środkiem transportu były wypożyczone rowery :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tokajka lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2017 11:11 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Cześć,

podepnę się pod ten temat z pytaniem, czy ktoś jechał publicznym transportem z Kiszyniowa do winnicy Purcari i z powrotem? Chodzi mi o czas przejazdu, rozkład, kiedy jest ostatni bus z Purcari.

Pozdrawiam,
Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#5 PostWysłany: 13 Sty 2019 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Do winnicy Cricova można dojechać autobusem nr 2. Pierwszy przystanek to Vasile Alecsandri (skrzyżowanie Strada Vasile Alecsandri z Alexandru cel Bum).
Bilet - 4,5 lei. Mnie czas dojazdu zajął 50 minut, wliczając w to awarię autobusu i czekanie na kolejny.
Wysiada się na przystanku Primaria Cricova (jak ktoś jest leniwy może zrobić 5 minutową pętlę i wysiąść 200m bliżej celu). Do winnicy jest około 1 km. Droga cały czas w dół, więc dojście max 10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
golen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Winnice
#6 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Jeżeli ktoś umie mówić po rusku, taxi z miasta do Cricovej kosztuje 150 lei. Jak nie - 250 do 300. Nie opłaca się prosić taryfiarza, żeby czekał na wasz powrót, bo wystarczy telefon i za kolejne 150 lei zabiera was inny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#7 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:30 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
przez aplikację Yandex taxi kurs do Cricovej 88 lei z centrum, droga powrotna - brak dostępnych kierowców w aplikacji w okolicy i taxi zamówiona z recepcji winnicy za 100-150 lei
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2019 17:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Jak już wyżej ktoś napisał, autobus 2 do Cricovej to koszt 4,5 lei w jedną stronę i ok 35 minut jazdy.
Przejazd autobusem to atrakcja sama w sobie, kupno biletów z rolki od konduktorki i lokalne twarze. Zdecydowanie polecam tę opcję dojazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#9 PostWysłany: 07 Kwi 2019 20:41 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Też mogę polecić dojazd do Cricovej podmiejskim autobusem nr 2 (po 4,5 lei za bilet) http://cricova.biz/ro/page/bus-2. Dojazd z Kiszyniowa i powrót - autobus był dokładnie wg rozkładu. Na zdjęciu rozkład z przystanku strada Puskin (mniej więcej na wysokości nr 50).
Chociaż lepiej skomunikowany (bo zatrzymują się tam też inne linie i łatwiej się przesiąść) jest następny przystanek - strada Romana. Z tego przystanku można pojechać też do Cricovej marszrutką nr 152. http://cricova.biz/ro/page/microbuz-152

Co do samego zwiedzania winnicy w Cricovej - to jak ktoś lubi rano wstawać, to polecam zwiedzanie tańsze prawie o połowę Early Morning o 9 rano (ale tylko od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych). Warto zrobić wcześniej bezpłatną rezerwację. Płatność na miejscu - gotówką lub kartą. Żeby zdążyć, trzeba jechać z Kiszyniowa autobusem nr 2, który wyjeżdża parę minut przed godziną 8.
Early Morning kosztuje 185 lei (około 40zł) od osoby https://cricova.md/en/tours/ - analogiczne zwiedzanie w innych godzinach (Undergroud City) - to koszt 350 lei. W cenie wycieczki jest lampka szampana podczas oglądania filmu. Można też zrobić zakupy w sklepie firmowym - np. 5 letni koniak Cricova kosztował 90 lei (około 20zł) za półlitrową butelkę.
My mieliśmy zwiedzanie w piątkowy poranek - rezerwacja z przewodnikiem w języku angielskim. Na miejscu okazało się, że nasze 5 osób, to jedyni uczestnicy tego zwiedzania, więc w zasadzie mieliśmy taki "private tour" i podczas oglądania filmu, mogliśmy sobie wybrać - czy wersja angielska czy wersja oryginalna z polskimi napisami.

Załączniki:
Chisinau_autobus_2_strada_puskin.jpg
Chisinau_autobus_2_strada_puskin.jpg [ 105.97 KiB | Obejrzany 6333 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#10 PostWysłany: 08 Lip 2019 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Jeśli mielibyście wybrać tylko jedną winnicę to którą: Milesti Mici czy Cricova?

Będę w Mołdawii tylko 4 dni. Program zwiedzania dość napięty (także Naddniestrze). Chciałbym jeszcze "wpaść" na chwilę przed wylotem, o 17:00. Która jest lepiej skomunikowana z miastem/lotniskiem.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#11 PostWysłany: 08 Lip 2019 10:16 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Podepnę się, też będę dość krótko w Mołdawii (Czwartek-Poniedziałek) i też mam zamiar odwiedzić którąś z winnic + Naddniestrze.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#12 PostWysłany: 10 Lip 2019 19:33 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Cricova warta odwiedzenia, pomimo, iż sceptycznie byłem nastawiony. W recepcji hotelowej zarezerwowaliśmy z jednodniowym wyprzedzeniem, ale jedyne 2 miejsca jakie były wolne, więc lepiej zrobić to z wyprzedzeniem przez Internet. Cena niemała jak na 1,5 h zwiedzania, ale mimo wszystko warto. Jeśli ktoś ma możliwość to niech rozważy poranne zwiedzanie, bo cena zdecydowanie korzystniejsza.

Dojazd autobusem nr 2 za 4,5 lei. Uważajcie żeby nie pomylić głównej siedziby z winnicą dostępną do zwiedzania (położone w innym miejscu).

W hotelu chcieli nam załatwić taxę za ok. 160 zł w 2 strony (kierowca czekałby na nas na miejscu), więc cena z kosmosu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#13 PostWysłany: 10 Lip 2019 19:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Co prawda było to już parę lat temu, ale za taksówkę wziętą z ulicy płaciliśmy 90 lei, czyli jakieś 20 zł.

Z powrotem zabraliśmy się z innymi zwiedzającymi ich autem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#14 PostWysłany: 10 Lip 2019 21:45 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
W tym roku 100 lei.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#15 PostWysłany: 10 Lip 2019 21:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
byłam w Cricovej z 3 tyg temu na porannym zwiedzaniu - dla anglojęzycznej grupy musieli dostawić wagonik ;) było nas z 15-20os. większość oczywiście Polacy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#16 PostWysłany: 12 Lip 2019 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Otrzymałem informację, że winnice Milesti Mici można tylko zwiedzać własnym transportem. Więc pozostaje mi chyba Cricova i podłączenie się na miejscu pod grupę (według wskazówek @maxima. Niestety jest dalej od lotniska.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#17 PostWysłany: 16 Lip 2019 19:47 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
My tak jak @dd89 - Chateau Cojusna. Cena 350 z degustacją i flaszką na drogę, w poniedziałek. Łącznie ok. 2h. Nic innego w okolicy nie ma.
Ok. 15km od Kiszyniowa. Do CC można dojechać taksówką za ok. 90MDL, gdzieś w okolicy są marszrutki. Z powrotem taksówki nie uświadczysz i zostaje autostop. Zabrał mnie drugi samochód, na który zamachałam. Podstawy rosyjskiego niezbędne, drobna opłata bardzo dobrze przyjęta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#18 PostWysłany: 19 Lip 2019 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
wysłałem chęć odwiedzenia Cricovej za tydzień z linku, https://cricova.md/en/tours/, i na razie żadnej odpowiedzi ?, dostawaliście maila po zgłoszeniu ?, czy trzeba potwierdzić telefonicznie ?, wybrałem early morning, kliknąłem na reservation, wpisałem dane i wysłałem, zero odpowiedzi, może trzeba napisać na maila z góry strony ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winnice
#19 PostWysłany: 20 Lip 2019 00:17 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
@kostek966 Jak rezerwowałem zwiedzanie Cricovej z ich strony, to następnego dnia rano dostałem mejla z prośbą o wybór języka wycieczki, a jak odpisałem podając język, to dostałem mejlem potwierdzenie rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Winnice
#20 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:21 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ja rezerwowałem przez ich stronę i nie dostałem potwierdzenia. Dopiero jak dwa dni później napisałem na adres kontaktowy to odesłali mi, że mają rezerwację.

Polecam odwiedziny tej winnicy, bardzo fajne i unikalne miejsce. Pamiętajcie żeby ubrać się ciepło bo w podziemiach jest zimno, jeżeli nie podróżujecie tylko z podręcznym tak jak ja to warto w tamtejszym sklepie zaopatrzyć się w wino, trochę taniej niż w marketach.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group