Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:


Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ....

Nazwa saloniku: ....

Który terminal: ....

Jak wejście (karta, status, gotówka): ....

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: ....

Inne uwagi: ....


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 03 Cze 2019 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: LHR (Londyn Heathrow)
(1)
Nazwa saloniku: SilverKris Lounge
Który terminal: T2 (piętro) + daleko
Jak wejście (karta, status, gotówka): Gold *A
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Tak, polecam. Bardzo dobre jedzenie i duży wybór (głównie potrawy hinduskie, jak to w UK :) ... chicken curry, butter). Alkohol jak wszędzie (był szampan), zamawiany u "barmana". Największą zaletą jest to że mało ludzi i dużo miejsca.
Inne uwagi: Trochę daleko ten salonik. Jest prysznic
Załącznik:
SQ_LHR.jpg
SQ_LHR.jpg [ 319.74 KiB | Obejrzany 7802 razy ]


(2)
Nazwa saloniku: Air Canada Maple Leaf Lounge
Który terminal: T2 (piętro) + daleko
Jak wejście (karta, status, gotówka): Gold *A
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Tak (polecam), jeśli ktoś chce spać albo drinka wypić w spokoju. Mały wybór jedzenia, ale smacznie. Alkohol również zamawiany (też jest szampan i alkohole "podstawowe").
Inne uwagi: Trochę daleko ten salonik. Również jest prysznic.

(3)
Nazwa saloniku: United Club
Który terminal: T2 (piętro) + daleko
Jak wejście (karta, status, gotówka): Gold *A
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik niewiele różniący się od innych United. Warty odwiedzenia jeśli ktoś chce zjeść bo jest w miarę dobry wybór przed wszystkim zimnych przekąsek, ale ciepłe też ok (również kuchnia typowo brytyjska - Butter Chicken). Duży salonik i lecz ruch też jest sporawy.
Inne uwagi: Trochę daleko ten salonik. Również jest prysznic.

(3)
Nazwa saloniku: Lufthansa Senator Lounge + Lufthansa Business Lounge
Który terminal: T2
Jak wejście (karta, status, gotówka): Gold *A // FTL
Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Ogromny tłok, jedzenie w standardzie każdego saloniku Lufy. Nawet w Senatorze bardzo (BAARDZO) duży tłok. Senator od zwykłego niewiele się różni (+1 zestaw dania głównego + inne zimne przekąski). Jeśli masz lot gdzieś obok ( bo reszta saloników *A jest daleko*) a nie masz wiele czasu to mus :) a jak nie, to proponuję iść do SQ lub UA.
Inne uwagi: wejście do Senatora możliwe tylko na *A, Pani podczas logowania drukuje QR kod który jest kluczem do odpowiednich drzwi. Salonik tak naprawdę zaraz za security.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#122 PostWysłany: 21 Cze 2019 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ATH

Nazwa saloniku: Lufthansa Business Lounge

Który terminal: Non-Schengen, w poblizu bramki B12, tuz obok Aegean Business Lounge

Jak wejście (karta, status, gotówka): wymagany BP *A (nie Olympic), G*A, FTL, bilet w klasie C/F

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Salonik odnowiony w 2016, wciaz wyglada jak nowy, dosc kameralny, ale bardzo wygodny. Polecam ze wzgledu na mila obsluge, bogata jak na business lounge oferte przekasek, kanapek, salatek, cieplych dan i deserow oraz niezly wybor alkoholi (np. szkockie single malts, Metaxa Reserve)

Inne uwagi: nie posiada wlasnych toalet/prysznicow, bez komputerow, czynny do 20:00, sa kontakty z USB

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 24 Cze 2019 15:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Podczas zamieszczania postów w tym temacie prosimy o skorzystanie z następującego szablonu:


Nazwa lotniska MAD

Nazwa saloniku: Puerta de Alcala

Który terminal: 2

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:
Mimo dwóch zgrzytów jeden z lepszych saloników w którym byłem
Zgrzyt 1: brak miejsc dla PP, pani mówi,ze w srodku full i nie mogę wejść, zrobiłem dwa kroki i patrze salonik pusty.. Pytam to kiedy bedzie mozna, ona,ze za okolo 2 godziny. Mówie ok poczekam samolot mam za 3 : ) po chwili mnie wpuściła.
Zgrzyt 2: prysznic, zapisałem się na listę oczekujących ( w saloniku max 5-7 osob), poinformowano mnie,ze 5 osob jeszcze czeka, myślę no dobra wiekszosc weszla po mnie wiec pewnie ktos na zakupach czy cos. Po godzinie pytam w recepcji, cisza niby dwie osoby jeszcze ktorych nikt nie wywoluje, po ponad 90 min dostałem klucz i info,ze w sumie to nikt nie czekal ale maja tylko 4 osoby ogarniające dzis na sali i nie mial kto posprzatac... spoko zdarza się, tylko ja jestem cierpliwy i gdybym dostał taką informacje na starcie to bym się jakoś mocno nie wkurzył a tak..
Alko:
Dla tych co lubią dużo mocno i szybko to bez szaleństw klasyka wódka/gin/rum/marne whisky. Dla tych którzy lubią wino/piwo będzie miło. Wina naliczyłem 27 róznych butelek we wszystkich kolorach. Piwa 4 z czego jeden to radler.
Soki,coca cola i kumple ,aromatyzowane wody mineralne gazowane jak i własnej roboty
Jedzenie:
Duzo przekąsek słonych
Kanapki w kilku rodzajach paczkowane
Jogurty
Sałatka
Ciepłe:
Małe kokilkim z kilkoma daniami,które sie zmienialy po zjedzeniu wszystkich, w trakcie mojej wizyty
-rosół z kurczakiem
-polędwica wieprzowa w grzybach
-tarta z brokułem
-kurczak z warzywami
Trzeba się nieźle nachodzic by sie najesc bo to porcja na jeden widelec

Inne uwagi: warto sie najesc i przejsc do strefy relaksu, swietne lezanki
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 24 Cze 2019 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
CRL - dzisiaj byłem w tym saloniku.
Przeszedłem przez security i dopiero przy drzwiach do saloniku przypomniałem, że trzeba uzyskać PIN do drzwi w informacji (a ta jest jeszcze przed security) - chciałem się wrócić i jeden pan od security powiedział, że nie ma sprawy i że mam się normalnie wrócić przez kontrolę ale drugi stwierdził, że jest "short time" - odlot był 0 6:55, zamknięcie bramki o 6:25 a rozmowa się toczyła o 5:21

Sprawdziłem czy da się zrobić kółko i się udało - poszedłem na dół, przeszedłem do wyjścia, odebrałem kod w informacji (razem z fast trackiem) i ponownie przeszedłem przez security.

Oczywiście kto był w tym saloniku to wie, że jego standard jest bliski zera - 2 rodzaje croissantów, zimne napoje i wino w małych butelkach, ekspres do kawy nie działał z powodu braku wody, ogólnie syf (salonik nie był rano sprzątnięty - na wózku stały śmieci z poprzedniego dnia).
Gdyby ktokolwiek zapłacił za ten salonik (poza nielimitowanymi wejściami) to są to absolutnie wyrzucone pieniądze.

TXL - salonik C-lounge w terminalu C (oddalonym od głównego budynku).
Wszedłem na kartę przylotową i pod koniec dnia na wylotową.
Na ciepło zarówno rano jak i wieczorem tylko strogonoff. Oprócz tego bardzo śladowy wybór jedzenia i przekąsek.
Zaledwie kilka butelek piwa normalnego, cała reszta bezalkoholowa.
Jak przyszło kilka osób to wino się skończyło i nikt nie donosił - innych alkoholi brak.
Na wejście nielimitowane może być, na płatne - szkoda kasy.

ORY - salonik Icare Lounge w Terminalu South / Sud.
Wejście tylko na wylocie - na powrocie nie ma połączenia.
Z jedzenia na ciepło tylko naleśniki robione w automatycznej maszynie.
Oprócz tego jogurty, bułeczki i raczej drobiazgi.
Alkohole w standardzie - bez cudów.
Na wejście nielimitowane spoko, na płatne - tylko jeżeli uderzamy w alko.
Na terminalu jest Carrefour Express więc czasami kupienie tam czegoś do jedzenia może wyjść taniej niż płacenie za salonik.

BGI - lotnisko na Barbadosie wielkie nie jest, ale salonik całkiem spory choć bez cudów.
Byłem rano i z ciepłych rzeczy była tylko jakaś zupa w stylu kremu warzywnego.
Jak wychodziłem ok. 14 to ustawiali bemara więc pewnie jakieś drugie danie by było.
Oprócz tego mikrokanapeczki z chleba tostowego w 2 smakach (ser, tuńczyk), jakieś chipsy luzem.
Spory wybór lokalnych alkoholi,oprócz tego międzynarodowe.
Na wejście nielimitowane może być, na płatne - szkoda kasy.

PTP - w saloniku na lotnisku Pointe e Pitre był taki tłum, że poinformowano mnie, że mogę wejść ale bez siadania.
Pierwszy raz od początku lat 90-tych widziałem w użyciu "żelazko" do wypukłych kart - kto by pomyślał, że jeszcze gdzieś to funkcjonuje choć pracownik średnio sobie z tym radził - widać, że używane mega rzadko. Wchodziłem na PP i w aplikacji jest informacja, że karty w telefonie działają a pan koniecznie chciał plastik.
Do jedzenia - no cóż, wstyd to mało powiedziane - 2 mikroskopijne uschnięte zimne szaszłyczki ze zwiniętego plastra mięsa w plastikowym pudełku. W drugim pudełeczku 2 kawałki kurczaka mniejsze niż McNuggets z Maca.
Z alkoholi też marny wybór.
Jeżeli taki stan saloniku jest permanentny to absolutnie odradzam płatne wejście.
Z ciekawostek - z prysznica można skorzystać nie wchodząc do saloniku bo jest w korytarzu ale jeszcze przed wejściem do płatnej strefy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 24 Cze 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
@Tomo14 napisz proszę w jakich godzinach taka nędza była w PTP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 24 Cze 2019 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ok. 18:30 - przed wieczornym lotem Corsaira na ORY.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 24 Cze 2019 19:11 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@Tomo14, bez urazy, to bardziej ogólna uwaga do całego wątku - unikałbym w nim tak jednoznacznie subiektywnych ocen, czy warto do danego saloniku wejść mając limitowane czy też nielimitowane wejścia, bo dla każdego taka ocena i atrakcyjność/opłacalność może być inna.
Już pomijam fakt, że słaby wybór alkoholi czy jedzenia może mieć dla różnych osób całkiem inną wartość, ale często w grę wchodzą inne czynniki stanowiące o atrakcyjności pobytu w saloniku w danej sytuacji, np. możliwość wzięcia prysznicu, możliwość posiedzenia czy popracowania w spokoju, czy w ogóle możliwość usiądnięcia (jak np. w Skavsta czy Schoenefeld) zamiast stania przed bramką kilkadziesiąt minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 24 Cze 2019 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale przecież dość szeroko wcześniej opisał plusy i minusy miejsca, na końcu dopiero dodając własną ocenę i nie ubierając tego w jakieś emocjonalne epitety.
Bez przesady, przedstawił „swój pobyt w saloniku" i swoje wnioski. Nawet we wzorze jest pytanie: „czy poleciłbyś ten salonik innym?"
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 24 Cze 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Tomo14 napisał(a):
PTP - w saloniku na lotnisku Pointe e Pitre był taki tłum, że poinformowano mnie, że mogę wejść ale bez siadania.
Pierwszy raz od początku lat 90-tych widziałem w użyciu "żelazko" do wypukłych kart - kto by pomyślał, że jeszcze gdzieś to funkcjonuje choć pracownik średnio sobie z tym radził - widać, że używane mega rzadko.

Mało widziałeś albo masz krótką pamięć albo nie wiesz o czym mówisz. Imprintery nawet w Polsce po 2000 roku były w użyciu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 24 Cze 2019 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Dwa tygodnie temu wypozyczalem samochod na Naxos. Blokada byla na "zelazku".
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 24 Cze 2019 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ale jak to, przecież to wycofali w latach 90 :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 03 Lip 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 340
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: Wrocław Strachowice (WRO)

Nazwa saloniku: Executive Lounge

Który terminal: n/a

Jak wejście (karta, status, gotówka): Diners Club

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Po przeczytaniu dwóch opinii na temat tego saloniku w tym temacie, w sumie dość odmiennych, postanowiłem sprawdzić osobiście ten salonik ;)

We wtorek po 16 ruch w saloniku niewielki więc brak problemu z miejscami. Przy stolikach zlokalizowanych przy ścianie dostęp do gniazdek. Sprawdziłem też wifi i działało w miarę sprawnie (w przeciwieństwie do LTE Playa, któremu się chyba BTS zapchał).

Do jedzenia dostępne były:
- zupa cytrynowa z kurczakiem (nie próbowałem)
Załącznik:
zupa.jpg
zupa.jpg [ 85.83 KiB | Obejrzany 7176 razy ]

- pierś kurczaka zawijana w bekonie (całkiem ok)
Załącznik:
kurczak.jpg
kurczak.jpg [ 101.25 KiB | Obejrzany 7169 razy ]

Tak się prezentowała na talerzu:
Załącznik:
kurczak2.jpg
kurczak2.jpg [ 54.36 KiB | Obejrzany 7169 razy ]

Dania na zimno: przekąski, sałatki, smalec, ciastka własnej roboty
Załącznik:
zimnaplyta.jpg
zimnaplyta.jpg [ 114.18 KiB | Obejrzany 7169 razy ]

Załącznik:
zimnaplyta2.jpg
zimnaplyta2.jpg [ 111.31 KiB | Obejrzany 7169 razy ]

Z piwa Grimbergen wszystkie rodzaje i Żywiec:
Załącznik:
lodowka.jpg
lodowka.jpg [ 89.75 KiB | Obejrzany 7169 razy ]

Z mocnych alkoholi jak na zdjęciu:
Załącznik:
alkohole.jpg
alkohole.jpg [ 89.82 KiB | Obejrzany 7169 razy ]


Dodatkowo standardowo woda, jakieś napoje gazowane.
Wg mnie bardzo fajny salonik i opłaca się wejść nawet przy limitowanych wejściach (jak w moim przypadku).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 06 Lip 2019 15:17 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: AMS

Nazwa saloniku: Aspire Lounge (No 26)

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Po przeczytanie kilku negatywnych opinii, cudów się nie spodziewałem a spotkało mnie miłe zaskoczenie. Być może to zasługa soboty i mniejszej ilości ludzi. Salonik bardzo duży, podział na części niby jest (szklane ścianki) ale tak jakby go nie było. Można wyróżnić miejsca do odpoczynku, pracy czy jedzenia. Gniazdek w bród. Do jedzenia na ciepło zupa pomidorowa (smaczna). Rewelacyjny chleb sprawiający wrażenie świeżo upieczonego. Z zimnych dań sałatka makaronowa, Coleslaw, oliwki, pomidorki i chyba coś jeszcze. Dużo owoców, słone przekąski. Kilka ekspresów do kawy w różnych miejscach saloniku. Piwo z nalewaka (Heineken). Oprócz tego wino i ograniczony wybór "czegoś mocniejszego". Bezpośrednio za ladami z jedzeniem zlokalizowana jest kuchnia, która naprawdę jest kuchnią (co jakiś czas podnosi się okienko i uzupełniane są dania. Sprzątanie saloniku odbywa się bardzo na bieżąco (praktycznie ciągle ktoś jeździ wózkiem i zbiera naczynia). Mam jak najbardziej pozytywne wrażenia. Kilka zdjęć poniżej.


Inne uwagi: Toalety na miejscu - bardzo czysto. Wygląda na to, że do saloniku przylega bardzo duży taras z ławkami na dachu terminala - z widokiem na płytę - aktualnie w trakcie remontu

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 06 Lip 2019 15:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: CTA - Catania

Nazwa saloniku: Vip Lounge SAC

Który terminal: 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Salonik bardzo mały, praktycznie na kilkanaście osób, brak ciepłych dań, a dokładnie do jedzenia tylko chipsy i kanapki z szynką i serem. inni pasażerowie wychodzili na terminal i przychodzili ze swoją pizzą. Do picia kawa z kapsułek, ale bez mleka, kubki tylko plastikowe. W lodówce napoje słodzone typu nestea oraz woda mineralna. Alkoholi, piwa, wina brak. Dostęp do 2 stanowisk komputerowych, gniazdka 230V tylko z listwy przy komputerach. Toaleta na zewnątrz na pilota, pani z obsługi za każdym razem musi wcisnąć guzik aby komuś otworzyć drzwi do toalety. Parę kanap i parę miejsc siedzących przy stoliku. Brak zapowiedzi, trzeba obserwować monitor na którym mieściło się tylko kilka lotów.
Ocena indywidualna: dobrze, że nie jestem VIPem bo byłbym zawiedziony. Zdjęć brak bo głupio mi było fotografować ludzi, a salonik tak mały, iż na każdym zdjęciu były by przynajmniej 4 osoby.

Inne uwagi: dzieci do 12 roku życia gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 12 Lip 2019 03:13 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: ȚIE - Tirana, Albania

Nazwa saloniku: Business Lounge

Który terminal: Jedyny

Jak wejście (karta, status, gotówka): Gotówka, 15 EUR

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Jestem w saloniku w tym momencie i pomimo tego, że jest trzecia w nocy jest tutaj wybór różnych kanapek i zimnych przekąsek, jest również bardzo dużo różnego typu alkoholu, pełna lodówka napojów gazowanych. Internet nie działa, ale na szczęście ten lotniskowy nieźle daje radę. Ogólnie polecam i warto, bo w żadnej restauracji na dole nie można zapłacić kartą, co dla mnie jest kluczowe

Załączniki:
IMG_20190712_030306-1024x768.jpg
IMG_20190712_030306-1024x768.jpg [ 210.26 KiB | Obejrzany 6874 razy ]
IMG_20190712_030255-1024x768.jpg
IMG_20190712_030255-1024x768.jpg [ 139.68 KiB | Obejrzany 6874 razy ]
IMG_20190712_030235-1024x768.jpg
IMG_20190712_030235-1024x768.jpg [ 206 KiB | Obejrzany 6874 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 16 Lip 2019 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
-- 16 Lip 2019 11:14 --

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: MAN

Nazwa saloniku: THE ESCAPE LOUNGE

Który terminal: Terminal 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Całkiem nieźle zaopatrzony salonik - spory wybór dań na ciepło i na zimno. Alkohole za barem (inne niż piwo i wino - dodatkowo płatne). Niestety brak choćby jednego okna powoduje, że jest ciemno. Ale śmiało mogę polecić.Na miejscu jest też strefa ciszy (bez dzieci).

Inne uwagi: Brak

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

-- 16 Lip 2019 11:24 --

Nazwa lotniska (miasta) lub kod: MAN

Nazwa saloniku: ASPIRE LOUNGE

Który terminal: Terminal 1

Jak wejście (karta, status, gotówka): PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Ma mniej możliwości wyboru dań na ciepło niż w Escape Lounge (przynajmniej kiedy tam byłem) - tylko makarony. Za darmo dostępne jest piwo i wino, inne alkohole dodatkowo płatne. Fajny widok z okien na płytę lotniska. Jeśli ktoś ma nielimitowane wejście z PP - warto odwiedzić.

Inne uwagi: Brak

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 27 Lip 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nazwa lotniska: Mediolan Malpensa MXP

Nazwa saloniku: Lufthansa Lounge

Który terminal: 1

Jak wejście: *A gold

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym:

Bardzo polecam :)
Jak na poziom europejski, to naprawdę świetny salonik. Otwarto go chyba w ub. roku, więc jest jeszcze całkiem swieżutki. W porównaniu z innymi salonikami LH prezentuje się wyśmienicie. Niby nieco przypomina te z MUC, czy FRA, ale ma w sobie coś innego, co sprawia, że jest jakiś taki przytulny.
Co najważniejsze, ma bardzo dobrą ofertę gastronomiczną. Na ciepło jest zupa i 4 różne dania (w naszym przypadku krem z zielonego groszku, "uszka" z kozim serem, kuskus, kurczak, ryba), różne zimne przystawki, pizza, foccacia, owoce, tarta czekoladowa, pieczywo, itp. Do tego standardowy magazynek z alkoholem i innymi napojami i oczywiście kawa (automat samoobsługowy i ekspres obsługiwany przez pracownika).

Polecam tą recenzję, gdzie znajdziecie więcej informacji i zdjęć:

https://liveandletsfly.boardingarea.com ... xp-review/

Edit: jest jeden minus - salonik zamykają o 20:00, a nasz lot ma ponad godzinne opóźnienie i musimy czekać do 21:00 gdzieś indziej :(

ImageImageImage


ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 28 Lip 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Nazwa lotniska (miasta) lub kod:VIE (Wiedeń - Austria)

Nazwa saloniku: Senator Lounge

Który terminal: Terminal 3 - Gates F

Jak wejście (karta, status, gotówka): Golda *A

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?: Polecam gdyż jest bardzo mało ludzi (byłem około południa). Z jedzenia jest jeden zestaw dania (kiełbasa oraz fasolka) + 2 zupy (pomidorowa + "wołowy rosół" ). Jest świeże pieczywo, świeże owoce, snaki (paluszki, orzeszki itp ... nie ma ciast). Alkohole: standardowy wybór alkoholi mocnych (jacek, gordons irp), piwa butelkowe - 3 rodzaje (1 bezalkoholowe), wina dwa rodzaje + schlumberger. Wydawało mi się że mały salonik, ale bardzo mało ludzi w nim było, dużo miejsc, jest też strefa z leżaczkami gdzie jest ciemniej i można się zrelaksować. Są prysznice, dobrze wyposażone.

Inne uwagi: Ogólnie są tam 3 saloniki, dla C, dla *G i dla HONów.
Załącznik:
szama_VIE.jpg
szama_VIE.jpg [ 859.46 KiB | Obejrzany 6455 razy ]

Załącznik:
Owidok_VIE.jpg
Owidok_VIE.jpg [ 865.24 KiB | Obejrzany 6455 razy ]

Załącznik:
widok_VIE.jpg
widok_VIE.jpg [ 189.75 KiB | Obejrzany 6455 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 06 Sie 2019 04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: BKK

Nazwa saloniku: Qatar Premier Lounge

Który terminal: główny, niedaleko bramki D8

Jak wejście (karta, status, gotówka): bilet C QR (wstęp również dla innych pasażerów C/F OW, nie ma wejścia na status)

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Salonik znakomity, prawie nowy, oddany do użytku w 2018. Wystrojem w sposób zamierzony bardzo przypomina Qatar Premier Lounge na lotnisku CDG, ktory już kiedyś opisałem (saloniki-lotniskowe-watek-zbiorczy,15,42165&p=967467&hilit=qatar#p967467).
Jest dużo wygodnych miejsc do siedzenia, business centre z komputerami Apple i drukarka, trochę anglojęzycznej prasy i czasopism, superczyste łazienki z prysznicami, część barowa z bufetem z daniami ciepłymi i przekąskami, pieczywem, owocami, deserami itd.
Napoje bezalkoholowe, świeże soki, herbaty, kawy, spory wybór alkoholi, jest szampan brut i rose, drinki, koktaile - wg życzenia lub z karty, bez limitu.
Jak na CDG, jest też wydzielona część z restauracją à la carte, ale w menu są tylko napoje, można oczywiście poprosić o podanie czegokolwiek z baru i bufetu. Pełnej restauracji raczej nie będzie, dopóki nie wydłużą godzin otwarcia.

Inne uwagi: salonik nieczynny pomiędzy 9 a 16 (Qatar ma odloty rano i wieczorem), nie posiada pokojów do drzemki, SPA ani palarni

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sent from Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 10 Sie 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Nazwa lotniska (miasta) lub kod: AYT - ANTALYA

Nazwa saloniku: CIP LOUNGE

Który terminal: INTERNATIONAL

Jak wejście (karta, status, gotówka): karta PP

Poziom zadowolenia z pobytu i ogólna opinia na temat saloniku. Czy polecił(a)byś ten salonik innym?:

Byłem tam 5 minut w środku nocy, więc wrażenia mam jedynie ogólne:
- cisza, spokój w odróżnieniu od ula na dole (salonik jest na piętrze za security). W saloniku poza mną było tylko kilka osób
- jedzenie podstawowe: na ciepło tylko zupa, reszta to kanapeczki z lodóweczki, rogaliki, muffinki itp.
- kawka w miarę dobra
- alko nie ruszałem
- internet: przy wejściu dostaje się wydruk na którym jest PIN do ogólnodostępnej sieci WiFi (sieć na całym lotnisku o nazwie Airport Wispotter, również przy gate'ach). Kod działa na 2 godziny szybkiego neta. Dla mnie to było to czego potrzebowałem - dokończyłem jeszcze wysyłanie maili w trakcie boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 763 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group