Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:08 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 5
Hej. Mam pytanie odnośnie pozwolenia na wejście na szczyt Teide.
Właśnie wykupiliśmy wycieczkę na 20-28 czerwca tego roku. Chciałam od razu zarezerwować te darmowe wejściówki na szczyt, ale wg strony internetowej nie ma już żadnego wolnego 'biletu' aż do... 20 sierpnia O.o (https://www.reservasparquesnacionales.e ... n=2&act=+1)
Trochę mi to rujnuje życie, bo 2 miesiące temu, kiedy pewnie były wejściówki na czerwiec, nie wiedziałam jeszcze że będę tam lecieć.
Czy jest jakiś inny sposób, żeby je dostać? Poza tym schroniskiem? Może lokalne biura podróży sprzedają, albo w pakiecie? Bo rozumiem, że bez tej wejściówki mogę wjechać kolejką, ale na szczyt nie dotrę? Czy bez osiągnięcia szczytu też są ładne widoki, czy jednak sam wjazd kolejką nie da żadnego efektu widokowego i bez sensu jest tracić prawie 30 euro?
Pytanie 2 - gdzie można internetowo zabukować kolejkę na wjazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:33 

Bilety na Teleferico Teide
https://www.volcanoteide.com/en/volcano ... xp-content

Za 27 euro przejazd w dwie strony, do zakupu potrzebna karta z zabezpieczeniem 3 d secury (wczoraj kupowałem online)

Na wierzchołek bez pozwolenia nie wejdziesz, ale na górnej stacji też jest super czy super widoki

Mimo wszystko trzeba poczytać ten temat
Góra
 PM off  
      
#243 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:35 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Lokalne biura podróży sprzedające wycieczki na wulkan mają odrębną pulę wejściówek, więc jedynym wyjściem jest albo wykupienie takiej wycieczki albo wejście przed pojawieniem się strażników (czyli najczęściej na wschód słońca). Bez osiągnięcia szczytu widoki też są super, różnica taka, że nie masz panoramy 360° :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:49 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 15
Bilety na wjazd kolejka rezerwuje się na stronie.
https://www.volcanoteide.com/en/volcano ... _cable_car

Jak wygląda widok po wyjściu z kolejki są zdjęcia na poprzedniej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
Trochę podbiję temat.
Co do nocnego wejścia:
A) czy jest to legalne, a jeżeli nie, to na ile da się uzyskać pozwolenie by wchodzić nocą?
B) wchodzić nocą, ale mieć pozwolenie bez kupowania noclegu w schronisku?
C) Czy samo pozwolenie na 9-11 wystarczy, jeżeli chcemy wchodzić na wschód słońca?

Jakiekolwiek inne informacje mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 05 Cze 2019 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@MTalma,

Nie przeczytałeś/przeczytałaś tematu. Jest wiele wpisów o wchodzeniu nocnym, o wschodzie słońca na szczycie, o pozwoleniu.
Służę pomocą w używaniu szukaj:
teide-potrzebne-informacje-praktyczne,1255,47392&p=943644&hilit=pozwolenie#p943644
Gruszka02 napisał(a):
Szkoda takich pieniędzy tracić. Wejście od Roques de Garcia przez Pico Viejo, to 4 godzinki spacerku prostą trasą, a od Montana Blanca 3 godzinki autostradą, gdzie można wyjść o 3.30 w nocy i załapać się na piękny wschód słońca. Pozwolenie wtedy niepotrzebne, bo strażnicy pojawiają się wraz z pierwszym wjazdem kolejki. Problemem może być wysokość, ale nie sama trasa, bo to jest wejście proste jak na nasz Kasprowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#247 PostWysłany: 05 Cze 2019 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
@micnur dzięki za podpowiedź. Lubię wyszukiwarkę, nawet z niej korzystam, ale dodam, że post zamieszczony przez Ciebie jest z 2017. Będziemy 2 lata później. Słowem klucz, którego może zabrakło w praktyce, a było w domyśle (podbiję temat), jest obecnie (czy coś się zmieniło). Niemniej jeszcze raz dzięki, ale czekam na świeżą odpowiedź. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 05 Cze 2019 09:26 

Przede wszystkim" f4f forum wcale nie musi i nie jest wyrocznią

Na google masz opisy takich wejść, a przede wszystkim z jakim wysiłkiem na tej wysokości to się wiąże i jak się do wejścia przygotować

np.

http://gadulec.me/nocne-wejscie-wulkan-teide/

Ja bym mimo wszystko zaczął od próby rezerwacji noclegu w schronisku

A i dwa lata to żaden upływ czasu, czyli podane dane są na wskroś czy nadal aktualne
Góra
 PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
Wszystko wyjaśniłem w miarę formalnie.
Nigdy przenigdy do 3555 m n.p.m. nie potrzeba pozwolenia. Od wyżej w dzień są pozwolenia w nocy nie ma wydawanych pozwoleń i szlak jest otwarty. ;)

Czyli pozostaje to co były stwierdzone, ale mam oficjalną wiadomość.
Z noclegu rezygnujemy, bo zrobimy postój przy nim jedynie, żeby obejrzeć gwiazdy, coś zjeść i napić się kawy (czyli tak jak większość).

Dzięki i pozdrowienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#250 PostWysłany: 19 Cze 2019 22:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2019
Posty: 6
Przeczytałam temat i planuję wczesnoporanne wejście w sierpniu, tak żeby wyrobić się na szczyt przed strażnikami bo niestety od dawna nie ma już pozwoleń. Mam tylko pytanie - ktoś wyżej pisał że strażników nie było gdy wchodził i dlatego sprawdzono mu wejściówkę dopiero przy zejściu. To znaczy że bez pozwolenia nie można przejść powiedzmy o 8:30 i zejść obok strażników bez wejściówki półtorej godziny później? Byłyby kłopoty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 19 Cze 2019 22:45 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Zrób tak, żebyś przed 9:00 minęła już bramkę z powrotem. Poza tym 1,5 h na pewno Ci nie zejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 19 Cze 2019 23:30 

Rejestracja: 09 Kwi 2019
Posty: 6
Mar77 napisał(a):
Zrób tak, żebyś przed 9:00 minęła już bramkę z powrotem. Poza tym 1,5 h na pewno Ci nie zejdzie.


Dzięki :) w takim razie jak myślisz, ile zajmie przejście od strażników i z powrotem włączając przerwy na podziwianie widoków i zdjęcia? Skoro podobno wchodzi się 40 min to myślałam że 1,5h jest dobrym założeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 19 Cze 2019 23:58 

Raptem w poscie #248 masz link do takiego nocnego wejścia z wschodem słonca i zejsciem przed przybyciem strażników.....

Wschód słońca będzie ok 7:20 w Polsce 8:20, osobna kwestia to zimno i wiatr (często Teleferico Teide z powodu wiatru nie działa np. dzisiaj czyli 19.06)
Góra
 PM off  
      
#254 PostWysłany: 20 Cze 2019 00:10 

Rejestracja: 09 Kwi 2019
Posty: 6
gorny77 wiem, ale w tym linku o którym piszesz nie ma odpowiedzi na moje pytanie, czyli ile czasu sobie zarezerwować począwszy od bramki strażników żeby zdążyć przed ich pojawieniem się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 20 Cze 2019 00:36 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
40 min to moim zdaniem trochę na wyrost podany czas na wejście, ale ok, ja nocowałem w schronisku, więc byłem o świeżych siłach i raczej więcej niż pół godziny mi nie zeszło. Na samej górze załóż kilkanaście minut, a jak będzie mocno wiało, to już po kilku będziesz miała dość ;)

Wejdź na wschód słońca i nie będziesz musiała tak precyzyjnie tego planować, bo czasu będzie dostatecznie dużo na zejście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 20 Cze 2019 00:40 

Rejestracja: 09 Kwi 2019
Posty: 6
Mar77, dziękuję za odpowiedź, chyba tak zrobię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 20 Cze 2019 00:45 

Ola Grabowska napisał(a):
gorny77 wiem, ale w tym linku o którym piszesz nie ma odpowiedzi na moje pytanie, czyli ile czasu sobie zarezerwować począwszy od bramki strażników żeby zdążyć przed ich pojawieniem się.

Czyżby...

Z schroniska do górnej stacji kolejki szli 60 minut, kolejne 30 na szczyt - schodzili po 8 by swobodnie i bezstresowo nie napotkać strażników, choć nie wiem czym ewentualnie ryzykowali: mandatem, krzykiem, uwagą w paszporcie ;)

Trzeba pamiętać o zmęczeniu, chłodzie, wietrze i co najważniejsze wysokości....

Zresztą to wszystko podane jest w relacji wyzej oraz na stronie Teleferico Teide - wiem, bo wielokrotnie z niej korzystam/łem
Góra
 PM off  
      
#258 PostWysłany: 20 Cze 2019 02:10 

Rejestracja: 09 Kwi 2019
Posty: 6
-- 20 Cze 2019 02:47 --

Tak, nie było opisanego dokładnie tego czego szukałam, na tym blogu była informacja (jak sam zauważyłeś) jak długo idzie się od górnej stacji kolejki na szczyt, a nie od bramki strażników na szczyt. A ja nie wiem czy to jakaś różnica bo nigdy mnie tam nie było i szczegółowych mapek jeszcze nie oglądałam. Może dla Ciebie to oczywiste, ja wolałam zapytać, im więcej odpowiedzi tym dla mnie lepiej, porównam je sobie i oszacuję ile czasu sama będę potrzebować. Z tego co wiem pytania nie są zabronione...

Strony o której piszesz jeszcze nie widziałam, dzięki, na pewno spojrzę.

-- 20 Cze 2019 03:10 --

Anonymous napisał(a):
[

Zresztą to wszystko podane jest w relacji wyzej oraz na stronie Teleferico Teide - wiem, bo wielokrotnie z niej korzystam/łem

Masz na myśli stronę http://www.volcanoteide.com? Z niej już korzystam.

(Przepraszam że piszę komentarz pod komentarzem, nigdzie nie widzę opcji edycji komentarza :( )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 20 Cze 2019 08:51 

Górna stacja kolejki Teleferico Teide i bramka strażników to to samo miejsce, bramka na tyłach stacji

Tak to ta strona, klikamy na Teide dziś

Temat ma wiki


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 20 Cze 2019 10:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#260 PostWysłany: 20 Cze 2019 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Ola Grabowska napisał(a):
...... A ja nie wiem czy to jakaś różnica bo nigdy mnie tam nie było i szczegółowych mapek jeszcze nie oglądałam. Może dla Ciebie to oczywiste, ja wolałam zapytać, im więcej odpowiedzi tym dla mnie lepiej, porównam je sobie i oszacuję ile czasu sama będę potrzebować....

Żeby się martwić o czas jaki potrzebny od bramki na sam szczyt najpierw trzeba do tego miejsca dotrzeć. Ten odcinek od bramki na szczyt to naprawdę pikuś. Najbardziej bym się martwił o odcinek Montana Blanca-schronisko. Poniżej cytat ze strony volcanoteide.com
Cytuj:
.....Montaña Blanca-Teide. Najtrudniejszy odcinek dla wędrowców, którym niestraszne jest wejście na Teide pieszo, jeszcze przed Tobą: to tu rozpoczyna się biegnąca pośród jęzorów czarnej lawy trasa o długości 2,56 km i przewyższeniu 544 metrów! W niektórych miejscach nachylenie wynosi ponad 60%, więc należy się odpowiednio przygotować do tej wędrówki.

Ten szlak nie jest wcale taki łatwy. Wchodziłem za dnia z żoną a żona nie należy do słabeuszy, na wysokości ok 3200m dostała lęku wysokości. Szlak na tej wysokości to zastygła lawa, dla mniej wprawionych jest dość niebezpieczny, mając plecak z zapasami wody i jedzenia musisz iść momentami na czworaka opierając się o zbocze (nachylenie ponad 60%) Niestety ze wstydem muszę się przyznać że podczas pierwszej próby zawróciliśmy z ok 3200 npm. Schodzenie też nie było wcale łatwe, żonie trzęsły się nogi do tego stopnia że nie mogła stać, zjeżdżała momentami na pupie.
Piszę to bo wszyscy piszą że prawie wbiegają w klapkach..... myślę że to stwarza wrażenie że piesze podejście na Teide to spacer po Krupówkach.
Dwa lata później podjęliśmy drugą próbę tym razem udaną, lepiej się przygotowaliśmy, lepsze buty, lepiej rozłożyli siły, no i w tym miejscu żona nie spoglądała za siebie tylko szła do góry aż przeszliśmy ten newralgiczny dla nas odcinek, kiedy już zdobyliśmy schronisko reszta szlaku to był spacer.
Poniżej fotka z miejsca z którego zawróciliśmy.

Załączniki:
teide.jpg
teide.jpg [ 259.07 KiB | Obejrzany 1577 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group