Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Maj 2019 08:57 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Co sądzicie o karcie wielowalutowej z PKO BP ? Warto ? Bo się nad nią zastanawiam.

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa/


Ostatnio edytowany przez ume, 04 Lut 2020 14:13, edytowano w sumie 1 raz
ujednolicenie tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:07 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
To nie jest karta uniwersalna podpięta do jednego konta i waluta przeliczana po kusie MC, Musisz mieć założone rachunki w danej walucie i zakupioną walutę i to z nich pobierane będą środki. Jak np będziesz w Japonii i przyjdzie Ci do głowy płacić w jenach to przeliczy ci walutę z prowizją. Ta karta jest OK tylko do podstawowych walut i to pod warunkiem że masz je zakupione na koncie. Możesz założyć kredytową PKO Platinium i tam od 15.06 będziesz miał kursy po rzeczywistym kursie MC.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:16 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ale z tego co wyczytałem, to jest tak.

Np w Niemczech wypłacam euro z bankomatu. Nie mam konta , ani kasy w euro. To pobiera mi pln z konta i przelicza po kursie kantoru pkobp [ czyli korzystnie] i to mi schodzi z konta pln. Nie muszę kupować wcześniej waluty. Tak to zrozumiałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Żeby jeszcze w przypadku braku odpowiedniego rachunku walutowego przeliczali po kursie swojego kantoru, to byłoby dobrze, ale przeliczą po kursie sprzedaży waluty który jest druzgocący (kantor vs kurs ogólny dla np EUR to 4.3051 vs 4.4211).

Wg opisu karty wielowalutowej na stronach banku musisz mieć podpięty rach walutowy. Nie ma słowa o przeliczaniu walut wg kursu kantorowego

Wysłane z taptaka


Ostatnio edytowany przez tycik, 30 Maj 2019 09:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:19 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dlatego pytam. Bo jak napisałem wyżej , zrozumiałem, że sobie bujam z tą kartą, wypłacam , a oni mi ściągają z konta w pln, po kursie swojego kantoru internetowego , gdzie kursy sa dobre. sreed 2,5 grosz najczęściej.

Edit. Podpięcie rachunku walutowego jest za free. Czyli jak podepnę, to będzie ok ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@pazur: zrozumiałeś źle niestety, w PKO BP niestety w chwili obecnej nie ma nic ciekawego w tym zakresie. Od 15 czerwca świetna będzie Platynowa Mastercard w PKO BP, rozliczana po kursie Mastercard i świetne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Na chwilę obecną mam akurat zlotą MC w PKO BP. Ciekawe czy jest jakaś możliwość zamiany na tą platynę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Maj 2019 09:30 

Podejdź, zadzwoń i zapytaj czy zawnioskuj

Generalnie weryfikują na podstawie dochodów, ale być może dla swoich klientów mają uproszczone procedury

We właściwym temacie o tej kk napisano, że często wystarczy postraszyć zerwaniem umowy
Góra
 PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Cze 2019 11:28 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Obyło się bez straszenia zerwaniem umowy. Podszedłem, zapytałem, poczekałem :D i złoto zamienią na platynę.
Dzięki wszystkim za info o tej nowej karcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Cze 2019 11:37 

Tylko jak to ma być "Karta wielowalutowa" to póki co do 15.06.2019r. do szuflady

A i pamiętaj o opłacie rocznej bez wymaganego obrotu, inaczej będziesz "straszył" później :twisted:
Góra
 PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Cze 2019 12:54 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
O wyrobieniu minimalnego obrotu pamiętam, bo na aktualnie posiadanej też trzeba spory zrobić. A karta dojdzie , myślę za 7-10 dni. Akurat na 15 czerwca, można szaleć. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group