Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Maj 2018 14:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Warto sprawdzić co na ten temat mówi urząd wojewódzki:
Cytuj:
Paszport traci ważność po zmianie nazwiska (np. po ślubie) (...). Dokument traci automatycznie ważność po 60 dniach od dnia, w którym dokonane zostały zmiany danych.


Źródło: http://www.malopolska.uw.gov.pl/default ... informacje

Czyli przez 60 dni po ślubie paszport jest jeszcze ważny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:34 

Rejestracja: 06 Wrz 2018
Posty: 1
Tez jestem jakby w kropce. Mieszkam zagranica, 27-go lipca wzielam slub w Polsce ale od razu wracalismy do UK wiec nie mialam czasu skladac wnioskow o nowe dokumenty. Dowod stracil waznosc w marcu ale nie wyrabialam nowego, bo wiedzialam ze za chwile zmieniam nazwisko (a dokladnie dodaje nazwisko meza do swojego).

Tydzien temu przylecialam do Poslki na krotki urlop mn. po to zeby poskladac wnioski o nowy dowod i paszport oraz odebrac akt malzenstwa. Nie zdolam ich jednak teraz odebrac poniewaz za chwile musze wracac do UK. Natomisat na pazdziernik mam zabukowane wakacje i nie moge sie doczytac czy moj paszport bedzie jeszcze wazny.

W internecie znalazlam takie info:
- paszport traci waznosc 60 dni od daty sporzadzenia aktu malzenstwa. Czy w takim razie moj paszport bedzie wazny do 27.10 jesli akt ma date wydania 28.08?
- w przypadku gdy obywatel mieszka zagranica, paszport traci waznosc 4 miesiace po wydaniu dokumentu stwierdzajacego zmiane danych (czyli bylby to 28.12). Niestety nigdzie nie moge sie doczytac, jak definiuje sie osobe zamieszkala zagranica (w UK mieszkam i pracuje od 7,5 lat ale z polskiego adresu wymeldowalam sie dopiero w zeszlym tyg.).

Jesli ktos ma jakas wiedze na powyzszy temat to bardzo bede wdzieczna za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 06 Wrz 2018 22:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kashka napisał(a):
- paszport traci waznosc 60 dni od daty sporzadzenia aktu malzenstwa. Czy w takim razie moj paszport bedzie wazny do 27.10 jesli akt ma date wydania 28.08?
.

Jeśli ślub był w lipcu to nie liczy się od daty kiedy odebrałaś akt tylko od sporządzenia aktu czyli dzień ślubu,więc pod koniec września traci ważność. Znam osoby które o wiele dłużej podróżowały na teoretycznie nieważnym dokumencie,może miały farta,że nikt nie sprawdził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 22 Maj 2019 10:37 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 24
Odświeżam temat. Czy ktoś sprawdził na własnej skórze jak to obecnie wygląda? Kupiliśmy bilety na podróż w lutym 2020 do Azji na panieńskie naziwsko, a ślub bierzemy w lipcu. Pan ze Straży Granicznej na Lotnisku Chopina powiedział, że z ich strony nie będzie problemu z odprawą. Ciekawe jak to będzie wyglądać dalej? Planujemy na wszelki wypadek (gdyby w jakiejś magicznej bazie zmieniło się nazwisko) złożyć wniosek o nowy paszport i go nie odbierać i ze sobą zabrać potwierdzenie złożenia owego wniosku. Do tego chcemy zabrać przetłumaczony akt ślubu. Miał ktoś podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Maj 2019 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Prościej chyba aby panna młoda nie zmieniała nazwiska :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:40 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 24
Akurat mamy taką sytuację, że raczej będzie musiała :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 23 Maj 2019 06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Zaciekawiłeś mnie - czemu będzie musiała?

Czy można swobodnie zmieniać nazwisko?

W razie nieprzemyślanego wyboru, po ślubie można zmienić nazwisko jedynie w trybie administracyjnym przed urzędem stanu cywilnego. Nie ma tu żadnych ograniczeń czasowych – o taką zmianę można wnioskować nawet wiele lat po wstąpieniu w związek małżeński. Istnieje natomiast ograniczona swoboda w tym zakresie z uwagi na fakt, że w każdym przypadku należy wykazać „ważne powody” takiej zmiany, przy czym nie istnieje ich zamknięty katalog. Urząd może zmienić Twoje nazwisko np. jeśli faktycznie posługujesz się nazwiskiem drugiego małżonka na co dzień.


http://www.niepoprawnapara.pl/zmiana-nazwiska-po-slubie
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 23 Maj 2019 06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@andrzejn1 Lecisz w lutym 2020. Masz mnóstwo czasu. Wysyłasz akt ślubu do linii lotniczej i powinni ci nieodpłatnie zmienić nazwisko na bilecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 23 Maj 2019 17:34 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 24
-- 23 Maj 2019 17:32 --

eskie napisał(a):
Zaciekawiłeś mnie - czemu będzie musiała?

Czy można swobodnie zmieniać nazwisko?

W razie nieprzemyślanego wyboru, po ślubie można zmienić nazwisko jedynie w trybie administracyjnym przed urzędem stanu cywilnego. Nie ma tu żadnych ograniczeń czasowych – o taką zmianę można wnioskować nawet wiele lat po wstąpieniu w związek małżeński. Istnieje natomiast ograniczona swoboda w tym zakresie z uwagi na fakt, że w każdym przypadku należy wykazać „ważne powody” takiej zmiany, przy czym nie istnieje ich zamknięty katalog. Urząd może zmienić Twoje nazwisko np. jeśli faktycznie posługujesz się nazwiskiem drugiego małżonka na co dzień.


http://www.niepoprawnapara.pl/zmiana-nazwiska-po-slubie


Między innymi dlatego.

-- 23 Maj 2019 17:34 --

elwirka napisał(a):
@andrzejn1 Lecisz w lutym 2020. Masz mnóstwo czasu. Wysyłasz akt ślubu do linii lotniczej i powinni ci nieodpłatnie zmienić nazwisko na bilecie.


AirChina odesłało nas do pośrednika (Mytrip). Więc drugie pytanie, czy jest z tym problem? Bo jeśli nie, to załatwia sprawę. Narzeczona zmienia normalnie nazwisko, mytrip zmienia na bilecie, wyrabia nowy paszport i tyle :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 23 Maj 2019 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Nas pytasz?! Zadzwoń/napisz do Mytrip.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Maj 2019 09:48 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 24
Czekam od nich na odpowiedź od 2 tygodni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Maj 2019 09:53 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Monituj. :D Odezwij się do nich ponownie. W końcu odpowiedzą, bo nie lubią namolnych klientów. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 03 Cze 2019 12:00 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 24
Cytuj:
Szanowny Panie xxxx,

Dziękujemy za wiadomosć.

Jak informowalismy w poprzedniej wiadomosci, linia lotnicza nie zezwala na zmianę nazwiska.

Jesli chciałby jednak, abysmy skontaktowalismy się z linią lotniczą prosimy dokonać platosci za Pakiet Serwisowy tutaj

Jesli linia lotnicza zrobi wyjątek i zezwoli na zmiane skontaktujemy się z Panem i poinformujemy o wszelkich dodatkowych kosztach.


Z poważaniem,
Katarzyna Z, Customer Service
Mytrip


Dostałem taką odpowiedź z mytrip.com. Link do płatności za Pakiet Serwisowy przenosi na stronę, gdzie jest do uiszczenia opłata 85zł. Płacić za to, czy jest to zwykłe wyłudzenie? Ze Szwedzkiego oddziału AirChina dostałem wcześniej taką odpowiedź.

Cytuj:
Dear Ms xxxxxx

We kindly ask you to contat your travel agency for exeptions, from reding mytrip.com terms & conditions

Your travel agent will contact us for assistance if they are able to issue you a new ticket, refund error ticket.


https://www.mytrip.com/account/flight_r ... ons/lookup

24. Can the name of passenger be changed on the ticket?

The tickets are not transferable and for this reason no change of name can be done. The name should be introduced on the reservation form exactly as it is written on the passport or the identity card. After the completion of the reservation form, no change or correction can be accepted on the name of the passenger.


Best regards,

Air China Ltd.
Stockholm Office
Kungsgatan 64 BOX 1131
111 81 Stockholm,
Sweden
Ph: +46 8 216146
Fax: +46 8 7230966
Website: http://www.airchina.se
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:47 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 7
Słuchajcie zwracam się do Was jako do ekspertów, a temat jest naprawdę ciężki :geek: postaram się wyjaśnić najlepiej jak mogę 8-)

W kwietniu kupowałem bilety na lot Warszawa->Genewa->Warszawa (PLL LOT&EasyJet). Wiedząc, że w maju bierzemy ślub, to kupiłem bilety na NOWE nazwisko mojej żony (wtedy jeszcze narzeczonej). Po prostu uznałem, że już będzie nowe nazwisko i nowe dokumenty. Tymczasem do dzisiaj nie ma gotowego do odbioru ani paszportu, ani dowodu osobistego. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Loty nie były niskokosztowe, więc szkoda, aby się miały zmarnować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:56 

A lot jutro czy jeszcze masz chwilę?


Easy i LOT mają polskie infolinie czy inne formy kontaktu

zmiany-w-siatce-lotow-nowe-bazy-itd,191,65823&p=1224995&hilit=easyjet#p1224995

https://www.lot.com/nl/pl/contact

a tyle się pisze, że nie są w stanie zweryfikować czy para zawarł związek małżeński oraz, że na wymianę paszportu mamy 60 dni
Góra
 PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:57 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 7
Anonymous napisał(a):
A lot jutro czy jeszcze masz chwilę?


Lot w sobotę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:59 

To trochę jeszcze czasu masz

Zapewne z dowodem się wyrobią, ale kontakt jak wyżej z liniami lotniczymi wskazany
Góra
 PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:16 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 7
Hm, a czy jeśli się nie wyrobią, to jedyną ścieżką pozostaje zmiana nazwiska na panieńskie (płatnie...) i podróż na starym (nieaktualnym?) dowodzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:20 

Z tego co wiem stary dowód straci ważność z automatu dopiero po odbiorze nowego :!:

Zapewne przy 100% pewności, że nie wyrobią się z wymianą do soboty z wydaniem i dostarczeniem nowego dokumentu podróży linie lotnicze po przesłaniu skanów aktu urodzenia i aktu małżeństwa "powinny" dokonać tej zmiany za darmo

Ale do tego potrzebny jest kontakt
Góra
 PM off  
      
#80 PostWysłany: 14 Cze 2019 07:50 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 7
Przeszedłem całą procedurę i jakby ktoś potrzebował to było tak:

EasyJet: ekstra. Kontakt w języku polskim przez twittera. Prośba o dokumenty online (na twitterze). Błyskawiczna wymiana nazwiska. Naprawdę fajnie. Zmiana bezpłana!

PLL LOT: Kontakt najpierw przez facebooka, następnie przez formularz kontaktowy, a na końcu infolinia. Procedura dość długa, a w dodatku płatna 80 złotych.

W tym przypadku EasyJet wypadł lepiej :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group