Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2019 12:59 

Rejestracja: 13 Gru 2015
Posty: 17
Cześć,

W styczniu lecę do Limy natomiast powrót jest z Guayaquil w Ekwadorze. 20-31 stycznia.
Wyjazd na 11 dni, z tym - że przylot jest o 17tej, a wyjazd o 11tej, więc trudno te 2 dni liczyć.

Pozostaje pełnych dziewięć dni i zastanawiam się nad ich rozplanowaniem. WIększość atrakcji w Peru powoduje oddalanie się od Ekwadoru, czego się trochę obawiam bo z tego co poczytałem dostanie się autobusami do Ekwadoru jest bardzo czasochłonne.

Ze względu na mało czasu raczej odpuszczę Machu Picchcu - ewentualnie proszę o opinie czy dałoby się tu zmieścić ;) Zastanawiam się nad Huacachiną i ewentualnie lotem do Cuzco.
W Ekwadorze chciałbym zobaczyć wulkany Chimborazo, Copotaxi, oraz Quilotoa. Po dotarciu do Cuenc-ki chciałbym przenocować 2 dni w Ambato i stamtąd eksplorować wulkany.
Ostatnie 2 dni chciałbym odpocząć np.w Montanicie i po prostu posiedzieć w z browarem na plaży.

Co o tym sądzicie, czy ktoś ma jakieś porady?
szczególnie interesuje mnie kwestia tranzytu Peru -Ekwador oraz ewentualne przewartościowanie rzeczy do zobaczenia.
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jeszcze nie przyszła anulacja? :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jak nie anuluja, to czasowo bedzie ciezko, to sa jednak odleglosci do przejechania...

mozesz jechac do gory, polecam przystaki w Trujillo, a potem Mancora(plaza, ocean). z Mancory dojedziesz do Cuenca. z Cuenca do Banos/Ambato to jest dzien w autobusie. mozna probowac z nocnymi autobusami bez straty dnia, np z Trujillo do Mancory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:35 

Rejestracja: 13 Gru 2015
Posty: 17
ibartek napisał(a):
jak nie anuluja, to czasowo bedzie ciezko, to sa jednak odleglosci do przejechania...

mozesz jechac do gory, polecam przystaki w Trujillo, a potem Mancora(plaza, ocean). z Mancory dojedziesz do Cuenca. z Cuenca do Banos/Ambato to jest dzien w autobusie. mozna probowac z nocnymi autobusami bez straty dnia, np z Trujillo do Mancory.


Czyli sugerujesz odpuszczenie "głębi Peru" i od razu jazdę wybrzeżem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jak chcesz jechac na maczupikczu, to nie zdazysz sensownie dojechac ladem do miejsca wylotu, tym bardziej na wulkany, wiec pozostanie leciec do Piury albo dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
kajtol napisał(a):
ibartek napisał(a):
jak nie anuluja, to czasowo bedzie ciezko, to sa jednak odleglosci do przejechania...

mozesz jechac do gory, polecam przystaki w Trujillo, a potem Mancora(plaza, ocean). z Mancory dojedziesz do Cuenca. z Cuenca do Banos/Ambato to jest dzien w autobusie. mozna probowac z nocnymi autobusami bez straty dnia, np z Trujillo do Mancory.


Czyli sugerujesz odpuszczenie "głębi Peru" i od razu jazdę wybrzeżem?


Ja Ci sugeruje na chwile obecna odpuszczenie marzen, bo nikt prawie jeszcze nie dostla oficjalnie anulacji, a praiwe kazdy juz wie ze loty sa anulowane (sa ''narzedzia'' takie jak tripcase.com aby to wiedziec juz wczesniej). Zacznij sie zastanawiac jak najszybciej odsykac pieniadze, na tym bym sie na chwile obecna skupil ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:22 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Nie wiem, co będzie z Twoimi biletami, więc mogę coś napisać odnośnie podróży ;) .
Jeśli nie lecisz na Galapagos, to kiepsko, że wracasz z Guayaquil. Jak dla mnie Cuenca to strata czasu, zachwyty nad urokiem tego miasta są mocno na wyrost. Chociaż w sumie mogę zrozumieć, bo w morzu brzydoty i tandety ekwadorskiej to wyróżnia się mocno na plus :roll: Cotopaxi robi wrażenie, ale w sumie to i w Peru znajdziesz wulkanów pod dostatkiem (choć przyznaję, że jest wyjątkowo ładny). Widzę, że czas i kasa ogranicza, chyba jednak jesteś skazany na północne Peru. Musisz wziąć pod uwagę odległości w Peru i to, że jak widzisz bilet lotniczy za 80 usd to i tak go nie kupisz, bo to taryfa dla lokalesów :(
Zapraszam na https://www.perutravel.pl/ popatrz, może w którymś miejscu po prostu musisz być :D
Cuzco bez Machu Picchu jest jak najbardziej warte pobytu, w sam raz na 5-7 dni. W podobnym czasie można spróbować ogarnąć trasę Lima-Paracas-Nazca-Arequipa-Titicaca, powrót z Juliaca samolotem do Limy. Ech, gdzie się nie ruszysz atrakcje... zapomnij o Ekwadorze :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Maj 2019 20:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
mozna by zmergowac ten watek z tym zamknietym*...
bo dyskusja sie rozwinela, ale nie o planie do Peru.
* :arrow:
peru-madryt-lima-11-25-10-2019-1028-zl,1609,141579?start=300


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Maj 2019 21:54, edytowano w sumie 1 raz
https://www.fly4free.pl/forum/peru-madryt-lima-11-25-10-2019-1028-zl,1609,141579?start=300
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2019 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
j_a napisał(a):
Musisz wziąć pod uwagę odległości w Peru i to, że jak widzisz bilet lotniczy za 80 usd to i tak go nie kupisz, bo to taryfa dla lokalesów :(
:twisted:


Hej, pytanie bardziej na przyszłość, jak to jest z tą inną ceną dla lokalsow, przeglądając różne krajówki w Peru to jest dużo niskich cen VivaAir (odsyła do ich strony) lub Latam Airlines (tu głównie pokazuje niższe strony przez OTA), ale nie napotkałem żadnej wzmianki, że to cena dla lokalsów

Załączniki:
Screenshot_20190523-092709.png
Screenshot_20190523-092709.png [ 77.09 KiB | Obejrzany 1647 razy ]
Screenshot_20190523-092559.png
Screenshot_20190523-092559.png [ 55.43 KiB | Obejrzany 1650 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2019 10:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
W innym wątku koledzy napisali, że teraz nie ma takich problemów z zakupem biletów. Nie sprawdzałem jeszcze, ale jeszcze rok temu były cyrki z płatnością, formalnie taryfy były bez podziału, ale nie dawało rady zapłacić za niższe. Mam nadzieję, że to się zmieniło, ale jeszcze nie próbowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Maj 2019 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
w najgorszym razie VPN na Peru i sprawa załatwiona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:25 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja w zeszłym roku kupowałem Viva Air i nie miałem problemu z żadnym etapem rezerwacji i lotu. Jeśli taryfa jest tylko dla rezydentów, to jest to wyraźnie napisane, ale w Peru chyba nikt tego już nie praktykuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group