Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Xinaliq - dojazd
#1 PostWysłany: 09 Lut 2017 17:30 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Czy da się dojechać do Xinaliq małym samochodem (z wypożyczalni)?
Jak aktualnie wygląda koszt dojazdu? Czy można liczyć na załapanie się na jakiś wspólny przejazd lub na lokalną marszrutkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#2 PostWysłany: 09 Lut 2017 21:26 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 327
Kilometry: 647 009
Małym to po takiej górskiej drodze ze śniegiem chyba będzie ciężko.
My jechaliśmy taksówką ładą nivą 4 lata temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#3 PostWysłany: 09 Lut 2017 21:40 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Dodam, że podróż na początku marca. Jakiej pogody się spodziewać?
Asfalt jest tam dość nowy, więc co jest przeszkodą dla małego auta? Wzniesienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#4 PostWysłany: 17 Sie 2017 15:38 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 5
Taxi: Baku -> Xinaliq -> Baku
po długim targowaniu z wieloma taksówkarzami udało się za 140 manatów - mniej to chyba już się nie da, bo standard cena to było 200-220.
mam kontakt do taksówkarza gdyby ktoś potrzebował, bardzo miły i porządny gość, auto wygodne, zatrzymywał się gdzie tylko chcieliśmy i na ile chcieliśmy
wycieczka na cały dzień, bo droga łącznie 500km.
samo miasteczko jest bez szału, ludzie też już chyba się przyzwyczaili do turystów, ale okolica i sama droga tam - mistrzostwo świata!
polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2018 15:24 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Będę w lipcu w Azerbejdżanie i chcę dostać sie do Xinaliq, ale wracając tego samego dnia. Znalazłem już marszrutke z Baku do Quby gdzie zarezerwowałem nocleg, ale w Qubie będziemy dopiero ok. 12, a podobno większość taksówek odjeżdza do Xinaliq rano. Czy myślicie, że jest możliwe wynajęcie jakiegoś transportu w okolicach 12stej, dojechać do Xinaliq, spędzić tam 2-3h, a następnie wrócić tego samego dnia? Myślałem o tym żeby zaproponować danemu kierowcy żeby poczekał na nas w Xinaliq te 2-3h i dzięki temu transport byłby pewny. Jaką cenę powinienem wynegocjować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#6 PostWysłany: 08 Kwi 2018 12:48 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Byliśmy z żoną we wrześniu 2017 r. w Azerbejdżanie. Nocowaliśmy w hotelu Xinaliq i tam portier załatwił nam transport wysłużoną Ładą za 60 AZN za samochód. Wyjechaliśmy około 09:00, na miejscu 3-4 godziny i powrót do miasta. Jeżeli nocujecie w Xinaliq i macie już zarezerwowany nocleg to może poproście kogoś z obsługi o wynajęcie samochodu, żeby czekał na Was o 12 tej. Zostawicie tylko bagaże i w drogę. Dobra cena za transport wg mnie to będzie 60-70 AZN za samochód w obie strony, 2-3 godziny na miejscu.

W samej Qubie polecam spacer miastem do mauzoleum na terenie, gdzie miał stać stadion piłkarski. Podczas prac odkryto tam zbiorową mogiłę ofiar masakry jaką w 1918 r. tutejszym mieszkańcom zgotowali Ormianie służący w bolszewickich oddziałach. Mogiłę pozostawiono nietkniętą - kości, czaszki wystające z osuwiska robią potężne wrażenie. Warto zajrzeć także do sklepu firmowego Az-Granata, kupicie tam niesamowite azerbejdżańskie wina, w kuszących cenach - np. z granatu, icewine, czy wino 30-letnie. W najbliższym, majowym "Poznaj Świat" ukaże się mój artykuł z podróży po Azebrejdżanie, zachęcam do lektury, a a razie pytań pomogę na PW.

Pozdrawiam,
Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
holonomic1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2018 18:53 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Dzięki za porady! Dobrze, że znalazła się osoba, która uskuteczniła już wcześniej jednodniową wycieczkę do Xinaliq. Nie nocujemy w Hotelu Xinaliq, chociaż udało mi się dowiedzieć, że właśnie pod tym miejscem można znaleźć kierowców, którzy oferują przejazdy z Quby do Xinaliq. Będziemy nocować w Oskar Otel(obok dworca autobusowego, dobra cena, ok. 50 pln za pokój z łazienką, podobno mówią też po angielsku). Myślałem nad hotelem Xinaliq, ale nie ma go na bookingu i chyba nie da się go zarezerwować wcześniej, a w/w znalazłem na bookingu i właśnie myślę nad tym żeby skontaktować się pare dni przed przyjazdem i zapytać o to czy mogą załatwić kierowcę na 12stą.
Dzięki również za wspomnienie o tych ciekawych miejscach w Qubie, sam wiedziałem tylko o tym żeby zobaczyć dzielnicę żydowską. Czy możesz powiedzieć mniej więcej gdzie znajdują się te 2 miejsca, o których wspomniałeś? Będziemy w Qubie tylko ok. doby, razem z tymi kilkoma godzinami przeznaczonymi na Xinaliq, więc dobrze byłoby wiedzieć wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2018 01:18 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Rok temu gdy przyjechaliśmy do Quby z Baku, dworzec autobusowy znajdował się dość daleko od centrum, w mojej ocenie około 3-4 km, konieczny raczej dojazd marszrutką. Byliśmy w hotelu Oskar, ale Xinaliq wywarł na nas lepsze wrażenie. Oba hotele są dość blisko siebie, więc chyba nie do końca masz rację, że Oskar położony jest obok dworca. Jeżeli będziecie mieli w zapasie kilka godzin polecam spacer po Qubie. Można zacząć od Krasnej Slobody - dzielnicy żydowskiej. Od hotelu kierujcie się na zachód i na rondzie odbijcie na południe, trzeba przejść przez most. Po przejściu dzielnicy żydowskiej, drugim mostem wyjdziecie na Park Nizami, gdzie są ciekawe schody z socrealistycznymi rzeźbami sportowców. W samym parku jest herbaciarnia i knajpka z kutabami. Z parku kierujcie się dalej na zachód i dojdziecie do memoriału pamięci "memorial kompleksi", o którym pisałem. Stamtąd można wrócić przez miasto prospektem Heydara Alijewa, przy którym znajduje się sklep firmowy Az-Granata, gdzie kupicie świetne wina, brandy (tam to oczywiście koniaki). Polecam też odbijać na boki z ulicy Alijewa, gdzie dostrzeżecie zabytkowe meczety. Mapa google dość precyzyjnie wszystko pokazuje. Generalnie Quba, choć pozornie nic tam nie ma, jest dość interesująca i klimatyczna.
https://www.google.pl/maps/place/quba+s ... 48.4933372
Góra
 Profil Relacje PM off
holonomic1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#9 PostWysłany: 10 Kwi 2018 00:00 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Dzięki raz jeszcze! Co do położenia dworca - szczerze mówiąc naprowadziły mnie na to mapy google, ponieważ obok hotelu widniał znacznik z napisem 'quba central bus station', wiec myslalem, że to tam właśnie przyjeżdza marszrutka z baku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#10 PostWysłany: 17 Kwi 2018 08:37 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Byłem w Qubie tydzień temu i tak:
Dworzec autobusowy znajduje się tu:
https://www.google.com/maps/place/41%C2 ... 48.5529562

Dojazd do centrum (w okolice hoteli Xinaliq i Oskar) marszrutką nr 1 (cena 0.20 AZN) lub taxi 3-4 AZN (cena wyjściowa).

Taksówek do Xinaliq należy szukać przy hotelu Xinaliq. Jechaliśmy za 45 AZN (wyjściowa 50 AZN) za transport w obie strony i 4 h na miejscu. Droga asfaltowa na całej długości, ale należy pamiętać, że to jest jednak górska, kręta a miejscami wąska droga. Dodatkowo bariery zabezpieczające przed spadkiem w przepaść ustawione są bardzo rzadko. Ale krajobrazy przepiękne.
Taksówkarze stojący koło hotelu Oskar chcieli od 80 AZN za kurs do Xinaliq i od 35AZN za kurs do Baku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
holonomic1 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#11 PostWysłany: 18 Maj 2018 02:07 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Dzieki wielkie za info! A ile mniej wiecej trwa dojazd z quby do xinaliq?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#12 PostWysłany: 18 Maj 2018 07:50 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Z Quby do Xinaliq samej jazdy to około 1.30h, z "fotostopami" dojechaliśmy w 2h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#13 PostWysłany: 08 Wrz 2018 17:23 

Rejestracja: 08 Wrz 2018
Posty: 1
nieswiszczuk napisał(a):
Taxi: Baku -> Xinaliq -> Baku
po długim targowaniu z wieloma taksówkarzami udało się za 140 manatów - mniej to chyba już się nie da, bo standard cena to było 200-220.
mam kontakt do taksówkarza gdyby ktoś potrzebował, bardzo miły i porządny gość, auto wygodne, zatrzymywał się gdzie tylko chcieliśmy i na ile chcieliśmy
wycieczka na cały dzień, bo droga łącznie 500km.
samo miasteczko jest bez szału, ludzie też już chyba się przyzwyczaili do turystów, ale okolica i sama droga tam - mistrzostwo świata!
polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#14 PostWysłany: 14 Maj 2019 21:30 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 4
Moi drodzy,

Z sobotę ląduję w Baku, więc też planuję odwiedzić m.in. Xinaliq. Wszyscy rozpisują się nad malowniczością drogi do Xinaliq. Mam pytanie czy cała droga w miarę jest malownicza czy bardziej część z Quby do Xinaliq ?

Zastanawiam się też czy lepiej wynająć samochód z Baku i pojechać do Xinaliq w przypadku gdyby cała droga była malownicza czy dojechać do Quby marszrutką i potem sobie wziąć taxi do Xinaliq. Macie doświadczenia z jazdą bo tej trasie (już słyszałem o radarach) i czy wystarczy mały samochód ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#15 PostWysłany: 14 Maj 2019 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Malownicza jest ta część od Quby do Xinaliq
Góra
 Profil Relacje PM off
raffmo lubi ten post.
raffmo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#16 PostWysłany: 16 Maj 2019 02:22 

Rejestracja: 19 Kwi 2019
Posty: 4
Zbanowany
Do czasu zbudowania drogi asfaltowej Quba - Xınalıq można było tam dojechać tylko samochodem terenowym. Przy sprzyjającej
pogodzie droga, w jedną stronę, trwała wówczas około 5 godzin, a trasa ta była bardzo trudna do przejechania. Po otwarciu
drogi asfaltowej w 2007 r. dojazd do Xınalıq jest nieporównywalnie łatwiejszy. Nadal jednak zimą, przy większych opadach śniegu,
sprawia problemy. Bywa też, że po długich i intensywnych opadach deszczu rzeka Qudiyalçay zalewa drogę, która przez jakiś
czas bywa nieprzejezdna. Choć dawniej podróż do Xınalıq trwała o wiele dłużej, była ta wyprawa owiana duchem prawdziwej
przygody. Za czasów sowieckich turysta w Xınalıq był czymś niecodziennym, obecnie Xınalıq w lecie zaczyna przypominać
Uszguli po drugiej stronie Kaukazu. Nadal jednak w tym regionie są wysokogórskie osady, jak np. Buduq, gdzie można dotrzeć
tylko samochodem terenowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#17 PostWysłany: 16 Maj 2019 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@raffmo do Quby droga jest raczej monotonna, jedynie w oddali widać góry, a głównie to smętne równiny. Za to od Quby do Xinaliq trasa jest piękna. Byłam rok temu na początku czerwca i fakt, że po drodze sporo padało,ale co chwilę wjeżdżaliśmy i wyjeżdżaliśmy z chmur i odsłaniały się coraz to ładniejsze widoki :) Do Quby możesz wziąć marszrutkę, a potem taxi, tak jest najwygodniej - w trakcie dojazdu do Xinaliq będziesz miał czas na podziwianie widoków, a nie skupianie uwagi na drodze, która jest wymagająca. Ale - te taxi to głównie stare Łady, więc chyba niepotrzebne większe auto ;) Jak dojedziesz do Quby to na "dworcu' będzie stało mnóstwo takich taksówek i z chęcią Cię zawiozą do Xinaliq ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#18 PostWysłany: 04 Lip 2019 10:25 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Myśmy na początku maja tego roku dojechali do Xinaliq wynajętym w Baku autem kompaktowym. Bez problemu. Droga asfaltowa, jest jeden krótki (maksymalnie kilkaset metrów) fragment bez asfaltu, który w złych warunkach atmosferycznych może być problematyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#19 PostWysłany: 30 Paź 2019 00:18 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 8
Xinaliq to absolutne "must see". Nam udało się pojechać z właścicielem kwatery w Baku, załatwianej poprzez Airbnb, w której nocowaliśmy. Koszt to 75 euro za całodniową wycieczkę. Droga bezproblemowa, poza może 300 metrowym odcinkiem utwardzonego szutru, cały czas asfalt. Problemem - dla słabszych samochodów mogą być bardzo ostre podjazdy ale na jedynce da radę. W Xinaliq można wejść na herbatę do miejscowych i poczuć trochę tamtejszego klimatu. Na posiłek polecam jedną z licznych przydrożnych restauracji na odcinku Quba-Xinaliq. Czas przejazdu z Baku to okoo 3 godzin + wyjazd ze stolicy - zależny od korków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Xinaliq - dojazd
#20 PostWysłany: 30 Paź 2019 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
W sklepiku w Xinaliq piwo kosztuje 2 AZN (to samo w markecie w Baku 1,49 AZN) więc uczciwie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group