Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Paź 2018 14:38 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 6
Przepraszam, uczę się tapatalka, wszystko chce się czasami zrobić na szybko. W dwa I pół dnia się chyba za bardzo nie wynudze, conajwyżej zamarzne, ale ogólnie nie ma się czego bać?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#22 PostWysłany: 27 Paź 2018 15:51 

Nieucczciwych Rosajn co najwyzej :lol:
To bardzo spokojne miasto :)
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Paź 2018 00:10 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 6
To oni tak chyba wszędzie, przy próbie wycieczki do Czarnobyla zabrali nas na stację gdzie chyba wszystkie busiki się zatrzymywały, po sprawdzeniu paragonów byliśmy w 5 osób w zależności od tego jaki był duży proporcjonalnie było coś doliczone więcej, a to batonik, a to kawa, a to hot dog. Kwoty nie zauważalne ale przy skali ilu tam turystów każdego dnia może się pewnie nabierać pewna suma. W zasadzie ciekawe jak rozliczaja się z tego skoro to zostaje nabite na kasę. Hehe fajne słowa spokojne miasteczko na miasto które wg ludności jest 18 w Europie :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Paź 2018 00:55 

taaaa.... z tym ze jakies 25% mieszkańców regularnie wyjezdza na zachód , drugie 25% na wschód, trzecie 25% ma paszport rosyjski... O czwarte 25% nie pytaj :P

A rozliczac niby z kim by sie mieli? To jest przeciez zazwyczaj Sasza spólka z ograniczona (do minimum) odpowiedzialnoscia :lol: A jak pan z posterunku zagladnieraz na rok to dostanie tego hot-doga wlasnie.
Choc teraz, mam prywatnie taka nadzieje, sie to moze zmieni z racji napietych stosunków na linii UA-RU.
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Paź 2018 04:20 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 6
Anonymous napisał(a):
A rozliczac niby z kim by sie mieli? To jest przeciez zazwyczaj Sasza spólka z ograniczona (do minimum) odpowiedzialnoscia A jak pan z posterunku zagladnieraz na rok to dostanie tego hot-doga wlasnie.


to jest właśnie pewnie ta różnica, że Ukraina to bardzo często stan umysłu, a nie coś co porównuje się do standardów które się zna. Stacja wyglądała mimo wszystko na sieciówkę. Pracująć w kraju nabijając coś na kasę musiałem sie z tego zawsze rozliczyć, tzn suma na paragonie musiała się zgadzać z sumą którą oddaję przełożonemu.
Sama nasza historia wyprawy do Czarnobyla, wycieczka zarezerwowana z dużym wyprzedzeniem, do czasu wyjazdu wszystko ok. dojechaliśmy do bramek na "Dytiatky" i nie ma jakiejś pieczątki. zabierają nas do wsi obok. Wieś brzmi dumnie... jeden budynek który jest sklepem, pewnie centrum kultury i życia całej wsi, w sklepie wszystko od mrożonego jedzenia, poprzez skarpetki, wszelakie odzienie do markowych słodyczy. obok jednostka wojskowa. 4 godziny oczekiwania w tym miejscu, najwiekszą atrakcja była chyba pani na rowerze w wieku podobnym do siebie, ciężko zdecydować kto/co robiło większe wrażenie a może to kumulacja :) Powrót pod bramki, stwierdzenie, że dzisiaj jest niedziela brakuje pieczątki i nie da się tego załatwić w tygodniu by się udało, przy czym ukraińcy do strefy wjechali, obcokrajowcy musieli wrócić do kijowa.
Chociaż po dzisiejszym dniu w Londynie gdzie przyszła pani do MacDonalda, zamówiła, kawę, miała pod kurtką drugi kubek, przez 10 minut zbierała z tych małych cukrów do kawy, pełen kubek cukru aby go ukraść, pewnie gdyby zachowywała się normalnie, a nie rozglądała wszędzie nawet tego bym nie zauważył. Tak samo na drogach, jazda na Ukrainie, i jazda w Londynie są dla mnie bardzo do siebie zbliżone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Paź 2018 06:44 

:mrgreen: to akurat Londyn i Kijów maja zbieznie. McDonalds nad brzrgiem Dniepru, wchodzi maluch z 10-12 lat. Nic nie kupuje, skupia sie na wafelkach McCafe. Bierze jeden. Bierze kilka. A potem zaczyna pakowac garsciami cala miske do kieszeni. Pani Barista stoi naprzeciwko i w oslupieniu patrzy co chlopak robi :P Mlody ucieka jak tylko miska zostala pusta, mimo ze go nikt nie wygania.
Pani wziela miske i sie tak patrzyla czy ma ja znowu napelnic czy moze schowac....

Ale w Londynie z kolei sa duzo wieksze patologie, starczy sie przejsc gruntownie po centrum. Nie wspominajac o peryferiach. Ja pamietam jak znowu dosyc mlode osoby mi wisialy w autobusie nad glowa i przez cala podroz nie mogly sie pogodzic ze jade 'ich' autobusem i smiem jeszcze patrzec w ich strone sporadycznie. Poza tym muzyka na caly pojazd i buty/nogi na siedzieniach.
Na Ukrainie by takich natychmiast wyrzucili z pojazdu.
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Kwi 2019 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Zapytam tu:
Mam ok. 4 godz. w tym wielkim mieście. Zdążę objechać komunikacją do Piatichatek?
Doradzicie, czym? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Kwi 2019 22:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
https://www.eway.in.ua/ua/cities/kharkiv/routes

Autobus 223 i 296e

Ale tak małym czasie ja bym brał uklon lub ubera (89-110 UAH)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 03 Kwi 2019 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Faktycznie to 13km i nieco poza miastem.
Tylko czy ubiera ściągnę z powrotem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Kwi 2019 22:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ciężko powiedzieć. Ja bym nie ryzykował w 4h dojechanie tam. Ewentualnie dogadać się z taksówkarzem uklonu żeby zaczekał.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 03 Kwi 2019 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Może być trudno się zmieścić czasowo.
A chciałbym, bo Charków nie jest częstym celem ekskursji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Kwi 2019 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Mając na uwadze porady @Zeus `a zdecydowałem się jednak na wyjazd na Cmentarz Katyński w Piatichatkach (oficjalnie znany jako "Cmentarz Ofiar Totalitaryzmu/Charków")
Oczywiście bezwzględnie warto.
Jechałem z dworca kolejowego rankiem. Najlepiej złapać wifi w którejś z kafejek bądź piekarenek i , jak sugerował Zeus) wziąć ubera. Na parking pod cmentarzem koszt ok. 100 UAH. Szybko i wygodnie. Dojazd zajął jakieś 25 min.
Z powrotem natomiast wystarczy pójść na przystanek. Tam złapać autobus (nr nie pamiętam, ale jest w google maps) do stacji metra -> Uniwersytet. Jedzie ok. 30-40 min (są korki na światłach na wjeździe do centrum).
Samo miasto jako atrakcja turystyczna rozczarowujące.
Z info praktycznych: automaty w metrze przyjmują tylko nominały do 10 UAH (sprzedaży w kasie nie ma). A grubsze wcale nie tak łatwo rozmienić w pobliżu stacji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Maj 2019 22:37 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Znacie jakieś fajne miejscówki do 4h jazdy pociągiem od Charkowa?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Cze 2019 17:08 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Witam Forumowiczów! W najbliższym czasie wybieram się do Charkowa. Chciałbym zobaczyć i zwiedzić miasto. Widzę że są tam dwie rzeki (ujmując sprawę w skrócie) - Charków i Łopań. Czy po tych rzekach kursują jakieś promy np. w cenie biletu na komunikację miejską (jak w wielu innych dużych miastach Hamburg, Budapeszt, Oslo, itd.)? Jeśli nie to może kursują jakieś statki turystyczne, w jakich cenach, z których miejsc, o jakich godzinach? Ktoś coś wie, dajcie znać. Czekam na wiadomość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Wrz 2019 12:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
No ja byłem w sierpniu i żadnych promów nie widziałem. W Charkowie tradycyjnie poleciłbym centrum, delfinarium oraz park Gorkiego. Taki Lunapark. Z tego parku można wyjechać kolejką linową. Przejazd długi, koszt 30 UAH ow.

EDIT: Kolejny raz w charkowie i trochę cen z parku gorkiego. Ogólnie większość kosztuje 50 UAH. Kapsuła wystrzeliwana z dołu do góry kosztuje 150 UAH.

Charków bardzo poukładane miasto. Wygląda moim zdaniem lepiej i jest bardziej zadbane niż Lwów Kijów czy Odessa. W nocy i w niedzielę sklepy również pracują.Oczywiście nie wszystkie. Park Szewczenki, cerkwie, spacer ulicą Sumską i okolicami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Lis 2019 14:30 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 26
Mi też Charków się podobał. Byłem tam na krótko w lipcu 2019. Bez natłoku turystów, bardzo spokojnie. Spacer po centrum, ulica Sumska, Park Gorkiego. Wiele nie dodam, nie mniej bardzo polecam to miasto. Z Lwowa można się tam dostać nocnym ekspresem. Wsiadasz wieczorem do pociągu i rano jesteś już w Charkowie (dla tych, którzy wybierają kolej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 21 Lis 2019 00:48 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Przyłączam się do pozytywnych opinii. Dwa dni zdecydowanie warto spędzić w Charkowie. Bardzo sympatyczne miasto z bogatą historią z udziałem polskiej inteligencji (założycielem charkowskiego uniwersytetu był hrabia Seweryn Potocki, dziekanem wydziału prawa był Aleksander Mickiewicz (brat Adama), a na wydziale medycyny przez dwa semestry studiował Józef Piłsudski. Ciekawe architektonicznie, mieszanka starszych budynków z monumentalnym socrealizmem. Bogaty wybór kafejek i restauracji z przystępnymi jak na polskie warunki cenami. Większość sklepów i restauracji czynna również w niedzielę. Co kuriozalne, w ofercie handlowej ulicznych kiosków i podziemnych sklepików prawie zupełnie brak typowych turystycznych suwenirów. Nigdzie nie można dostać pocztówek z miastem (w tym na poczcie), a magnesy rzadko gdzie i wybór jest bardziej niż skromny. Za to oferta górniczych pagonów w tych samych punktach handlowych jest dość bogata. Najlepiej zaopatrzone w turystyczne gadżety były dwa okienka na dworcu kolejowym (kilka rodzajów gipsowych magnesów i widokówki (nie pocztówki), ale jedynie w kompletach po ok 10 sztuk). Pod stadionem Metalista Charków jest sklep z pamiątkami Szachtara Donieck (ze względu na sytuację w Doniecku Szachtar rozgrywa obecnie swoje mecze właśnie w Charkowie) można kupić magnesy, kubki, koszulki itp. Nie ma natomiast żadnych pamiątek Metalista, widać myślenie komercyjne jeszcze do władz tego klubu nie dotarło.
Spore wrażenie robi Cmentarz Ofiar Totalitaryzmu w Piatichatkach (w tym polskich oficerów uwięzionych i pomordowanych po agresji ZSRR na Polskę w 1939 r.) i słowa, które Naród Ukraiński wyrył na postumencie Matki Boskiej stojącym przed cmentarzem "Wybaczcie nam, Bracia Polacy, za brak zrozumienia i milczenie w czasie, gdy byliście mordowani w naszym kraju". Miły gest.

Wysłane z mojego Pixel 3a przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 08 Sie 2021 14:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Chciałbym odwiedzić Cmentarz Katyński w Piatichatkach. Słabo poruszam się po ukraińskiej stronie dotyczącej komunikacji:
https://www.eway.in.ua/ua/cities/kharkiv/routes
Jak najprościej z centrum dostać się marszrutką na cmentarz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Sie 2021 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@klapio weź ubera w tamtą stronę, z powrotem wsiądziesz w cokolwiek jadącego w kierunku miasta.
Cmentarz koniecznie należy odwiedzić .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Sie 2021 15:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Mam ostatnio problemy techniczne z telefonem i boję się że nie ogarnę ubera stąd pomysł z marszurtką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group