Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Maj 2019 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
W lutym spędzimy 20 dni w Nowej Zelandii. Planujemy zwiedzić obie wyspy i tutaj potrzebuje trochę pomocy. Jest wiele miejsc, które chcemy zobaczyć ale nie wiem czy wszystko uda się zrobić. Może z tego co wypiszę jest coś na co nie warto tracić czasu :) Plan nie ma jeszcze podziału na dni. Mamy listę miejsc i plus minus kolejność zwiedzania. Przylatujemy do Queenstown, a wylatujemy z Auckland. Zakładamy wynajem auta z ZQn i zwrot w AKL. Bez zwracania auta na Wyspie Południowej i wypożyczaniu drugiego na Wyspie Północnej. Zakładam, że miejsca typu jeziora i/lub wodospady zajmą maksymalnie kilkadziesiąt minut żeby podjechać, popatrzeć, zrobić zdjęcie

W planie mamy
Milford Sound
Mirror Lakes
Mount Alfred Trail
Lake Wakatipu
Roy's Peak Trail
Lake Hawaa
Lake Wanaka
Thunder Creek Falls
Lodowiec Franz Josef
Lodowiec Fox
Arthur Pass
Abel Tasman NP
Marlborough Sounds
Tawahi Falls
Tongariro Alpine Crossing
Huka Falls
Wai-o-tapu
Hobbiton
Karangahake Gorge
Waihi
Hot Water Beach
Cathedral Cove
Cape Reinga

Trochę tego sporo, a zakładam że po drodze pojawią się jakieś atrakcje, na które poświęcimy czas.
Czy jest to w miarę realne do zrobienia czy lepiej coś odpuścić? Na pewno chcemy zobaczyć obie wyspy w tym czasie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Maj 2019 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Mirror Lakes to jest ok. 15 minutowy spacer, łącznie ze zdjęciami.
Z Queenstown warto pojechać do Glenorchy. Piękna, widokowa trasa.
Podróżując "6" zwróciłbym jeszcze uwagę na Blue Pools nad rzeką Makaroa, Roaring Billy Falls (z uroczym dojściem przez busz, niczym z "katalogu"), Pororari River (pieszo lub kajak) i ewentualnie Pancake Rocks.
No i szkoda, że bez Hooker Valley Track, ale raczej nie po drodze...

Na Północy, jak będzie czas, ogrody w Hamilton.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Maj 2019 21:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Na Cape Reinga jest kawalek z Auckland, a trzeba jeszcze wrocic, wiec nie wiem czy ma sens przy tak napietym planie. jak dla mnie nr 1 obu wysp to MT Cook.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Maj 2019 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
wg mnie jest ok, wielki plus, że jedziecie w jedną stronę, w razie braku czasu można coś opuścić, na pewno nie można opuścić wai o tapu, pamiętajcie tylko o jednym szczególnie na wyspie północnej, mimo małego ruchu średnia prędkość przejazdu będzie niska i to trzeba wliczyć układając trasę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Maj 2019 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
ibartek napisał(a):
Na Cape Reinga jest kawalek z Auckland, a trzeba jeszcze wrocic, wiec nie wiem czy ma sens przy tak napietym planie. jak dla mnie nr 1 obu wysp to MT Cook.


Zgadza sie. Jeden dzien na dojazd a drugi na powrot.

Moze zamiast tego pomyslicie o swiecacych robaczkach np Waitomo Glow worm Caves.

Jak bedziecie sie "nudzic" w Auckland to daj znac. Podam Wam fajne miejsca w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Maj 2019 06:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Dzięki :) rozważę rezygnację z Cape Regina. Zawsze w obwodzie pozostaje rezygnacja z wodospadu/jeziora gdyby czasu było za mało. Myśleliśmy o dorzuceniu jezior/szlaków w okolicy Mt. Cook ale nie starczy nam już czasu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:10 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Byłem w lutym tego roku w większości opisanych przez Ciebie miejsc ( nie byłem w Tongariro, Arthur Pass, Cape Reinga, Mt Alfred, Malborough, Tawahi, Huka) miałem 15 dni na miejscu- 4 dni na wyspie północnej (samochód Auckland-Auckland) i 11 na wyspie południowej (Nelson-Christchurch). Chyba odpuściłbym Karangahake- jest niby po drodze do Hot Water Beach, ale droga bardzo kręta, a krajobrazowo wypada przy wyspie południowej blado. W Hot Water Beach rozważ Holiday Park- mają bardzo fajne domki i blisko do plaży. Cathedral Cove zdecydowanie warto- można rano zaparkowć przy plaży w Hahei (będą wtedy miejsca) zamiast parkować przed wjazdem do Hahei i korzystać z shuttle busa. Do Hobbitonu polecam kupić bilety sporo wcześniej online- szybko się wyprzedają w sezonie. W Wai o Tapu najlepiej być w momencie otwarcia- później są tłumy. Na wyspie południowej warto mieć przynajmniej jeden pełny dzień w Abel Tasman, Roys Peak -koniecznie. Rozważ jeszcze Mt Cook + Lake Pukaki i Lake Tekapo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Obowiązkowo przejechać się z Queenstown do Glenorchy.
Szlak na Rob Roy jest fajny.
Mount Cook też super, choć sam miałem kiepską pogodę.
Na Arthur's pass też mi się podobało.
Jak jesteś na lodowcach to warto zahaczyć do Paparoa.

Może coś zainspiruje http://www.piotrwasil.com/?zdjecia=nowazelandia
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Maj 2019 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
A ja Cape Reigna polecam, trochę męcząca dwudniowa trasa, na północ od AKL z przystankiem w Bay of island. Możesz rzucić tutaj okiem: rtw-w-16-dni-lhr-hkg-syd-akl-rar-lax-lhr,219,140210
Co do Huka Falls, to jest 15 minut przystanku na trasie. Polecam za to zatrzymać się na dłużej w Taupo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lis 2019 17:39 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@Oszukani nie robię nowego tematu, podepnę się pod Twoj może akurat coś Ci też się przyda:)
W kwietniu z żoną wybieramy się do Nowej Zelandii na 26 dni. Wypożyczamy auto i chcemy objechać obie wyspy. W przyszłym tygodniu chciałbym juz powoli rezerować noclegi póki jest duży wybór. Poniżej przedstawiam mój plan podróży, był bym wdzieczny za wszelkie uwagi dotyczące tego planu. z czegoś zrezygnować lub dodać jeszcze dodatkową atrakcję?

Dzień 1 Przylot wieczorem do Auckland nocleg + ew. wieczorne zwiedzanie miasta
Dzień 2-5 Wypożyczenie auta nocleg w centrum poniższych atracji prawodobonie Te Aroha. W zależności od pogody chcemy odwiedzić:

• Hot Water Beach, Cathedral Cove , skała Te Hoho
• Karangahake Gorge
• Hobbiton
• Waitomo Glowworm Caves
• Mangapohue Natural Bridge
• Blue Spring Leslie Road Carpark

Dzień 6
• Wai-O-Tapu rano
• Kerosene Creek darmowe gorące źródła
• Waimangu Volcanic Valley
• 3x nocleg w Taupo

Dzień 7-9
• Odpoczynek nad jeziorem Taupo a w najładniejsza pogodę Tongariro Alpine Crossing

Dzień 9
W zależności od pogody albo Tongariro Alpine Crossing i wieczorem przejazd do Wellington albo przejazd rano do Wellington i zwiedzanie miasta nocleg w Wellington

Dzień 10-11
• Rano prom na wyspę południową 2 noclegi w Abel Tasman National Park
• z Marahau water taxi w 1 stronę do Bark Bay trasa Bark Bay - Marahau

Dzień 12-14
• Nelson Lakes National Park
• pancakes rocks + Truman Track
• Arthur pass, (Avalanche Peak?) pod warunkiem dobrej pogody
• niedaleko castle hill
• Franz Josef Glacier Helicopter?

Dzień 15
• Fox Glacier
• Lake Matheson
• Trasa przez The Neck nocleg w Wanaka lub Queenstown

Dzień 16-22 6 noclegów w Queenstown lub Wanaka + w tym samym terminie 1 nocleg w Te Anau ale to dokupimy już w NZ jak będzie znana pogoda w Zatoce Milforda
• Roy’s Peak
• ISTHMUS PEAK
• Queenstown - Glenorchy-Paradise Road samochodowa trasa widokowa + ew Mount Judah Recreational Trails
• BEN LOMOND
• Doubtful Sound Rejs
• Milford Sound rejs + Milford Sound Mirror Lakes Te Anau-Milford + Te Anau

Dzień 23.
• purakanui falls
• Nugget Point
• dunedin Baldwin Street.
• tunnel beach
• pingwiny żółtookie w Curio Bay
• nocleg w dunedin

Dzień 24-25
• Katiki Point foki pingwiny
• Moeraki
• Oamaru pingwiny
• Trasa widokowa z Pukaki do MT Cook Village
• hooker valley track
• Mueller Hut? Kea Point?
• Edoras?

Dzień 26 rano lot do Auckland zwiedzanie miasta i wieczorem wylot do Pekinu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lis 2019 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Fox Glacier - nie wiem czy nie zamknięta dolina po spustoszeniach powodziowych. Do zweryfikowania w każdym razie...

Załączniki:
fx.JPG
fx.JPG [ 55.99 KiB | Obejrzany 1856 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Lis 2019 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
Jakie auto chcecie wypozyczyc ?
Polceam campera i noclegi na Freedom camping sptotach ewentualnie na polach namiotowych.
W kwietniu juz tloku nie ma a do tego ceny tez powinny byc lepsze niz w sezonie letnim.
A i nie jest tez fest zimno , szczegolnie na Poludniowej wyspie .....
Moze koszt wypozyczenia jest wiekszy niz osobowki ale z noclegami to z pewnoscia bedzie taniej ....



Polecam przejaz z Tongariro do Wellington przez New Zealand State Highway 43 zwana : Forgotten World Highway ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Lis 2019 14:24 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@moli516 mamy zarezerwowane auto Mazdę Demio.I zostaniemy przy tym, na chwilę obecną jak ogladam noclegi to kosztują 100-150zł/pokój dlatego chcę zarezerwować w najbliższym czasie pokoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Gru 2019 13:00 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 3
My zwiedziliśmy Nową Zelandię w listopadzie 2019. Fox glacier - sama droga do niego (dolina) jest zamknięta, ale można go zobaczyć z daleka. Wygląda tak samo jak Franz Josef Glacier, tyle że ten ostatni można podziwiać z bliska. Jak się widziało Franz Josef Glacier, to widokiem na Fox Glacier będziecie rozczarowani (z daleka widać tylko malutki języczek lodowca).

Na pewno warto rozplanować podróż od A do Z, jednak pogoda w NZ jest baaardzo zmienna. Bądźcie zawsze gotowi na to, że gdzieś nie dojedziecie na czas, że trzeba będzie zmieniać plan i być bardzo elastycznym. Znaki na drogach NZ też uprzedzają o zmienności pogody.

Nam się nie udało zwiedzić Milford Sound, ponieważ było ryzyko zejścia lawiny i droga przez 2 dni była zamknięta. Nie mieliśmy czasu, żeby dłużej czekać. Szkoda, że się nie udało, ale NZ jest tak piękna i nieprzewidywalna, że trzeba po prostu się s tym pogodzić i ruszać dalej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Sty 2020 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
DamVi Mood napisał(a):
.......ale NZ jest tak piękna i nieprzewidywalna, że trzeba po prostu się s tym pogodzić i ruszać dalej :)



Zgadza sie w 100%
Ostatnio jak SH1 zostala zamknieta zaraz przed Timaru jak sie jedzie z CHCH na poludnie bo rzeka Rangitata uszkodzila drogi w poblizu dwoch mostow w okolicy to Wyspa Pouludniowa byla podzielona na 2 czesci i nie bylo przejazdu drogowego przez 2 dni bo na zachodnim wybrzerzu tez byly drogi zamkniete przez obsuniecia ziemi po ulewnyuch deszczach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group