Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#101 PostWysłany: 03 Maj 2019 22:53 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
boots napisał(a):
Merrell Monsoon (Storm)

Ale to odnośnie wariantu nr 1, czy 2?
Z tego co widzę to te buty mają membranę, której, jak wspomniałem nie chcę.

DaDa napisał(a):
Scarpa Mojito, w wersji fresh mają materiałową cholewkę.
Scarpy mam sprawdzone w różnych warunkach i są wspaniałe. Niskie Mojito idealnie się sprawdzają w mieście jak i na lekkich trekingach (podejściówki).

Generalnie buty prezentują się ciekawie, chociaż trochę wyglądają na damskie. :D Mam cztery pytanka odnośnie nich:
1. Czy mają podwyższoną wewnętrzną część wkładki od wewnętrznej strony stopy?
2. Czy przez siateczkę nie dostaje się piach?
3. Jak wypadają w deszczu? Czy lekki deszczyk zamoczy mi stopy, czy dadzą radę?
4. Można gdzieś kupić jakieś mniej kolorowe sznurowadła? Czarne, szare, białe?


Ostatnio edytowany przez pazday 03 Maj 2019 23:23, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#102 PostWysłany: 03 Maj 2019 23:17 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@pazday Scarpy są unisex. Jeśli chodzi tylko o wygląd to pewnie zależy od koloru, tu nie pomogę bo jakoś nie przywiązuje do tego wagi. Jeśli chodzi o szerokość buta to zależny od rozmiaru. Znam wielu mężczyzn chwalących Scarpy. To chyba jeden z lepiej sprzedających się modeli tego typu butów.
Twój gust, Twoja decyzja. Pytasz to polecam co się u mnie i znajomych sprawdza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#103 PostWysłany: 03 Maj 2019 23:20 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Ok, na pewno rozważę te buty. :D
Edytowałem swój powyższy post. Jakbyś mogła się odnieść, byłbym wdzięczny. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#104 PostWysłany: 03 Maj 2019 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Na pepperze było niedawno takie coś (chyba nadal aktualne):

https://sportroom.pl/buty/buty-outdoor/ ... od-ac7851/

Nie widziałem tego modelu w "realu", ale nieco wcześniej, też z peppera kupiłem ten model:

https://50style.pl/adidas-kanadia-7-tr- ... owy-bb5429 (wtedy wyszło coś ok. 190 zł).

Przyznam się jednak, że nie wiem nawet, czy tam jest jakaś membrana, czy nie :D


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#105 PostWysłany: 03 Maj 2019 23:37 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@pazdy mam klasyczne Scarpy i wysokie.
Fresh nie nosiłam jeszcze, ale są lżejszą wersją klasyka.
1. są lekko wyprofilowane, jednak do buta ortopedycznego im sporo brakuje. Podejrzewam zatem, że dla Ciebie nie ;)
2. Nie testowałam, natomiast byłabym bardzo mocno zdziwiona gdyby się dostawał.
3. Ja impregnuję buty, więc u mnie tego typu buty trekkingowe dają radę.
4. Nie kupowałam, ale myślę, że tak. Niektóre modele (np granatowe) mają jasno szare.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#106 PostWysłany: 04 Maj 2019 13:34 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Słyszałem tylko, że te buty nie mają zbyt dobrej amortyzacji.
Przymierzę je w sklepie i zobaczę. A w międzyczasie może jakieś inne propozycje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#107 PostWysłany: 05 Maj 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
pazday napisał(a):
1. miejskiej eksploracji,
2. miejskiej eksploracji + las + niezaawansowane góry.
[...]buty turystyczne czy biegowe.
[...]Zależy mi też na amortyzacji i wsparciu dla ułożenia stopy - chodzi mi o to podwyższenie w wewnętrznej stronie buta chroniące przed pronacją (nie wiem czy w butach trekkingowych i biegowych to nie standard, ale dla pewności zaznaczam). Cena myślę tak 350 zł lub mniej.

To, czego szukasz (czyli dobry arch support), nie jest powszechnym standardem ani w butach biegowych, a juz zupelnie nie w trekingowych.
Jesli chodzi o buty biegowe (na miasto ok, jesli ktos lubi sportowy styl), nie ma problemu, jest z czego wybrac: Brooks, Asics, Mizuno, jednak odpowiednie modele tanie nie sa.
Na las i lekkie pagorki najlepsze sa niskie, lekkie buty hikingowe, a tu juz wielkiego wyboru nie ma - Keen Austin, Targhee II, Merrell Annex Trak, moze cos z Salomona.

https://runrepeat.com/ranking/rankings- ... ning-shoes
https://runrepeat.com/ranking/rankings- ... ning-shoes
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#108 PostWysłany: 05 Maj 2019 16:52 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
p.wl napisał(a):
Jesli chodzi o buty biegowe (na miasto ok, jesli ktos lubi sportowy styl)[...]
Na las i lekkie pagorki[...]

Mówisz, że biegowe dobre na miasto, a hikingowe w lekki teren. A jeśli chciałbym połączyć obie aktywności (miasto+teren) i wybrać tylko jedną parę butów, których priorytetem będą miejskie tereny, ale które dałyby też radę w lesie i niskich górach? Co wtedy lepiej wybrać? Biegowe, czy hikingowe? A może coś po środku? Jak myślisz? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#109 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
pazday napisał(a):
A jeśli chciałbym połączyć obie aktywności (miasto+teren) i wybrać tylko jedną parę butów, których priorytetem będą miejskie tereny, ale które dałyby też radę w lesie i niskich górach?

Wtedy wybralbym jakis dobry model przewiewnych biegowek: Brooks (wyglad wprawdzie odstrasza, ale sa porzadne, a nie kupujesz butow na bal sylwestrowy), Mizuno Wave lub New Balance, ewentualnie lekkie, plocienne tenisowki Skechers z dobra podeszwa (tak, tak, mam takie, super wygodne).
Poza konkursem - buty minimalistyczne (nie dla kazdego).
Wlasnie przymierzam sie do wymiany wysluzonych Vivo na New Balance Minimus 10.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego


Ostatnio edytowany przez p.wl, 05 Maj 2019 17:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#110 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w takim razie pozostaja buty trailowe, lekkie z materialu ale z dobra podeszwa...

ps. jak tam buff? ;)


np. pierwsze z brzegu, tego typu, albo inne lepszej firmy

https://8a.pl/buty-trailowe-the-north-f ... black.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#111 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
ibartek napisał(a):
ps. jak tam buff? ;)

Care to elaborate? ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#112 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@p.wl to pytanie do kolegi @pazday ;-)

viewtopic.php?t=135574
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#113 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Aaaaaa, no i dowiedzialem sie, co to jest buff (tak to jest, jak sie nie doswiadcza prawdziwej zimy).
Czlowiek sie uczy cale zycie 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#114 PostWysłany: 06 Maj 2019 00:30 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
1.
p.wl napisał(a):
Wtedy wybralbym jakis dobry model przewiewnych biegowek

Ale takich na twarde podłoże z niskim bieżnikiem, czy trailowych?
ibartek napisał(a):
w takim razie pozostaja buty trailowe, lekkie z materialu ale z dobra podeszwa...

I myślisz, że takie trailowe spiszą się też w lesie i w niskich/średnich górach?
2.
ibartek napisał(a):
np. pierwsze z brzegu, tego typu, albo inne lepszej firmy
https://8a.pl/buty-trailowe-the-north-f ... black.html

Ładnie się prezentują, ale wolałbym jednak kolorystykę mniej podatną na zabrudzenia. :P Biel na dole to nie jest chyba najlepszy pomysł do butów, które chciałbym zabierać też w teren.
3. Na co dzień chodzę w takich butach: https://www.nike.com/pl/t/buty-meskie-tanjun-MkTmejeq , które wyglądają bardzo podobnie do tych TNFów, które zlinkowałeś i do innych biegówek. Ale patrząc na różnicę w cenach, chyba tylko wyglądają, a w rzeczywistości są to dwa zupełnie inne buty.. Bo jeśli tak nie jest, to nie ma sensu kupować drugich takich.
4. Nie wiem czy dobrze widzę, ale mam wrażenie, że siatka w butach biegowych różni się od siatki w butach trekkingowych. Siatka w biegówkach wygląda na bardziej otwartą, taką dziurawą szmatkę, a w trekkingówkach wygląda bardziej szczelnie. Rozumiem, że ta pierwsza lepiej wentyluje? Ale czy nie przepuści piachu do środka i nie zaleje zaraz wnętrza buta przy małym deszczyku?
5. Widziałem, że wiele osób poleca Merrelle Moab 2 Vent https://www.eobuwie.com.pl/trekkingi-me ... night.html. Nawet je przymierzałem i chwilę w nich pochodziłem w pomieszczeniu. Ciężko mi cokolwiek o nich powiedzieć, bo pierwszy raz mierzyłem takiego buta, więc nie mam porównania. Na pewno różnią się od tych, w których chodzę na co dzień. Przede wszystkim są cięższe i mają sztywniejszą podeszwę z dużo wyższym profilem. I chociaż w teren na pierwszy rzut oka wydają się być super, to nie wiem czy zapewnią komfort podczas dłuższego chodzenia po mieście?

Buff jest super! :D Używam tego z thermonetu. Używałem go w zimie jako osłony na twarz i spisywał się rewelacyjnie! Oprócz tego często noszę go na szyi w chłodniejsze dni, parę razy miałem go na głowie, a kilka dni temu ubrałem go na głowę w celu ochrony przed słońcem, ale po chwili zdjąłem, żeby nie wyblakł (czarny kolor). :D Zaskakujące jak taki kawałek szmaty może ogrzewać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#115 PostWysłany: 06 Maj 2019 02:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pazday napisał(a):
I myślisz, że takie trailowe spiszą się też w lesie i w niskich/średnich górach?


jak w kamienie to 2 istotne rzeczy: ochrona na palce i dobra podeszwa typu vibram.

tyle ze taka gumowa antyposlizgowa/bieznikowana podeszwa sie szybko zetrze na asfalcie, wiec kupowanie butow do wszystkiego, do miasta, w teren i na skalki nie ma sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#116 PostWysłany: 06 Maj 2019 09:42 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
ibartek
Niekoniecznie skałki. Bardziej jakieś ścieżki.
Buty, których obecnie szukam mają przede wszystkim zapewnić komfort podczas wielogodzinnego chodzenia zwiedzania miasta i dobrze by było, gdyby dało się w nich pochodzić chociaż po leśnych ścieżkach. Ale priorytetem jest miasto.
Na bardziej wymagający teren planuję kupić trekkingi za kostkę, ale to nie teraz.

Prosiłbym o odniesienie się też do pkt 2, 3 i 4. :D


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Maj 2019 16:37, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#117 PostWysłany: 07 Maj 2019 02:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w dyskusje o grubosci siatki na butach sie nie dam wciagnac, piach nie wleci, deszcz zmoczy ale z materialu szybko wyschna, z membrana wytrzymaja dluzej.

nie ma co szukac perfekcji w kazdym calu, to nie sa buty na 10 lat, material sie przetrze, lekka podeszwa z pianki eva ubije.

jak napisalem, ochrona na palce i nieslizgajaca sie podeszwa przyda sie i w miescie i w terenie. sprawdz w sklepie albo zamow do domu i zwroc jak nie przypasuja. jest tego pelno.

https://natural-born-runners.pl/Buty-tr ... 72175.html
https://8a.pl/buty-trailowe-la-sportiva ... gn=2019-05
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#118 PostWysłany: 07 Maj 2019 11:39 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
A może po prostu: https://www.decathlon.pl/buty-nh500-msk ... 3805.html# ? :D Słyszałem dobre opinie o nich. Tylko, że bez siateczki, więc na upały raczej słabe. :/ Macie jakieś opinie o nich?

Jedna rzecz mnie w nich zastanawia. W składzie jest napisane, że wnętrze buta zrobione jest w 100% z poliestru, więc z jednej strony mamy z zewnątrz oddychającą skórę, a z drugiej wewnątrz gorzej oddychający poliester? Jeśli tak, to co z tego, że skóra oddycha, skoro między nią a wnętrzem buta jest jeszcze poliester, który pogorszy oddychalność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#119 PostWysłany: 07 Maj 2019 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Technologia Buffa przy butach to jednak pikuś.
Zapowiada się wątek na kilkanaście stron :lol:

@pazday nie chcę wiedzieć ile czasu zajmuje Ci kupienie pęta kiełbasy w mięsnym ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#120 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Dokładnie :)
Gdyby Edmund Hillary mógł przeczytać ten wątek to odpuściłby sobie włażenie na Czomolungmę :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group