Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 11 Kwi 2019 14:18 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tu jest informacja tylko o jednym, dla wybranych stanów.

https://www.alamo.com/en_US/car-rental- ... river.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#442 PostWysłany: 11 Kwi 2019 14:23 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 11
Loty: 1
Kilometry: 1 027
Rezerowałem w rentalcars.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 11 Kwi 2019 18:53 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
rattaman napisał(a):
Tu jest informacja tylko o jednym, dla wybranych stanów.

https://www.alamo.com/en_US/car-rental- ... river.html


Przecież pisze o kilku, a nie o jednym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 11 Kwi 2019 23:36 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Kolega @manio19 pisał wcześniej o rezerwacji w Alamo, nie rentalcars. Umowy brokerów z Alamo są inne, umożliwiają dodatkowe gratisy.
W tej sytuacji excess dla CDW może być też wyższy (niezerowy) niż przy rezerwacji bezpośrednio np przez Alamo.it
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 27 Kwi 2019 16:11 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 18
Czy po rezerwacji samochodu w Alamo trzeba się jeszcze "odprawić" czy też w jakikolwiek sposób potwierdzić rezerwację, (gdzieś tak wyczytałem), czy też e-mail z Rental Confirmation wystarczy i wystarczy stawić się danego dnia po odbiór auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 27 Kwi 2019 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Ja miałam zarezerwowany samochód w Alamo poprzez rentalcars i nie musiałam niczego potwierdzać. Z wydrukowanymi dokumentami podeszłam do okienka w Alamo i dalej na parking po samochód
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 27 Kwi 2019 16:49 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 18
Znalazłem już na stronie Alamo opcję Check-In online. Nie jest obowiązkowa, ale podobno przyspiesza proces.

Czy rezerwując w Alamo korzystacie z opcji "Skip the Line"? Warto? Zastanawiam się czy przy takiej opcji można podać dane karty kredytowej, a przy zdawaniu zmienić na debetową/Revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 28 Kwi 2019 13:26 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
Pytałem w Alamo przy odbiorze auta czy można zmienić kartę przy zdaniu. PotwierdIli ze no problem. Nie testowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 28 Kwi 2019 13:34 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
michalj napisał(a):
Zastanawiam się czy przy takiej opcji można podać dane karty kredytowej, a przy zdawaniu zmienić na debetową/Revolut.

Można zmienić na Revolut bez problemu.
Robiłem tak już kilka razy w różnych miejscach. Jak oddajesz samochód powiedz obsłudze, że chcesz zmienić kartę do płatności.
Wskażą Ci okienko gdzie to załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 01 Maj 2019 13:19 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 18
Mam jeszcze dwie istotne zagwozdki:

1. Na stronie Alamo jest informacja, że można użyć karty debetowej do wynajęcia samochodu jeżeli okaże się bilet powrotny. Czy ktoś testował tę opcję? Czy przy podawaniu karty debetowej blokowana jest kwota depozytu, a jeżeli tak, to jaka?

2. Jeżeli konieczne jest podanie karty kredytowej, to czy możliwe jest podanie dany nieswojej karty kredytowej, np. żony? Na stronie jest informacja, że dane karty muszą być te samy co najemcy (czyli moje), ale może w praktyce Alamo honoruje dowolne karty kredytowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 13 Maj 2019 18:52 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
-- 13 Maj 2019 18:52 --

Będę pierwszy raz chciał wypożyczyć auto. Będę w Las Vegas pod koniec maja. Chce wypożyczyć na jeden dzień auto.
Pytania brzmoa:
1. Czy trzeba dokonać rezerwacji, jeżeli tak to czy można internetowo ?
2. Czy mogę zapłacić przy odbiorze, czy muszę wcześniej opłacić.
3. Czy mogę płacić kartą debetową, albo gotówka. Bo słyszałem, że tylko kartą ytową

Dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 13 Maj 2019 18:55 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wszystko masz opisane w tym wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 13 Maj 2019 22:25 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
@wiater
1. Nie trzeba, ale tak jest najłatwiej. Jak sprawdzałem, to na miejscu są wyższe ceny.
2. Zależy od pośrednika. Najczęściej można przy odbiorze.
3. Do rezerwacji najczęściej potrzebna kredytowa (zabezpieczenie). Płacić możesz wszystkim - gotówką, debetową

@michalj
1. W Kalifornii chyba nigdzie nie ma depozytu za samochód, jeśli dobrze pamiętam to jest to jakoś uregulowane prawnie
2. Próbowałem, w naszym wypadku wypożyczalnia Alamo w LAX się nie zgodziła
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#454 PostWysłany: 22 Maj 2019 15:18 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Mam pytanie o wypożyczanie w Alamo. Początkowo nie mogłem nigdzie znaleźć informacji o depozycie, ale to już doczytałem post wyżej, że nie ma depozytu. Druga sprawa dotyczy ubezpieczenia i Excees.
Zrobiłem dla porównania dwie rezerwacje - jedna na alamo.co.uk, gdzie z automatu dodaje Extended Protection, ale nie mogę nigdzie namierzyć informacji, czy tam jest jeszcze jakiś excess. Szukając na economycarrentals (cena prawie ta sama, kilkadziesiąt złotych więcej) mam wprost podaną informację, że Excess jet 0%, ale jak sprawdzam później te dwie rezerwacje na stronie Alamo (tą z alamo.co.uk i tą z ECR) to nie widać tam za bardzo istotnych różnic. Tu pytanie - czy domyślnie to co jest na alamo.co.uk z załączonym Extended protection jest już bez wkładu własnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 25 Maj 2019 19:50 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 2
przejrzałem pobieżnie kilkanaście stron, ale nie znalazłem odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć konto i w ten sposób poszukać odpowiedzi na moje pytanie :)

W lipcu lecę na zachodnie wybrzeże i chciałbym wynająć samochód na miesiąc. Problem polega na tym, że w momencie odbioru samochodu będę miał 24 lata i 9 miesięcy, więc będę podchodził pod opłatę "young driver fee". Ta opłata to zwykle dodatkowe ~$20-30 za dzień, czyli $600-900 które bardzo chciałbym uniknąć. Jest jedna firma na zachodnim wybrzeżu która wypożycza samochody młodym kierowcom bez specjalnych opłat, nazywa się "Super Cheap Car" (btw, chwytliwa nazwa, nie?) i tam wynajęcie samochodu z na 32 dni to koszt $980, a z pełnym ubezpieczeniem $1200. Bajka! I tu pojawiają się kolejne kłody - ubezpieczenie obejmuje excess $0, chyba że jesteś młodym kierowcą, wtedy przygotuj się na excess o wartości $400 który bardzo chciałbym uniknąć. Dlatego opcja z ubezpieczeniem nie wchodzi w grę. Zostają więc takie opcje:

1. Jest jakiś sposób, żeby obywatel Polski ubezpieczył sobie wynajmowany samochód osobno w USA z excess $0 (mniej preferowana opcja)
2. Jakieś magiczne kody do innych wypożyczalni, typu Dollar, Sixt czy inne "tanie" wypożyczalnie, które usuną mi tą bolącą opłatę Young Driver Fee.

Jeśli ktoś coś takiego przeżył, mógłby doradzić, z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 26 Maj 2019 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Obawiam się, że raczej tego nie przeskoczysz. Nie znam sieciowej wypożyczalni w USA, która nie ma opłaty za młodego kierowcę z zagranicy. Żadne kody i magiczne zaklęcia Ci tu raczej nie pomogą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 30 Maj 2019 13:04 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
@DominoQ - Mieliśmy w swojej grupie młodego kierowcę (23 lata), jednak nie pobrali od nas żadnej kasy. Opiszę sytuację, może mądrzejsze głowy znajdą sposób na tę opłatę.

W obu wypadkach samochód wypożyczony na osobę pow. 25 lat, młody kierowca dodany jako dodatkowy.

1) Wypożyczalnia: Alamo; Pośrednik: RentalCars; LAX-SFO
W trakcie odbioru samochodu poinformowano nas o kwocie koniecznej do zapłaty za młodego kierowcę, jednak nie chcieli jej przyjąć na miejscu, mieliśmy uiścić ją w trakcie zdania auta w SFO. Przy zwrocie samochodu nie policzyli nam tej opłaty, żeby nie mieć żadnych problemów zapytaliśmy się w ich biurze co z opłatą, powiedzieli, że dla nich wszystko jest rozliczone i żadnej dodatkowych pieniędzy od nas nie pobiorą.

2) Wypożyczalnia: Alamo, Pośrednik: EconomyCarRentals; SFO-LAX
Nawet nas nie informowali o konieczności zapłaty za młodego kierowcę, samochód oddany bez żadnego problemu.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 01 Cze 2019 11:26 

Rejestracja: 01 Cze 2019
Posty: 1
Hej,

Wybieram się do LAX za tydzień i chcę wynająć samochód na 2 tygodnie. Zdecydowaliśmy się na Midsize SUV i wypożyczalnie Alamo. Mam jednak wątpliwości co do ubezpieczeń. Gdy wybieram samochód na stronie Alamo to po dodaniu CDW oraz Roadside Assistance Protection wychodzi mi cena 1 134 USD (4 300 PLN) natomiast na Rentalcars ta sama klasa samochodów w Alamo wychodzi 1 749 zł z CDW oraz 2 200 PLN z ubezpieczeniem ekstra. Z tego co czytam w warunkach dotyczących CDW w Rentacars obejmuje on tylko karoserię, wnętrze, dach i podwozie, ale już dokupienie tego ubezpieczenia ekstra obejmuje również szyby, opony, holowanie, pomoc drogową itd. Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie w Rentalcars na pewno weźmiemy opcję z dodatkowym ubezpieczeniem, ale wciąż będzie różnica w cenie wyjamu między Alamo a Rentalcar ponad 2 000 PLN. Stąd moje pytania:
1) Czy to jest możliwe, że jest taka duża różnic?
2) Czy jest jakiś haczyk w tych ubezpieczeniach w Rentalcars?
3) Czy ubezpieczenie CDW w każdej wypożyczalni jest takie samo?
4) Jak sprawdzić czy mamy full insurance? Do takiej opcji dążymy.
5) Czy jeśli nastąpi kolizja z naszej winy i np. zostanie wgnieciony przód, pęknięta szyba, uszkodzone koło to które ubepieczenie pokrywa koszty takiej kolizji?

Będę wdzięczna za odpowiedź osób, które mają doświadczenie w wypożczeniu aut od Alamo i od pośredników. Widziałam zbliżone wątki, ale chyba nigdzie nie padła odpowiedź jaka jest różnica w tych ubezpieczeniach.

Z góry dziękuję za pomoc!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:20 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Pewnie sprawdzalas na alamo.com.
Sprawdz na alamo.co.uk oraz alamo.it
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
a co z SLI - Supplemental Liability Insurance
to takie amerykańskie OC?
Zobacz Patent @xkr na http://www.florida-specials.de/Sixt/Sixt.htm
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group