Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#421 PostWysłany: 04 Kwi 2019 16:17 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 15
Loty: 52
Kilometry: 127 616
Mio napisał(a):
Jak jest z płatnością Curve na Ukrainie? Czy są jakieś wyższe marże, gorsze kursy? W Revolut chyba coś doliczają, a tu?

Kilka miesięcy temu doliczali, obecnie nie. Tylko w weekend 1.5%, ale to na wszystkie waluty (oprócz GBP, USD i EUR) - revolut na hrywnę ma wtedy 2% prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#422 PostWysłany: 04 Kwi 2019 16:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Podobno jest lepiej niż w Revolucie. Najlepiej sprawdzić samemu, a jeśli by się okazało że kurs jest słaby, to można przerzucić transakcję na kartę Alior Kantor USD (po uprzednim zaznaczeniu, że jest ona rozliczana w UAH).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#423 PostWysłany: 07 Kwi 2019 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
1/ Jak traktować informację o limitach podane w funtach tj. czy limit dzienny wypłat z bankomatów 200 GBP to mniej więcej po kursie z dnia 1000PLN (zakładając że wypłacam w Polsce) ?
2/ Czy gdzieś jest aktualna informacja w aplikacji o bieżących limitach do do użycia dziennych/miesięcznych/rocznych np po wyłapcie z bankomatu 500pln info ze zostało jeszcze dzisiaj ileś tam do wypłaty
3/Czy podniesienie poszczególnych limitów w wersji BLUE jest możliwe tylko poprzez upograde do BLACK ? Co zrobić aby limity dzienne np wypłat z bankomatów i limity globalne na rok podnieść w wersji BLUE?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#424 PostWysłany: 07 Kwi 2019 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Hej,

1. To jest w GBP, ergo circa 1000 PLN.
2. Limit wypłat jest per miesiąc kalendarzowy. Klikasz na hamburgerga -> Curve Card Limits -> ATM limits -> last 30 day window. Podsumowanie będzie pokazywać tylko dzienny limit, co jest mega mylące.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 07 Kwi 2019 18:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#425 PostWysłany: 08 Kwi 2019 10:40 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Wczoraj w sumie przez zapomnienie wybierałem gotówkę z bankomatu Euronetu - kartą Mastercard - w ostatniej chwili przypomniałem sobie że przecież zaproponuje prowizję ale jednak nie - wypłaciłem kartą bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#426 PostWysłany: 10 Kwi 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
wyjmowałem przez C 50pln z bankomatu . zaksięgowało na KK nr 1. na koncie kk 1 transakcja rozliczona. Stwierdziłem ze sprawdzę jak działa opcja zmiany obciążenia karty w czasie i zmieniłem transakcje z KK 1 na KK 2. KK 2 obciążona tego samego dnia od dwóch dni na KK 1 brak uznania efektem są obciążenia na obu kartach na chwile obecną. Ile czasu trwa w C uznanie pierwotnej karty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#427 PostWysłany: 10 Kwi 2019 15:23 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
To bardziej zależy od tego kiedy bank zaksięguje zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#428 PostWysłany: 11 Kwi 2019 15:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
hej sluchajcie jak dlugo czeka sie teraz na karte od curve ? zamowilem 30.03 i nadal nic nie dostalem :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#429 PostWysłany: 11 Kwi 2019 15:10 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Ja zamówiłem 24 marca i dostałem 9 kwietnia...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#430 PostWysłany: 12 Kwi 2019 01:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Zamawiana miesiąc temu najpierw na jakiejś waitliście czekała, gdzie próbowali skusić, żeby innych na Curve namawiać co przesunie cię wyżej w kolejce, potem (po zignorowaniu namawiania) szła ponad dwa tygodnie do trzech chyba nawet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#431 PostWysłany: 15 Kwi 2019 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10934
HON fly4free
Wyszła nowa wersja na Androida. Aplikacja działa teraz także offline, gdy nie mamy połączenia z internetem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#432 PostWysłany: 20 Kwi 2019 08:25 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
-- 20 Kwi 2019 09:24 --

Czy ktoś używał Curve z podłączoną kartą kredytowa Getin Banku standard Visa i wypłacał PLN z bankomatów w Polsce? Czy Getin obciąża wtedy opłatami za wypłaty z bankomatu, czy też opłat nie ma?
Pozdrawiam

-- 20 Kwi 2019 09:25 --

Czy ktoś używał Curve z podłączoną kartą kredytowa Getin Banku standard Visa i wypłacał PLN z bankomatów w Polsce? Czy Getin obciąża wtedy opłatami za wypłaty z bankomatu, czy też opłat nie ma?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#433 PostWysłany: 20 Kwi 2019 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Curve przekazuje MCC do banku, więc bank będzie wiedział, że to bankomat. Ja nie ryzykowałem użycia podpiętej KK do wyciągania z bankomatu.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#434 PostWysłany: 20 Kwi 2019 13:59 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Odnosnie kursów wymiany w curve. Wczoraj w nocy kupowalem noclegi w USA placac w dolarach. Kwota 1220,76 usd. Zapłaciłem curve z podpieta polska kredytowka. Zazwyczaj curve mial kursy dobre (praktycznie te same co revolut). Transakcje robilem lekko po polnocy polskiego czasu wiec spodziewalem sie dobrego kursu wymiany (bo dodatkowe 0.5% jest po północy ale jak rozumiałem, czasu UK). Zdziwilem sie bo obciazenie karty bylo na 4.740 pln wiec kurs 3.88pln za 1 usd. Bardzo slaby. Szybkie sprawdzenie revoluta, kurs w tym momencie byl w granicach 3.81 wiec wykorzystałem "go back in time" i przerzucilem transakcje na revoluta. Obciążenie w revolut 4.650,52 zl wiec duzo lepiej niz w curve (wychodzi kurs lekko ponizej 3.81pln za 1 usd) - 90 zl piechota nie chodzi.

Nie rozumiem skad taki paskudny kurs w curve byl bo różnica to prawie 2%. Wniosek dla mnie - przy większych transakcjach trzeba z curve uwazac bo kursy nie sa "stabilne".
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#435 PostWysłany: 20 Kwi 2019 14:07 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@KKL: w Curve tylko równowartość pierwszych 500GBP jest po dobrym kursie, potem jest jakaś ich prowizja. To niestety zabija Curve jako sensowną alternatywę dla Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#436 PostWysłany: 20 Kwi 2019 14:29 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1701
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
To jest limit dzienny czy w ramach jednej transakcji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#437 PostWysłany: 20 Kwi 2019 14:37 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
For Curve Blue (free) customers, you can spend of £500 per month with no currency conversion fees. From £501 and above (cumulative) a month, you will be charged an additional 2% as currency conversion fees.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#438 PostWysłany: 21 Kwi 2019 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Chcę wyrobić na dniach kartę Curve, poczytałem trochę artykułów o niej a nie mogę znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, a szczególnie przy tym pierwszym pytaniu nie rozumiem czy to działa i jak to działa:
1. Jak wiadomo karta Curve to taki portfel kart czyli podpinam pod Curve karty i z tych kart schodzą mi pieniądze. Mam kilka różnych kart (np. Diners czy karta kredytowa WizzAir BNP Paribas), które jednakże mają bardzo kiepskie przewalutowania przy płatności w sklepie za granicą, a do tego doliczane są jakieś prowizje (zarówno przy płatności w sklepie jak i przy wypłacie pieniędzy za granicą z bankomatu). Natomiast jednym z większych plusów Curve jest to, że nie pobiera prowizji, przewalutowań, itd. Jednakże czy jak podepnę pod Curve ww. karty (Diners czy WizzAir) to faktycznie nie będę miał tych wszystkich prowizji czy przewalutowań? (oczywiście w sytuacji gdy mieszczę się w limicie 500 funtów miesięcznie) Jeżeli tak to - z ciekawości - jak to działa, że ostatecznie i tak płacę takim Dinersem/WizzAirem a nie ponoszę jednak wtedy tych opłat? :)
2. Jak wygląda - na moim przykładzie - wypłata pieniędzy z bankomatu za granicą przy użyciu Curve, gdy pieniądze schodzą z takiego Dinersa/WizzAira? Też wtedy nie ma opłat dodatkowych, złych przewalutowań, itd.? (oczywiście w sytuacji gdy mieszczę się w limicie 200 funtów miesięcznie)
3. Czy pod Curve podepnę Revoluta? (w internecie znalazłem różne informacje co do tego)
4. Curve przez pierwszy trzymiesięczny okres oferuje cashback 1%. Wiadomo, że pieniądze schodzą z podpiętej karty. I pytanie znów na moim przykładzie - płacę Curve w tych sklepach co jest cashback, gdzie pieniądze docelową będą schodzić z karty WizzAir czy Dinersa. Przy płatnościach tymi kartami nabijam sobie punkty do programu WizzAir czy też do Miles&More. Czy płacąc Curve też nabije sobie te punktu do programu WizzAir czy też do Miles&More (skoro pieniądze ostateczne zejdą z karty Dinersa czy też WizzAira)?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki oraz życzę spokojnych świąt!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#439 PostWysłany: 21 Kwi 2019 09:23 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
1. Dinersa chyba nie da się podpiąć ani do Revoluta ani do Curve... Tak jak i w Revolut mają prowizję w weekendy.
2. Jeżeli dany bankomat nie pobiera dodatkowych prowizji... i nie wiem czy każdą kartą kredytową można bez prowizji wypłacić z bankomatu... MCC jest przekazywane i bank widzi, że to wypłata z bankomatu...
3. Tak można podpiąć i korzystać - wtedy trzeba ustawić/zmienić walutę karty Revolut w aplikacji Curve odpowiednio do potrzeb...
4. Pieniądze schodzą z wybranej przez Ciebie karty w aplikacji Curve, Płacąc kartą np. M&M mBanku mile się nabijają, WizzAir też powinny, ale już np. punkty Priceless Specials niekoniecznie (zależy od karty)...
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#440 PostWysłany: 21 Kwi 2019 10:31 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
ad1. Karty których nie możesz podpiąć: American Express, Maestro, Diners Club, JCB, UnionPay.
ad2. To zależy od banku. Musisz spróbować na małej kwocie. Niektóre banki nie rozpoznają a niektóre rozpoznają że wypłacasz gotówkę z bankomatu. Zależy to od ich systemów informatycznych.
ad3. Revoluta możesz podpiąć - ja tak mam.
Lista kart prepaid podpinanych do Curve:
Monzo
Osper
Tide
Revolut
Monese
Loot
N26
Qonto
Soldo
ad4. Będą się nabijać punkty na Curve i na MM. Jedynym problemem są punkty z programu MC Priceless Specials. Tutaj jest totolotek, zależy od sklepu gdzie nią płacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group